"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 37/552 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 3 наурыздағы № 39/580 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 37/552 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 129 357 мың теңге:
салықтық түсімдер - 19 701 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 109 656 мың теңге;
2) шығындар - 130 386 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 029 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - - 1 029 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 029 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 029 мың теңге.";
1-1-тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-1. Покровка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджет шығыстарында қаржы жылының басында белгіленген бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2025 қаржы жылында бөлінген пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін сомасы 0,4 мың теңге 4-қосымшаға сәйкес.";
1-2-тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-2. 4-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басында жинақталған қаражаттың қолда бар қалдықтарынан Покровский ауылдық округінің бюджетіндегі шығыстарды қамтамасыз ету.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде аудандық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемдері, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына және ағымдағы шығыстар;
IT орталықты материалдық қамтамасыз ету үшін;
Покровка ауылындағы мәдениет үйінің фотосуреттері мен ағымдағы шығындары;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру арналған;
Покровка ауылында мал қорымының құрылысы;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2025 года № 37/552 "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 3 марта 2026 года № 39/580
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы" от 24 декабря 2025 года № 37/552 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 129 357 тысяч тенге:
налоговые поступления - 19 701 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
специальные поступления - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 109 656 тысяч тенге;
2) затраты - 130 386 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 029 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - - 1 029 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 029 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 029 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в расходах бюджета Покровского сельского округа на 2026 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных в 2025 финансовом году в сумме 0,4 тысяч тенге, согласно приложению 4.";
дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:
"1-2. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 4.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в бюджете Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026 год объемы целевых текущих трансфертов выделенных из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда и текущие расходы;
на материальное обеспечение Айти-центра;
на ФОТ и текущие расходы дома культуры в селе Покровка;
освещение улиц в населенных пунктах;
обустройство скотомогильника в селе Покровка;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.

Аталған трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Покровка ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е.Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2026-2028 годы.";
приложение 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4 согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е.Туткушев
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области