Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін дәнекерленген құбырларға және коррозияға төзімді (тот баспайтын) болаттан жасалған түтікшелер мен қуыс пішімдерге қатысты демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шара қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 9 ақпандағы № 12 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 107-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, ЕАЭО СЭҚ ТН 7306 40 200 9, 7306 40 800 1, 7306 40 800 8 және 7306 61 100 9 кодтарымен сыныпталатын, қабырға қалыңдығы 0,4-тен қоса алғанда 6 мм-ге дейінгі, дөңгелек көлденең қимасы немесе көлденең қимасы периметрі 400 мм-ден аспайтын шаршы көлденең қимасы бар және қима жағының ең үлкен мөлшері қоса алғанда 120 мм-ге дейінгі тік бұрышты көлденең қимасы бар дәнекерленген құбырларға және коррозияға төзімді (тот баспайтын) болаттан жасалған түтікшелер мен қуыс пішімдерге қатысты қосымшаға сай мөлшерде демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шара қолданылсын.
2.  Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілеттік берілген мемлекеттік органдары ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын, сол сияқты тауар атауларын басшылыққа ала отырып, демпингке қарсы баж алуды қамтамасыз етсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 9 ақпандағы
№ 12 шешіміне
ҚОСЫМША
Демпингке қарсы баж
СТАВКАЛАРЫНЫҢ МӨЛШЕРІ
Тауардың атауы
Өндіруші
Демпингке қарсы баж ставкаларының мөлшері (кедендік құннан пайызбен)

О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении сварных труб, трубок и профилей полых из коррозионностойкой (нержавеющей) стали, происходящих из Китайской Народной Республики и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 февраля 2021 года № 12
В соответствии c пунктом 107 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Применить антидемпинговую меру посредством введения антидемпинговой пошлины в размерах согласно приложению в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза сварных труб, трубок и профилей полых из коррозионностойкой (нержавеющей) стали с толщиной стенки от 0,4 до 6 мм включительно, круглого поперечного сечения с наружным диаметром от 6 до 115 мм включительно, или квадратного поперечного сечения с периметром поперечного сечения не более 400 мм, или прямоугольного поперечного сечения с периметром поперечного сечения не более 400 мм и наибольшим размером стороны сечения до 120 мм включительно, происходящих из Китайской Народной Республики и классифицируемых кодами 7306 40 200 9, 7306 40 800 1, 7306 40 800 8 и 7306 61 100 9 ТН ВЭД ЕАЭС, установив срок действия данной антидемпинговой меры 5 лет.
2. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела, обеспечить взимание антидемпинговой пошлины, предусмотренной настоящим Решением, руководствуясь как кодами ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 9 февраля 2021 г. № 12
РАЗМЕРЫ СТАВОК
антидемпинговой пошлины
Наименование товара
Производитель
Размер ставки антидемпинговой пошлины (процентов от таможенной стоимости)

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 9 ақпандағы № 12 шешімінің 1-тармағында көрсетілген дәнекерленген құбырлар және коррозияға төзімді (тот баспайтын) болаттан жасалған түтікшелер мен қуыс пішімдер
Foshan Vinmay Stainless Steel Co., Ltd. (No. 6 Jingang Avenue, Baini Town, Sanshui District, Foshan City, Guangdong Province, China)
14,62
Guangdong Sumwin New Material Group Co., Ltd. (South Sanhe Rd., East Renhe Rd, Yanhe Town, Gaoming District, Foshan, China)
17,28
өзгелері
17,28

Сварные трубы, трубки и профили полые из коррозионностойкой (нержавеющей) стали, указанные в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 февраля 2021 г. № 12
Foshan Vinmay Stainless Steel Co., Ltd. (No. 6 Jingang Avenue, Baini Town, Sanshui District, Foshan City, Guangdong Province, China)
14,62
Guangdong Sumwin New Material Group Co., Ltd.
(South Sanhe Rd., East Renhe Rd, Yanhe Town, Gaoming District, Foshan, China)
17,28
прочие
17,28