Өскемен қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 3904 "Өскемен қаласы әкімдігінің Регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 8 шілдедегі № 2237 қаулысы
Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Өскемен қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 3904 "Өскемен қаласы әкімдігінің Регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өскемен қаласы әкімдігінің Регламентінде:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Әкiмдіктің отырыстарына Қазақстан Республикасының Құрылтайының, мәслихаттың депутаттары, кенттердің, сондай-ақ жергілікті атқарушы және орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің басшылары және осындай құқық заңдармен, Президент пен Үкіметтің актілерімен берілген өзге де лауазымды адамдар қатыса алады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Заңдар, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, Премьер-Министрiнiң, әкiмдіктің, әкiмнiң актілері мен тапсырмалары және мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың өз құзыреттері шегіндегі өзге де тапсырмалары бақылауға қойылады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Атқарушы органдардың бірінші басшылары орындау үшін жіберілетін заңнамалық актілердің, Қазақстан Республикасы Президентінің, Республика Үкіметінің, Премьер-Министрінің, әкімдіктің және әкімнің актілері мен тапсырмаларының уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз етеді.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Заңдардың, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, Премьер-Министрiнiң, әкiмдіктің және әкiмнiң актілері мен тапсырмаларының орындалу мерзiмдерiн бақылау жөнiндегi қызметтi қамтамасыз етуді аппарат әкім айқындайтын тәртіппен жүзеге асырады.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Аппарат заңдардың, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, Премьер-Министрiнiң, әкiмдіктің және әкiмнiң актілері мен тапсырмаларының орындалу барысы туралы әкiмдi үнемі хабардар ете отырып, әкімнің олардың орындалуын бақылау жөнiндегі қызметiн қамтамасыз етедi.
Әкiмнiң орынбасарлары, аппарат басшысы заңнамалық актілерді, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Республика Yкiметiнiң, Премьер-Министрiнiң, әкiмдіктің және әкiмнiң актілері мен тапсырмаларын орындаудың белгiленген тәртiбiнiң өрескел бұзылу фактiлерi бойынша кiнәлi лауазымды адамдарды тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту жөнiнде ұсыныстар енгiзе алады.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление акимата города Усть-Каменогорска от 9 декабря 2025 года № 3904 "Об утверждении Регламента акимата города Усть-Каменогорска"
Постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 8 июля 2026 года № 2237
Акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Усть-Каменогорска от 9 декабря 2025 года № 3904 "Об утверждении Регламента акимата города Усть-Каменогорска" следующие изменения:
в Регламенте акимата города Усть-Каменогорска, утвержденном указанным постановлением:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. На заседаниях акимата могут присутствовать депутаты Курултая Республики Казахстан, маслихата, а также руководители областных исполнительных и территориальных подразделений центральных государственных органов и иные должностные лица, которым такое право предоставлено законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. На контроль ставят законы, акты и поручения Президента Республики Казахстан, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата, акима и иные поручения государственных органов и должностных лиц в пределах своей компетенции.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Первые руководители исполнительных органов обеспечивают своевременное и качественное исполнение законов, актов и поручений Президента Республики, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима, которые направляются для исполнения.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Обеспечение деятельности по контролю за сроками исполнения законов, актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима осуществляется аппаратом в порядке, определяемом акимом.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Аппарат, регулярно информируя акима о ходе выполнения законов, актов и поручений Президента Республики, Правительства, Премьер-Министра Республики Казахстан, акимата и акима, обеспечивает деятельность акима по контролю за их исполнением.
Заместители акима, руководитель аппарата по фактам грубых нарушений установленного порядка исполнения законов, актов и поручений Президента Республики, Правительства, Премьер-Министра Республики, акимата и акима могут вносить предложения по привлечению виновных должностных лиц к дисциплинарной ответственности.";
пункт 39 изложить в следующей редакции:

"39. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Құрылтай депутаттарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы орынбасарларының қатысуымен өтетін кеңестерді қоспағанда, әкімдік мүшелері әкіммен немесе әкімнің міндетін атқарушы адаммен келісу бойынша әкімдік атынан орталық мемлекеттік органдардың кеңестеріне өздері қатысады.";
қаулы мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.".
2. "Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласының әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Өскемен қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысы А.К. Карагызовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласының әкімі А. Акышов

"39. Члены акимата по согласованию с акимом или лицом, исполняющим обязанности акима, самостоятельно участвуют от имени акимата в совещаниях центральных государственных органов, за исключением совещаний с участием Президента Республики Казахстан, депутатов Курултая Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, заместителей Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан.".;
дополнить постановление пунктом 4 следующего содержания:
"4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области" обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Усть-Каменогорска после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Карагызова А.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Усть-Каменогорска А. Акышов