Төтенше жағдайды жою жетекшісін тағайындау және жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Шымкент қаласы Еңбекші ауданы әкімінің 2026 жылғы 20 мамырдағы № 1 шешімі
Шымкент қаласы Еңбекші ауданы әкімінің 2026 жылғы "20" мамырдағы №1 шешімі.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 29, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы №240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" бұйрығына сәйкес және Шымкент қаласының төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою жөніндегі комиссиясының 2026 жылғы 20 мамырдағы №4 кезектен тыс отырысы хаттамасы негізінде, Шымкент қаласы Еңбекші ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы №240 бұйрығымен бекітілген табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар сыныптамасының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, халықтың 100-ден астам, бірақ 500 адамнан аспайтын бөлігінің тіршілік ету жағдайларының бұзылуына байланысты, Шымкент қаласы Еңбекші ауданы Елтай тұрғын алабында қалыптасқан жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою жөніндегі басшы болып Шымкент қаласы Еңбекші ауданы әкімінің орынбасары Марлан Халдиханұлы Жолдахмет тағайындалсын және оған табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою жөніндегі жедел штабтың басшысы болып Шымкент қаласы Еңбекші ауданының төтенше жағдайлар басқармасының бастығы Торегали Тулебекұлы Үркімбаев тағайындалсын.
4. Шымкент қаласының әкімі бекіткен жергілікті ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимыл жоспарлары қолданысқа енгізілсін.
5. "Шымкент қаласы Еңбекші ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Осы шешімнің Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
2) Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы Еңбекші ауданының әкімі Д. Есілбек

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба и назначении руководителя ликвидации чрезвычайной ситуации
Решение акима Енбекшинского района города Шымкент от 20 мая 2026 года № 1
Решение №1 акима района Еңбекші города Шымкент от 20 мая 2026 года.
В соответствии со статьями 29, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и Приказа и.о Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года №240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" и на основании протокола от 20 мая 2026 года №4 внепланового заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации города Шымкент, аким района Еңбекші города Шымкент РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба, сложившуюся в жилом массиве Елтай района Еңбекші города Шымкент, в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года №240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", в связи с нарушением условий жизнедеятельности населения свыше 100, но не более 500 человек.
2. Назначить руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба заместителя акима района Еңбекші города Шымкент Жолдахмет Марлан Халдиханұлы и поручить провести мероприятия, направленные на ликвидацию чрезвычайной ситуации природного характера.
3. Назначить руководителем оперативного штаба ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба начальника Управления по чрезвычайным ситуациям Енбекшинского района города Шымкент Уркимбаева Торегали Тулебековича.
4. Ввести Планы действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций местного масштаба, утвержденного акимом города Шымкент.
5. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат акима района Еңбекші города Шымкент" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата города Шымкент.
2) Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
6. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким района Еңбекші города Шымкент Д. Есілбек