"Білім берудің кейбір мәселелері туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 15 шілдедегі № 180 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2026 жылғы 6 ақпандағы № 28 қаулысы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабы 3-тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Білім берудің кейбір мәселелері туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 15 шілдедегі № 180 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
13-тармақ мынадай мазмұндағы 13), 14), 15) тармақшалармен толықтырылсын:
"13) білім беру ұйымдарының қызметінде цифрлық сервистер мен платформаларды дамыту және енгізу, цифрлық құралдарды қолдануды үйлестіру арқылы білім беру саласын цифрландыруды қамтамасыз ету;
14) инвестицияларды тартуға және халықаралық ынтымақтастықты дамытуға жәрдемдесу, сондай-ақ инновациялық білім беру шешімдері мен заманауи цифрлық тәсілдерді ілгерілету;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес білім беру саласында пайдаланылатын ақпараттық жүйелер мен цифрлық ресурстарды қорғауды қоса алғанда басқарма қызметінің саласында киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету.".
2. Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасы:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің білім беру мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Н. Сақтағанов
"Келісілді"
Шығыс Қазақстан облысы
мемлекеттік сатып алу
басқармасының басшысы
___________Р. Баирбеков
2026 жылғы "__" ______

О внесении дополнений в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 15 июля 2024 года № 180 "О некоторых вопросах образования"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 6 февраля 2026 года № 28
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 15 июля 2024 года № 180 "О некоторых вопросах образования" следующие дополнения:
в положении о государственном учреждении "Управление образования Восточно-Казахстанской области", утвержденном указанным постановлением:
пункт 13 дополнить подпунктами 13), 14), 15) следующего содержания:
"13) обеспечение цифровизации отрасли образования путем развития и внедрения цифровых сервисов и платформ, координации применения цифровых инструментов в деятельности организаций образования;
14) содействия привлечению инвестиций и развитию международного сотрудничества, а также продвижения инновационных образовательных решений и современных цифровых подходов;
15) обеспечение кибербезопасности в сфере деятельности управления, включая защиту информационных систем и цифровых ресурсов, используемых в сфере образования, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
2. Управлению образования Восточно-Казахстанской области обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области, курирующего вопросы образования.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Н. Сактаганов
"Согласовано"
Руководитель управления
государственных закупок
Восточно-Казахстанской области
____________ Р. Баирбеков
"____" ________ 2026 года