Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 35-1 "2026-2028 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2026 жылғы 26 мамырдағы № 41-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 35-1 "2026-2028 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 243 310,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 862 994 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 489 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 469,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 320 358 мың теңге;
2) шығындар – 9 097 655,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 667 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 125 425 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 120 758 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 859 012,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 859 012,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 825 717 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 297 692 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 330 984,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының төрағасы С. Баумағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2026 жылғы 26 мамырдағы
№ 41-1 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 35-1 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 19 декабря 2025 года № 35-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2026-2028 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 26 мая 2026 года № 41-1
Маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 19 декабря 2025 года № 35-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2026-2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 243 310,4 тысячи тенге:
налоговые поступления – 3 862 994 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 32 489 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 469,4 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 320 358 тысяч тенге;
2) затраты – 9 097 655,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 667 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 125 425 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 120 758 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 859 012,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 859 012,3 тысячи тенге:
поступление займов – 1 825 717 тысяч тенге;
погашение займов – 297 692 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 330 984,3 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области С. Баумаганбетов
Приложение к решению маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 26 мая 2026 года № 41-1
Приложение 1 к решению
маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 19 декабря 2025 года № 35-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2026 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

105 512
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
582 599,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 029,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
465 570
02
Қорғаныс
36 414
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 264
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
34 264
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 150
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 250
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
900
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 000
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
701 973
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 795
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38 491
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
601 110
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 966
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85 965
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 671
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
310 064
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

105 512
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
582 599,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
109 029,7
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
465 570
02
Оборона
36 414
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 264
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
34 264
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 150
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 250
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
900
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 000
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
701 973
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 795
005
Государственная адресная социальная помощь
38 491
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
601 110
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 966
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85 965
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и
обучающихся на дому
4 671
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
310 064
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

130 062
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
51 371
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 068
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 589
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
979
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 678 318,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 203 635,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 700 292
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 630
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
486 713,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
474 683
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
70 187
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
78 303
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
326 193
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 788 959,3
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
657 956,1
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
657 956,1
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
76 340
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 866
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 200
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
11 945
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
21 329
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
700 406,2
021
Cпорт объектілерін дамыту
700 406,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
260 735
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
41 190
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
217 486
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту

130 062
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
51 371
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 589
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
979
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 678 318,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 203 635,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 700 292
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 630
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
486 713,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
474 683
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
70 187
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
78 303
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
326 193
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 788 959,3
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
657 956,1
009
Поддержка культурно-досуговой работы
657 956,1
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
76 340
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
28 866
004
Капитальные расходы государственного органа
14 200
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
11 945
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
21 329
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
700 406,2
021
Развитие объектов спорта
700 406,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
260 735
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
41 190
007
Функционирование районных (городских) библиотек
217 486
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана

2 059
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
93 522
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
57 201
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
36 321
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
500 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500 000
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
500 000
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
175 580
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
71 271
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 271
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
61 684
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 684
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
18 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42 625
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
42 625
011
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
92 970,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
92 970,2
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
92 970,2
012
Көлiк және коммуникациялар
380 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
380 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
210 000
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
20 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
150 006
013
Басқалар
372 713
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
32 588
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 588
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2 059
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
93 522
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
57 201
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
36 321
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
500 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500 000
009
Развитие теплоэнергетической системы
500 000
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
175 580
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
71 271
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
71 271
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
61 684
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
61 684
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
18 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42 625
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
42 625
011
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
92 970,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
92 970,2
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
92 970,2
012
Транспорт и коммуникации
380 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
380 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
210 000
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
20 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
150 006
013
Прочие
372 713
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
32 588
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
32 588
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)