Ақжайық аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-1 "2026-2028 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2026 жылғы 21 мамырдағы № 41-1 шешімі
Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжайық аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Ақжайық ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 481 мың теңге:
салықтық түсімдер – 19 840 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 641мың теңге;
2) шығындар – 53319 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4838 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4838 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4838 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсуат ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 287 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 076 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 36 171 мың теңге;
2) шығындар – 61 386 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 099 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 099 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 099 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2026-2028 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті 10, 11 және 12 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Акжаикского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 38-1 "О бюджетах сельских округов Акжаикского района на 2026-2028 годы"
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 мая 2026 года № 41-1
Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжаикского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Акжаикского района на 2026-2028 годы" от 30 декабря 2025 года № 38-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акжолского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –48 481 тысяча тенге:
налоговые поступления – 19 840 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 641 тысяча тенге;
2) затраты – 53 319 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 838 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 838 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 838 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Аксуатского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 287 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 076 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 36 171 тысяча тенге;
2) затраты – 61 386 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11 099 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 099 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11 099 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 231 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 231 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңабұлақ ауылдық округінің бюджеті 28, 29 және 30 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42 749 мың теңге:
салықтық түсімдер –8 580 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 260 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 909 мың теңге;
2) шығындар – 43 490 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 741 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 741 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 741 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2026-2028 жылдарға арналған Қабыршақты ауылдық округінің бюджеті 34, 35 және 36 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 985 мың теңге:
салықтық түсімдер – 8 400 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 44 585 мың теңге;
2) шығындар – 52 985 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2026-2028 жылдарға арналған Қарауылтөбе ауылдық округінің бюджеті 37, 38 және 39 – қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 214 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 812 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 402 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 231 тысяча тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 231 тысяча тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Жанабулакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026год в следующих объемах:
1) доходы – 42 749 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 580 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 260 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 909 тысяч тенге;
2) затраты – 43 490 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 741 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 741 тысяча тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 741 тысяча тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Кабыршактинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 985 тысяч тенге:
налоговые поступления – 8 400 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 585 тысяч тенге;
2) затраты – 52 985 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Карауылтюбинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 214 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 812 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 402 тысячи тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22 785 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 785 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 785 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 10, 19, 22, 28, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52 -қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 785 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 785 тысяч тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 785 тысяч тенге.".
приложение 1, 4, 10, 19, 22, 28, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.