"2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 40-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 наурыздағы № 42-6 шешімі
Жылыой аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жылыой аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 40-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 336 486 264 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 328 065 109 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 135 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 216 155 мың теңге;
2) шығындар – 346 359 766 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 9 379 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 17 300 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 7 921 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 882 881 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 9 882 881 мың теңге:
қарыздар түсімі – 17 300 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 921 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 873 502 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редақцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 40-1
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 17 марта 2026 года № 42-6
Жылыойский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жылыойского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 19 декабря 2025 года № 40-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 336 486 264 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 328 065 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 135 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 216 155 тысяч тенге;
2) затраты – 346 359 766 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 379 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 921 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 882 881 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 9 882 881 тысяч тенге:
поступление займов – 17 300 тысяч тенге;
погашение займов – 7 921 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 873 502 тысяч тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

90 562
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
874 385
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
874 385
02
Қорғаныс
85 552
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 617
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
42 617
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 935
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
42 935
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
29 820
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 652
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
2 652
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 168
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
27 168
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 152 643
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 627
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
62 627
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
966 311
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 217
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
800
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
333 136
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 000
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 715
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
96 938
017
Мүгедектігі бар адамды реабилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
428 975
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
56 530
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123 705
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

90 562
015
Капитальные расходы государственного органа
1 200
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
874 385
040
Развитие объектов государственных органов
874 385
02
Оборона
85 552
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 617
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
42 617
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 935
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
42 935
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
29 820
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 652
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
2 652
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 168
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
27 168
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 152 643
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 627
005
Государственная адресная социальная помощь
62 627
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
966 311
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 217
006
Оказание жилищной помощи
800
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
333 136
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 000
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 715
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
96 938
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
428 975
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
56 530
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123 705
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения