Оларға қатысты арнайы кедендік рәсім белгіленуі мүмкін тауарлар санаттарының тізбесіне өзгерістер енгізу және оларды осындай кедендік рәсімге орналастыру шарттары және 2019 жылғы ІІ Европалық ойындарды ұйымдастыру және өткізу мақсатында тауарларды әкелудің (әкетудің) кейбір мәселелері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 46 шешімі.
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 3-тармағының 1) және 2) тармақшаларына, 24-тармағының 15) тармақшасына, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 7-бабының 2-тармағына, 253-бабының 2-тармағының 12) тармақшасына, 254-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 6-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 329 шешімімен бекітілген Оларға қатысты арнайы кедендік рәсім белгіленуі мүмкін тауарлар санаттарының тізбесі және оларды осындай кедендік рәсімге орналастыру шарттары мынадай мазмұндағы 102) тармақпен толықтырылсын:
"102) Осы Тізбенің 10-тармағында көрсетілген, 2019 жылғы ІІ Еуропа ойындарын ұйымдастыруға және өткізуге арналған тауарлар осы Тізбенің 10-тармағына сәйкес мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып арнайы кедендік рәсімге орналастырылады.
Осы Тізбенің 10-тармағының ережелеріне қарамастан, спортшылар мен делегация мүшелеріне медициналық көмек көрсету үшін қажетті тауарлардың бірыңғай тізбесінің 2.12. бөліміне енгізілген дәрілік препараттарды (есірткі заттар, психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары) (бұдан әрі – дәрілік препараттар) арнайы кедендік рәсімге орналастыруға жол беріледі. Дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атауларының (аттарының) тізбесі осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген, аумағында спорттық шаралар өтіп жатқан мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес айқындалады.
Дәрілік заттарды арнайы кедендік рәсімге орналастыруға аталған тауарлардың декларанттары тізбесі осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген, аумағында спорттық шаралар өтіп жатқан мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес айқындалатын тұлға болып табылған жағдайда, осындай тауарларға қатысты тарифтік емес реттеу шараларының сақталуын растайтын құжаттарды бермей-ақ жол беріледі. Дәрілік заттарға қатысты осы Тізбенің 10-тармағының төртінші бөлігінде көзделген жазбаша растауларды ұсыну талап етілмейді.

О внесении изменения в перечень категорий товаров, в отношении которых может быть установлена специальная таможенная процедура, и условий их помещения под такую таможенную процедуру и некоторых вопросах ввоза (вывоза) товаров в целях организации и проведения II Европейских игр 2019 года
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 29 марта 2019 года № 46
В соответствии с подпунктами 1 и 2 пункта 3, подпунктом 15 пункта 24 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктом 2 статьи 7, подпунктом 12 пункта 2 статьи 253, статьей 254 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза и пунктом 6 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Перечень категорий товаров, в отношении которых может быть установлена специальная таможенная процедура, и условий их помещения под такую таможенную процедуру, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 329, дополнить пунктом 102 следующего содержания:
"102. Товары, указанные в пункте 10 настоящего Перечня, предназначенные для использования при организации и проведении II Европейских игр 2019 года, помещаются под специальную таможенную процедуру в соответствии с пунктом 10 настоящего Перечня с учетом следующих особенностей.
Несмотря на положения абзаца седьмого части третьей пункта 10 настоящего Перечня, допускается помещение под специальную таможенную процедуру лекарственных препаратов, включенных в раздел 2.12 (наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры) единого перечня товаров, необходимых для оказания медицинской помощи спортсменам и членам делегаций (далее в настоящем пункте – лекарственные препараты). Перечень международных непатентованных наименований (названий) лекарственных препаратов определяется в соответствии с законодательством государства-члена, на территории которого проводятся спортивные мероприятия, указанные в части первой настоящего пункта.
Помещение лекарственных препаратов под специальную таможенную процедуру допускается без представления документов, подтверждающих соблюдение мер нетарифного регулирования в отношении таких товаров, при условии, что декларантами указанных товаров выступают лица, перечень которых определяется в соответствии с законодательством государства-члена, на территории которого проводятся спортивные мероприятия, указанные в части первой настоящего пункта. Представление письменных подтверждений, предусмотренных частью четвертой пункта 10 настоящего Перечня, в отношении лекарственных препаратов не требуется.".

2. Мыналарға экспортқа және (немесе) импортқа лицензиясыз:
2019 жылғы ІІ Еуропалық ойындарды ұйымдастыру және өткізу кезінде пайдалануға арналған және осы Шешімнің 1-тармағында көрсетілген тізбенің 10 және 102) тармақшаларына сәйкес арнайы кедендік рәсімге орналастыруға рұқсат етілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың аумағына әкелуге;
осы тармақтың екінші абзацында көрсетілген тауарларды 2019 жылғы ІІ Еуропалық ойындар өткізілетін және осындай тауарлар арнайы кедендік рәсімге орналастыралатын өңірдің кеден органына жеткізу үшін кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастыруға немесе арнайы кедендік рәсім қызметі аяқталғаннан кейін осы тауарларды 2019 жылғы ІІ Еуропалық ойындарды ұйымдастыру мен өткізу құзырына жататын уәкілетті мемлекеттік органның (ұйымның) спорттық іс-шаралардың атауларын, тауарлардың атаулары мен санын және осындай тауарларды өткізген тұлға туралы мәліметтерді көрсете отырып, осындай тауарлардың өз мақсатында пайдаланғанын растайтын жазбаша растауларын ұсынған кезде Еуразиялық экономикалық одақтың аумағынан әкетуге;
осы тармақтың екінші абзацында көрсетілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге рұқсат етілсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
Ә. Смайылов
Қырғыз
Республикасынан
Ж. Разаков
Ресей
Федерациясынан
А. Силуанов

2. Разрешить без представления лицензии на экспорт и (или) импорт:
ввоз на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров, предназначенных для использования при организации и проведении II Европейских игр 2019 года и разрешенных к помещению под специальную таможенную процедуру в соответствии с пунктами 10 и 102 перечня, указанного в пункте 1 настоящего Решения;
помещение указанных в абзаце втором настоящего пункта товаров под таможенную процедуру таможенного транзита для доставки в таможенный орган, в регионе деятельности которого будут проводиться II Европейские игры 2019 года и в котором такие товары будут помещаться под специальную таможенную процедуру, или для вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза этих товаров по завершении действия специальной таможенной процедуры при условии представления письменных подтверждений уполномоченного государственного органа (организации), к компетенции которого относятся вопросы организации и проведения II Европейских игр 2019 года, целевого назначения таких товаров, с указанием наименования спортивных мероприятий, для которых они предназначены, наименования и количества товаров и сведений о лице, перемещающем такие товары;
вывоз с таможенной территории Евразийского экономического союза товаров, указанных в абзаце втором настоящего пункта.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Ж. Разаков А. Силуанов