Атырау облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаторлық емдеу кезінде тегін және (немесе) жеңілдікті шарттармен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 19 маусымдағы № 240-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Атырау облыстық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Атырау облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаторлық емдеу кезінде тегін шарттармен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдар қосымша берілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы М. Хайрулллиев
Атырау облыстық
мәслихатының 2026 жылғы
19 маусымдағы № 240-VIII
шешіміне қосымша
Атырау облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаторлық емдеу кезінде тегін шарттармен қосымша берілетін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттардың, арнайы емдік өнімдердің, медициналық бұйымдардың тізбесі
Р/с
Аурудың атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші
(дәрежесі, сатысы, ағым ауырлығы)
Дәрілік заттардың (шығару нысаны), медициналық бұйымдардың, арнайы емдік өнімдердің атауы
1
2
3
4
5
1.Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1)
Ювенильді идиопатиялық артрит, жүйелік нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Тоцилизумаб,
инъекция дайындау үшін ерітінді жасауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
Тофацитиниб, таблетка, суспензия, раствор
Жеке төзімсіздік жағдайында
Хумира, (Адалимумаб) инъекцияға арналған ерітінді
2)
Жасөспірімдердегі анкилоздаушы спондилит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
3)
Крон ауруы және бейспецификалық ойық жаралы колит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Ведолизумаб, инфузия үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ
4)
Ювенильді дерматомиозит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Адалимумаб, инъекцияға
арналған ерітінді
Анакинра, тері астына енгізуге арналған ерітінді

О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Атырауской области при амбулаторном лечении бесплатно и (или) на льготных условиях
Решение Атырауского областного маслихата от 19 июня 2026 года № 240-VIII
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан Атырауской области при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата М. Хайруллиев
Приложение к решению
Атырауского областного
маслихата от 19 июня 2026 года
№ 240-VIII
Перечень дополнительно предоставляемого гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан Атырауской области при амбулаторном лечении на бесплатной основе
№ п /п
Наименование заболевания
Категория населения
Показания (степень,стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма), медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
1
2
3
4
5
1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Ювенильный идиопатический артрит, системный вариант
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Адалимумаб, раствор для инъекций
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций, раствор для подкожных инъекций
Тофацитиниб, таблетка, суспензия, раствор
В случае индивидуальной непереносимости
Хумира, (Адалимумаб, раствор для инъекций)
2)
Юношеский анкилозирующий спондиллит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Адалимумаб, раствор для инъекций
3)
Болезнь Крона и неспецифический язвенный колит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Адалимумаб, раствор для инъекций
Ведолизумаб, порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
4)
Ювенильный
дерматомиозит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Адалимумаб, раствор для инъекций
Анакинра, раствор для подкожного введения

5)
Ювенильді ревматоидты артрит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
6)
Бехчет ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
7)
Интерстициалдық өкпе ауруы, альвеолярлық және парието - альверлярлық бұзылулар, альвеолярлық протеиноз, өкпенің альвеолярлық микролитиазы, таралған өкпе фиброзы, криптогенді фиброздаушы альвеолит, Хаммен-Рич синдромы, идиопатиялық өкпенің фиброзы, лимфангиолейомио- матоз, нақтыланған интертициалдық пневмония, нақтыланбаған интерстициалдық өкпе ауруы, қосымша нақтыланбаған интерстициалдық пневмония
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Азатиоприн, таблетка
8)
Оптиконевромиелит
(Девик ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Азатиоприн, таблетка
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
Сатрализумаб,
тері астына енгізуге арналған ерітінді
Прегабалин, капсула
Экулизумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
9)
Кілегейлі-тері және лимфа түйіндері (Кавасаки) синдромы, Вегенер гранулематозы, Аорта доғасы синдромы (Такаясу), Микроскопиялық полиангиит, Жүйелік қызыл жегі, Балалардағы дерматомиозит, Полимиозит, Үдемелі жүйелі беріштену, Бехчет ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Азатиоприн, таблетка
10)
Түйінді полиартрит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Тоцилизумаб,
инъекция дайындау үшін ерітінді жасауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
11)
Жүйелік бастамалы жасөспірімдер артриті
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Тоцилизумаб,
инъекция дайындау үшін ерітінді жасауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
12)
Қолқа доғасының синдромы (Такаясу ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Тоцилизумаб,
инъекция дайындау үшін ерітінді жасауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
13)
Жүйелік склеродермия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
14)
Вегенер ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат

5)
Юношеский ревматоидный
артрит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Адалимумаб, раствор для инъекций
6)
Болезнь Бехчета
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Адалимумаб, раствор для инъекций
7)
Интерстициальная легочная болезнь, альвеолярные и парието-альвеолярные нарушения, альвеолярный протеиноз, легочный альвеолярный микролтиаз, диффузный легочный фиброз, фиброзирующий альвеолит криптогенный, синдром Хаммена- Рича, идиопатический легочный фиброз лимфангиолейомио-матоз, интерстициальная пневмония уточненная, инверстициальная легочная болезнь, неуточненная инетрстиицальная пневмония без дополнительного утчонения
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Азатиоприн, таблетка
8)
Оптиконевромиелит
(болезнь Девика)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Азатиоприн, таблетка
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
Сатрализумаб, раствор для подкожного введения
Прегабалин, капсула
Экулизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
9)
Слизисто-кожный лимфонодуляторный синдром (Кавасаки), Грануламатоз Вегенера, Синдром дуги аорты, (Такаясу), Микроскопический полиангиит, Системная красная волчанка, Дерматомиозит у детей, Полимиозит, Прогрессирующий системный склероз, Болезнь Бехчета
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Азатиоприн, таблетка
10)
Узелковый полиартериит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций,раствор для подкожных инъекций
11)
Юношеский артрит с системным началом
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций,раствор для подкожных инъекций
12)
Синдром дуги аорты (Такаясу)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций,раствор для подкожных инъекций
13)
Системная склеродермия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
14)
Болезнь Вегенера
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий

15)
Дәнекер тінінің жүйелік зақымданулары (Шарпа синдромы)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
16)
Дәнекер тінінің басқа нақты жүйелі зақымданулары
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
17)
Жүйелі қызыл жегі, жүйелік қызыл жегінің басқа түрлері
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
Анифролумаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
18)
Көпіршелі теміреткінің басқа түрлері
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
19)
Прогрессирлеуші жүйелі склероз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
20)
Идиопатиялық дерматомиозит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
21)
Нейрофиброматоз
1 типі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Селуметиниб, капсула
22)
Сол жақ төменгі аяқтың плексиформды нейрофибромасы бар нейрофиброматоз (қатерлі емес)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Селуметиниб, капсула
23)
Цистиноз, ювенильді нефропатиялық форма
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Цистеамин битартрат,
капсула
Цистеамин гидрохлориді, тамшы
24)
Туа біткен жүрек ақауы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблетка
25)
Бастапқы өкпе
гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблетка
Селексипаг, қабықпен қапталған таблетка
26)
Созылмалы посттромбоэмболиялық өкпе ауруы
І тип
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблетка
27)
Жүректің өткір зақымдануы жоқ өкпе эмболиясы. Екі өкпеге созылмалы тромбоэмболиялық ауру.
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблетка

15)
Смешанное заболевание соединительной ткани (синдром Шарпа)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
16)
Другие уточнҰнные системные поражения соединительной ткани
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
17)
Системная красная волчанка
Другие формы системной красной волчанки
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
Анифролумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
18)
Другие виды пузырчатки
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
19)
Прогрессирующий системный склероз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
20)
Идиопатический дерматомиозит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
21)
Нейрофиброматоз
1 тип
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селуметиниб, капсула
22)
Нейрофиброматоз (незлокачественный) плексиформнаянейрофиброма левой нижней конечности
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селуметиниб, капсула
23)
Цистиноз, ювенильная нефропатическая форма
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Цистеамин битартрат, капсула
Цистеамин гидрохлорид, капли
24)
Врожденный порок сердца
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат, таблетка, покрытая плҰночной оболочкой
25)
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат, таблетка, покрытая плҰночной оболочкой
Селексипаг, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
26)
Хроническая посттромбоэмболическая болезнь легких І тип
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат, таблетка, покрытая плҰночной оболочкой
27)
Легочная эмболия без упоминания об остром легочном сердце. Хронический тромбоэмболия легочной артерии обеих легких
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат, таблетка покрытая плҰночной оболочкой

28)
Туа біткен жүрек ақауы. Эйзенменгер синдромы. Жүрек жеткіліксіздігі.
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Селексипаг, қабықпен қапталған таблетка
29)
Туа біткен жүрек ақауы. Жоғары
өкпе гипертензиясы. Эйзенменгер синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Селексипаг, қабықпен қапталған таблетка
30)
Помпе ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Майозайм, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындау үшін лиофилизат
31)
Durie–Salmon Plus бойынша III B сатыдағы көптік миелома,қабырғалар мен омыртқада кең таралған остеодеструктивті синдроммен
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Помалидомид, капсула
32)
Анкилозидаушы спондиллит
(Бехтерев ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Секукинумаб, тері астына енгізуге арналған ерітінді
Этанерцепт, тері астына енгізуге арналған ерітінді /инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
33)
Ұстамалы түнгі гемоглобинурия (Маркиафава–Микели ауруы) клонымен
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Экулизумаб, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
34)
Гемолитикалық анемия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Сиролимус, таблетка
35)
Қан ұю факторларының жүре пайда болған тапшылығы.
К витаминіне тәуелдік коагулопатия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Октаплекс, инъекцияға арналған ұнтақ
36)
Шашыраңқы склероз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Кладрибин, таблетка
37)
Жүйелі вариабельді васкулит.
(Бехчет ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Инфликсимаб,инъекцияға арналған ұнтақ
38)
Ахондроплазия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Восоротид, тері асты инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат
39)
Дюшеннің прогрессирлеуші бұлшықет дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Голодирсен, инфузиялық енгізуге арналған ерітінді немесе концентрат дайындау үшін ұнтақ
40)
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Омализумаб, жиынтығында еріткіші бар инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
Тезепелумаб,көктамыр ішілік инфузияға арналған стерильді ерітінді

28)
Врожденный порок сердца. Синдром Эйзенменгера.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селексипаг, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
29)
Врожденный порок сердца. Высокая легочная гипертензия. Синдром Эйзенменгера.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селексипаг, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
30)
Болезнь Помпе
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Майозайм, лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
31)
Множественная миелома ІІІВ стадия по Durie-SalmonPlus с распространенным остеодеструктивным синдромом ребер, позвоночника.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Помалидомид, капсула
32)
Анкилозирующий спондиллит (болезнь Бехтерев )
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Секукинумаб, раствор для подкожного введения
Этанерцепт, раствор для подкожного введения/порошок, лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
33)
Пароксизимальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели) с клоном.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
34)
Гемолитическая анемия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Сиролимус, таблетка
35)
Приобретенный дефицит фактора свертывания. Витамин
К-зависимая коагулопатия.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Октаплекс, порошок для инъекций
36)
Рассеянный склероз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кладрибин, таблетка
37)
Системный вариабельный васкулит.
Болезнь Бехчета.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Инфликсимаб, порошок для инъекций
38)
Ахондроплазия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Восоротид, лиофилизата для приготовления раствора для подкожных инъекций.
39)
Прогрессирующая мышечная дистрофия Дюшенна.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Голодирсен, раствор или порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий.
40)
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Омализумаб, порошок для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем
Тезепелумаб, стерильный раствор для внутривенных инфузий

41)
Созылмалы бүйрек жетіспеушілігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Соматропин, инфузияға арналған ерітінді
42)
Гипофосфатемия. Төменгі аяқтардың варус деформациясы.
Х-хромосомамен берілетін тұқым қуалайтын гипофосфатемия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Генетикалық тұрғыдан дәлелденген.
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Буросумаб, инфузияға арналған ерітінді
43)
Стилл ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Канакинумаб, инфузияға арналған ерітінді
44)
Сүт безінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Трастузумаб+дерукстекан
45)
Жатыр денесінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Кабозантиниб, капсула
46)
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхоөкпелік дисплазия
2 жасқа дейінгі балалар
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Паливизумаб, инъекция дайындауға арналған ерітінді, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
47)
Кәдімгі көпіршікше. Стрептококк инфекциясының тасымалдаушысы. Стероидтық остеопороз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
48)
Алғашқы ошағы жоқ, метастатикалық оң жақ жамбас сүйектерінің зақымдалуы .
ST IV TхN0M1
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Пембролизумаб, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат
49)
Қалқанша безінің Медулярлы қатерлі ісігі. STIV T3N1M1. Қалқанша безінің қатерлі ісігі. T2Н0M0 1ст
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Кабазантиниб, капсула
50)
Сол жақ бүйректің қатерлі ісігі.
4стадиясы T3N1M1
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Кабазантиниб, капсула
51)
Сол жақ өкпенің төменгі бөлігінің қатерлі ісігі.
II стадиясы
Tх Nx M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Лорлатиниб, таблетка
52)
Сол жақ өкпенің жоғарғы бөлігінің перифериялық қатерлі ісігі
26 T2N1MO.
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Бригатиниб, таблетка
53)
Бауырдың гепатоцеллюлярлық карционамасы. STII Т2N0М0. (Нексовар – 1 ай) Таргеттік терапиядан кейінгі жағдай. Биохимиялық өршу
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ленватиниб, таблетка

41)
Хроническая почечная недостаточность
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Соматропин, раствор для инъекций
42)
Гипофосфатемия. Варусная деформация нижних конечностей. Х-сцепленная наследственная гипофосфатемия.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести, имеющие генетическое подтверждение
Буросумаб, раствор для инъекций
43)
Болезнь Стилла
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Канакинумаб, раствор для инъекций
44)
Рак молочной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Трастузумаб+дерукстекан
45)
Рак тела матки
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кабозантиниб, капсула
46)
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Дети до 2 года
Все стадии и степени тяжести
Паливизумаб, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора
47)
Пузырчатка обыкновенная. Носитель стрептококковой инфекции. Стероидныйостеопароз.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
48)
Метастатический поражение костей таза справа без первичный опухолевый очаг
ST IV TхN0M1.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пембролизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
49)
Медулярный рак щитовидной железы.
Рак щитовидной железы.
STIV T3N1M1. T2Н0M0 1ст
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кабозатиниб, капсула
50)
Рак левой почки.
4 T3N1M1.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кабозатиниб, капсула
51)
Рак нижней доли левого лҰгкого.
II TхNx M0.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Лорлатиниб, таблетка
52)
Периферический
рак верхней доли левого легкого.
26 T2N1MO.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бригатиниб, таблетка
53)
Гепатоцеллюлярная карцинома печени.
STII Т2N0М0.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ленватиниб, таблетка

54)
Перибронхиалды өсуі бар оң жақ өкпенің жоғарғы бөлігінің орталығындағы қатерлі ісік.
STIII T2N1M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ниволумаб, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат
55)
Сол жақ өкпенің плеврасының мезотелиомасы
Т4N1M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ипилимумаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
Ниволумаб, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат
56)
Асқазан- ішек жолдарының туа біткен ақауы. Жіңішке ішектің атрезиясы, 4 тип. Жіңішке ішектің "шұжық тәрізді" атрезиясынан кейінгі қысқа ішек синдромы.
ІІ-ІІІ дәрежелі нутритивтік жеткіліксіздік.
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Катетерді жабуға арналған ерітінді: циклотауролидин, 4% цитрат, гепарин 500 Б/мл. 5 мл №10 ампулалар (Taurolock Hep 500)
Катетерді жабуға арналған Taurolidine + Urokinase 25 000 ерітіндісі
Адиамин регидрокомплекс /Регидровит тұзды ерітіндісі
Стерофундин изотоникалық инфузиялық ерітіндісі
57)
Қуықасты безінің қатерлі ісігі.
STII T2N0M0
St IIIb T3bN0M1
St-II T2cN0M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Даролутамид, таблетка
58)
Өңештің төменгі үштен бір бөлігінің қатерлі ісігі.
T3NoMo stLL
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Пембролизумаб, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат
59)
Сол жақ өкпенің төменгі бөлігінің орталық қатерлі ісігі CTIITxHxM0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Лорлатиниб, таблетка
60)
Миелин олигодендроцит гликопротеинмен байланысты орталық жүйке жүйесінің ауруы. Айқын атаксиялық синдром. G36.8
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Ритуксимаб, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
2. Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі арнайы емдік өнімдер
1)
Асқазан- ішек жолдарының туа біткен ақауы. Жіңішке ішектің атрезиясы, 4 тип. Жіңішке ішектің "шұжық тәрізді" атрезиясынан кейінгі қысқа ішек синдромы. ІІ-ІІІ дәрежелі нутритивтік жеткіліксіздік
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Арнайы энтеральды гидролизденген қоспа — НутрилонПепти Гастро
Ішінара гидролизденген арнайы энтеральды қоспа — Нутрилон ГА
СМОФ Кабивен центральный, парентералды қоректендіруге арналған біріктірілген препарат
Солувит-Н, парентералды енгізуге арналған суда еритін витаминдер. Инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат
Виталипид-Н, парентералды енгізуге арналған майда еритін витаминдер. Инфузияғаарналған эмульсия
Аддамель-Н, инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін концентрат

54)
Центральный рак верхней доли правого легкого с перибронхиальным ростом.
STIII T2N1M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ниволумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
55)
Мезотелиома плевры левого легкого
Т4N1M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ипилимумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
Ниволумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
56)
Врожденный порок развития желудочно-кишечного тракта. Атрезия тонкой кишки, IV тип. Синдром короткой кишки в исходе "сосисочной" формы атрезии тонкой кишки. Нутритивнаянедостаточность
II–III степени.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Раствор для закрытия катетеров, с циклотауролидином, цитратом 4%, гепарин 500 ед/мл. Ампулы по 5 мл №10 (Taurolock Hep 500)
Раствор для закрытия катетеров Taurolidine + Urokinase 25 000
Солевой раствор Адиамин регидрокомплекс/ Регидровит
Стерофундин изотонический, раствор для инфузий
57)
Рак предстательной железы.
STIIT2N0M0
St IIIb T3bN0M1
St-II T2cN0M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Даролутамид, таблетка
58)
Рак нижней трети пищевода. T3NoMostLL
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пембролизумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
59)
Центральный рак нижней доли левого легкого CTIITxHxM0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Лорлатиниб, таблетка
60)
Миелин-олигодендроцитарный гликопротеин ассоцированное заболевание центральный нервный системы. Выраженный атактический синдром. G36.8
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
2. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Врожденный порок развития желудочно-кишечного тракта. Атрезия тонкой кишки, IV тип. Синдром короткой кишки в исходе "сосисочной" формы атрезии тонкой кишки. Нутритивная недостаточность
II–III степени.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
СМОФ Кабивен центральный, комбинированный препарат для парентерального питания
Солувит-Н, водорастворимые витамины для парентерального введения. Лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
Виталипид-Н, жирорастворимые витамины для парентерального введения. Эмульсия для инфузий
Аддамель-Н, концентрат для приготовления раствора для инфузий
Специализированная энтеральная смесь, гидролизная
Нутрилон Пепти Гастро
Специализированная энтеральная смесь с частичными гидролизом Нутрилон ГА

3. Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
1)
Асқазан- ішек жолдарының туа біткен ақауы. Жіңішке ішектің атрезиясы, 4 тип. Жіңішке ішектің "шұжық тәрізді" атрезиясынан кейінгі қысқа ішек синдромы. ІІ-ІІІ дәрежелі нутритивтік жеткіліксіздік
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Бровиак туннельденген катетеріне арналған жөндеу жиынтығы 4,2 Fr
Туннельденген катетер
4,2 Fr
Intrafix Safe Set Luer Lock 230 см инфузиялық желісі
Үш жүрісті кранды инфузиялық желі (Discofix)
Сүзгісі бар инфузиялық жүйелер (In-Stopper)
Мембранасы бар қақпақша (In-Stopper)
Түпнұсқа ұзартқыш – LeitungLuer 50 см 4097408 (Б.Браун)
Орталық катетерге арналған мөлдір үлдірлі таңғыш 10×12,5 см
Tegaderm CHG 1657R 7,5×8 см стерильді таңғыштары
Су өткізбейтін үлдірлі таңғыш
Cosmopor I.V. 6×8 см таңғыштары
Жабысқақ заттарды кетіруге арналған тазартқыш (Coloplast Brava / Niltac спрейі)
Ректальды зонд
(газ шығаратын түтікше) 8/10 Fr

3. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Врожденный порок развития желудочно-кишечного тракта. Атрезия тонкой кишки, IV тип. Синдром короткой кишки в исходе "сосисочной" формы атрезии тонкой кишки. Нутритивная недостаточность
II–III степени.
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ремонтный набор для туннелированного катетера Бровиак 4,2 Fr
Туннелированный катетер 4,2 Fr
Инфузионная линия IntrafixSafeSetLuerLock 230 см
Инфузионная линия с трехкодовым краном (Discofix)
Инфузионные системы с фильтром (In-Stopper)
Заглушка с мембраной (In-Stopper)
Удлинитель оригинал – LeitungLuer 50 смт 4097408 (Б.Браун)
Пленчатая прозрачная повязка на центральный катетер 10*12,5 см
Стерильные повязки Tegaderm CHG 1657R 7.58. cм
Пленчатая повязка водонепроницаемая
Повязки Cosmopor I.V. 68см
Очиститель для удаления адгезивов (ColopastBrava/Niltac спрей)
Зонд ректальный (газоотоводная трубка) 8/10 Fr