"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі эмитенттер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі шаруашылық жүргізуші субъектілер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 года № 3
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза»;
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза»;
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза»;
Регламент информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза»;
Регламент информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза»;
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза»;
Порядок присоединения к общему процессу «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза».

2. Мыналар:
а) осы Шешімнің 1-тармағының бесінші және алтыншы абзацтарында көрсетілген регламенттерді, сондай-ақ осы Шешіммен бекітілген Сипаттаманы (эмитенттер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) арасындағы не шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қатысты) уәкілетті органдар өз шешімі бойынша қолданады;
б) "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл электрондық цифрлық қол қоюды (электрондық қол қоюды) қолдану арқылы жүзеге асырылады;
в) осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеуді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне орналастыруды қамтамасыз етуді Еуразиялық экономикалық комиссиясының өзінің құзыретіне Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру және дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру кіретін департаменті жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім 2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісім күшіне енген күннен бастап, бірақ ерте дегенде 2016 жылғы 1 сәуірде күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 3 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер

2. Установить, что:
а) регламенты, указанные в абзацах пятом и шестом пункта 1 настоящего Решения, а также Описание, утвержденное настоящим Решением (в части, касающейся форматов и структур электронных документов и сведений, используемых в процессе информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее – уполномоченные органы) либо между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами), применяются уполномоченными органами по их решению;
б) информационное взаимодействие между уполномоченными органами при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза» осуществляется с применением электронной цифровой подписи (электронной подписи);
в) разработка технических схем структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечение их размещения в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли, осуществляются департаментом Евразийской экономической комиссии, в компетенцию которого входит координация работ по созданию и развитию интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу Соглашения о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции «Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха» от 8 сентября 2015 года, но не ранее 1 апреля 2016 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 января 2016 г. № 3
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о
товарах, подлежащих маркировке контрольными
(идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на
таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том
числе при трансграничном обороте таких товаров на территории
Евразийского экономического союза»
I. Общие положения

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мына актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісім (бұдан әрі – Келісім);
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Кеден одағына және Біртұтас экономикалық кеңістікке мүше мемлекеттердің аумақтарында жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің жекелеген түрлерін таңбалау жүйесін әзірлеу туралы" 2014 жылғы 10 қазандағы № 88 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Табиғи теріден жасалған киім заттары, киімге керек-жарақтар және өзге де бұйымдар" тауар позициясы бойынша тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауды енгізу жөніндегі пилоттық жобаны 2015 – 2016 жылдары іске асыру туралы келісімде көзделген жекелеген құжаттарды бекіту туралы" 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамасын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасау тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленген.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Соглашение о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции «Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха» от 8 сентября 2015 года (далее – Соглашение);
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 10 октября 2014 г. № 88 «О разработке системы маркировки отдельных видов продукции легкой промышленности на территориях государств – членов Таможенного союза и Единого экономического пространства»;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70 «Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции «Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха» от 8 сентября 2015 года»;
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2015 г. № 86 «Об утверждении отдельных документов, предусмотренных Соглашением о реализации в 2015 – 2016 годах пилотного проекта по введению маркировки товаров контрольными (идентификационными) знаками по товарной позиции «Предметы одежды, принадлежности к одежде и прочие изделия, из натурального меха» от 8 сентября 2015 года»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 «О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 «О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132»;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 «О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза».
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза» (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.

3. Осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімінің 2-тармағының "а" тармақшасын ескере отырып, жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір әрекеттерді орындау құқығын беру;
"таңбаланған тауар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімімен бекітілген бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлардың тізбесіне енгізілген және бақылау (сәйкестендіру) белгісі салынған тауар;
"бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмиссиясы" – Одаққа мүше мемлекеттің аумағында дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген заңды тұлғалар мен жеке тұлғаларға бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындау және өткізу;
"эмитенттер" – Одаққа мүше мемлекеттің аумағында дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген заңды тұлғалар мен жеке тұлғаларға бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес жүзеге асыратын органдар (ұйымдар).
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "бақылау (сәйкестендіру) белгісі", "бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау", "тауарлар айналымы", "көтерме сауда", "тауарлар" және "тауарлардың тарнсшекаралық саудасы" деген ұғымдар Келісімде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету".

3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса с учетом подпункта «а» пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
«авторизация» – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
«маркированный товар» – товар, который включен в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70, и на который нанесен контрольный (идентификационный) знак;
«эмиссия контрольных (идентификационных) знаков» – изготовление и реализация контрольных (идентификационных) знаков юридическим лицам и физическим лицам, зарегистрированным в качестве индивидуальных предпринимателей, на территории государства – члена Союза;
«эмитенты» – органы (организации), осуществляющие изготовление и реализацию контрольных (идентификационных) знаков юридическим лицам и физическим лицам, зарегистрированным в качестве индивидуальных предпринимателей, на территории государства – члена Союза в соответствии с законодательством этого государства.
Понятия «контрольный (идентификационный) знак», «маркировка контрольными (идентификационными) знаками», «оборот товаров», «оптовая торговля», «товары» и «трансграничная торговля товарами», используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Соглашением.
Понятия «группа процедур общего процесса», «информационный объект общего процесса», «исполнитель», «операция общего процесса», «процедура общего процесса» и «участник общего процесса», используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза».

6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.LS.01, 1.0.0 нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаттары мыналар болып табылады:
а) Одақ аумағында Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімімен бекітілген Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлардың тізбесіне (бұдан әрі – тауарлардың тізбесі) енгізілген тауарлардың айналымын бақылаудың тиімді құралдары мен тетіктерін құру мен қолдауды қамтамасыз ету;
б) Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) уәкілетті органдарының Одақ аумағында тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын бақылау жөніндегі өз өкілеттіктерін іске асыруын қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
в) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Келісімнің орындалуын мониторингтеу және бақылау жөніндегі өз өкілеттіктерін іске асырун қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау;
г) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына шығарылған, салынған, пайдаланылған бақылау (сәйкестендіру) белгілері (бұдан әрі – бақылау белгілері) туралы, сондай-ақ таңбаланған тауарлар туралы хабарлау кезінде тауарлар айналымына қатысатын, дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген эмитенттер, заңды тұлғалар мен жеке тұлғалар үшін Одақ шеңберінде тең жағдайлар жасау.
8. Жалпы процестің мақсаттарына қол жетізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) таңбаланған тауарлар айналымы туралы мәліметтерді ұсыну мақсатында, соның ішінде трансшекаралық сауданы жүзеге асыру кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасында ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
б) Комиссияның мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан Келісімнің орындалуын бақылау мен мониторингтеуді жүзеге асыру мақсатында таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді алуын қамтамасыз ету;
в) эмитенттердің мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына дайындалған бақылау белгілері және мүше мемлекеттердің аумақтарында дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген заңды тұлғалар мен жеке тұлғаларға оларды өткізу туралы мәліметтерді ұсынудың біріздендірілген механизмдерін жасауды қамтамасыз ету;
г) Одақ аумағында тауарлардың айналымына қатысатын, дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген заңды тұлғалар мен жеке тұлғалардың мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына бақылау белгілерін салу және пайдалану туралы мәліметтерді, сондай-ақ таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді ұсынудың біріздендірілген механизмдерін жасауды қамтамасыз ету;
д) мүдделі тұлғаларға таңбаланған тауарлар туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз ету.

6. Кодовое обозначение общего процесса: P.LS.01, версия 1.0.0.
1. Цели и задачи общего процесса
7. Целями общего процесса являются:
а) обеспечение создания и применения эффективных инструментов и механизмов контроля за оборотом товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70 (далее – перечень товаров), на территории Союза;
б) создание условий для обеспечения реализации уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – государства-члены) своих полномочий по контролю за оборотом товаров, включенных в перечень товаров, на территории Союза;
в) создание условий для обеспечения реализации Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) своих полномочий по мониторингу и контролю исполнения Соглашения;
г) создание равных условий в рамках Союза для эмитентов, юридических лиц и физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей, участвующих в обороте товаров, при информировании уполномоченных органов государств-членов о выпущенных, нанесенных, использованных контрольных (идентификационных) знаках (далее – контрольные знаки), а также о маркированных товарах.
8. Для достижения целей общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов с целью представления сведений об обороте маркированных товаров, в том числе при осуществлении трансграничной торговли;
б) обеспечить получение Комиссией от уполномоченных органов государств-членов сведений об обороте маркированных товаров в целях осуществления контроля и мониторинга исполнения Соглашения;
в) обеспечить создание унифицированных механизмов представления эмитентами в уполномоченные органы государств-членов сведений об изготовленных контрольных знаках и их реализации юридическим лицам и физическим лицам, зарегистрированным в качестве индивидуальных предпринимателей, на территориях государств-членов;
г) обеспечить создание унифицированных механизмов представления юридическими лицами и физическими лицами, зарегистрированными в качестве индивидуальных предпринимателей, участвующими в обороте товаров на территории Союза, в уполномоченные органы государств-членов сведений о нанесении и использовании контрольных знаков, а также сведений об обороте маркированных товаров;
д) обеспечить представление заинтересованным лицам сведений о маркированных товарах.

2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге, мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан келіп түсетін таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді қабылдау мен өңдеуге, Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыруға, таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұрау салу бойынша мүдделі тұлғаға ұсынуға жауап беретін Комиссияның құрылымдық бөлімшесі
P.LS.01.ACT.001
эмитент
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне дайындалған және өткізілген бақылау белгілері туралы мәліметтерді ұсынатын эмитент
P.LS.01.ACT.002
шаруашылық жүргізуші субъект
дара кәсіпкер ретінде тіркелген, бақылау белгілерін салу және пайдалану туралы, сондай-ақ таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентіне ұсынатын заңды тұлға немесе жеке тұлға
P.LS.01.ACT.003
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты, эимитенттерден дайындалған және өткізілген бақылау белгілері туралы мәліметтерді, шаруашылық жүргізуші субъектілерден – бақылау белгілерін салу және пайдалану туралы, сондай-ақ таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді алатын мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
P.LS.01.ACT.004
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты, аумағында трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарларды өткізуді жүзеге асыратын шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
P.LS.01.ACT.005
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге жауапты, сұрау салу бойынша басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді ұсынатын, сондай-ақ Комиссияның сұрау салуы бойынша таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтерді алуын қамтамасыз ететін мүше мемлекеттің атқарушы билік органы
P.LS.01.ACT.006
мүдделі тұлға
өз қызметінде таңбаланған тауар және оған салынған бақылау белгісі туралы мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға

2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за обеспечение функционирования интеграционного компонента информационной системы маркировки товаров, прием и обработку сведений об обороте маркированных товаров, поступающих от уполномоченных органов государств-членов, осуществление мониторинга и контроля исполнения Соглашения, представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу по запросу
P.LS.01.ACT.001
эмитент
эмитент, представляющий сведения об изготовленных и реализованных контрольных знаках в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
P.LS.01.ACT.002
хозяйствующий субъект
юридическое лицо или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя, представляющие сведения о нанесении и использовании контрольных знаков, а также об обороте маркированных товаров в национальный компонент информационной системы маркировки товаров
P.LS.01.ACT.003
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, ответственный за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров, получающий от эмитентов сведения об изготовленных и реализованных контрольных знаках, а от хозяйствующих субъектов – сведения о нанесении и использовании контрольных знаков, а также об обороте маркированных товаров
P.LS.01.ACT.004
уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер
ответственный за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров орган исполнительной власти государства-члена, на территории которого зарегистрирован хозяйствующий субъект, осуществляющий реализацию маркированных товаров в рамках трансграничной торговли
P.LS.01.ACT.005
уполномоченный орган, представляющий сведения
орган исполнительной власти государства-члена, ответственный за обеспечение функционирования национального компонента информационной системы маркировки товаров, представляющий по запросу в уполномоченный орган другого государства-члена сведения о маркированных товарах, а также обеспечивающий получение Комиссией по запросу сведений об обороте маркированных товаров
P.LS.01.ACT.006
заинтересованное лицо
юридическое или физическое лицо, использующее в своей деятельности сведения о маркированном товаре и нанесенном на него контрольном знаке

3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
б) бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері;
в) Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдері;
г) мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері.
11. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну кезінде бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну;
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімімен бекітілген, өз мүше мемлекеттерінің құзыретті органдарына мүше мемлекеттердің заңды тұлғалары мен дара кәсіпкерлеріне бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдар беретін ақпараттың құрылымы мен форматына қойылатын талаптарға, сондай-ақ оны беру мерзімдеріне (бұдан әрі – эмитент беретін ақпаратқа қойылатын талаптар) сәйкес жүзеге асырылады. Ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процестің операцияларын орындау Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі эмитенттер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынған кезде бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну;
таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну;
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну;
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну:
шаруашылық жүргізуші субъекті мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде – Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімімен бекітілген, өз мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер беретін ақпараттың құрылымы мен форматына қойылатын талаптарға, сондай-ақ осындай ақпаратты беру мерзімдеріне (бұдан әрі – шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптар) сәйкес жүзеге асырылады. Ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процестің операцияларын орындау Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі шаруашылық жүргізуші субъектілер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Комиссия Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алған кезде Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдерінің тобына енгізілген "Комиссияның таңбаланған тауар туралы мәліметтер алуы" рәсімі орындалады.
Комиссияның көрсетілген мәліметтерді алуы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынған кезде тауарларды таңбалаудың ұлттық компонентінің ақпараттық сервистері не Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистер пайдаланылады.
Тиісті ақпараттық сервистерді қолдану үшін мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері жүзеге асырылады:
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну;
Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну:
мәліметтерді тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы ұсынған кезде – Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес;
мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы ұсынған кезде – Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырылады.
Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттасмасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры представления сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков;
б) процедуры представления сведений об использовании контрольных знаков и сведений о маркированном товаре;
в) процедуры получения Комиссией сведений в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения;
г) процедуры представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре.
11. При представлении сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков:
представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков;
представление сведений о возвращенных контрольных знаках.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с требованиями к структуре и формату информации, передаваемой организациями, осуществляющими изготовление и реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям государств-членов контрольных (идентификационных) знаков, в компетентные органы своих государств-членов, а также сроками ее передачи, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70 (далее – требования к информации, передаваемой эмитентами). Выполнение операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия, осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3 (далее – Регламент информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами).
При представлении сведений об использовании контрольных знаков и сведений о маркированном товаре выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления сведений об использовании контрольных знаков и сведений о маркированном товаре:
представление сведений об использовании контрольных знаков;
представление сведений о маркированном товаре;
представление сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли;
представление сведений о повторной маркировке товаров.
Представление указанных сведений осуществляется:
при информационном взаимодействии между хозяйствующим субъектом и уполномоченным органом государства-члена – в соответствии с требованиями к структуре и формату информации, передаваемой юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющими оборот товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, в компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов, а также сроками передачи такой информации, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70 (далее – требования к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами). Выполнение операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия, осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3 (далее – Регламент информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами);
при информационном взаимодействии между уполномоченными органами государств-членов – в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии 19 января 2016 г. № 3 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами).
При получении Комиссией сведений в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения выполняется процедура «Получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара», включенная в группу процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения.
Получение Комиссией указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3 (далее – Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией).
При представлении заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре используются информационные сервисы национального компонента информационной системы маркировки товаров либо сервисы, размещенные на информационном портале Союза.
Для применения соответствующих информационных сервисов осуществляется выполнение следующих процедур общего процесса, включенных в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре:
представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров;
представление сведений о маркированном товаре посредством использования информационного портала Союза.
Представление указанных сведений осуществляется:
при представлении сведений посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров – в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами;
при представлении сведений посредством использования информационного портала Союза – в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
Формат и структура сведений, представляемых при выполнении процедур общего процесса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерінің орындалу тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процесс рәсімдері арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема және олардың олардың орындалу тәртібі келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясы пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттамамен жабықталған.
4. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
15. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу кезінде эмитент мүше мемлекеттің уәкілетті органына тиісті мәліметтер ұсынады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімі орындалады.
Шаруашылық жүргізуші субъекті мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес пайдаланылмаған және (немесе) жарамсыз бақылау белгілерін қайтарған кезде, сондай-ақ мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес бұрын шығарылған және өткізілген бақылау белгілерін оларды пайдаланған кезге дейін бүлінген не жоғалған (ұрланған) деп таныған кезде эмитент мүше мемлекеттің уәкілетті органына көрсетілген бақылау белгілері туралы мәліметтерді (бұдан әрі – қайтарылған бақылау белгілері) ұсынады. Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімі орындалады.
16. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте берілген.
2-сурет. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.PRC.001
бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну
рәсім эмитенттің мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсынуына арналған
P.LS.01.PRC.002
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну
рәсім эмитенттің мүше мемлекеттің уәкілетті органына қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді ұсынуына арналған

12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур представления сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
15. При изготовлении и реализации контрольных знаков эмитент представляет соответствующие сведения в уполномоченный орган государства-члена. При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура «Представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001).
При возврате хозяйствующим субъектом в соответствии с законодательством государства-члена неиспользованных и (или) бракованных контрольных знаков, а также при признании в соответствии с законодательством государства-члена ранее выпущенных и реализованных контрольных знаков поврежденными либо утраченными (похищенными) до момента их использования эмитент представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об указанных контрольных знаках (далее – возвращенные контрольные знаки). При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура «Представление сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.PRC.002).
16. Приведенное описание группы процедур представления сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур представления сведений об
изготовлении и реализации контрольных знаков
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления сведений об изготовлении и реализации
контрольных знаков
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.PRC.001
представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
процедура предназначена для представления эмитентом в уполномоченный орган государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
P.LS.01.PRC.002
представление сведений о возвращенных контрольных знаках
процедура предназначена для представления эмитентом в уполномоченный орган государства-члена сведений о возвращенных контрольных знаках

5. Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді шаруашылық жүргізуші субъекті уәкілетті органға мынадай жағдайларда:
Одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу кезінде;
тауарларды өндіру кезінде;
тауар қалдықтарын таңбалау кезінде;
тауарлармен комиссиялық сауда жасау кезінде ұсынады.
Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімі орындалады.
Шаруашылық жүргізуші субъекті (егер бұл мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе) мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбаланған тауар туралы мәліметтерді, егер таңбаланған тауармен мынадай операциялар жасалса:
тауар бөлшек сауда шеңберінде өткізілсе (сатылса);
бөлшек сауда шеңберінде өткізілген тауар қайтарылса (тиісті сападағы тауарды қайтару (алмастыру) үшін мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген мерзім ішінде тауар қайтарылған және бақылау белгісінің тұтастығы сақталған жағдайда);
тауар жойылса (жоғалса) ұсынады.
Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004) рәсімі орындалады.
Тауарларды трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алған жағдайда шаруашылық жүргізуші субъекті мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарларға салынған бақылау белгілерінің тізбесін ұсынады. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған ақпаратты экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тарнсшекаралық сауда шеңберінде тауарларды сату фактісін тіркейді және мүше мемлекеттің уәкілетті органына көрсетілген тауарлар туралы мәліметтерді ұсынады. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынған мәліметтерді талдауды жүзеге асырады, тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде тауарларды сатып алу фактісін тіркейді, трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған тауарлар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижесі туралы хабарламаны қалыптастырып, шаруашылық жүргізуші субъектіге жібереді.
Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.005) рәсімі орындалады.
Егер мүше мемлекеттердің заңнамасында трансшекаралық сауда шеңберінде өткізілген тауарларға салынған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы хабарлауға қойылатын талаптар белгіленсе, тауарларды бақылау белгілерімен таңбалау кезінде, егер бақылау белгісі бүлінсе немесе жойылса және (немесе) тауарды қайтару (алмастыру) тиісті сападағы тауарды қайтару (алмастыру) үшін мүше мемлекеттердің заңнамасында айқындалған мерзімнен асатын мерзімде жүргізілсе, шаруашылық жүргізуші субъекті мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді ұсынады.

5. Группа процедур представления сведений об
использовании контрольных знаков и сведений о маркированном
товаре
18. Сведения об использовании контрольных знаков представляются хозяйствующим субъектом в уполномоченный орган государства-члена в следующих случаях:
при ввозе товаров на таможенную территорию Союза;
при производстве товаров;
при маркировке остатков товаров;
при комиссионной торговле товарами.
При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура «Представление сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.003).
Хозяйствующий субъект (если это предусмотрено законодательством государства-члена) представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения о маркированных товарах в случае, если с маркированным товаром были совершены следующие операции:
реализация (продажа) товара в рамках розничной торговли;
возврат товара, реализованного в рамках розничной торговли (при условии, что товар возвращен в течение срока, установленного законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества, и целостность контрольного знака сохранена);
уничтожение (утрата) товара.
При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.PRC.004).
В случае приобретения товаров в рамках трансграничной торговли хозяйствующий субъект представляет в уполномоченный орган государства-члена перечень контрольных знаков, нанесенных на товары. Уполномоченный орган государства-члена направляет полученную информацию в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, фиксирует в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров факт продажи товаров в рамках трансграничной торговли и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об указанных товарах. Уполномоченный орган государства-члена осуществляет анализ сведений, представленных уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, фиксирует в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров факт приобретения товаров в рамках трансграничной торговли, формирует и направляет хозяйствующему субъекту уведомление о результате обработки сведений о товарах, приобретенных в рамках трансграничной торговли.
При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура «Представление сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.PRC.005).
Если законодательством государств-членов установлены требования к информированию о контрольных (идентификационных) знаках, нанесенных на товары, реализованные в рамках розничной торговли, при маркировке товаров контрольными знаками в случае, если контрольный знак был поврежден или уничтожен и (или) возврат (обмен) товара производится в срок, превышающий определенный законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества, хозяйствующий субъект представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об использовании контрольных знаков.

Ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде "Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте берілген.
3-сурет. Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді және таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.PRC.003
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну
рәсім шаруашылық жүргізуші субъектінің мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсынуына арналған
P.LS.01.PRC.004
таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну
рәсім шаруашылық жүргізуші субъектінің мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсынуына арналған
P.LS.01.PRC.005
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну
рәсім трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға арналған
P.LS.01.PRC.006
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну
рәсім шаруашылық жүргізуші субъектінің, егер бақылау белгісі бүлінсе немесе жойылса және (немесе) тауарды қайтару (алмастыру) тиісті сападағы тауарды қайтару (алмастыру) үшін мүше мемлекеттердің заңнамасында айқындалған мерзімнен асатын мерзімде жүргізілсе, бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді ұсынуына арналған
6. Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдерінің тобы
21. Комиссия Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органынан таңбаланған тауарлардың айналымы туралы мәліметтер сұратады.
Көрсетілген мәліметтерді сұратқан кезде "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімі орындалады.
22. Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдері тобының жалпы схемасы

При осуществлении информационного взаимодействия выполняется процедура «Представление сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур представления сведений об использовании контрольных знаков и сведений о маркированном товаре представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления сведений об
использовании контрольных знаков и сведений о маркированном товаре
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления сведений об использовании контрольных знаков и сведений о маркированном товаре, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления сведений об использовании контрольных
знаков и сведений о маркированном товаре
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.PRC.003
представление сведений об использовании контрольных знаков
процедура предназначена для представления хозяйствующим субъектом в уполномоченный орган государства-члена сведений об использовании контрольных знаков
P.LS.01.PRC.004
представление сведений о маркированном товаре
процедура предназначена для представления хозяйствующим субъектом в уполномоченный орган государства-члена сведений о маркированном товаре
P.LS.01.PRC.005
представление сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли
процедура предназначена для представления сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли
P.LS.01.PRC.006
представление сведений о повторной маркировке товаров
процедура предназначена для представления хозяйствующим субъектом сведений об использовании контрольных занаков в случае, если контрольный знак был поврежден или уничтожен и (или) возврат (обмен) товара производится в срок, превышающий определенный законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества
6. Группа процедур получения Комиссией сведений в целях
осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения
21. Комиссия в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения запрашивает в уполномоченном органе государства-члена сведения об обороте маркированных товаров.
При запросе указанных сведений выполняется процедура «Получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007).
22. Приведенное описание группы процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур получения Комиссией
сведений в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения
Соглашения

23. Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.PRC.007
Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы
рәсім мәлімет ұсынатын уәкілетті органнан сұрату арқылы Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуына арналған
7. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобы
24. Мүдделі тұлға таңбаланған тауар туралы мәліметтер тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің ақпараттық сервистерін не Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді алады.
Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компоненті шеңберінде таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрату келіп түскен кезде сұратуды уәкілетті органдарға қайта адрестеу қажет болған кезде "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.008) рәсімі орындалады, оны орындау нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәлімет ұсынған уәкілетті органнан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұратады және алады, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерді мүдделі тұлғаға ұсынады.
Одақтың ақпараттық порталында жеке кабинет арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсынуға сұрату келіп түскен кезде "Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.009) рәсімі орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Комиссия мәлімет ұсынған уәкілетті органнан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұратады және алады, сондай-ақ көрсетілген мәліметтерді мүдделі тұлғаға ұсынады.
25. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 5-суретте берілген.
5-сурет. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
26. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления мониторинга и контроля исполнения Соглашения, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур получения Комиссией сведений в целях осуществления
мониторинга и контроля исполнения Соглашения
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.PRC.007
получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара
процедура предназначена для получения Комиссией по запросу сведений об обороте маркированного товара от уполномоченного органа, представляющего сведения
7. Группа процедур представления заинтересованному лицу
сведений о маркированном товаре
24. Заинтересованное лицо получает сведения о маркированном товаре посредством использования информационных сервисов национального компонента информационной системы маркировки товаров либо сервисов, размещенных на информационном портале Союза.
При поступлении запроса сведений о маркированном товаре в рамках национального компонента информационной системы маркировки товаров в случае необходимости переадресации запроса в уполномоченные органы других государств-членов выполняется процедура «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров» (P.LS.01.PRC.008), в результате выполнения которой уполномоченный орган государства-члена запрашивает и получает сведения о маркированном товаре от уполномоченного органа, представляющего сведения, а также представляет указанные сведения заинтересованному лицу.
При поступлении запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица через личный кабинет на информационном портале Союза выполняется процедура «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования информационного портала Союза» (P.LS.01.PRC.009), по результатам выполнения которой Комиссия запрашивает и получает сведения о маркированном товаре от уполномоченного органа, представляющего сведения, а также представляет указанные сведения заинтересованному лицу.
25. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре представлено на рисунке 5.
Рис. 5. Общая схема группы процедур представления
заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре
26. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу
процедур представления заинтересованному лицу сведений о
маркированном товаре
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.LS.01.PRC.008
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну
рәсім мүдделі тұлғаның тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінің ақпараттық сервистерін пайдалана отырып таңбаланған тауар туралы мәліметтерді алуына арналған
P.LS.01.PRC.009
Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну
рәсім мүдделі тұлғаның Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып таңбаланған тауар туралы мәліметтерді алуына арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
27. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.BEN.001
бақылау белгілері туралы мәліметтер
дайындалған және өткізілген бақылау белгілері туралы мәліметтердің жиынтығы
P.LS.01.BEN.002
таңбаланған тауар туралы мәліметтер
бақылау белгісін пайдалану және пайдаланылған бақылау белгісі салынған тауар туралы мәліметтердің жиынтығы
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
28. Мәліметтердің дер кезінде берілуін және толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапқа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
29. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.008
байланыс түрлерінің сыныптауышы
сыныптауыш
байланыс түрлерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды ("Communication Channel Code" БҰҰ СЕФАКТ сыныптауышымен үндестірілген)
P.CLS.019
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
ISO 3166-1 стандартына сәйкес елдер атауларының тізбесін және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.023
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
өлшем бірліктері кодтарының, шартты белгілері мен атауларының тізбесін қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш

P.LS.01.PRC.008
представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров
процедура предназначена для получения заинтересованным лицом сведений о маркированном товаре с использованием информационных сервисов национального компонента информационной системы маркировки товаров
P.LS.01.PRC.009
представление сведений о маркированном товаре посредством использования информационного портала Союза
процедура предназначена для получения заинтересованным лицом сведений о маркированном товаре с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза
V. Информационные объекты общего процесса
27. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.BEN.001
сведения о контрольных знаках
совокупность сведений об изготовленных и реализованных контрольных знаках
P.LS.01.BEN.002
сведения о маркированном товаре
совокупность сведений об использовании контрольного знака и товаре, на который был нанесен использованный контрольный знак
VI. Ответственность участников общего процесса
28. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
29. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.008
классификатор видов связи
классификатор
содержит перечень кодов и наименований видов связи (гармонизирован с классификатором СЕФАКТ ООН «Communication Channel Code»)
P.CLS.019
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и их коды в соответствии со стандартом ISO 3166-1
P.CLS.023
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов, условных обозначений и наименований единиц измерения (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдер атауларын және олардың кодтарын қамтиды
P.CLS.098
бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлардың тізбесі
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 70 шешімімен бекітілген ЕАЭО СЭҚ ТН тауарлық позициясының атауына сәйкес тауарлардың тізбесін қамтиды
P.LS.01.CLS.001
ұсынылатын ақпарат типтерінің тізбесі
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 шешімімен бекітілген ақпарат типтерінің (түрлерінің) кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.LS.01.CLS.002
тауарларды айналымнан шығару тәсілдерінің анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 шешімімен бекітілген тауарларды айналымнан шығару тәсілдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.LS.01.CLS.003
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығы
анықтамалық
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 шешімімен бекітілген тауарды айналымға шығару тәсілдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері "Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімі
30. "Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімінің орындалу схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет. "Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімінің орындалу схемасы
31. "Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімін эмитент бақылау белгілерін дайындау және өткізу кезінде орындайды.
32. Бірінші болып "Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша эмитент бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
33. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді өңдеген кезде тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде мәліметтердің жоқ екенін тексеру жүзеге асырылады. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын тексерулердің құрамы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеңейтілуі мүмкін. Алынған мәліметтерді өңдеуді орындау нәтижелері бойынша эмитентке бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияларды орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жіберіледі.

содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1
P.CLS.098
перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационны-ми) знаками
справочник
содержит перечень товаров в соответствии с наименованием товарной позиции ТН ВЭД ЕАЭС, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2015 г. № 70
P.LS.01.CLS.001
перечень типов представляемой информации
справочник
содержит перечень кодов и наименований типов (видов) информации,, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2015 г. № 86
P.LS.01.CLS.002
справочник способов вывода товаров из оборота
справочник
содержит перечень кодов и наименований способов вывода товаров из оборота, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2015 г. № 86
P.LS.01.CLS.003
справочник способов выпуска товара в оборот
справочник
содержит перечень кодов и наименований способов выпуска товара в оборот, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2015 г. № 86
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры представления сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
Процедура «Представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001)
30. Схема выполнения процедуры «Представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры «Представление сведений об
изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001)
31. Процедура «Представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001) выполняется эмитентом при изготовлении и реализации контрольных знаков.
32. Первой выполняется операция «Представление в уполномоченный орган государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.001), по результатам выполнения которой эмитентом формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изготовлении и реализации контрольных знаков.
33. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков выполняется операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
При обработке полученных сведений уполномоченным органом государства-члена осуществляется проверка отсутствия сведений об изготовленных и реализованных контрольных знаках в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров. Состав проверок, осуществляемых уполномоченным органом государства-члена, может быть расширен в соответствии с законодательством государства-члена. По результатам выполнения обработки полученных сведений эмитенту направляется уведомление об успешной обработке сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков или уведомление об отказе в выполнении операции.

34. Эмитентке бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияларды орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама келіп түскен кезде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.003) операциясы орындалады.
35. Эмитенттің бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияларды орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алуы "Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
36. "Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.002
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.003
мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 11-кестесінде келтірілген
9-кесте
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.001) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.001
2
Операция атауы
мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
Эмитент
4
Орындалу шарты
орындаушы бақылау белгілерін дайындау және өткізу кезінде орындайды
5
Шектеулер
мәліметтер эмитент беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс. Мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы туралы мәліметтерді орындаушы мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілері дайындалғаннан және (немесе) өткізілгеннен кейін 3 жұмыс күні ішінде береді
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелер
бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылған
10-кесте
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.002) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.002
2
Операция атауы
мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер эмитенттер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс, мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады. Табысты түрде өңделген кезде орындаушы бақылау белгілері туралы мәліметтерді тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркейді, бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және эмитентке жібереді. Өңдеуді орындау кезінде қателер анықталған жағдайда орындаушы операцияны орындаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырып, эмитентке жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтер өңделді, бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама эмитентке жіберілді
11-кесте
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.003) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.003
2
Операция атауы
мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Эмитент
4
Орындалу шарты
орындаушы бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Мүше мемлекеттің уәкілетті органының бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес мүше мемлекеттің уәкілетті органынан бақылау белгілерін дайындау және өткізу туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама алынды
"Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімі

34. При поступлении эмитенту уведомления об успешной обработке сведений или уведомления об отказе в выполнении операции выполняется операция «Получение от уполномоченного органа государства-члена уведомления о результатах обработки сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.003).
35. Результатом выполнения процедуры «Представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001) является получение эмитентом уведомления об успешной обработке сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков или уведомления об отказе в выполнении операции.
36. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001), приведен в таблице 8.
Таблица 8
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений об изготовлении и реализации
контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.001
представление в уполномоченный орган государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.002
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.003
получение от уполномоченного органа государства-члена уведомления о результатах обработки сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 9
Описание операции «Представление в уполномоченный орган
государства-члена сведений об изготовлении и реализации
контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.001
2
Наименование операции
представление в уполномоченный орган государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
3
Исполнитель
эмитент
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при изготовлении и реализации контрольных знаков
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой эмитентами. Формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Сведения об изготовлении и реализации контрольных знаков передаются исполнителем в уполномоченный орган государства-члена в течение 3 рабочих дней после изготовления и (или) реализации контрольных знаков
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет сведения об изготовлении и реализации контрольных знаков в уполномоченный орган государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об изготовлении и реализации контрольных знаков представлены в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции «Прием и обработка уполномоченным органом
государства-члена сведений об изготовлении и реализации
контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков (операция «Представление в уполномоченный орган государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.001))
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой эмитентами, формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами. При успешной обработке исполнитель регистрирует сведения о контрольных знаках в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров, формирует и направляет эмитенту уведомление об успешной обработке сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков. В случае выявления ошибок при выполнении обработки исполнитель формирует и направляет эмитенту уведомление об отказе в выполнении операции
7
Результаты
сведения об изготовлении и реализации контрольных знаков обработаны, уведомление об успешной обработке сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков или уведомление об отказе в выполнении операции направлено эмитенту
Таблица 11
Описание операции «Получение от уполномоченного органа
государства-члена уведомления о результатах обработки сведений
об изготовлении и реализации контрольных знаков»
(P.LS.01.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.003
2
Наименование операции
получение от уполномоченного органа государства-члена уведомления о результатах обработки сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков
3
Исполнитель
эмитент
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об успешной обработке сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков или уведомления об отказе в выполнении операции (операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием от уполномоченного органа государства-члена уведомления о результатах обработки сведений об изготовлении и реализации контрольных знаков в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об успешной обработке сведений или уведомление об отказе в выполнении операции получено
Процедура «Представление сведений о возвращенных
контрольных знаках» (P.LS.01.PRC.002)

37. "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімінің орындалу схемасы
38. "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімі шаруашылық жүргізуші субъекті мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес пайдаланылмаған және (немесе) жарамсыз бақылау белгілерін қайтарған кезде, сондай-ақ мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес бұрын шығарылған және өткізілген бақылау белгілерін оларды пайдаланған кезге дейін бүлінген не жоғалған (ұрланған) деп таныған кезде орындалады.
39. Бірінші болып "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша эмитент қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
40. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді өңдеген кезде бақылау белгілерін пайдалану фактісін тексеру жүзеге асырылады: тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде қайтарылған бақылау белгілері үшін оларды пайдалану туралы мәліметтер болмауға тиіс. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын тексерулер құрамы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеңейтілуі мүмкін. Алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері бойынша эмитентке қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жіберіледі.
41. Эмитентке мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама келіп түскен кезде "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.006) операциясы орындалады.
42. Эмитенттің қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алуы "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
43. "Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте

37. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.PRC.002) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о
возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.PRC.002)
38. Процедура «Представление сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.PRC.002) выполняется при возврате хозяйствующим субъектом в соответствии с законодательством государства-члена неиспользованных и (или) бракованных контрольных знаков, а также при признании в соответствии с законодательством государства-члена ранее выпущенных и реализованных контрольных знаков поврежденными либо утраченными (похищенными) до момента их использования.
39. Первой выполняется операция «Представление сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.OPR.004), по результатам выполнения которой эмитентом формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о возвращенных контрольных знаках.
40. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о возвращенных контрольных знаках выполняется операция «Прием и обработка сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка полученных сведений.
При обработке полученных сведений уполномоченным органом государства-члена осуществляется проверка факта использования контрольных знаков: в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров для возвращенных контрольных знаков должны отсутствовать сведения об их использовании. Состав проверок, осуществляемых уполномоченным органом государства-члена, может быть расширен в соответствии с законодательством государства-члена. По результатам обработки полученных сведений эмитенту направляется уведомление об успешной обработке сведений о возвращенных контрольных знаках или уведомление об отказе в выполнении операции.
41. При поступлении эмитенту уведомления об успешной обработке сведений или уведомления об отказе в выполнении операции выполняется операция «Получение уведомления о результатах обработки сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.OPR.006).
42. Результатом выполнения процедуры «Представление сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.PRC.002) является получение эмитентом уведомления об успешной обработке сведений о возвращенных контрольных знаках или уведомления об отказе в выполнении операции.
43. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений о возвращенных контрольных

"Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.004
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.005
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.006
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.004) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.004
2
Операция атауы
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
Эмитент
4
Орындалу шарты
орындаушы субъекті мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес пайдаланылмаған және (немесе) жарамсыз бақылау белгілерін шаруашылық жүргізуші қайтарған кезде, сондай-ақ мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес бұрын шығарылған және өткізілген бақылау белгілерін оларды пайдаланған кезге дейін бүлінген не жоғалған (ұрланған) деп таныған кезде орындайды
5
Шектеулер
мәліметтер эмитенттер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс, мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
14-кесте
"Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.005) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.005
2
Операция атауы
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер эмитенттер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс, мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады. Табысты түрде өңделген кезде орындаушы қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркейді, Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және эмитентке жібереді. Өңдеуді орындау барысында қателер анықталған кезде орындаушы операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама қалыптастырады және эмитентке жібереді
7
Нәтижелер
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтер өңделді, қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама эмитентке жіберілді
15-кесте
"Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.006) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.006
2
Операция атауы
қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
Эмитент
4
Орындалу шарты
орындаушы қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қайтарылған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама алынды

знаках» (P.LS.01.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.004
представление сведений о возвращенных контрольных знаках
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.005
прием и обработка сведений о возвращенных контрольных знаках
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.006
получение уведомления о результатах обработки сведений о возвращенных контрольных знаках
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции «Представление сведений о возвращенных
контрольных знаках» (P.LS.01.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.004
2
Наименование операции
представление сведений о возвращенных контрольных знаках
3
Исполнитель
эмитент
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при возврате хозяйствующим субъектом в соответствии с законодательством государства-члена неиспользованных и (или) бракованных контрольных знаков, а также при признании в соответствии с законодательством государства-члена ранее выпущенных и реализованных контрольных знаков поврежденными либо утраченными (похищенными) до момента их использования
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой эмитентами, формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет сведения о возвращенных контрольных знаках в уполномоченный орган государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о возвращенных контрольных знаках представлены в уполномоченный орган
государства-члена
Таблица 14
Описание операции «Прием и обработка сведений о возвращенных
контрольных знаках» (P.LS.01.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о возвращенных контрольных знаках
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о возвращенных контрольных знаках (операция «Представление сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.OPR.004))
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой эмитентами, формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученных сведений. При успешной обработке исполнитель регистрирует сведения о возвращенных контрольных знаках в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров, формирует и направляет эмитенту уведомление об успешной обработке сведений о возвращенных контрольных знаках в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами. В случае выявления ошибок при выполнении обработки исполнитель формирует и направляет эмитенту уведомление об отказе в выполнении операции
7
Результаты
сведения о возвращенных контрольных знаках обработаны, уведомление об успешной обработке сведений о возвращенных контрольных знаках или уведомление об отказе в выполнении операции направлено эмитенту
Таблица 15
Описание операции «Получение уведомления о результатах
обработки сведений о возвращенных контрольных знаках»
(P.LS.01.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о возвращенных контрольных знаках
3
Исполнитель
эмитент
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об успешной обработке сведений о возвращенных контрольных знаках или уведомления об отказе в выполнении операции (операция «Прием и обработка сведений о возвращенных контрольных знаках» (P.LS.01.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки сведений о возвращенных контрольных знаках в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об успешной обработке сведений или уведомление об отказе в выполнении операции получено

2. Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер және таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну рәсімдері
"Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімі
44. "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы
45. "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімін шаруашылық жүргізуші субъекті бақылау белгілерін пайдаланған кезде мынадай жағдайларда орындайды:
Одақтың кедендік аумағына әкелу кезінде тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарларды таңбалау;
тауарлар тізбесіне енгізілген тауарлар Одақтың аумағында өндірілген кезде оларды таңбалау;
тауарлар тізбесіне енгізілген тауар қалдықтарын таңбалау;
тауарлар тізбесіне енгізілген және комиссиялық сауданы жүзеге асыру кезінде өткізілетін тауарларды таңбалау.
46. Бірінші болып "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша шаруашылық жүргізуші субъекті бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
47. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді өңдеген кезде оларды пайдалану мүмкіндігін тексеру жүзеге асырылады: тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бақылау белгісін шығару және өткізу туралы мәліметтер болуға тиіс және бақылау белгісін пайдалану туралы мәліметтер болмауға тиіс. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын тексерулер құрамы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеңейтілуі мүмкін. Алынған мәліметтерді өңдеуді орындау нәтижелері бойынша шаруашылық жүргізуші субъектіге бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жіберіледі.
48. Шаруашылық жүргізуші субъектіге мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама келіп түскен кезде "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.009) операциясы орындалады.

2. Процедуры представления сведений об использовании
контрольных знаков и сведений о маркированном товаре
Процедура «Представление сведений об использовании
контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.003)
44. Схема выполнения процедуры «Представление сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.003) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры «Представление сведений об
использовании контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.003)
45. Процедура «Представление сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.003) выполняется хозяйствующим субъектом при использовании контрольных знаков в следующих случаях:
маркировка товаров, включенных в перечень товаров, при ввозе на таможенную территорию Союза;
маркировка товаров, включенных в перечень товаров, при производстве таких товаров на территории Союза;
маркировка остатков товаров, включенных в перечень товаров;
маркировка товаров, включенных в перечень товаров, и реализуемых при осуществлении комиссионной торговли.
46. Первой выполняется операция «Представление сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.007), по результатам выполнения которой хозяйствующим субъектом формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об использовании контрольных знаков.
47. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об использовании контрольных знаков выполняется операция «Прием и обработка сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.008), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
При обработке полученных сведений уполномоченным органом государства-члена осуществляется проверка возможности их использования: в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров должны находиться сведения о выпуске и реализации контрольного знака и должны отсутствовать сведения об использовании контрольного знака. Состав проверок, осуществляемых уполномоченным органом государства-члена, может быть расширен в соответствии с законодательством государства-члена. По результатам выполнения обработки полученных сведений хозяйствующему субъекту направляется уведомление об успешной обработке сведений об использовании контрольных знаков или уведомление об отказе в выполнении операции.
48. При поступлении хозяйствующему субъекту уведомления об успешной обработке сведений или уведомления об отказе в выполнении операции выполняется операция «Получение уведомления о результатах обработки сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.009).

49. Шаруашылық жүргізуші субъектінің бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алуы "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
50. "Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.007
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.008
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.009
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
17-кесте
"Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.007) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.007
2
Операция атауы
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
шаруашылық жүргізуші субъекті
4
Орындалу шарты
тауарға бақылау белгілерін салған кезде орындаушы орындайды
5
Шектеулер
мәліметтер шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс, мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Мәліметтер ұсыну шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес айқандалатын мерзімде жүзеге асырылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
18-кесте
"Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.008) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.008
2
Операция атауы
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.007) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс, мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады. Табысты түрде өңделген кезде орындаушы бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркейді, бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және шаруашылық жүргізуші субъектіге жібереді. Өңдеуді орындау кезінде қателер анықталған жағдайда орындаушы операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және шаруашылық жүргізуші субъектіге жібереді
7
Нәтижелер
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер өңделді, мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама шаруашылық жүргізуші субъектіге жіберілді
19-кесте
"Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.009) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.009
2
Операция атауы
бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
шаруашылық жүргізуші субъекті
4
Орындалу шарты
орындаушы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама алынды

49. Результатом выполнения процедуры «Представление сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.003) является получение хозяйствующим субъектом уведомления об успешной обработке сведений об использовании контрольных знаков или уведомления об отказе в выполнении операции.
50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений об использовании контрольных
знаков» (P.LS.01.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.007
представление сведений об использовании контрольных знаков
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.008
прием и обработка сведений об использовании контрольных знаков
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.009
получение уведомления о результатах обработки сведений об использовании контрольных знаков
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции «Представление сведений об использовании
контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.007
2
Наименование операции
представление сведений об использовании контрольных знаков
3
Исполнитель
хозяйствующий субъект
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при нанесении контрольных знаков на товар
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами, формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Представление сведений осуществляется в срок, определяемый в соответствии с требованиями к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об использовании контрольных знаков в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
7
Результаты
сведения об использовании контрольных знаков представлены в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 18
Описание операции «Прием и обработка сведений об использовании
контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.008
2
Наименование операции
прием и обработка сведений об использовании контрольных знаков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об использовании контрольных знаков (операция «Представление сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.007))
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами, формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами. При успешной обработке исполнитель регистрирует сведения об использовании контрольных знаков в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров, формирует и направляет хозяйствующему субъекту уведомление об успешной обработке сведений об использовании контрольных знаков.
В случае выявления ошибок при выполнении обработки исполнитель формирует и направляет хозяйствующему субъекту уведомление об отказе в выполнении операции
7
Результаты
сведения об использовании контрольных знаков обработаны, уведомление об успешной обработке сведений или уведомление об отказе в выполнении операции направлено хозяйствующему субъекту
Таблица 19
Описание операции «Получение уведомления о результатах
обработки сведений об использовании контрольных знаков»
(P.LS.01.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.009
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений об использовании контрольных знаков
3
Исполнитель
хозяйствующий субъект
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об успешной обработке сведений или уведомления об отказе в выполнении операции (операция «Прием и обработка сведений об использовании контрольных знаков» (P.LS.01.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура уведомлений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки сведений об использовании контрольных знаков в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об успешной обработке сведений или уведомление об отказе в выполнении операции получено
Процедура «Представление сведений о маркированном товаре»

"Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004) рәсімі
51. "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы
52. "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004) рәсімін шаруашылық жүргізуші субъекті, егер бұл мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, таңбаланған тауармен мынадай операциялар жасаған кезде орындайды:
бөлшек сауда шеңберінде тауарды өткізу (сату);
бөлшек сауда шеңберінде өткізілген тауарды қайтару (тауар тиісті сападағы тауарды қайтару (алмастыру) үшін мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген мерзім ішінде қайтарылған және бақылау белгісінің тұтастығы сақталған жағдайда);
тауарды жою (жоғалту).
53. Бірінші болып "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.010) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша шаруашылық жүргізуші субъекті таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
54. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбаланған тауар туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді өңдеген кезде олардың тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сәйкестігіе тексеру жүзеге асырылады:
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде бақылау белгілерін пайдалану туралы мәліметтер болуға тиіс, олар туралы ақпарат таңбаланған тауар туралы мәліметтер құрамында беріледі;
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауар туралы мәліметтер тауармен операциялар жасауға мүмкіндік беруге тиіс, олар туралы ақпарат таңбаланған тауар туралы мәліметтер құрамында беріледі.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын тексерулер құрамы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеңейтілуі мүмкін.
Алынған мәліметтерді өңдеуді орындау нәтижелері бойынша шаруашылық жүргізуші субъектіге таңбаланған тауар туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама жіберіледі.
55. Шаруашылық жүргізуші субъектіге таңбаланған тауар туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама келіп түскен кезде "Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.012) операциясы орындалады.

(P.LS.01.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.PRC.004) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о
маркированном товаре» (P.LS.01.PRC.004)
52. Процедура «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.PRC.004) выполняется хозяйствующим субъектом в случае, если это предусмотрено законодательством государства-члена, при совершении следующих операций с маркированным товаром:
реализация (продажа) товара в рамках розничной торговли;
возврат товара, реализованного в рамках розничной торговли (при условии, что товар возвращен в течение срока, установленного законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества, и целостность контрольного знака сохранена);
уничтожение (утрата) товара.
53. Первой выполняется операция «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.010), по результатам выполнения которой хозяйствующим субъектом формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о маркированном товаре.
54. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о маркированном товаре выполняется операция «Прием и обработка сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.011), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
При обработке полученных сведений уполномоченным органом государства-члена осуществляется проверка их соответствия сведениям о маркированном товаре, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров:
в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров должны находиться сведения об использовании контрольных знаков, информация о которых представлена в составе сведений о маркированном товаре;
сведения о маркированном товаре в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров должны позволять совершать с товаром операции, информация о которых представлена в составе сведений о маркированном товаре.
Состав проверок, осуществляемых уполномоченным органом государства-члена, может быть расширен в соответствии с законодательством государства-члена.
По результатам выполнения обработки полученных сведений хозяйствующему субъекту направляется уведомление об успешной обработке сведений о маркированном товаре или уведомление об отказе в выполнении операции.
55. При поступлении хозяйствующему субъекту уведомления об успешной обработке сведений о маркированном товаре или уведомления об отказе в выполнении операции выполняется операция «Получение уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.012).

56. Шаруашылық жүргізуші субъектінің таңбаланған тауар туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алуы "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
57. "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004), рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.010
таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.011
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.012
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
21-кесте
"Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.010) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.010
2
Операция атауы
таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
шаруашылық жүргізуші субъекті
4
Орындалу шарты
орындаушы таңбаланған тауармен мынадай:
бөлшек сауда шеңберінде тауарды өткізу (сату);
тауар тиісті сападағы тауарды қайтару (алмастыру) үшін мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген мерзім ішінде қайтарылған және бақылау белгісінің тұтастығы сақталған кезде;
тауарды жою (жоғалту) операциялары жасалған кезде орындайды
5
Шектеулер
мәліметтер шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс, мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Мәліметтер ұсыну мерзімдері шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес айқындалады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
22-кесте
"Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.011) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.011
2
Операция атауы
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
мәліметтер шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс, мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады. Табысты түрде өңделген кезде орындаушы тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде таңбаланған тауар туралы мәліметтерді тіркейді, таңбаланған тауар туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны қалыптастырады және шаруашылық жүргізуші субъектіге жібереді. Өңдеуді орындау кезінде қателер анықталған жағдайда орындаушы операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және шаруашылық жүргізуші субъектіге жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар туралы мәліметтер өңделді, таңбаланған тауар туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама шаруашылық жүргізуші субъектіге жіберілді
23-кесте
"Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу" (P.LS.01.OPR.012) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.012
2
Операция атауы
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
шаруашылық жүргізуші субъекті
4
Орындалу шарты
орындаушы таңбаланған тауар туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LS.01.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламалардың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар туралы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама алынды

56. Результатом выполнения процедуры «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.PRC.004) является получение хозяйствующим субъектом уведомления об успешной обработке сведений о маркированном товаре или уведомления об отказе в выполнении операции.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.PRC.004), приведен в таблице 20.
Таблица 20
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений о маркированном товаре»
(P.LS.01.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.010
представление сведений о маркированном товаре
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.011
прием и обработка сведений о маркированном товаре
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.012
получение уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре
приведено в таблице 23 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции «Представление сведений о маркированном
товаре» (P.LS.01.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.010
2
Наименование операции
представление сведений о маркированном товаре
3
Исполнитель
хозяйствующий субъект
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при совершении следующих операций с маркированным товаром:
реализация (продажа) товара в рамках розничной торговли;
возврат товара в течение срока, установленного законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества, при сохранении целостности контрольного знака;
уничтожение (утрата) товара
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами, формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Сроки представления сведений определяются в соответствии с требованиями к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в уполномоченный орган государтсва-члена сведения о маркированном товаре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о маркированном товаре представлены в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 22
Описание операции «Прием и обработка сведений
о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.011
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о маркированном товаре
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о маркированном товаре (операция «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.010))
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами, формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученных сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами.
При успешной обработке исполнитель регистрирует сведения о маркированном товаре в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров, формирует и направляет хозяйствующему субъекту уведомление об успешной обработке сведений о маркированном товаре.
В случае выявления ошибок при выполнении обработки сведений исполнитель формирует и направляет хозяйствующему субъекту уведомление об отказе в выполнении операции
7
Результаты
сведения о маркированном товаре обработаны, уведомление об успешной обработке сведений о маркированном товаре или уведомление об отказе в выполнении операции направлено хозяйствующему субъекту
Таблица 23
Описание операции «Получение уведомления о результатах
обработки сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.012
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре
3
Исполнитель
хозяйствующий субъект
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об успешной обработке сведений о маркированном товаре или уведомления об отказе в выполнении операции (операция «Прием и обработка сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура уведомлений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление об успешной обработке сведений о маркированном товаре или уведомление об отказе в выполнении операции получено
Процедура «Представление сведений о маркированном товаре,
приобретенном в рамках трансграничной торговли»

"Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.005) рәсімі
58. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы
59. "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.005) рәсімін шаруашылық жүргізуші субъекті трансшекаралық сауда шеңберінде таңбаланған тауарды сатып алу кезінде орындайды.
60. Бірінші болып "Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша шаруашылық жүргізуші субъекті трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілерінің тізбесін қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.
61. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілерінің тізбесі келіп түскен кезде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұсынылған мәліметтерді қабылдау мен өңдеу жүзеге асырылады.
Трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілерінің тізбесі өңделген кезде, мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұсынылған мәліметтердің операциялар жасауға болатынын бақылауды жүзеге асырады: не шаруашылық жүргізуші субъекті ұсынған, таңбаланған тауарға салынған әрбір бақылау белгісі туралы мәліметтер тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде болмауға тиіс, не бақылау белгісі туралы мәліметтердің мәртебесі тауарды трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алу бойынша онымен операциялар жасауға мүмкіндік беруге тиіс.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органында жүзеге асырылатын тексерулер құрамы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеңейтілуі мүмкін.
62. Мүше мемлекеттің уәкілетті органында бақылау ("Мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.014) операциясы) ойдағыдай өткен жағдайда трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілері туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады. Мәліметтерді ұсыну мүше мемлекеттің уәкілетті органында бақылаудан ойдағыдай өткен мәліметтерге ғана қатысты жүзеге асырылады. Мәліметтерді ұсыну "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органына трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.OPR.015) операциясы орындалған кезде жүзеге асырылады.

(P.LS.01.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.PRC.005) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о
маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли»
(P.LS.01.PRC.005)
59. Процедура «Представление сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.PRC.005) выполняется хозяйствующим субъектом при приобретении маркированного товара в рамках трансграничной торговли.
60. Первой выполняется операция «Представление сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.013), по результатам выполнения которой хозяйствующим субъектом формируется и направляется в уполномоченный орган государства-члена перечень контрольных знаков, нанесенных на маркированные товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли.
61. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена перечня контрольных знаков, нанесенных на маркированные товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли, выполняется операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка представленных сведений.
При обработке перечня контрольных знаков, нанесенных на маркированные товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли, уполномоченным органом государства-члена осуществляется контроль представленных сведений на допустимость совершения операций: либо представленные хозяйствующим субъектом сведения о каждом контрольном знаке, нанесенном на маркированный товар, должны отсутствовать в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров, либо статус сведений о контрольном знаке должен позволять выполнять с товаром операции по его приобретению в рамках трансграничной торговли.
Состав проверок, осуществляемых в уполномоченном органе государства-члена, может быть расширен в соответствии с законодательством государства-члена.
62. В случае успешного прохождения контроля в уполномоченном органе государства-члена (операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.014)) сведения о контрольных знаках, нанесенных на маркированные товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли, представляются в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. Представление сведений осуществляется только в отношении тех сведений, которые успешно прошли контроль в уполномоченном органе государства-члена. Представление сведений осуществляется при выполнении операции «Представление в уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.015).

63. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілері туралы мәліметтерді алған кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша алынған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы алынған мәліметтерді өңдеген кезде бақылау белгілері туралы ұсынылған мәліметтердің экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын мәліметтерге сәйкестігін бақылауды жүзеге асырылады. Әрбір бақылау белгісі бойынша мынадай тексеру жүзеге асырылады:
бақылау белгісі және оны пайдалану туралы мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде болуға тиіс;
бақылау белгісі салынған тауарды өткізу туралы мәліметтер немесе көрсетілген тауардың айналымнан шыққанын білдіретін өзге де мәліметтер экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде болмауға тиіс.
Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын тексерулер құрамы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес нақтылануы мүмкін.
"Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.016) операциясын орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органына әрбір бақылау белгісі бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі:
бақылау белгісі туралы мәліметтер ойдағыдай тексерілген жағдайда экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын, көрсетілген бақылау белгісі салынған тауар туралы мәліметтерді береді;
бақылау белгісі туралы мәліметтерді тексеру ойдағыдай жүргізілмеген жағдайда, экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы ақпарат береді.
Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде трансшекаралық сауда шеңберінде тауарларды сатып алу фактісін тіркейді. Бұл әрекет экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органында олар туралы мәліметтер бақылаудан ойдағыдай өткен тауарларға ғана қатысты орындалады.

63. При получении уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о контрольных знаках, нанесенных на маркированные товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли, выполняется операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.016), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка полученных сведений.
При обработке полученных сведений уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, осуществляется контроль соответствия представленных сведений о контрольных знаках сведениям, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер. По каждому контрольному знаку осуществляются следующие проверки:
сведения о контрольном знаке и его использовании должны находиться в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
сведения о реализации товара, на который нанесен контрольный знак, или иные сведения, означающие вывод указанного товара из оборота, должны отсутствовать в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
Состав проверок, осуществляемых уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, может быть уточнен в соответствии с законодательством государства-члена.
По результатам выполнения операции «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.016) в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление о результатах обработки сведений по каждому контрольному знаку:
в случае успешной проверки сведений о контрольном знаке уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, передает сведения о товаре, на который нанесен указанный контрольный знак, хранящиеся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров;
в случае если проверка сведений о контрольном знаке пройдена не успешно, уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, передает информацию об отказе в выполнении операции.
Уполномоченный орган государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, фиксирует в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров факт приобретения товаров в рамках трансграничной торговли. Данное действие выполняется в отношении тех товаров, сведения о которых успешно прошли контроль в уполномоченном органе государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.

64. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органынан трансшекаралық сауда кезінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.017) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Алынған мәліметтерді өңдеу орындалған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы:
экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органында олар туралы мәліметтер бақылаудан ойдағыдай өткен, бақылау белгілері салынған тауарларды трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алу фактісін тіркейді;
мүше мемлекеттің уәкілетті органында мәліметтерді өңдеу нәтижесін ("Мүше мемлекеттің уәкілетті органының трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.014) операциясын орындау кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органында бақылаудан өтпеген мәліметтер үшін) және экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органында мәліметтерді өңдеу нәтижесін қамтитын, әрбір бақылау белгісі бойынша мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны тіркейді.
65. Экспорттаушы тіркелген мүше мемлекеттің уәкілетті органынан келіп түскен, трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органында өңделген кезде "Шаруашылық жүргізуші субъектіге трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама ұсыну" (P.LS.01.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша шаруашылық жүргізуші субъектіге трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
66. Шаруашылық жүргізуші субъектіге трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауарларға салынған бақылау белгілері туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама келіп түскен кезде "Шаруашылық жүргізуші субъектінің трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы" (P.LS.01.OPR.019) операциясы орындалады.

64. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена от уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результатах обработки сведений о контрольных знаках, нанесенных на маркированные товары, приобретенные при трансграничной торговле, выполняется операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.017), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
При выполнении обработки полученных сведений уполномоченный орган государства-члена:
фиксирует факт приобретения в рамках трансграничной торговли товаров, на которые нанесены контрольные знаки, сведения о которых успешно прошли контроль в уполномоченном органе государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер;
формирует уведомление о результатах обработки сведений по каждому контрольному знаку, содержащее результат обработки сведений в уполномоченном органе государства-члена (для сведений, которые не прошли контроль в уполномоченном органе государства-члена при выполнении операции «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.014)) и результат обработки сведений в уполномоченном органе государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер.
65. После обработки в уполномоченном органе государства-члена уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли, поступившего от уполномоченного органа государства-члена, в котором зарегистрирован экспортер, и формирования уведомления о результатах обработки сведений уполномоченным органом государства-члена выполняется операция «Представление хозяйствующему субъекту уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.018), по результатам выполнения которой хозяйствующему субъекту направляется уведомление о результатах обработки сведений о контрольных знаках, нанесенных на маркированные товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли.
66. При поступлении хозяйствующему субъекту уведомления о результатах обработки сведений о контрольных знаках, нанесенных на маркированные товары, приобретенные в рамках трансграничной торговли, выполняется операция «Получение хозяйствующим субъектом уведомления о результатах обработки сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли» (P.LS.01.OPR.019).

"Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімі
69. "Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы 11-суретте берілген.
11-сурет. "Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы
70. Егер мүше мемлекеттердің заңнамасында бөлшек сауда шеңберінде өткізілген тауарларға салынған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы хабарлауға қойылатын талаптар белгіленсе, егер бақылау белгісі бүлінсе немесе жойылса және (немесе) тауарды қайтару (алмастыру) тиісті сападағы тауарды қайтару (алмастыру) үшін мүше мемлекеттердің заңнамасында айқындалған мерзімнен асатын мерзімде жүргізілсе, тауарды қайтару кезінде қайта таңбалау жағдайында шаруашылық жүргізуші субъекті "Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімін орындайды.
71. Бірінші болып "Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша шаруашылық жүргізуші субъекті қайтадан таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
72. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Мүше мемлекеттердің уәкілетті органының тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұсынылған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органында мәліметтерді өңдеу кезінде ұсынылған мәліметтердің мүше мемлекеттің тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын мәліметтерге сәйкестігін бақылау жүзеге асырылады. Әрбір бақылау белгісі бойынша мынадай тексеру жүзеге асырылады:
жаңа бақылау белгісі салынған тауар туралы және онымен бұрын байланысты болған бақылау белгісі туралы туралы мәліметтер тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде болуға тиіс;
жаңа бақылау белгісі туралы мәліметтер тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде болуға, ал оны пайдалану туралы мәліметтер онда болмауға тиіс.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органы жүзеге асыратын тексерулер құрамы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеңейтілуі мүмкін.
Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер табысты түрде өңделген кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама қалыптастыруды және шаруашылық жүргізуші субъектіге беруді жүзеге асырады. Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді бақылау кезінде қателер анықталған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және беруді жүзеге асырады.

товаров» (P.LS.01.PRC.006)
69. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.PRC.006) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о
повторной маркировке товаров» (P.LS.01.PRC.006)
70. Процедура «Представление сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.PRC.006) выполняется хозяйствующим субъектом в случае повторной маркировки при возврате товара, если контрольный знак был поврежден или уничтожен и (или) возврат (обмен) товара производится в срок, превышающий определенный законодательством государств-членов для возврата (обмена) товара надлежащего качества, если в законодательстве государств-членов установлены требования к информированию о контрольных (идентификационных) знаках, нанесенных на реализованные товары в рамках розничной торговли.
71. Первой выполняется операция «Представление сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.OPR.020), по результатам выполнения которой хозяйствующим субъектом формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о повторно маркированных товарах.
72. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений о повторной маркировке товаров выполняется операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка представленных сведений.
При обработке сведений в уполномоченном органе государства-члена осуществляется контроль соответствия представленных сведений сведениям, хранящимся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров государства-члена. По каждому контрольному знаку осуществляются следующие проверки:
сведения о товаре, на который нанесен новый контрольный знак, и о связанном с ним ранее контрольном знаке должны находиться в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров;
сведения о новом контрольном знаке должны находиться, а сведения о его использовании отсутствовать в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров.
Состав проверок, осуществляемых уполномоченным органом государства-члена, может быть расширен в соответствии с законодательством государства-члена.
При успешной обработке сведений о повторной маркировке товаров уполномоченный орган государства-члена осуществляет формирование и передачу хозяйствующему субъекту уведомления об успешной обработке сведений. При возникновении ошибок при контроле сведений о повторной маркировке товаров уполномоченный орган государства-члена осуществляет формирование и передачу уведомления об отказе в выполнении операции.

73. Шаруашылық жүргізуші субъектіге мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама келіп түскен кезде "Шаруашылық жүргізуші субъектінің тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы" (P.LS.01.OPR.022) операциясы орындалады.
74. Шаруашылық жүргізуші субъектінің тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алуы "Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
75. "Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 32-кестеде келтірілген.
32-кесте
"Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.020
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 33-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.021
мүше мемлекеттердің уәкілетті органының тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.022
шаруашылық жүргізуші субъектінің тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
33-кесте
"Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.020) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.020
2
Операция атауы
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
шаруашылық жүргізуші субъекті
4
Орындалу шарты
орындаушы бұрын салынған бақылау белгілерін пайдалану мүмкін болмаған жағдайда орындайды
5
Шектеулер
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс. Мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қалыптастырады және оларды мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелер
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылды
34-кесте
"Мүше мемлекеттердің уәкілетті органының тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.021) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.021
2
Операция атауы
мүше мемлекеттердің уәкілетті органының тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы қайтадан таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" операциясы (P.LS.01.OPR.020))
5
Шектеулер
мәліметтер шаруашылық жүргізуші субъектілер беретін ақпаратқа қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған мәліметтерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады, мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және шаруашылық жүргізуші субъектіге жібереді
7
Нәтижелер
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер өңделді, мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарлама немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарлама шаруашылық жүргізуші субъектіге жіберілді
35-кесте
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы" (P.LS.01.OPR.022) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.022
2
Операция атауы
шаруашылық жүргізуші субъектінің тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алуы
3
Орындаушы
шаруашылық жүргізуші субъекті
4
Орындалу шарты
орындаушы мәліметтердің табысты түрде өңделгені туралы хабарламаны немесе операцияны орындаудан бас тартылғаны туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Мүше мемлекеттердің уәкілетті органының тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді қабылдауы және өңдеуі" (P.LS.01.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама алынды

73. При поступлении хозяйствующему субъекту уведомления об успешной обработке сведений или уведомления об отказе в выполнении операции выполняется операция «Получение хозяйствующим субъектом уведомления о результатах обработки сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.OPR.022).
74. Результатом выполнения процедуры «Представление сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.PRC.006) является получение хозяйствующим субъектом уведомления о результатах обработки сведений о повторной маркировке товаров или уведомления об отказе в выполнении операции.
75. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.PRC.006), приведен в таблице 32.
Таблица 32
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений о повторной маркировке
товаров» (P.LS.01.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.020
представление сведений о повторной маркировке товаров
приведено в таблице 33 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.021
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений о повторной маркировке товаров
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.022
получение хозяйствующим субъектом уведомления
о результатах обработки сведений
о повторной маркировке товаров
приведено в таблице 35 настоящих Правил
Таблица 33
Описание операции «Представление сведений о повторной
маркировке товаров» (P.LS.01.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.020
2
Наименование операции
представление сведений о повторной маркировке товаров
3
Исполнитель
хозяйствующий субъект
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем в случае невозможности использования ранее нанесенных контрольных знаков
5
Ограничения
сведения о повторной маркировке товаров должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами.
Формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сведения о повторной маркировке товаров и представляет их в уполномоченный орган государства-члена в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о повторной маркировке товаров представлены в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 34
Описание операции «Прием и обработка уполномоченным органом
государства-члена сведений о повторной маркировке товаров»
(P.LS.01.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений о повторной маркировке товаров
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений о повторно маркированных товарах (операция «Представление сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.OPR.020))
5
Ограничения
сведения должны соответствовать требованиям к информации, передаваемой хозяйствующими субъектами. Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученных сведений, формирует и направляет хозяйствующему субъекту уведомление об успешной обработке сведений или уведомление об отказе в выполнении операции в соответстивии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
7
Результаты
сведения о повторной маркировке товаров обработаны, уведомление об успешной обработке сведений или уведомление об отказе в выполнении операции направлено хозяйствующему субъекту
Таблица 35
Описание операции «Получение хозяйствующим субъектом
уведомления о результатах обработки сведений о повторной
маркировке товаров» (P.LS.01.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.022
2
Наименование операции
получение хозяйствующим субъектом уведомления о результатах обработки сведений о повторной маркировке товаров
3
Исполнитель
хозяйствующий субъект
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об успешной обработке сведений или уведомления об отказе в выполнении операции (операция «Прием и обработка уполномоченным органом государства-члена сведений о повторной маркировке товаров» (P.LS.01.OPR.021))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений
о повторной маркировке товаров получено

3. Комиссияның Келісімнің орындалуын мониторингтеу мен бақылауды жүзеге асыру мақсатында мәліметтер алуы рәсімдері
"Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімі
76. "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімінің орындалу схемасы 12-суретте берілген.
12-сурет. "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімінің орындалу схемасы
77. "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімін Комиссия таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде орындайды.
78. Бірінші болып "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуы" (P.LS.01.OPR.023) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша Комиссия таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға жібереді.
79. Мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде "Таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" (P.LS.01.OPR.024) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұрау салуды өңдеу жүзеге асырылады және сұрау салынған мәліметтер ұсынылады немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарларма жіберіледі.
80. Комиссияға таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарларма келіп түскен кезде "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.OPR.025) операциясы орындалады.
81. Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарларманы алуы "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
82. "Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 36-кестеде келтірілген.
36-кесте
"Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.023
Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуы
осы Қағидалардың 37-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.024
таңбаланған тауар айналымы туралы сұрау салуды өңдеу және мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың 38-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.025
Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы
осы Қағидалардың 39-кестесінде келтіріген
37-кесте
"Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуы" (P.LS.01.OPR.023) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.023
2
Операция атауы
Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуы
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтер алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес таңбаланған тауардың айнылымы туралы мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады. Сұрау салуда кезең ішінде мәліметтерді алу қажет болған кезде мәліметтер сұратылатын кезеңнің бастапқы және соңғы датасы көрсетіледі. Сұрау салуда бастапқы дата көрсетілген кезде тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде тіркелген күні көрсетілген сұрау салуда көрсетілген датадан кешірек мәліметтер сұратылады. Тауарлар тізбесінен тауардың белгілі бір коды бойынша мәліметтер алу қажет болған кезде сұрау салуда ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 10 мәндік коды көрсетіледі. Белгілі бір салық төлеушіге қатысты мәліметтер алу қажет болған кезде сұрау салуда салық төлеушіні сәйкестендіргіш көрсетілуге тиіс. Тауарды айналымға шығарудың белгілі бір тәсілі бойынша мәліметтер алу қажет болған кезде сұрау салуда тауарды айналымға шығару тәсілі көрсетілуге тиіс
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салу мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға жіберілді
38-кесте
"Таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" (P.LS.01.OPR.024) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.024
2
Операция атауы
таңбаланған тауар айналымы туралы сұрау салуды өңдеу және мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындалу шарты
орындаушы таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрату алған кезде орындалады ("Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуы" операциясы (P.LS.01.OPR.023))
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Хабар мен электрондық құжаттың деректемелері (мәліметтер) Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді қамтитын хабарды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салу өңделді, таңбаланған тауар туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама Комиссияға жіберілді
39-кесте
"Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы" (P.LS.01.OPR.025) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.025
2
Операция атауы
Комиссияның таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алуы
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді алған кезде орындалады ("Таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу және ұсыну" (P.LS.01.OPR.024) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қабылдау мен өңдеуді Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар айналымы туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама алынды

3. Процедуры получения Комиссией сведений в целях осуществления
мониторинга и контроля исполнения Соглашения
Процедура «Получение Комиссией сведений об обороте
маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007)
76. Схема выполнения процедуры «Получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007) представлена на рисунке 12.
Рис. 12. Схема выполнения процедуры «Получение Комиссией
сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007)
77. Процедура «Получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007) выполняется Комиссией при возникновении необходимости получения сведений об обороте маркированного товара.
78. Первой выполняется операция «Запрос Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.OPR.023), по результатам выполнения которой Комиссией формируется и направляется запрос сведений об обороте маркированного товара в уполномоченный орган, представляющий сведения.
79. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса сведений об обороте маркированного товара выполняется операция «Обработка запроса и представление сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.OPR.024), по результатам выполнения которой осуществляется обработка запроса и представляются запрошенные сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
80. При поступлении в Комиссию сведений об обороте маркированного товара или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция «Получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.OPR.025).
81. Результатом выполнения процедуры «Получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007) является получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
82. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007), приведен в таблице 36.
Таблица 36
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Получение Комиссией сведений об обороте
маркированного товара» (P.LS.01.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.023
запрос Комиссией сведений об обороте маркированного товара
приведено в таблице 37 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.024
обработка запроса и представление сведений об обороте маркированного товара
приведено в таблице 38 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.025
получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара
приведено в таблице 39 настоящих Правил
Таблица 37
Описание операции «Запрос Комиссией сведений об обороте
маркированного товара» (P.LS.01.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.023
2
Наименование операции
запрос Комиссией сведений об обороте маркированного товара
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения сведений об обороте маркированного товара
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует запрос сведений об обороте маркированного товара в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией.
При необходимости получения сведений за период в запросе указывается начальная и конечная дата периода, за который запрашиваются сведения.
В случае указания в запросе начальной даты запрашиваются сведения, дата регистрации которых в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров позднее даты, указанной в запросе. При необходимости получения сведений по определенному коду товара из перечня товаров в запросе указывается 10-значный код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. При необходимости получения сведений по определенному налогоплательщику в запросе должен быть указан идентификатор налогоплательщика. При необходимости получения сведений по определенному способу выпуска товара в оборот в запросе должен быть указан способ выпуска товара в оборот
7
Результаты
запрос сведений об обороте маркированного товара направлен в уполномоченный орган, представляющий сведения
Таблица 38
Описание операции «Обработка запроса и представление сведений
об обороте маркированного товара» (P.LS.01.OPR.024)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.024
2
Наименование операции
обработка запроса и представление сведений об обороте маркированного товара
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений об обороте маркированного товара (операция «Запрос Комиссией сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.OPR.023))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса, формирует и направляет в Комиссию сообщение, содержащее сведения об обороте маркированного товара, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
запрос сведений об обороте маркированного товара обработан, сведения о маркированном товаре или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, направлены в Комиссию
Таблица 39
Описание операции «Получение Комиссией сведений об обороте
маркированного товара» (P.LS.01.OPR.025)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.025
2
Наименование операции
получение Комиссией сведений об обороте маркированного товара
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений об обороте маркированного товара (операция «Обработка запроса и представление сведений об обороте маркированного товара» (P.LS.01.OPR.024))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений об обороте маркированного товара или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
сведения об обороте маркированного товара или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, получены

4. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну рәсімдері "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.008) рәсімі
83. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.008) рәсімінің орындалу схемасы 13-суретте берілген.
13-сурет. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.008) рәсімінің орындалу схемасы
84. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.008) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады.
85. Бірінші болып "Мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салу алу" (P.LS.01.OPR.026) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салуды алуды жүзеге асырады.
86. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсынуға сұру салу келіп түскен кезде "Мүше мемлекеттің уәкілетті органы арқылы ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.LS.01.OPR.027) операциясы орындалады, оны орындау нәтижесінде таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтер ұсынған уәкілетті органдарға жібереді.
87. Мәліметтер ұсынатын уәкілетті органға таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсынуға сұрау салу келіп түскен кезде "Таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.OPR.028) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтер ұсынатын уәкілетті орган таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
88. "Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу және мүдделі тұлғаға ұсыну" (P.LS.01.OPR.029) операциясы тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде белгіленген талаптарға сәйкес орындалады.
89. Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.008) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

4. Процедуры представления заинтересованному лицу сведений
о маркированном товаре
Процедура «Представление сведений о маркированном товаре
посредством использования национального компонента
информационной системы маркировки товаров» (P.LS.01.PRC.008)
83. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров» (P.LS.01.PRC.008) представлена на рисунке 13.
Рис. 13. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о
маркированном товаре посредством использования национального
компонента информационной системы маркировки товаров»
(P.LS.01.PRC.008)
84. Процедура «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров» (P.LS.01.PRC.008) выполняется при получении уполномоченным органом государства-члена запроса на представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров.
85. Первой выполняется операция «Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица» (P.LS.01.OPR.026), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена осуществляется получение от заинтересованного лица запроса на представление сведений о маркированном товаре.
86. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена запроса на представление сведений о маркированном товаре выполняется операция «Запрос сведений о маркированном товаре для представления через уполномоченный орган государства-члена» (P.LS.01.OPR.027), в результате выполнения которой запрос на представление сведений о маркированном товаре направляется уполномоченным органом государства-члена в уполномоченные органы, представляющие сведения.
87. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса на представление сведений о маркированном товаре выполняется операция «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.028), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения о маркированном товаре.
88. Операция «Обработка и представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу» (P.LS.01.OPR.029) выполняется в соответствии с требованиями, установленными в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров.
89. Результатом выполнения процедуры «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров» (P.LS.01.PRC.008) является представление заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре.

90. "Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы тауарларды қайтадан таңбалау туралы мәліметтер ұсыну" (P.LS.01.PRC.008) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 40-кестеде келтірілген.
40-кесте
"Тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентін пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтер ұсыну" рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі (P.LS.01.PRC.008)
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.026
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу
осы Қағидалардың 41-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.027
мүше мемлекеттің уәкілетті органы арқылы ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 42-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.028
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 43-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.029
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу және оны мүдделі тұлғаға ұсыну
осы Қағидалардың 44-кестесінде келтірілген
41-кесте
"Мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтеді ұсынуға сұрау салуды алу" (P.LS.01.OPR.026) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.026
2
Операция атауы
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады
5
Шектеулер
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық ресурсында мүдделі тұлғаны авторландыру талап етіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алады
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу алынды
42-кесте
"Мүше мемлекеттің уәкілетті органы арқылы ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.LS.01.OPR.027) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.027
2
Операция атауы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы арқылы ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу" операциясы (P.LS.01.OPR.026))
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасау регламентіне сәйкес қалыптастырады және оны мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарға жіберілді
43-кесте
"Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.OPR.028) операциясының сипаттамасы
Р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.028
2
Операция атауы
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындалу шарты
орындаушы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындайды ("Мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу" операциясы (P.LS.01.OPR.026))
5
Шектеулер
мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Хабарламалар мен электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасау регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс. Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде – мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органның тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын, уақыт бойынша соңғы келіп түскен таңбаланған тауар туралы мәліметтер ғана ұсынылады.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді Уәкілетті органдар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасау регламентіне сәйкес жүзеге асырады, таңбаланған тауар туралы мәліметтер қамтылатын, өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
мүше мемлекеттің уәкілетті органына таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
44-кесте
"Мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну және оны өңдеу" (P.LS.01.OPR.029) операциясының сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.029
2
Операция атауы
мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну және оны өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде белгіленген қағидаларға сәйкес орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы "Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.OPR.028) операциясын орындау кезінде алынған өңдеу нәтижелері туралы хабарламада қамтылатын мәліметтерді ескере отырып, таңбаланған тауар туралы мәліметтерді қалыптастырады және оны мүдделі тұлғаға ұсынады. Егер мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдардың барлығынан бірдей таңбаланған тауар туралы мәліметтер алынбаса, орындаушы бұл туралы мүдделі тұлғаны хабардар етеді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар туралы мәліметтер мүдделі тұлғаға ұсынылды

90. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования национального компонента информационной системы маркировки товаров» (P.LS.01.PRC.008), приведен в таблице 40.
Таблица 40
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений о маркированном товаре
посредством использования национального компонента
информационной системы маркировки товаров» (P.LS.01.PRC.008)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.026
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица
приведено в таблице 41 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.027
запрос сведений о маркированном товаре для представления через уполномоченный орган
государства-члена
приведено в таблице 42 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.028
представление сведений о маркированном товаре
приведено в таблице 43 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.029
обработка и представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу
приведено в таблице 44 настоящих Правил
Таблица 41
Описание операции «Получение запроса на представление сведений
о маркированном товаре от заинтересованного лица»
(P.LS.01.OPR.026)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.026
2
Наименование операции
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица
5
Ограничения
требуется авторизация заинтересованного лица в информационном ресурсе уполномоченного органа государства-члена
6
Описание операции
исполнитель получает запрос на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица
7
Результаты
получен запрос на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица
Таблица 42
Описание операции «Запрос сведений о маркированном товаре для
представления через уполномоченный орган государства-члена»
(P.LS.01.OPR.027)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.027
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированном товаре для представления через уполномоченный орган государства-члена
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица (операция «Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица» (P.LS.01.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на представление сведений о маркированном товаре в уполномоченные органы, представляющие сведения, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами
7
Результаты
запрос на представление сведений о маркированном товаре направлен в уполномоченные органы, представляющие сведения
Таблица 43
Описание операции «Представление сведений о маркированном
товаре» (P.LS.01.OPR.028)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.028
2
Наименование операции
представление сведений о маркированном товаре
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется исполнителем при получении запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица (операция «Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица» (P.LS.01.OPR.026))
5
Ограничения
формат и структура сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами. При представлении сведений о маркированном товаре представляются только последние по времени поступления сведения о маркированном товаре, хранящиеся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров уполномоченного органа, представляющего сведения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о результатах обработки, содержащее сведения о маркированном товаре, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлено уведомление о результатах обработки запроса сведений о маркированном товаре
Таблица 44
Описание операции «Обработка и представление сведений о
маркированном товаре заинтересованному лицу» (P.LS.01.OPR.029)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.029
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется в соответствии с правилами, установленными в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель с учетом сведений, содержащихся в уведомлении о результатах обработки, полученном при выполнении операции «Представление сведений о маркированном товаре» (P.LS.01.OPR.028), формирует и представляет заинтересованному лицу сведения о маркированном товаре. В случае если сведения о маркированном товаре получены не от всех уполномоченных органов, представляющих сведения, исполнитель уведомляет об этом заинтересованное лицо
7
Результаты
сведения о маркированном товаре представлены заинтересованному лицу
Процедура «Представление сведений о маркированном товаре
посредством использования информационного портала Союза»

"Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.PRC.009) рәсімі
91. "Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.LS.01.PRC.009) орындау схемасы 14-суретте берілген.
14-сурет. "Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімін (P.LS.01.PRC.009) орындау схемасы
92. "Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" рәсімі (P.LS.01.PRC.009) Комиссия Одақтың ақпараттық порталындағы жеке кабинет арқылы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады.
93. Бірінші болып "Одақтың ақпараттық порталында таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу" (P.LS.01.OPR.030) операциясы орындалады, оны орындау кезінде Комиссияның мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алуы жүзеге асыылады.
94. Комиссияға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу түскен кезде "Одақтың ақпараттық порталында ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.LS.01.OPR.031) орындалады, оны орындау кезінде Комиссия мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдардан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұратады.
95. Мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органға таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу түскен кезде "Одақтың ақпараттық порталы үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.LS.01.OPR.032) орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган Комиссияға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынады.
96. Мәліметтерді ұсынуға сұрау салуға жауап ретінде Комиссияға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді уәкілетті органдардың ұсыну фактісі бойынша не мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұратуды алған кезден бастап 5 минуттан кейін ("Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу" операциясы (P.LS.01.OPR.030)) (жоғарыда сипатталған оқиғалардың қайсысы бұрын болатынына қарай) "Одақтың ақпараттық порталында таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу және мүдделі тұлғаға ұсыну" операциясы (P.LS.01.OPR.033) орындалады.
97. "Одақтың ақпараттық ресурсын пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.PRC.009) рәсімін орындау нәтижесі мүдделі тұлғаға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну болып табылады.

(P.LS.01.PRC.009)
91. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования информационного портала Союза» (P.LS.01.PRC.009) представлена на рисунке 14.
Рис. 14. Схема выполнения процедуры «Представление сведений о
маркированном товаре посредством использования информационного
портала Союза» (P.LS.01.PRC.008)
92. Процедура «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования информационного портала Союза» (P.LS.01.PRC.009) выполняется при получении Комиссией запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица через личный кабинет на информационном портале Союза.
93. Первой выполняется операция «Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре на информационном портале Союза» (P.LS.01.OPR.030), в результате выполнения которой Комиссией осуществляется получение от заинтересованного лица запроса на представление сведений о маркированном товаре.
94. При поступлении в Комиссию запроса на представление сведений о маркированном товаре выполняется операция «Запрос сведений о маркированном товаре для представления на информационном портале Союза» (P.LS.01.OPR.031), в результате выполнения которой Комиссией запрашиваются сведения о маркированном товаре у уполномоченных органов, представляющих сведения.
95. При поступлении в уполномоченный орган, представляющий сведения, запроса на представление сведений о маркированных товарах выполняется операция «Представление сведений о маркированном товаре для инфомационного портала Союза» (P.LS.01.OPR.032), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим сведения, представляются сведения о маркированном товаре в Комиссию.
96. По факту представления уполномоченными органами сведений о маркированном товаре в Комиссию в ответ на запрос на представление сведений либо через 5 минут с момента получения запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица (операция «Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре на информационном портале Союза» (P.LS.01.OPR.030)) (в зависимости от того, какое из описанных выше событий наступит раньше) выполняется операция «Обработка и представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу на информационном портале Союза» (P.LS.01.OPR.033).
97. Результатом выполнения процедуры «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования информационного портала Союза» (P.LS.01.PRC.009) является представление заинтересованному лицу сведений о маркированном товаре.

98. "Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 45-кестеде берілген.
45-кесте
"Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.PRC.009) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгілеу
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LS.01.OPR.030
Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу
осы Қағидалардың 46-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.031
Одақтың ақпараттық порталында ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 47-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.032
Одақтың ақпараттық порталы үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 48-кестесінде келтірілген
P.LS.01.OPR.033
Одақтың ақпараттық порталында таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу және мүдделі тұлғаға ұсыну
осы Қағидалардың 49-кестесінде келтірілген
46-кесте
"Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу" (P.LS.01.OPR.030) операциясының сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.030
2
Операция атауы
Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы мүдделі тұлғадан Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады
5
Шектеулер
Одақтың ақпараттық порталында мүдделі тұлғаны авторландыру талап етіледі
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мүдделі тұлғадан Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы қалыптастырылған таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алады
7
Нәтижелер
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салу алынды
47-кесте
"Одақтың ақпараттық порталында ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.LS.01.OPR.031) операциясының сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.031
2
Операция атауы
Одақтың ақпараттық порталында ұсыну үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды алған кезде орындалады ("Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу" операциясы (P.LS.01.OPR.030))
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды қалыптастырады және оны Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жасау регламентіне сәйкес мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарға жібереді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салу мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдарға жіберілді
48-кесте
"Одақтың ақпараттық порталы үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" (P.LS.01.OPR.032) операциясының сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгілеу
P.LS.01.OPR.032
2
Операция атауы
Одақтың ақпараттық порталы үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
мәліметтерді ұсынатын уәкілетті орган
4
Орындалу шарты
орындаушы мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу" операциясы (P.LS.01.OPR.031))
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді тек қана Комиссия сұратады. Хабарламалар мен электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс. Таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну кезінде мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органның тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде сақталатын таңбаланған тауар туралы мәліметтердің уақыт бойынша соңғы келіп түскені ғана ұсынылады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді Уәкілетті органдар мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады, таңбаланған тауар туралы мәліметтер қамтылатын, өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
Комиссияға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберілді
49-кесте
"Одақтың ақпараттық порталында таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу және мүдделі тұлғаға ұсыну" (P.LS.01.OPR.033) операциясының сипаттамасы
Р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коден белгілеу
P.LS.01.OPR.033
2
Операция атауы
Одақтың ақпараттық порталында таңбаланған тауар туралы мәліметтерді өңдеу және мүдделі тұлғаға ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты

98. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры «Представление сведений о маркированном товаре посредством использования информационного портала Союза» (P.LS.01.PRC.009), приведен в таблице 45.
Таблица 45
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры «Представление сведений о маркированном товаре
посредством использования информационного портала Союза»
(P.LS.01.PRC.009)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LS.01.OPR.030
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре на информационном портале Союза
приведено в таблице 46 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.031
запрос сведений о маркированном товаре для представления на информационном портале Союза
приведено в таблице 47 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.032
представление сведений о маркированном товаре для информационного портала Союза
приведено в таблице 48 настоящих Правил
P.LS.01.OPR.033
обработка и представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу на информационном портале Союза
приведено в таблице 49 настоящих Правил
Таблица 46
Описание операции «Получение запроса на представление сведений
о маркированном товаре на информационном портале Союза»
(P.LS.01.OPR.030)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.030
2
Наименование операции
получение запроса на представление сведений о маркированном товаре на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица на информационном портале Союза
5
Ограничения
требуется авторизация заинтересованного лица на информационном портале Союза
6
Описание операции
исполнитель получает запрос на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица, сформированный посредством использования информационного портала Союза
7
Результаты
получен запрос на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица
Таблица 47
Описание операции «Запрос сведений о маркированном товаре для
представления на информационном портале Союза»
(P.LS.01.OPR.031)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.031
2
Наименование операции
запрос сведений о маркированном товаре для представления на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица (операция «Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре на информационном портале Союза» (P.LS.01.OPR.030))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет запрос на представление сведений о маркированном товаре в уполномоченные органы, представляющие сведения, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией
7
Результаты
запрос на представление сведений о маркированном товаре направлен в уполномоченные органы, представляющие сведения
Таблица 48
Описание операции «Представление сведений о маркированном
товаре для информационного портала Союза» (P.LS.01.OPR.032)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.032
2
Наименование операции
представление сведений о маркированном товаре для информационного портала Союза
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица (операция «Запрос сведений о маркированном товаре на информационном портале Союза» (P.LS.01.OPR.031))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только Комиссией.
Реквизиты сообщения и электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией. При представлении сведений о маркированном товаре представляются только последние по времени поступления сведения о маркированном товаре, хранящиеся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров уполномоченного органа, представляющего сведения
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами и Комиссией, формирует и направляет в Комиссию уведомление о результатах обработки, содержащее сведения о маркированном товаре, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в Комиссию направлено уведомление о результатах обработки запроса на представление сведений о маркированном товаре
Таблица 49
Описание операции «Обработка и представление сведений
о маркированном товаре заинтересованному лицу на информационном
портале Союза» (P.LS.01.OPR.033)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LS.01.OPR.033
2
Наименование операции
обработка и представление сведений о маркированном товаре заинтересованному лицу на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется по факту представления уполномоченными органами сведений о маркированном товаре в Комиссию в ответ на запрос на представление сведений либо через

Мәліметтерді ұсынуға сұрау салуға жауап ретінде Комиссияға таңбаланған тауар туралы мәліметтерді уәкілетті органдардың ұсыну фактісі бойынша не мүдделі тұлғадан таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға арналған сұрау салуды алған кезден бастап 5 минуттан кейін ("Одақтың ақпараттық порталындағы таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды алу операциясы (P.LS.01.OPR.030)) (жоғарыда сипатталған оқиғалардың қайсысы бұрын болатынына қарай) орындалады
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдардан алынған мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарламада қамтылатын мәліметтерді ескере отырып ("Одақтың ақпараттық порталы үшін таңбаланған тауар туралы мәліметтерді ұсыну" операциясы (P.RS.01.OPR.032)), қалыптастырады және алынған мәліметтерді уәкілетті органға ұсынады. Таңбаланған тауар туралы мәліметтер операция шектеулерінде белгіленген уақыт өткен соң мәліметтерді ұсынатын уәкілетті органдардың барлығынан бірдей алынбаса, орындаушы бұл туралы мүдделі тұлғаны хабардар етеді
7
Нәтижелер
таңбаланған тауар туралы мәліметтер мүдделі тұлғаға ұсынылды
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

5 минут с момента получения запроса на представление сведений о маркированном товаре от заинтересованного лица (операция «Получение запроса на представление сведений о маркированном товаре на информационном портале Союза» (P.LS.01.OPR.030)) (в зависимости от того, какое из описанных выше событий наступит раньше)
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель с учетом сведений, содержащихся в уведомлении о результатах обработки сведений, полученных от уполномоченных органов, представляющих сведения (операция «Представление сведений о маркированном товаре для информационного портала Союза» (P.RS.01.OPR.032)), формирует и представляет полученные сведения заинтересованному лицу.
В случае если по истечении времени, установленного в ограничениях операции, сведения о маркированном товаре получены не от всех уполномоченных органов, представляющих сведения, исполнитель уведомляет об этом заинтересованное лицо
7
Результаты
сведения о маркированном товаре представлены заинтересованному лицу
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

3. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімінің 2-тармағының "а" тармақшасын ескере отырып, жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттер, Одақ) арасындағы, уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасындағы өзара іс-қимыл бөлігінде сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде, сондай-ақ жалпы процесс рәсімдерін эмитенттер мен уәкілетті органдар арасындағы, шаруашылық жүргізуші субъектілер мен уәкілетті органдар арасындағы өзара іс-қимыл бөлігінде іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрамдастарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархия деңгейлері ескеріле отырып, толық деректемелік құрам көрсетілген кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелері (бұдан әрі – деректемелер) мен деректер моделінің элементтерінің нақты сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгісі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемге сәйкес келетін деректер моделінде деректер элементін сәйкестендіргіш;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпш." – деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталану саны және міндеттілігі (опционалдығы).
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен аспай қайталануы мүмкін (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар
8. Осы Сипаттаманың мақсаты үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"ЕАЭО СЭҚ ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасы;
"GLN" – Global Location Number – тұрған жердің жаһандық нөмірі.

3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли в части взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Союз), между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия), а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса в части взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами, между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами с учетом подпункта «а» пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3.
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
«иерархический номер» – порядковый номер реквизита;
«имя реквизита» – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
«описание реквизита» – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
«идентификатор» – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
«область значений» – словесное описание возможных значений реквизита;
«мн.» – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз
(n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия
8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
«реквизит» – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
«ТН ВЭД ЕАЭС» – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
«GLN» – Global Location Number – глобальный номер местоположения.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын "деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "пәндік сала деректерінің моделі", "пәндік сала" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үндестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Сипаттаманың 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 және 31-кестелерінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімімен бекітілген "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті, "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті, "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі шаруашылық жүргізуші субъектілер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті және "Бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өндірілген немесе оған әкелінген тауарлар туралы, соның ішінде осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақ аумағындағы трансшекаралық айналымы кезінде мәліметтер алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі эмитенттер мен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

Понятия «базисная модель данных», «модель данных», «модель данных предметной области», «предметная область» и «реестр структур электронных документов и сведений», используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3.
В таблицах 4710131619222528 и 31 настоящего Описания под регламентом информационного взаимодействия понимаются Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», Регламент информационного взаимодействия между хозяйствующими субъектами и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза» и Регламент информационного взаимодействия между эмитентами и уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса «Обеспечение обмена сведениями о товарах, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, произведенных или ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, в том числе при трансграничном обороте таких товаров на территории Евразийского экономического союза», утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3.
IV. Структуры электронных документов и сведений

urn:EEC:R:CT:LS:01:ResultProcessingNotification:v1.0.0
2.8
R.CT.LS.01.007
трансшекаралық сауда кезінде мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама
urn:EEC:R:CT:LS:01:TransProcessingNotification:v1.0.0
2.9
R.CT.LS.01.008
трансшекаралық сауда шеңберінде сатып алынған таңбаланған тауар туралы мәліметтерге сұрау салу
urn:EEC:R:CT:LS:01:TransRequest:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімінің 2-тармағының "в" тармақшасына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

urn:EEC:R:CT:LS:01:ResultProcessingNotification:v1.0.0
2.8
R.CT.LS.01.007
уведомление о результатах обработки сведений при трансграничной торговле
urn:EEC:R:CT:LS:01:TransProcessingNotification:v1.0.0
2.9
R.CT.LS.01.008
запрос сведений о маркированном товаре, приобретенном в рамках трансграничной торговли
urn:EEC:R:CT:LS:01:TransRequest:v1.0.0
Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с подпунктом «в» пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3.

Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымының аттар кеңістігіндегі "Y.Y.Y" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімінің 2-тармағының "в" тармақшасына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжат (мәліметтер) нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
11. Импортталатын аттар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістігі
Р/с
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Символы «Y.Y.Y» в пространствах имен структуры электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с подпунктом «в» пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3.
11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo

Аттардың импортталатын кеңістігіндегі "Х.Х.Х" деген символдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 3 шешімінің 2-тармағының "в" тармақшасына сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипатттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпш.
1.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасын кодпен белгілеу
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжатты (мәліметтерді) кодпен белгілеу
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар және мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) нақты сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілді кодпен белгілеу
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

Символы «X.X.X» в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке технической схемы структуры электронного документа (сведений) в соответствии с подпунктом «в» пункта 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 января 2016 г. № 3.
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) «Уведомление о результате обработки» (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
«Уведомление о результате обработки» (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений) (ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001) Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса (csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004) Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений) (csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001) Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003) Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003) Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006) Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка (csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:EventDateTime)
мәліметтерді өңдеу аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды (csdo:ProcessingResultV2Code)
жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесі арқылы алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесін кодпен белгілеу
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттарды және мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время (csdo:)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки (csdo:)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1

ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтердің қалыптастырылған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
3. Ел туралы мәліметтер (ctcdo:CountryDetails)
мәліметтер ұсынған ел туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00078
ctcdo: CountryDetailsType (M.CT.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларында айқындалады
0..1
3.1. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3.2. Елдің атауы
(ctsdo:CountryName)
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің атауы
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
4. Заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы мәліметтер
(ctcdo:OwnerSubjectDetails)
өздерінің мүше мемлекеттерінің құзыретті (уәкілетті) органдарына бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлардың тізбесіне енгізілген тауарлардың айналымын жүзеге асыратын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00045
ctcdo: OwnerSubjectDetailsType (M.CT.CDT.00021)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
4.1. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время (csdo:)
дата и время формирования сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Сведения о стране (ctcdo:)
сведения о стране, представившей сведения
M.CT.CDE.00078
ctcdo: (M.CT.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
3.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3.2. Наименование страны (ctsdo:)
наименование страны в соответствии с классификатором стран мира
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
4. Сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе (ctcdo:)
сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе, осуществляющем оборот товаров, включенных в перечень товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, в компетентные (уполномоченные) органы своих государств-членов
M.CT.CDE.00045
ctcdo: (M.CT.CDT.00021)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
4.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4.2. Наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
4.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы (csdo:BusinessEntityBriefName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
4.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанды кодпен белгілеу
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
4.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)
жазбаның тізілім (тіркелім) бойынша мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kindId)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні
1
4.7. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:TaxpayerId)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
4.8. Есепке қою себебінің коды
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo: TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1

csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
4.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityBriefName)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.4. Код организационно-правовой формы (csdo:BusinessEntityTypeCode)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4.5.?Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
4.6.?Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityId)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации (атрибут kind)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
4.7. Идентификатор налогоплательщика (csdo:)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.8. Код причины постановки на учет (csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo: (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1

4.9. Мекенжай
(ccdo:SubjectAddressDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
4.9.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:AddressKindCode)
мекенжай түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
4.9.2. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4.9.3. Аумақтың коды
(csdo:TerritoryCode)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
4.9.4. Өңір
(csdo:RegionName)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
4.9.5. Аудан
(csdo:DistrictName)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
4.9.6. Қала
(csdo:CityName)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
4.9.7. Елді мекен
(csdo:SettlementName)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
4.9.8. Көше
(csdo:StreetName)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1

4.9. Адрес (ccdo:)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
4.9.1. Код вида адреса (csdo:)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.9.2. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4.9.3. Код территории (csdo:)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
4.9.4. Регион (csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.9.5. Район (csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.9.6. Город (csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.9.7. Населенный пункт (csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.9.8. Улица (csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

4.9.9. Үйдің нөмірі
(csdo:BuildingNumberId)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
4.9.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:RoomNumberId)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
4.9.11. Пошта индексі
(csdo:PostCode)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
4.9.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:PostOfficeBoxId)
пошта байланысы кәсіпорнының абоненттік жәшігінің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
4.10. Байланыс деректемесі
(ccdo:CommunicationDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
4.10.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:CommunicationChannelCode)
байланыс құралының (арнасы) түрін (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгілеу
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
4.10.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:CommunicationChannelName)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) атауы
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
4.10.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:CommunicationChannelId)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
5. Тауарлар туралы мәліметтер
(ctcdo: RealizatuonGoodsDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері салынған тауарлар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00079
ctcdo: RealizatuonGoodsDetailsType (M.CT.CDT.00079)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
5.1. Берілетін ақпарат типінің коды
(ctsdo:GoodsReleaseCode)
берілетін ақпарат типтерінің тізбесіне сәйкес берілетін ақпарат типін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00119
ctsdo: GoodsReleaseCodeType (M.CT.SDT.00046)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
1

4.9.9. Номер дома (csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
4.9.10. Номер помещения (csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.9.11. Почтовый индекс (csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
4.9.12. Номер абонентского ящика (csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.10. Контактный реквизит (ccdo:)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
4.10.1. Код вида связи (csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
4.10.2. Наименование вида связи (csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
4.10.3. Идентификатор канала связи (csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
5.?Сведения о товарах (ctcdo:)
сведения о товарах, на которые нанесены контрольные (идентификационные) знаки
M.CT.CDE.00079
ctcdo: (M.CT.CDT.00079) Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
5.1. Код типа представляемой информации (ctsdo:GoodsReleaseCode)
кодовое обозначение типа представляемой информации в соответствии с перечнем типов представляемой информации
M.CT.SDE.00119
ctsdo: (M.CT.SDT.00046) Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1

5.2. Ел туралы мәліметтер (ctcdo:CountryDetails)
трансшекаралық сауда кезінде тауарды экспорттаушы мүше мемлекеттің коды
M.CT.CDE.00078
ctcdo: CountryDetailsType (M.CT.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.2.1. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
5.2.2. Елдің атауы (ctsdo:CountryName)
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің атауы
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
5.3. Кедендік құжаттың тіркеу (анықтамалық) нөмірі туралы мәліметтер
(ctcdo:CustomsDocumentIdDetails)
кедендік құжаттың тіркеу (анықтамалық) нөмірі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00080
ctcdo: CustomsDocumentIdDetailsType (M.CT.CDT.00080)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.3.1. Кеден органының коды
(ctsdo:CustomsOfficeCode)
құжатты тіркеген кеден органының коды
M.CT.SDE.00125
ctsdo:CustomsOfficeCodeType (M.CT.SDT.00048)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.3.2. Құжаттың күні
(csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001сәйкес күнді белгілеу
1
5.3.3. Тіркеу журнал бойынша кедендік құжаттың реттік нөмірі
(ctsdo:CustomsDocumentId)
журнал бойынша кедендік құжаттың реттік нөмірі
M.CT.SDE.00025
ctsdo: CustomsDocumentIdType (M.CT.SDT.00042)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 5.
Ең көп ұзындығы: 7
1
5.4. Тауарлар және пайдаланылған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер (ctcdo:GoodsAggregateDescriptionDetails)
тауарлар және пайдаланылған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00081
ctcdo: GoodsAggregateDescriptionDetailsType (M.CT.CDT.00082)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

5.2. Сведения о стране (ctcdo:)
код государства-члена, экспортировавшего товар при трансграничной торговле
M.CT.CDE.00078
ctcdo: (M.CT.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.2.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5.2.2. Наименование страны (ctsdo:)
наименование страны в соответствии с классификатором стран мира
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
5.3. Сведения о регистрационном (справочном) номере таможенного документа (ctcdo:)
сведения о регистрационном (справочном) номере таможенного документа
M.CT.CDE.00080
ctcdo: (M.CT.CDT.00080)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.3.1. Код таможенного органа (ctsdo:)
код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
M.CT.SDE.00125
ctsdo:Customs (M.CT.SDT.00048)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
5.3.2. Дата документа (csdo:)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
5.3.3. Порядковый номер таможенного документа по журналу регистрации (ctsdo:)
порядковый номер таможенного документа по журналу
M.CT.SDE.00025
ctsdo: (M.CT.SDT.00042)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
1
5.4. Сведения о товарах и использованных контрольных (идентификационных) знаках (ctcdo:)
сведения о товарах и использованных контрольных (идентификационных) знаках
M.CT.CDE.00081
ctcdo: (M.CT.CDT.00082)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

5.4.1. Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі
(ctsdo:ConsignmentItemOrdinal)
тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі
M.CT.SDE.00123
ctsdo:Order3OrdinalType (M.CT.SDT.00041)
Ондық есептеу жүйесіндегі бүтін оң сан.
Ең аз мәні: 1.
Ең көп мәні: 999
0..1
5.4.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:CommodityCode)
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 10 таңбалы коды
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгісі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
5.4.3. Тауар бірлігі туралы мәліметтер (ctcdo: MarkGoodsItemDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгісі салынған тауар бірлігі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00082
ctcdo: MarkGoodsItemDetailsType (M.CT.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтер
(ctcdo:GoodsBaseDetails)
бақылауға жататын тауарлар туралы анық деректерді есепке алуды және сақтауды қамтамасыз ететін ақпараттық ресурсқа берілетін тауар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00087
ctcdo: GoodsBaseDetailsType (M.CT.CDT.00084)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1.1. Global Trade Item Number сәйкестендіргіші (ctsdo:GTIN)
сауда бірлігінің жаһандық сәйкестендіру нөмірі – цифрлық мәні
M.CT.SDE.00115
ctsdo: GTINIdentifierType (M.CT.SDT.00040)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [0-9]{14}
0..1
*.1.2. Тауар өндірушінің атауы
(ctsdo:InformationProviderName)
тауар өндірушінің атауы
M.CT.SDE.00128
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.1.3. Тауар өндірушінің GLN (ctsdo:InformationProviderCode)
тауар өндірушінің GLN коды
M.CT.SDE.00114
ctsdo: GLNIdentifierType (M.CT.SDT.00047)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
*.1.4. Тауардың атауы
(ctsdo:GoodsDescriptionText)
тауарды ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша сыныптауыш кодқа жатқызуға мүмкіндік беретін тауардың атауын (сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі) қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CT.SDE.00018
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.1.5. Тауарлардың алуантүрлілігі (ctsdo:GoodsVarietyText)
тауар дайындалған материалдың атауы және тауардың өзге де ерекшелік белгілері (түсі, мөлшері, моделі және т.б.)
M.CT.SDE.00126
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
*.1.6. Ел туралы мәліметтер (ctcdo:CountryDetails)
тауардың шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00078
ctcdo: CountryDetailsType (M.CT.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

5.4.1. Порядковый номер товара в декларации на товары (ctsdo:)
порядковый номер товара в декларации на товары
M.CT.SDE.00123
ctsdo:Order3 (M.CT.SDT.00041)
Целое положительное число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 1.
Макс. значение: 999
0..1
5.4.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:)
10-значный код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..1
5.4.3. Сведения о единице товара (ctcdo:)
сведения о единице товара, на который нанесен контрольный (идентификационный) знак
M.CT.CDE.00082
ctcdo: (M.CT.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс (ctcdo:)
сведения о товаре, передаваемые в информационный ресурс, обеспечивающий учет и хранение достоверных данных о товарах, подлежащих контролю
M.CT.CDE.00087
ctcdo: (M.CT.CDT.00084)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1.1. Идентификатор Global Trade Item Number (ctsdo:GTIN)
глобальный идентификационный номер торговой единицы – цифровое значение
M.CT.SDE.00115
ctsdo:IdentifierType (M.CT.SDT.00040)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{14}
0..1
*.1.2. Наименование производителя товара (ctsdo:)
наименование производителя товара
M.CT.SDE.00128
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.3.? GLN производителя товара (ctsdo:InformationProviderCode)
код GLN производителя товара
M.CT.SDE.00114
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00047)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
*.1.4. Наименование товара (ctsdo:GoodsDescriptionText)
описание товара, включая наименование товара (торговое, коммерческое или иное традиционное), позволяющее однозначно отнести товар к классификационному коду по ТН ВЭД ЕАЭС
M.CT.SDE.00018
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.1.5. Разновидность товара (ctsdo:)
наименование материала, из которого изготовлен товар, и иные отличительные признаки товара (цвет, размер, модель и др.)
M.CT.SDE.00126
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
*.1.6. Сведения о стране (ctcdo:)
сведения о стране происхождения товара
M.CT.CDE.00078
ctcdo: (M.CT.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.1.6.1. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.1.6.2. Елдің атауы (ctsdo:CountryName)
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің атауы
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 40
0..1
*.1.7. Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)
тауар санының өлшем бірлігі
M.SDE.00177
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.1.8. Тауардың бейнеленуі
(ctsdo:GoodsItemImage)
тауардың бейнеленуі
M.CT.SDE.00127
ctsdo: GoodsItemImageType (M.CT.SDT.00049)
Элементте тауардың фотографиялық бейнесі бар.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1468007
0..*
а) деректер форматының коды
(атрибут media‌Type‌Code)
деректер форматын кодпен белгілеу
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
RFC 2046 ерекшелігіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 255
0..1
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер (ctcdo:CIMBaseDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00077
ctcdo: CIMBaseDetailsType (M.CT.CDT.00075)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.2.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші (ctsdo:VisualIdentifierCIM)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің визуалды көрінетін сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00113
ctsdo: VisualIdentifierCIMType (M.CT.SDT.00038)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1

*.1.6.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.1.6.2. Наименование страны (ctsdo:)
наименование страны в соответствии с классификатором стран мира
M.CT.SDE.00124
csdo:Name40Type (M.SDT.00069)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
0..1
*.1.7. Единица измерения (csdo:)
единица измерения количества товара
M.SDE.00177
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.1.8. Изображение товара (ctsdo:)
изображение товара
M.CT.SDE.00127
ctsdo: (M.CT.SDT.00049)
Элемент содержит фотографическое изображение товара.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1468007
0..1
а) код формата данных (атрибут media)
кодовое обозначение формата данных
csdo:MediaTypeCodeType (M.SDT.00147)
Значение кода в соответствии со спецификацией RFC 2046.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 255
0..1
*.2. Сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков (ctcdo:CIMBaseDetails)
сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00077
ctcdo: (M.CT.CDT.00075)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.2.1. Идентификатор контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:VisualIdentifierCIM)
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) знака
M.CT.SDE.00113
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1

*.2.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің сәйкестендіргіші (ctsdo:ТІDIdentifier)
есептеудің он алтылық жүйесіндегі бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің бірегей сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00112
ctsdo: ТІDIdentifierType (M.CT.SDT.00037)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-F0-9]{64}
0..1
*.2.3. Сауда бірлігінің сериялық жаһандық нөмірі
(ctsdo:SGTINIdentifier)
SGTIN-96 стандартында сауда бірлігінің (тауардың, өнімнің) сериялық жаһандық нөмірі
M.CT.SDE.00117
ctsdo:SGTINIdentifierType (M.CT.SDT.00043)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең көп ұзындығы: 100
0..1
*.3. Күн
(csdo:EventDate)
тауарға бақылау (сәйкестендіру) белгісін салған күн
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.4. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің алдыңғы сәйкестендіргіштері туралы мәліметтер (ctcdo:PreviousCIMDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің алдыңғы сәйкестендіргіштері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00084
ctcdo: CIMВaseDetailsType (M.CT.CDT.00075)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:VisualIdentifierCIM)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің визуалды көрінетін сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00113
ctsdo: VisualIdentifierCIMType (M.CT.SDT.00038)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1
*.4.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:TIDIdentifier)
есептеудің он алтылық жүйесіндегі бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасының бірегей сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00112
ctsdo: TIDIdentifierType (M.CT.SDT.00037)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-F0-9]{64}
0..1
*.4.3. Сауда бірлігінің сериялық жаһандық нөмірі
(ctsdo:SGTINIdentifier)
SGTIN-96 стандартында сауда бірлігінің (тауардың, өнімнің) сериялық жаһандық нөмірі
M.CT.SDE.00117
ctsdo:SGTINIdentifierType (M.CT.SDT.00043)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең көп ұзындығы: 100
0..1
*.5. Тауарды айналымға шығару тәсілі
(ctsdo:ReleaseMethodCode)
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес тауарды айналымға шығару тәсілін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00109
ctsdo: ReleaseMethodCodeType (M.CT.SDT.00036)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.6. Тауарды айналымнан шығару тәсілі
(ctsdo:TurnoverTypeOutputCode)
тауарды айналымнан шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес тауарды айналымнан шығару тәсілін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00122
ctsdo: TurnoverTypeOutputCodeType (M.CT.SDT.00045)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.7. Тауардың айналымнан шығарылған күні
(ctsdo:OutputDate)
тауардың айналымнан шығарылған күні (бөлшек сауда кезінде)
M.CT.SDE.00120
bdt:DateType (M.BDT.00005)

*.2.2. Идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:Identifier)
уникальный идентификатор радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака в шестнадцатеричной системе исчисления
M.CT.SDE.00112
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00037)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [A-F0-9]{64}
0..1
*.2.3. Серийный глобальный номер торговой единицы (ctsdo:SGTINIdentifier)
серийный глобальный номер торговой единицы (товара, продукции) в стандарте
SGTIN-96
M.CT.SDE.00117
ctsdo:SGTINIdentifierType (M.CT.SDT.00043)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Макс. длина: 100
0..1
*.3. Дата (csdo:)
дата нанесения на товар контрольного (идентификационного) знака
M.SDE.00131
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.4. Сведения о предыдущих идентификаторах контрольных (идентификационных) знаках (ctcdo:PreviousCIMDetails)
сведения о предыдущих идентификаторах контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00084
ctcdo: (M.CT.CDT.00075)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Идентификатор контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:VisualIdentifierCIM)
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) знака
M.CT.SDE.00113
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1
*.4.2. Идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:Identifier)
уникальный идентификатор радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака в шестнадцатеричной системе исчисления
M.CT.SDE.00112
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00037)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [A-F0-9]{64}
0..1
*.4.3. Серийный глобальный номер торговой единицы (ctsdo:SGTINIdentifier)
серийный глобальный номер торговой единицы (товара, продукции) в стандарте SGTIN-96
M.CT.SDE.00117
ctsdo:SGTINIdentifierType (M.CT.SDT.00043)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Макс. длина: 100
0..1
*.5.?Способ выпуска товара в оборот (ctsdo:ReleaseMethodCode)
кодовое обозначение способа выпуска товара в оборот в соответствии со справочником способов выпуска товара в оборот
M.CT.SDE.00109
ctsdo: (M.CT.SDT.00036)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
*.6. Способ вывода товара из оборота (ctsdo:TurnoverTypeOutputCode)
кодовое обозначения способа вывода товара из оборота в соответствии со справочником способов вывода товаров из оборота
M.CT.SDE.00122
ctsdo: (M.CT.SDT.00045)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
*.7. Дата вывода товара из оборота (ctsdo:OutputDate)
дата вывода товара из обращения (при розничной торговле)
M.CT.SDE.00120
bdt:DateType (M.BDT.00005)

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.8. Тауардың сапасына талаптар белгілейтін құжаттар туралы мәліметтер
(ctcdo:QualityRequirementsDocDetails)
тауардың сапасына (осындай нормативтік құжаттар бойынша шығарылатын тауарға арналған) талаптар
белгілейтін нормативтік құжаттар туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00085
ccdo:DocDetailsV4Type (M.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.8.1. Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)
құжат түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут codeListId)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.8.2. Құжаттың атауы
(csdo:DocName)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
0..1
*.8.3. Құжаттың күні
(csdo:DocCreationDate)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеу
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.8.4. Құжаттың күні
(csdo:DocCreationDate)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.9. Тауардың қайтарылғанын растайтын құжаттар туралы мәліметтер
(ctcdo:ReturnConfirmDocDetails)
қайтаруды растайтын құжаттардың деректемелері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00086
ccdo:DocDetailsV4Type (M.CDT.00081)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.9.1. Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)
құжаттың түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес "Анықтамалық (сыныптауыш) сәйкестендіргіштің" атрибуты айқындаған кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1

Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.8. Сведения о документах, устанавливающих требования к качеству товара (ctcdo:)
сведения о нормативных документах, устанавливающие требования к качеству товара (для товара, выпускаемого по таким нормативным документам)
M.CT.CDE.00085
ccdo:DocDetailsV4Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.8.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.8.2. Наименование документа (csdo:)
наименование документа
M.SDE.00108
csdo:Name500Type (M.SDT.00134)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
0..1
*.8.3. Номер документа (csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.8.4. Дата документа (csdo:)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.9. Сведения о документах, подтвержающих возврат товара (ctcdo:)
сведения о реквизитах документов, подтверждающих возврат
M.CT.CDE.00086
ccdo:DocDetailsV4Type (M.CDT.00081)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.9.1. Код вида документа (csdo:DocKindCode)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілді кодпен белгілеу
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні және уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
мәліметтер қалыптастырылған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
3.  Тізілімдегі мүше мемлекет органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжаттың нөмірі)
(ctsdo:‌CIMIssuer‌Doc‌Id)
заңды тұлғаларға және дара кәсіпкерлерге бақылау (сәйкестендіру) белгілерін дайындауды және өткізуді жүзеге асыратын ұйымдардың тізіліміндегі мүше мемлекет органының (ұйымының) тіркеу нөмірі (тіркеу туралы құжаттың нөмірі)
M.CT.SDE.00107
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
1
4. Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды
(ctsdo:‌Register‌Country‌Code)
эмитент ұйым тіркелген елді кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00106
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
5. Заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Owner‌Subject‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің эмиссиясына тапсырыс беруші туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00045
ctcdo:‌Owner‌Subject‌Details‌Type (M.CT.CDT.00021)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
5.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
Шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
5.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка (csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время (csdo:)
дата и время формирования сведений
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре (ctsdo:)
регистрационный номер (номер документа о регистрации) органа (организации) государства-члена в реестре организаций, осуществляющих изготовление и реализацию юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00107
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
4. Код страны, представившей информацию в реестр (ctsdo:)
кодовое обозначение страны регистрации организации-эмитента
M.CT.SDE.00106
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5. Сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе (ctcdo:)
сведения о заказчике эмиссии контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00045
ctcdo: (M.CT.CDT.00021)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
5.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
5.2. Наименование хозяйствующего субъекта (csdo:BusinessEntityName)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187

5.9.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
5.9.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
5.9.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
5.9.12. Абоненттің жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнының абоненттік жәшігінің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
5.10. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
5.10.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралының (арнасының) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
5.10.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрінің атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
5.10.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
символдардың байланыс арнасын сәйкестендіретін дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, адреса электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
6. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің саны
(ctsdo:‌CIMQuantity)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің жалпы саны
M.CT.SDE.00108
csdo:‌Quantity6‌Type (M.SDT.00106)
Есептеудің ондық жүйесіндегі теріс емес бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
7. Дайындалған және өткізілген бақылау (сәйкестендіру) белгілері
(ctcdo:‌CIMEmission‌Realization‌CIMDetails)
дайындалған және берілген бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00044
ctcdo:‌CIMEmission‌Realization‌CIMDetails‌Type (M.CT.CDT.00069)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

5.9.9. Номер дома (csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
5.9.10. Номер помещения (csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.9.11. Почтовый индекс (csdo:)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
5.9.12. Номер абонентского ящика (csdo:)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.10. Контактный реквизит (ccdo:)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
5.10.1. Код вида связи (csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
5.10.2. Наименование вида связи (csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
5.10.3. Идентификатор канала связи (csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
6. Количество контрольных (идентификационных) знаков (ctsdo:CIMQuantity)
общее количество контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00108
csdo:Quantity6Type (M.SDT.00106)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
0..1
7. Изготовленные и реализованные контрольные (идентификационные) знаки (ctcdo:)
сведения об изготовленных и переданных контрольных (идентификационных) знаках
M.CT.CDE.00044
ctcdo: (M.CT.CDT.00069)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

7.1. Тауарды айналымға шығару тәсілі
(ctsdo:‌Release‌Method‌Code)
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес тауарды айналымға шығару тәсілін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00109
ctsdo:‌Release‌Method‌Code‌Type (M.CT.SDT.00036)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындығы: 1
1
7.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері қолданылатын, бақылау (сәйкестендіргіш) белгілерімен таңбалауға жататын тауарлардың тізбесіне сәйкес ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 4 таңбалы коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
7.3. Тауарға байланыстырылған бақылау белгілері туралы ақпарат
(ctcdo:‌CIMEmission‌Goods‌Details)
тауарларды таңбалауға арналған бақылау (сәйкестендіру) белгілері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00046
ctcdo:‌CIMEmission‌Goods‌Details‌Type (M.CT.CDT.00070)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
7.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері дайындалған күн
(ctsdo:‌CIMProduction‌Date)
бақылау (сәйкестендіру) белгілері дайындалған күн
M.CT.SDE.00111
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
7.3.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері өткізілген күн
(ctsdo:‌CIMRelease‌Date)
бақылау (сәйкестендіру) белгілеріне тапсырыс беруші ұйымға бақылау (сәйкестендіру) белгілері өткізілген күн
M.CT.SDE.00110
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
7.3.3. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Emission‌CIMBase‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00047
ctcdo:‌Emission‌CIMBase‌Details‌Type (M.CT.CDT.00071)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌Visual‌Identifier‌CIM)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің визуалды көрінетін сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00113
ctsdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CT.SDT.00038)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.

7.1. Способ выпуска товара в оборот (ctsdo:ReleaseMethodCode)
кодовое обозначение способа выпуска товара в оборот в соответствии со справочником способов выпуска товара в оборот
M.CT.SDE.00109
ctsdo: (M.CT.SDT.00036)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
1
7.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:)
4-значный код товара по ТН ВЭД ЕАЭС в соответствии с перечнем товаров, подлежащих маркировке контрольными (идентификационными) знаками, для которого будут использованы контрольные (идентификационные) знаки
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
7.3. Информация о контрольных знаках в привязке к товару (ctcdo:)
сведения о контрольных (идентификационных) знаках, предназначенных для маркировки товаров
M.CT.CDE.00046
ctcdo: (M.CT.CDT.00070)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
7.3.1. Дата изготовления контрольных (идентификационных) знаков (ctsdo:CIMProductionDate)
дата изготовления контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00111
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
7.3.2. Дата реализации контрольных (идентификационных) знаков (ctsdo:CIMReleaseDate)
дата реализации контрольных (идентификационных) знаков организации-заказчику контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00110
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
7.3.3. Сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков (ctcdo:EmissionCIMBaseDetails)
сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00047
ctcdo:Emission (M.CT.CDT.00071)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Идентификатор контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:VisualIdentifierCIM)
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) знака
M.CT.SDE.00113
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌TIDIdentifier)
Есептеудің он алтылық жүйесіндегі бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің бірегей сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00112
ctsdo:‌TIDIdentifier‌Type (M.CT.SDT.00037)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.

Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
1
*.2. Идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:Identifier)
уникальный идентификатор радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака в шестнадцатеричной системе исчисления
M.CT.SDE.00112
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00037)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).

МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақыттың белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
тілді кодпен белгілеу
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Есепті кезеңнің бастапқы күні
(ctsdo:‌First‌Day‌Report‌Period)
мәліметтер берілетін кезеңнің бастапқы күні
M.CT.SDE.00132
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
1
3. Есепті кезеңнің соңғы күні
(ctsdo:‌Last‌Day‌Report‌Period)
мәліметтер берілетін кезеңнің соңғы күні
M.CT.SDE.00133
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күннің белгіленуі
0..1
4. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың 10 таңбалы коды
M.SDE.00091
csdo:‌Commodity‌Code‌Type (M.SDT.00065)
2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
5. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..*
6. Тауарды айналымға шығару тәсілі
(ctsdo:‌Release‌Method‌Code)
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес тауарды айналымға шығару тәсілін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00109
ctsdo:‌Release‌Method‌Code‌Type (M.CT.SDT.00036)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
ұзындығы: 1
0..*

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка (csdo:)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Начальная дата отчетного периода (ctsdo:)
начальная дата отчетного периода, за который представляются сведения
M.CT.SDE.00132
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Конечная дата отчетного периода (ctsdo:)
конечная дата отчетного периода, за который представляются сведения
M.CT.SDE.00133
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
4. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:)
10-значный код товара по
ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
csdo:CommodityCodeType (M.SDT.00065)
Значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
0..*
5. Идентификатор налогоплательщика (csdo:)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..*
6. Способ выпуска товара в оборот (ctsdo:ReleaseMethodCode)
кодовое обозначение способа выпуска товара в оборот в соответствии со справочником способов выпуска товара в оборот
M.CT.SDE.00109
ctsdo: (M.CT.SDT.00036)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..*

4.4. Тауар өндірушінің GLN
(ctsdo: ‌Information‌Provider‌Code)
тауар өндірушінің GLN коды
M.CT.SDE.00114
ctsdo:‌GLNIdentifier‌Type (M.CT.SDT.00047)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
4.5. Бақылау (сәйкестендіру) белгісі туралы мәліметтердің жиынтығы
(ctcdo:‌CIMs‌And‌Good‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгісі және тауар туралы мәліметтердің жиынтығы
M.CT.CDE.00074
ctcdo:‌CIMs‌And‌Good‌Details‌Type (M.CT.CDT.00073)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
4.5.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің деректемелері
(ctcdo:‌CIMDetails)
бақылау (сәйкестендіру) белгісі деректемелерінің жиынтығы
M.CT.CDE.00075
ctcdo:‌CIMDetails‌Type (M.CT.CDT.00067)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
(ctcdo:‌CIMBase‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00077
ctcdo:‌CIMBase‌Details‌Type (M.CT.CDT.00075)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌Visual‌Identifier‌CIM)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің визуалды көрінетін сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00113
ctsdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CT.SDT.00038)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1
*.1.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌TIDIdentifier)
есептеудің он алтылық жүйесіндегі бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің бірегей сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00112
ctsdo:‌TIDIdentifier‌Type (M.CT.SDT.00037)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-F0-9]{64}
0..1
*.1.3. Сауда бірлігінің сериялық жаһандық нөмірі
(ctsdo:‌SGTINIdentifier)
SGTIN-96 стандартында сауда бірлігінің (тауардың, өнімнің) сериялық жаһандық нөмірі
M.CT.SDE.00117
ctsdo:‌SGTINIdentifier‌Type (M.CT.SDT.00043)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең көп ұзындығы: 100
0..1
*.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері өткізілген күн
(ctsdo:‌CIMRelease‌Date)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің тапсырыс беруші ұйымға бақылау (сәйкестендіргіш) белгілері өткізілген күн
M.CT.SDE.00110
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
*.3. Тауар айналымы туралы мәліметтердің жиынтығы
(ctcdo:‌Turnover‌Mark‌Goods‌Details)
тауар айналымы туралы мәліметтердің жиынтығы
M.CT.CDE.00076
ctcdo:‌Turnover‌Mark‌Goods‌Details‌Type (M.CT.CDT.00077)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

4.4. GLN производителя товара (ctsdo: InformationProviderCode)
код GLN производителя товара
M.CT.SDE.00114
ctsdo:GLNIdentifierType (M.CT.SDT.00047)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [0-9]{13}
0..1
4.5. Совокупность сведений о контрольном (идентификационном) знаке (ctcdo:CIMsAndGoodDetails)
совокупность сведений о контрольном (идентификационном) знаке и товаре
M.CT.CDE.00074
ctcdo: (M.CT.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
4.5.1. Реквизиты контрольного (идентификационном) знака (ctcdo:CIMDetails)
совокупность реквизитов контрольного (идентификационного) знака
M.CT.CDE.00075
ctcdo: (M.CT.CDT.00067)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков (ctcdo:CIMBaseDetails)
сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00077
ctcdo: (M.CT.CDT.00075)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Идентификатор контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:VisualIdentifierCIM)
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) знака
M.CT.SDE.00113
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1
*.1.2. Идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:TIDIdentifier)
уникальный идентификатор радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака в шестнадцатеричной системе исчисления
M.CT.SDE.00112
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00037)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [A-F0-9]{64}
0..1
*.1.3. Серийный глобальный номер торговой единицы (ctsdo:SGTINIdentifier)
серийный глобальный номер торговой единицы (товара, продукции) в стандарте
SGTIN-96
M.CT.SDE.00117
ctsdo:SGTINIdentifierType (M.CT.SDT.00043)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Макс. длина: 100
0..1
*.2. Дата реализации контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:CIMReleaseDate)
дата реализации контрольных (идентификационных) знаков организации-заказчику контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00110
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.3. Совокупность сведений об обороте товара (ctcdo:TurnoverMarkGoodsDetails)
совокупность сведений об обороте товара
M.CT.CDE.00076
ctcdo: (M.CT.CDT.00077)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

*.3.1.10.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралының (арнасы) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрін кодпен белгілеу
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.3.1.10.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) түрінің атауы
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.3.1.10.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
*.3.2. Тауарды айналымға шығару тәсілі
(ctsdo:‌Release‌Method‌Code)
тауарды айналымға шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес тауарды айналымға шығару тәсілін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00109
ctsdo:‌Release‌Method‌Code‌Type (M.CT.SDT.00036)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұсындығы: 1
0..1
*.3.3. Таңбалау тәсілі
(ctsdo:‌Marking‌Type‌Code)
тауарды Еуразиялық экономикалық одақ аумағына әкелу кезіндегі таңбалау тәсілі.
Ықтимал мәндері:
1 – тауарлар шығарылғанға дейін;
2 – тауарлар шығарылғаннан кейін
M.CT.SDE.00118
ctsdo:‌Marking‌Type (M.CT.SDT.00044)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұсындығы: 1
0..1
*.3.4. Берілетін ақпарат типінің коды
(ctsdo:‌Goods‌Release‌Code)
берілетін ақпарат типтерінің тізбесіне сәйкес берілетін ақпарат типін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00119
ctsdo:‌Goods‌Release‌Code‌Type (M.CT.SDT.00046)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
1
*.3.5. Тауарды айналымнан шығару тәсілі
(ctsdo:‌Turnover‌Type‌Output‌Code)
тауарды айналымнан шығару тәсілдерінің анықтамалығына сәйкес тауарды айналымнан шығару тәсілін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00122
ctsdo:‌Turnover‌Type‌Output‌Code‌Type (M.CT.SDT.00045)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
*.3.6. Тауардың айналымнан шығарылған күні
(ctsdo:‌Output‌Date)
тауардың айналымнан шығарылған күні (бөлшек сауда кезінде)
M.CT.SDE.00120
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

*.3.1.10.1. Код вида связи (csdo:)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.1.10.2. Наименование вида связи (csdo:)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.1.10.3. Идентификатор канала связи (csdo:)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.3.2. Способ выпуска товара в оборот (ctsdo:ReleaseMethodCode)
кодовое обозначение способа выпуска товара в оборот в соответствии со справочником способов выпуска товара в оборот
M.CT.SDE.00109
ctsdo: (M.CT.SDT.00036)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
*.3.3. Способ маркировки (ctsdo:)
способ маркировки при ввозе товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза.
Возможные значения:
1 – до выпуска товаров;
2 – после выпуска товаров
M.CT.SDE.00118
ctsdo: (M.CT.SDT.00044)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
*.3.4. Код типа представляемой информации (ctsdo:GoodsReleaseCode)
кодовое обозначение типа представляемой информации в соответствии с перечнем типов представляемой информации
M.CT.SDE.00119
ctsdo: (M.CT.SDT.00046)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
*.3.5. Способ вывода товара из оборота (ctsdo:TurnoverTypeOutputCode)
кодовое обозначения способа вывода товара из оборота в соответствии со справочником способов вывода товаров из оборота
M.CT.SDE.00122
ctsdo: (M.CT.SDT.00045)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
*.3.6. Дата вывода товара из оборота (ctsdo:OutputDate)
дата вывода товара из обращения (при розничной торговле)
M.CT.SDE.00120
bdt:DateType (M.BDT.00005)

3. Таңбаланған тауарлар туралы мәліметтерді сұрату
(ctcdo:‌Request‌Details)
таңбаланған тауар туралы мәліметтерді сұрату
M.CT.CDE.00088
ctcdo:‌Request‌Details‌Type (M.CT.CDT.00085)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
(ctcdo:‌CIMBase‌Details)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің сипаттамалары туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00077
ctcdo:‌CIMBase‌Details‌Type (M.CT.CDT.00075)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
3.1.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌Visual‌Identifier‌CIM)
бақылау (сәйкестендіру) белгісінің визуалды көрінетін сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00113
ctsdo:‌Visual‌Identifier‌CIMType (M.CT.SDT.00038)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1
3.1.2. Бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің сәйкестендіргіші
(ctsdo:‌TIDIdentifier)
есептеудің он алтылық жүйесіндегі бақылау (сәйкестендіру) белгісінің радиожиілік таңбасы чипінің бірегей сәйкестендіргіші
M.CT.SDE.00112
ctsdo:‌TIDIdentifier‌Type (M.CT.SDT.00037)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.

3. Запрос сведений о маркированном товаре (ctcdo:RequestDetails)
запрос сведений о маркированном товаре
M.CT.CDE.00088
ctcdo: (M.CT.CDT.00085) Определяется областями значений вложенных элементов
1
3.1. Сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков (ctcdo:CIMBaseDetails)
сведения о характеристиках контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.CDE.00077
ctcdo: (M.CT.CDT.00075)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
3.1.1.?Идентификатор контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:VisualIdentifierCIM)
визуально отображаемый идентификатор контрольного (идентификационного) знака
M.CT.SDE.00113
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00038)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [A-Z]{2}[-]{1}[A-Z0-9]{6}[-]{1}[A-Z0-9]{10}
0..1
3.1.2. Идентификатор чипа радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака (ctsdo:Identifier)
уникальный идентификатор радиочастотной метки контрольного (идентификационного) знака в шестнадцатеричной системе исчисления
M.CT.SDE.00112
ctsdo:Identifier (M.CT.SDT.00037)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).

4.2. Мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Result‌Details)
мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00090
ctcdo:‌Result‌Details‌Type (M.CT.CDT.00087)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
4.2.1. Мәліметтерді өңдеу нәтижелері
(ctsdo:‌Result‌Processing)
мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің коды
M.CT.SDE.00131
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттарды және мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4.2.2. Мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сипаттамасы
(ctsdo:‌Result‌Description‌Text)
мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сипаттамасы
M.CT.SDE.00130
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
0..1
4.3. Таңбаланған тауар туралы сұрату бойынша берілетін мәліметтер
(ctcdo:‌Response‌Details)
таңбаланған тауар туралы сұрату бойынша берілетін мәліметтер
M.CT.CDE.00091
ctcdo:‌Response‌Details‌Type (M.CT.CDT.00088)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
4.3.1. Бақылау (сәйкестендіру) белгілері өткізілген күн
(ctsdo:‌CIMRelease‌Date)
бақылау (сәйкестендіру) белгілерінің тапсырыс беруші ұйымға бақылау (сәйкестендіргіш) белгілері өткізілген күн
M.CT.SDE.00110
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
0..1
4.3.2. Берілетін ақпарат типінің коды
(ctsdo:‌Goods‌Release‌Code)
берілетін ақпарат типтерінің тізбесіне сәйкес берілетін ақпарат типін кодпен белгілеу
M.CT.SDE.00119
ctsdo:‌Goods‌Release‌Code‌Type (M.CT.SDT.00046)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 3
1
4.3.3. Ел туралы мәліметтер
(ctcdo:‌Country‌Details)
экспорттаушы ел туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00078
ctcdo:‌Country‌Details‌Type (M.CT.CDT.00078)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елді кодпен белгілеу
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі, оған сәйкес код көрсетілген
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Жолдың (#xA) және табуляцияның (#x9) алшақтық символдарын қамтымайтын символдардың қалыптандырылған жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Елдің атауы
(ctsdo:‌Country‌Name)
әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің атауы
M.CT.SDE.00124

4.2. Сведения о результате обработки сведений (ctcdo:ResultDetails)
сведения о результате обработки cведений
M.CT.CDE.00090
ctcdo: (M.CT.CDT.00087)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
4.2.1. Результат обработки сведений (ctsdo:ResultProcessing)
код результата обработки сведений
M.CT.SDE.00131
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4.2.2. Описание результата обработки сведений (ctsdo:ResultDescriptionText)
описание результата обработки сведений
M.CT.SDE.00130
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
4.3. Сведения о маркированном товаре, представляемые по запросу (ctcdo:)
сведения о маркированном товаре, представляемые по запросу
M.CT.CDE.00091
ctcdo: (M.CT.CDT.00088)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
4.3.1. Дата реализации контрольных (идентификационных) знаков (ctsdo:CIMReleaseDate)
дата реализации контрольных (идентификационных) знаков организации-заказчику контрольных (идентификационных) знаков
M.CT.SDE.00110
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
4.3.2. Код типа представляемой информации (ctsdo:GoodsReleaseCode)
кодовое обозначение типа представляемой информации в соответствии с перечнем типов представляемой информации
M.CT.SDE.00119
ctsdo: (M.CT.SDT.00046)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
4.3.3. Сведения о стране (ctcdo:)
сведения о стране-экспортере
M.CT.CDE.00078
ctcdo: (M.CT.CDT.00078)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом «Идентификатор справочника (классификатора)».
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование страны (ctsdo:)
наименование страны в соответствии с классификатором стран мира
M.CT.SDE.00124