Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілерт болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Атырау облысы Қызылқоға ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 23 сәуірдегі № 77 қаулысы
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31, 37 баптарына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылқоға аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндетін уақытша атқарушы Е. Иғали
Қызылқоға ауданы әкімдігінің
2026 жылғы "23" сәуірдегі
№ 77 қаулысына қосымша
Аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары (әкімшілік-шаруашылық бөлік бойынша басшының орынбасарынан басқа);
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы: қор сақтаушы, суретші;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын сектор басшысы;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлім басшысы;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бас бухгалтері;
музейлер қорын есепке алу архивисті, тарихшы (негізгі қызметтер), өнертанушы, палеограф, қор сақтаушы, барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер), экскурсовод;
археограф, архивист, суретші-реставратор;
бухгалтер, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер.
2. Спорт мамандарының лауазымдары
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының әкімшілік-шаруашылық мәселелер және орынбасары, бас бухгалтері;
аға жаттықтырушы;
барлық мамандықтағы дәрігер;
(мамандандырылған) медициналық бике/аға;
әдіскер, жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы;
нұсқаушы-спортшы, (нұсқаушы-спортшыдан басқа);
спорттық құрылыс меңгерушісі;
бухгалтер, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, экономист;
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның шарушылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің басшысы.

Об определении перечня должностей специалистов в области культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности финансируемых из районного бюджета
Постановление акимата Кызылкогинского района Атырауской области от 23 апреля 2026 года № 77
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан, статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылкогинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности финансируемых из районного бюджета, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылкогинского района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Временно исполняющий обязанности акима района Е. Игали
Приложение к постановлению
акимата Кызылкогинского
района от "23" апреля 2026 года
№ 77
Об определении перечня должностей специалистов в области культуры и спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности финансируемых из районного бюджета.
1. Должности специалистов культуры:
Руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
Заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части);
Руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: хранитель фондов, художник;
руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
Руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
Главный бухгалтер государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
Архивист учета фондов музеев, историк (основных служб), искусствовед, палеограф, хранитель фондов, художники всех наименований (основных служб), экскурсовод;
Археограф, архивист, художник-реставратор;
Бухгалтер, менеджер по государственным закупкам.
2. Должности специалистов спорта
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия по административно-хозяйственным вопросам, главный бухгалтер;
старший тренер;
врач всех специальностей;
(специализированная) медицинская сестра/брат;
методист, тренер, тренер-преподаватель;
инструктор-спортсмен (кроме инструктора-спортсмена);
заведующий спортивным сооружением;
бухгалтер, менеджер по государственным закупкам, экономист;
руководитель структурного подразделения государственного учреждения и государственного казенного предприятия, занимающегося хозяйственным обслуживанием.