"2026-2028 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 41-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 43-1 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Құлсары қаласының, Жаңа-Қаратон кентінің, Жем, Қосшағыл, Қара-Арна, Майкөмген және Ақкиізтоғай ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 41-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Құлсары қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 496 752 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 225 550 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 2 800 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 10 268 302 мың теңге;
2) шығындар – 11 784 408 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 287 656 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 287 656 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 287 656 мың теңге."
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026-2028 жылдарға арналған Жаңа-Қаратон кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 300 876 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 241 821 мың теңге;
2) шығындар – 306 601 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 725 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 725 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 41-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 31 марта 2026 года № 43-1
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О бюджетах города Кульсары, поселка Жана-Каратон, сельских округов Жем, Косчагиль, Кара-Арна, Майкумген и Аккиизтогай на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 41-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Кульсары на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 496 752 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 225 550 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 268 302 тысяч тенге;
2) затраты – 11 784 408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 287 656 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 287 656 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 287 656 тысяч тенге."
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Жана-Каратон на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 300 876 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 015 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 241 821 тысяч тенге;
2) затраты – 306 601 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 725 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 725 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 140 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 140 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 140 мың теңге."
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2026-2028 жылдарға арналған Майкөмген ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 547 843 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 840 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 543 003 мың теңге;
2) шығындар – 548 234 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 391 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 391 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 391 мың теңге."
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026-2028 жылдарға арналған Ақкиізтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 369 473 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 263 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 363 210 мың теңге;
2) шығындар – 370 274 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 801 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 801 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 801 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімге 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 140 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 140 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 140 тысяч тенге."
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Майкумгенского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 547 843 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 840 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 543 003 тысяч тенге;
2) затраты – 548 234 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 391 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 391 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 391 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Аккиизтогайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 369 473 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 263 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 363 210 тысяч тенге;
2) затраты – 370 274 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 801 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 801 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 801 тысяч тенге."
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.