Мақтаарал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 35-213-VIII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2026 жылғы 5 наурыздағы № 38-232-VIII шешiмi
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2025 жылғы 24 желтоқсандағы №35-213-VІІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №220222 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін::
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 427 913 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 966 787 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 46 781 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 414 345 мың теңге;
2) шығындар –12 918 119 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 172 159 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 475 750 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 303 591 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу–0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер–0;
5) бюджет тапшылығы – - 662 365 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 662 365 мың теңге,оның ішінде:
қарыздар түсімі – 475 750 мың теңге; қарыздарды өтеу – 303 591 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 490 206 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихатының төрағасы К. Сарсекбаев
Мақтаарал
аудандықмәслихатының

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 35-213-VIII "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 5 марта 2026 года № 38-232-VIII
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года №35-213-VІІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №220222) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2026-2028 годысогласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 427 913 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 966 787 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 46 781 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 414 345 тысяч тенге;
2) затраты – 12 918 119 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 172 159 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 475 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 303 591 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе: приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 662 365 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 662 365 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 475 750 тысяч тенге;
погашение займов – 303 591 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 490 206 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение к решению
Мактааральского районного
маслихата