"2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VІІІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 наурыздағы № 34/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т қараңыз.
Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 30/2-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 333 854 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 499 270,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 269 693 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 518 495,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 385 279,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 249 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 136 237 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 109 988 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 77 674,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 77674,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 136 237 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 109 988 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 51 425,6 мың теңге.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер 1 558 194,1 мың теңге сомасында көзделсін.
Аудандық бюджеттен кенттер, ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер бөлу Глубокое аудандық әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2026 - 2028 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 марта 2026 года № 34/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 30/2-VIII "О Глубоковском районном бюджете на 2026 - 2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Глубоковский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 333 854 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 499 270,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 395 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 269 693 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 518 495,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 385 279,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 249 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 136 237 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 109 988 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 77 674,6 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 77 674,6 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 136 237 тысяч тенге;
погашение займов – 109 988 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51 425,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселков, сел и сельских округов в сумме 1 558 194,1 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам поселков, сел и сельских округов определяется постановлением Глубоковского районного акимата.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2512
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
45661
3
Ақпараттық кеңiстiк
293771
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
263770
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
218461
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
45309
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30001
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30001
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
160374
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
35855
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35855
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
124519,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64619,4
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
59900
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
112321
6
Жер қатынастары
47826
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47826
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46771
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1055
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
64495
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
64495
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
64495
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
89607,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
89607,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
89607,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80814,1
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8793
12
Көлiк және коммуникация

2512
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
45661
3
Информационное пространство
293771
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
263770
006
Функционирование районных (городских) библиотек
218461
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
45309
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30001
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30001
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
160374
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
35855
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
35855
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
124519,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
64619,4
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
59900
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
112321
6
Земельные отношения
47826
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47826
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
46771
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1055
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
64495
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
64495
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
64495
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
89607,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
89607,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
89607,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
80814,1
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8793
12
Транспорт и коммуникации