"2026-2028 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 31/2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2026 жылғы 19 маусымдағы № 37/1 шешімі
Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 31/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 796 086,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 061 707 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 59 991 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 674 388,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 857 727,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 049 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 38 925 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 876 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 72 690,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72 690,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 38 925 мың теңге;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 22 декабря 2025 года № 31/2 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2026-2028 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19 июня 2026 года № 37/1
Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 31/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 796 086,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 061 707 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 59 991 тысяч теңге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 674 388,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 857 727,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 049 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 38 925 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 876 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 72 690,9 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 72 690,9 тысяч тенге:
поступление займов – 38 925 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 44 027 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 77 792,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А. Асанова
Тимирязев аудандық мәслихатының
2026 жылғы 19 маусымдағы
№ 37/1 шешіміне
қосымша
Тимирязев аудандық мәслихатының

погашение займов – 44 027 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 77 792,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата А. Асанова
Приложение
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 19 июня 2026 года
№ 37/1
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата

134 744,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 124
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 300,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
52 320
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
271 626
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 993
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
233 283
02
Қорғаныс
13 851
1
Әскери мұқтаждар
5 315
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 315
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 315
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 536
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 536
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6 761
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 775
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
261 317
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
24 277
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 277
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24 277
2
Әлеуметтiк көмек
189 664
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
189 664
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 178
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
157
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 843
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
672
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84 330
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

134 744,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 124
015
Капитальные расходы государственного органа
8 300,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
52 320
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
271 626
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
37 993
003
Капитальные расходы государственного органа
350
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
233 283
02
Оборона
13 851
1
Военные нужды
5 315
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 315
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 315
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8 536
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 536
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6 761
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 775
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
261 317
1
Социальное обеспечение
24 277
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24 277
005
Государственная адресная социальная помощь
24 277
2
Социальная помощь
189 664
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
189 664
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 178
006
Оказание жилищной помощи
157
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 843
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
672
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84 330
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью