Уәлиханов аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 2-37 с "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 4-38 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 2-37 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 164 547 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 106 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 760 мың теңге;
трансферттер түсімі – 148 967 мың теңге;
2) шығындар – 166 082,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1 535,2 мың теңге;
6) мұнайға жатпайтын тапшылық - -1 535,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 535,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары –1 535,2 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Ауылдық округ бюджетінің шығыстары қаржы жылының басына жинақталған бюджеттің қолда бар қалдықтарынан 1 535,2 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес қамтамасыз етілсін.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2026 жылға арналған ауылдық бюджетке аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер:
1) клубты ұстауға;
2) планшет сатып алуға;
3) дүңгіршектерді, сарайларды, қорамаларды, қорымдарды сатып алу үшін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "Уәлиханов ауданының Ақбұлақ ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 2-37 с "Об утверждении бюджета Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2026 года № 4-38 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 2-37 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 164 547 тысяч тенге:
налоговые поступления –13 714 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 106 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 760 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 148 967 тысяч тенге;
2) затраты – 166 082,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 535,2 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 1 535,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 1 535,2 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 535,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1 535,2 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в сельском бюджете на 2026 год на целевые трансферты из районного бюджета:
1) на содержание клуба;
2) на приобретение планшета;
3) на приобретение станков, расколов, загонов, скотомогильников.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Акбулакского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акбулакского сельского округа Уалихановского района на 2026-2028 годы".";