Отырар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/173-VIІІ "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2026 жылғы 6 наурыздағы № 34/193-VIII шешiмi
Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 31/173-VIІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Отырар ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 8 579 488 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 820 380 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 433 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 163 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 737 512 мың теңге;
2) шығындар – 9 415 744 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 585 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 47 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 990 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -856 841мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 856 841 мың теңге:
қарыздар түсімі – 47 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 990 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 836 256 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихатының төрағасы У.Ұзақов
Отырар аудандық
мәслихатының

О внесении изменений в решение Отырарского района маслихата от 24 декабря 2025 года № 31/173-VIIІ "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 6 марта 2026 года № 34/193-VIII
Маслихат Отырарского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Отырарского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 31/173-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2026-2028 годы согласно приложению 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 579 488 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 820 380 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 433 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 163 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 737 512 тысяч тенге;
2) затраты – 9 415 744 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 585 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 47 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 990 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -856 841 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –856 841 тысяч тенге;
поступление займов – 47 575 тысяч тенге;
погашение займов – 26 990 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 836 256 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Отырарского районного маслихата У.Ұзақов
Приложение к решению
Отырарского района маслихата

923 557
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34 600
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
725
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
187 712
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 456
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
224 716
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
74 123
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
389 225
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
176 515
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
171 515
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 940
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
578
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
86 689
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 200
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 908
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 538 981
1
Тұрғын үй шаруашылығы
713 761
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
16 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
697 761
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
198 561
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

923 557
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34 600
006
Оказание жилищной помощи
725
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
187 712
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 456
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
224 716
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
74 123
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
389 225
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
176 515
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171 515
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76 940
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
578
021
Капитальные расходы государственного органа
1 200
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
86 689
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 200
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 908
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 538 981
1
Жилищное хозяйство
713 761
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
697 761
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
198 561
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда