Cозақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 232 "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 251 шешімі
Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Созақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы №232 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Созақ ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 25 025 127 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 121 739 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 736 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
арнаулы түсімдер– 0;
трансферттер түсімі – 2 899 652 мың теңге;
2) шығындар – 25 429 569 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49 555 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 95 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 45 595 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -453 997 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 453 997 мың теңге:
қарыздар түсімі – 95 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 45 595 мың теңге;

О внесении изменений в решение Созакского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 232 "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 10 марта 2026 года № 251
Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Созакского районного маслихата от 23 декабря 2025 года №232 "О районном бюджете на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 025 127 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 121 739 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 736 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
специальные поступления– 0;
поступления трансфертов – 2 899 652 тысяч тенге;
2) затраты – 25 429 569 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 555 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 95 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 45 595 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -453 997 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 453 997 тысяч тенге:
поступление займов – 95 150 тысяч тенге;
погашение займов – 45 595 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 404 442 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылы әлеуметтік салықтың бөлу нормативі аудандық бюджетке 47,0 пайыз болып белгіленсін.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Созақ аудандық мәслихатының төрағасы О.Жәмиев
Созақ аудандық мәслихатының
2026 жылғы 10 наурыздағы
№251 шешіміне қосымша
Созақ аудандық мәслихатының
2025 жылғы 23 желтоқсандағы
№232 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
1
2
3

используемые остатки бюджетных средств – 404 442 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2026 год норматив распределения социального налога в районный бюджет 47,0 процентов.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Созакского районного маслихата О.Жәмиев
Приложение к решению
Созакского районного
маслихата от 10 марта
2026 года №251
Приложение 1к решению
Созакского районного
маслихата от 23 декабря
2025 года №232
Районный бюджет на 2026 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3

1 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 284
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
695
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
85 020
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 020
02
Қорғаныс
39 077
1
Әскери мұқтаждар
37 792
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37 792
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
37 792
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1 285
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 285
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай- ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 285
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 388
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласында басқа да қызметтер
11 388
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 388
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11 388
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 861 068
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
85 330
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85 330
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
85 330
2
Әлеуметтiк көмек
1 586 480
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 586 480
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет , спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
77 754
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 824
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
268 596
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 007
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
512 569
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

1 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 284
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
695
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
85 020
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
85 020
02
Оборона
39 077
1
Военные нужды
37 792
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37 792
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
37 792
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 285
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 285
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 285
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 388
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11 388
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 388
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 388
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 861 068
1
Социальное обеспечение
85 330
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85 330
005
Государственная адресная социальная помощь
85 330
2
Социальная помощь
1 586 480
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 586 480
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
77 754
006
Оказание жилищной помощи
5 824
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
268 596
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 007
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
512 569
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью