Мақат аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 196-VIII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2026 жылғы 8 мамырдағы № 213-VIII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 196-VIІ "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 645 820 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 254 054 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 94 609 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 83 947 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 13 213 210 мың теңге;
2) шығындар – 19 028 832 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 844 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 21 625 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 13 781 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 390 856 теңге;

О внесении изменений в решение Макатского районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 196-VIII "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 8 мая 2026 года № 213-VIII
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 24 декабря 2025 года № 196-VIII "О районном бюджете на 2026-2028 годы" слеующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 645 820 тысяч тенге, в том числе :
налоговые поступления – 5 254 054 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 94 609 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 83 947 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 213 210 тысяч тенге;
2) затраты – 19 028 832 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 844 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 781 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -390 856 тенге;

10496
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10496
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6616
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарды құрылдмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3880
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1001716
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
47022
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
47022
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47022
2
Әлеуметтік көмек
540552
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
540552
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33600
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
630
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152897
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5234
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
43407
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
97825
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
148369
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
58590
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
414142
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
414142
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жқніндегі қызметтер
69018
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерше ақы төлеу
588
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
314536
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
30000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6891718
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2350281
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
465320
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

10496
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10496
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6616
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3880
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1001716
1
Социальное обеспечение
47022
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47022
005
Государственная адресная социальная помощь
47022
2
Социальная помощь
540552
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
540552
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответсвии с законодательсвом Республики Казахстан
33600
006
Оказание жилищной помощи
630
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152897
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5234
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43407
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
97825
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
148369
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
58590
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
414142
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
414142
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
69018
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
588
021
Капитальные расходы государственного органа
314536
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
30000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
6891718
1
Жилищное хозяйство
2350281
467
Отдел строительства района (города областного значения)
465320
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры