Түркістан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 5 қыркүйектегі № 178 "Түркістан облысының цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2026 жылғы 18 ақпандағы № 51 қаулысы
Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Түркістан облысының цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" Түркістан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 5 қыркүйектегі № 178 қаулысына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының "Түркістан облысының цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже" деген қосымшасына осы қаулының қосымшасына сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. "Түркістан облысының цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппараттының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Көшеров
Түркістан облысы
әкімдігінің 2026 жылғы
"___" ______________
№ ___ қаулысына
қосымша
"Түркістан облысының цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеге енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар мәтіні
"Түркістан облысының цифрландыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. Басқарманың қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.";

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Туркестанской области от 5 сентября 2024 года № 178 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление цифровизации, оказания государственных услуг и архивов Туркестанской области"
Постановление акимата Туркестанской области от 18 февраля 2026 года № 51
Акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Туркестанской области от 5 сентября 2024 года № 178 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление цифровизации, оказания государственных услуг и архивов Туркестанской области" следующие изменения и дополнения:
внести изменения и дополнения в приложение к указанному постановлению "Положение о государственном учреждении "Управление цифровизации, оказания государственных услуг и архивов Туркестанской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление цифровизации, оказания государственных услуг и архивов Туркестанской области" в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Кушеров
Приложение к постановлению
акимата Туркестанской области
от "___" _______ 2026 года
№_____
Текст вносимых изменений и дополнений в Положение о государственном учреждении "Управление цифровизации, оказания государственных услуг и архивов Туркестанской области"
В Положении о государственном учреждении "Управление цифровизации, оказания государственных услуг и архивов Туркестанской области" внести следующие изменения и дополнения:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из республиканского и местного бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.";

15-тармақ келесі мазмұндағы 1-1), 1-2), 2-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"1-1) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың орындалуына мониторингті жүзеге асырады;
1-2) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласын дамыту үшін жағдай жасайды;";
"2-1) платформалық бағдарламалық өнімдерді әзірлейді және орналастырады;";
21-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"21. Басқармаға "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын басқарма басшысы басшылық жасайды.";
23, 24-тармақтар келесі редакцияда жазылсын:
"23. Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін. Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.".

пункт 15 дополнить подпунктами 1-1), 1-2), 2-1):
"1-1) осуществление мониторинга соблюдения единых требований в сфере информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
1-2) создание условия для развития сферы информационно-коммуникационных технологий;";
"2-1) разработка и размещение платформенных программных продуктов;";
"28-1) осуществление государственного контроля качества услуг связи, оказываемых операторами связи;";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Управление возглавляется руководителем управления, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";
пункты 23, 24 изложить в следующей редакции:
"23. Управление может иметь обособленное имущество на праве оперативного управления. Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные поступления), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Управлением относится к коммунальной собственности.".