"2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 36/3 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 18 ақпандағы № 38/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 36/3 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 268 189,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 960 691 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 684 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 500 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 1 272 314,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 359 120 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 49 094 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 95 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 056 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 140 024,4 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140 024,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 95 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 62 208 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107 082,4 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 35 592 мың теңге сомасында бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. 2027-2028 жылдарға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
мынадай мазмұндағы 12-2-тармақпен толықтырылсын:
"12-2. Аудандық бюджеттің шығыстары 2026 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен, осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес қарастырылсын.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2025 года № 36/3 "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 18 февраля 2026 года № 38/2
Маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы" от 22 декабря 2025 года № 36/3 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 268 189,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 960 691 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 684 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 500 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 1 272 314,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 359 120 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 094 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 95 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 056 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -140 024,4 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140 024,4 тысяч тенге:
поступление займов – 95 150 тысяч тенге;
погашение займов – 62 208 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 107 082,4 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 35 592 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2027-2028 годы целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2026-2028 годы.";
дополнить пунктом 12-2 следующего содержания:
"12-2. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2026 года, согласно приложению 4 к настоящему решению.";

мынадай мазмұндағы 12-3-тармақпен толықтырылсын:
"12-3. 2026 жылға ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттен алынуларды 11 695,6 мың теңге мөлшерінде қарастыру, соның ішінде:
Архангелка ауылдық округіне – 53,8 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 2 599,2 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 220 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 1 442,4 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 356,9 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 2 185,7 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 2 802,7 мың теңге;
Пресновка ауылдық округіне – 2 034,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

дополнить пунктом 12-3 следующего содержания:
"12-3. Предусмотреть бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов сельских округов в районный бюджет на 2026 год в сумме 11 695,6 тысяч тенге, в том числе:
Архангельскому сельскому округу – 53,8 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 2 599,2 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 220 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 1 442,4 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 356,9 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 2 185,7 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 2 802,7 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 2 034,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;

шешім осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім қабылданған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Жамбыл ауданы мәслихатының төрайымы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2026 жылғы 18 ақпандағы
№ 38/2 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының

решение дополнить приложением 4 согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с момента принятия и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1
к решению маслихата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 18 февраля 2026 года
№ 38/2
Приложение 1
к решению маслихата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области

500
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
320 250
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
263 476
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 625
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
45 149
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
122 426
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 180
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
500
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 696
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
646 002,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 093,5
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
568 909
02
Қорғаныс
42 351,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 351,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 707
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 825
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
819,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
566 142,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
566 142,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
47 435
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 702
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
113
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 433
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
701
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
218 058,3
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды
протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

500
122
Аппарат акима района (города областного значения)
320 250
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
263 476
003
Капитальные расходы государственного органа
11 625
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
45 149
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
122 426
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 180
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
500
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
120 696
015
Капитальные расходы государственного органа
50
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
646 002,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
77 093,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
568 909
02
Оборона
42 351,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 351,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 707
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 825
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
819,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
566 142,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
566 142,3
005
Государственная адресная социальная помощь
47 435
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 702
006
Оказание жилищной помощи
113
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 433
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
701
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
218 058,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

34 553
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 092
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
945
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 704
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
124 405
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
124 405
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
29 000
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
55 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
40 405
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
475 162
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
158 184
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
158 184
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
91 828
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 291
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
26 371
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
22 166
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
225 150
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30 000
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
114 860
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
513
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 968
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
34 309
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 500
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
144 048
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
68 462
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 462
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі

34 553
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 092
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
945
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 704
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
124 405
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
124 405
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
29 000
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
55 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
40 405
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
475 162
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
158 184
009
Поддержка культурно-досуговой работы
158 184
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
91 828
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
43 291
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
26 371
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
22 166
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
225 150
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
30 000
007
Функционирование районных (городских) библиотек
114 860
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
513
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
42 968
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
34 309
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 500
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
144 048
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
68 462
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
68 462
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)