"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2026 жылғы 8 мамырдағы № 120 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 7-тармақшасына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) жоғарыда көрсетілген ережені "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тіліндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
3) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Ғ. Нұрмұхамбетов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2026 жылғы "08" мамырдағы
№ 120 қаулысымен
бекітілді
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Петропавл қаласы, 2026 жыл
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрі – Мекеме) Солтүстiк Қазақстан облысының аумағында денсаулық сақтау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 8 мая 2026 года № 120
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпункта 7 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области Г. Нурмухамбетов
Утверждено
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от "08" мая 2026 года № 120
Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, 2026 год
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области" (далее - Учреждение) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере здравоохранения на территории Северо-Казахстанской области.

2. Мекеменің осы ереженің қосымшасында көрсетілген ведомствоға бағынысты ұйымдары бар және өзінің иелігіндегі мекемелерді басқаруды жүзеге асырады.
3. Мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Мекеме мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда Мекеме мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Мекеме өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiпте Мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. Мекеменiң құрылымы және штат санының лимитi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекiтiледi.
9. Мекеменiң орналасқан жерi: 150000 Солтүстiк Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Театр көшесi, 56А.
10. Мекеменiң толық атауы:
мемлекеттiк тiлде: "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi;
орыс тiлiнде: коммунальное государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области".
11. Осы ереже Мекеменiң құрылтай құжаты болып табылады.
12. Мекеменiң қызметiн қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергiлiктi бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Мекемеге кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Мекеменiң өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Мекемеге заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, ондай қызметтен алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мекеменiң мақсаттары мен өкілеттіктері
14. Мақсаттары:
1) азаматтардың денсаулық сақтау бойынша конституциялық құқығын іске асыруды қамтамасыз ету:

2. Учреждение имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению и осуществляет управление учреждениями, находящимися в его ведении.
3. Учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстана и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Учреждение вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Учреждение по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Учреждения утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение Учреждения: 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Театральная, 56А.
10. Полное наименование Учреждения:
на государственном языке: "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi;
на русском языке: Коммунальное государственное учреждение "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Учреждения.
12. Финансирование деятельности Учреждения осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Учреждения.
Если Учреждению законодательными актами предоставлено право осуществлять, приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия Учреждения
14. Задачи:
1) обеспечение реализации конституционного права граждан на охрану здоровья;

2) қоғамдық ұйымдармен азаматтардың денсаулығын сақтау жөніндегі мемлекеттік, нысаналы және кешенді бағдарламаларды іске асыру бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
3) денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлау және біліктілігін арттыру, азаматтардың денсаулығын сақтау саласында салааралық ынтымақтастықты дамыту.
15. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
негізгі мақсаттарын іске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру үшін Мекеменің өз құзыретінің шегінде мыналарға құқығы бар:
облыс әкімдігі мен әкіміне қарауға азаматтардың денсаулығын сақтау және салауатты өмір салтын қалыптастыру, Солтүстік Қазақстан облысы тұрғындарына дәрілік көмек көрсетуді ұйымдастыру мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу;
мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен, ұйымдармен және азаматтармен келісім бойынша белгіленген тәртіпте Мекеменің алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша ақпарат сұрау және алу;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тарту;
барлық құзіретті, мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында Мекеменің мүддесін білдіру;
өзінің құзыреті шегінде шарттар жасау;
қарамағындағы ұйымдардың құрылымы бойынша ұсыныстар әзірлеу;
қарамағындағы ұйымдарда байқау кеңестерін құру бойынша ұсыныстар енгізу, байқау кеңесінің мүшелеріне конкурстық іріктеу жүргізу, байқау кеңесі құрамын қалыптастыру және бекіту, олардың қызметін бағалауды жүзеге асыру;
өзінің құзыреті шегінде орындауға міндетті нормативтік-құқытық актілерді қабылдау;
2) міндеттері:
Қазақстан Республикасы заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың заңмен қорғалатын мүдделерін және құқықтарын сақтау;
Мемлекет басшысының, Президент Әкімшілігінің, Үкіметтің, сонымен қатар Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің, мәслихатының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындауды қамтамасыз ету, Мекемеге жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау.
16. Функциялары:
1) денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте өңірлік денсаулық сақтау бағдарламаларының іске асырылуын қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы заңнамасының орындалуын қамтамасыз ету;
3) азаматтардың тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі мен міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аясында медициналық көмекке, дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға құқықтарын іске асыруды қамтамасыз ету;

2) осуществление взаимодействия с общественными организациями по реализации государственных, целевых и комплексных программ по охране здоровья граждан;
3) подготовка и повышение квалификации кадров здравоохранения; развитие межотраслевого сотрудничества в области охраны здоровья граждан.
15. Полномочия:
1) права:
для реализации основных задач и осуществления своих функций Учреждение в пределах своей компетенции имеет право:
вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по вопросам охраны здоровья и формирования здорового образа жизни граждан, организации оказания лекарственной помощи населению Северо-Казахстанской области;
запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед Учреждением;
привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
представлять интересы Учреждения во всех компетентных, государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
заключать договора, в пределах своей компетенции;
разрабатывать рекомендации по структуре организаций, находящихся в ведении;
вносить предложения по созданию наблюдательных советов в организациях, находящихся в ведении, проводить конкурсный отбор членов наблюдательного совета, формировать и утверждать состав наблюдательных советов, осуществлять оценку их деятельности;
принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) обязанности:
соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
обеспечивать своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента, Правительства, а также акимата, маслихата Северо-Казахстанской области, исполнение задач и функций, возложенных на Учреждение.
16. Функции:
1) реализация государственной политики в области здравоохранения и обеспечение реализации региональных программ здравоохранения на соответствующей административно-территориальной единице;
2) обеспечение исполнения законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения;
3) обеспечение реализации прав граждан на медицинскую помощь, лекарственные средства, изделия медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и обязательного социального медицинского страхования;

4) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі аясында дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді қоса алғанда, халыққа медициналық көмек көрсетуді, оның ішінде әлеуметтік маңызы бар аурулар мен айналаға қауіп төндіретін аурулардың алдын алу мен емдеуді ұйымдастыру;
5) уақытша бейімдеу және детоксикациялау орталықтарындағы адамдарды күтіп-ұстауды бақылауды жүзеге асыру;
6) бөлінген бюджеттік қаражат шегінде денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне мониторингті жүзеге асыру;
7) денсаулық сақтаудың бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің функцияларын жүзеге асыру;
8) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі аясында және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттарды, профилактикалық (иммунобиологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) препараттарды, медициналық бұйымдарды сатып алуды және сақтауды жүзеге асыру;
9) мүгедектігі жоқ адамдарға медициналық көрсетілімдер бойынша есту протезі көмегімен қамтамасыз ету үшін медициналық бұйымдарды сатып алуды жүзеге асыру;
10) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіпте тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету аясында уәкілетті орган бекіткен тізбеге сәйкес амбулаториялық деңгейде дәрілік заттар мен профилактикалық препараттарды сатып алуды жүзеге асыру;
11) тергеу оқшаулағыштарында және қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелерінде отырған адамдарға медициналық көмек ұйымдастыру, оның ішінде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді қоса алғанда, әлеуметтік маңызы бар аурулар мен айналаға қауіп төндіретін аурулардың алдын алу және емдеу;
12) ауылдық елді мекендерде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды амбулаториялық жағдайда алғашқы медициналық-санитариялық, мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарында дәріхана пункттері және фармацевтикалық білімі бар маман болмаған жағдайда жылжымалы дәріхана пункттері арқылы өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық білімі бар мамандарды оқытуды қамтамасыз ету;
13) ағзаның (ағза бөлігінің) және (немесе) тіннің (тін бөлігінің) ерікті өтеусіз донорлығын дамыту жөніндегі шараларды іске асыру;
14) үкіметтік емес ұйымдар үшін, оның ішінде халықтың негізгі топтары үшін азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру, іске асыру мониторингі және нәтижелерін бағалау жөніндегі қызметті қамтамасыз ету;
15) мектеп жасындағы балалардың денсаулығын сақтауға бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру және үйлестіру;
16) медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы, санитариялық көлікті, сондай-ақ мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында күрделі жөндеу жүргізуге арналған қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру;

4) организация оказания населению медицинской помощи, в том числе профилактики и лечения социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, включая лекарственное обеспечение в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
5) осуществление контроля за содержанием лиц, находящихся в центрах временной адаптации и детоксикации;
6) осуществление мониторинга за деятельностью субъектов здравоохранения в пределах выделенных бюджетных средств;
7) осуществление функций администраторов бюджетных программ здравоохранения;
8) осуществление закупа и хранения лекарственных средств, профилактических (иммунобиологических, диагностических, дезинфицирующих) препаратов, медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
9) осуществление закупа медицинских изделий для обеспечения слухопротезной помощью по медицинским показаниям лиц, не имеющих инвалидность;
10) на амбулаторном уровне в соответствии с перечнем, утверждаемым уполномоченным органом, осуществление закупа лекарственных средств и профилактических препаратов в рамках оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан:
11) организация оказания лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, медицинской помощи, в том числе профилактики и лечения социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, включая лекарственное обеспечение;
12) обеспечение обучения специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и медицинских изделий в сельских населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях, и передвижные аптечные пункты в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием;
13) реализация мер по развитию добровольного безвозмездного донорства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани);
14) обеспечение деятельности по формированию, мониторингу реализации и оценке результатов государственного социального заказа в области охраны здоровья граждан для неправительственных организаций, в том числе для ключевых групп населения;
15) организация и координация мероприятий, направленных на охрану здоровья детей школьного возраста;
16) организация закупа изделий медицинского назначения, медицинской техники, санитарного транспорта, а также услуг на проведение капитального ремонта государственных организаций здравоохранения;

17) ведомствоға бағынысты медицина ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
18) денсаулық сақтау саласындағы өңірлік электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді құруды мен олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
19) жоғары және орта медициналық оқу орындарына жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын коммуналдық мемлекеттік ұйымдардағы клиникалық базаларды беру;
20) төтенше жағдайлар кезінде тегін медициналық көмек көрсетуді, дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
21) денсаулық сақтау саласындағы кадрларды даярлау және біліктілік арттыру бойынша қызметті ұйымдастыра және үйлестіре отыра, өңірді медицина кадрларымен қамтамасыз ету;
22) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес мемлекеттік медицина ұйымдарының күтіп-ұсталуын және пайдаланылуын қамтамасыз ету;
23) гигиеналық оқытуды, салауатты өмір салты мен дұрыс тамақтануды насихаттау мен қалыптастыруды ұйымдастыру;
24) халықты әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналадағыларға қауіп төндіретін аурулардың таралуы туралы хабардар ету;
25) азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша халықаралық және үкіметтік емес қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау;
26) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде статистикалық әдіснама талаптарын сақтай отырып, денсаулық сақтау саласындағы ведомстволық статистикалық бақылауды жүзеге асыру;
27) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
28) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекеше әріптестік саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
29) жас мамандарды әлеуметтік қолдау және бекіту шараларын қоса алғанда, мемлекеттік медицина ұйымдарын кадрлармен қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау;
30) ведомствоға бағынысты денсаулық сақтау ұйымдары басшыларының аттестациясын өткізу;
31) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын басшыларының, олардың орынбасарларының, бас (аға) бухгалтерлерінің лауазымдық жалақыларының мөлшерлерін, оларға сыйлық ақы беру және өзге сыйақы беру жүйесін белгілеу;
32) әскери қызмет мүддесінде Қазақстан Республикасының азаматтарын медициналық куәландырудан өткізу үшін медициналық комисся құру және олардың қызметін қамтамасыз ету;
33) жергілікті мемлекеттік басқару органының мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелген басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері

17) материально-техническое обеспечение подведомственных медицинских организаций;
18) обеспечение создания и функционирования региональных электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения;
19) предоставление клинических баз в коммунальных медицинских организациях, финансируемых за счет средств местного бюджета, для высших и средних медицинских учебных заведений;
20) организация оказания бесплатной медицинской помощи, обеспечения лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения при чрезвычайных ситуациях;
21) обеспечение региона медицинскими кадрами, организуя, координируя деятельность по подготовке и повышению квалификации кадров в области здравоохранения;
22) обеспечение содержания и эксплуатации государственных медицинских организаций в соответствии с требованиями нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
23) организация гигиенического обучения, пропаганда и формирование здорового образа жизни и здорового питания;
24) информирование населения о распространенности социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
25) взаимодействие с международными и неправительственными общественными объединениями по вопросам охраны здоровья граждан;
26) осуществление ведомственных статистических наблюдений в области здравоохранения в пределах административно-территориальной единицы с соблюдением требований статистической методологии;
27) реализация гендерной политики в пределах своей компетенции;
28) реализация в пределах своей компетенции, государственной политики в области государственно-частного партнерства;
29) принятие мер по кадровому обеспечению государственных медицинских организаций, включая меры социальной поддержки и закрепления молодых специалистов;
30) проведение аттестации руководителей подведомственных организаций здравоохранения;
31) установление размеров должностных окладов руководителя государственного коммунального предприятия, его заместителей, главного (старшего) бухгалтера, систем их премирования и иного вознаграждения;
32) создание медицинской комиссии для проведения медицинского освидетельствования граждан Республики Казахстан в интересах воинской службы и обеспечение их деятельности;
33) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа

17. Мекеменi басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
18. Мекеменiң бiрiншi басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. Мекеменiң бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. Мекеменiң бiрiншi басшысының өкiлеттiктері:
Мекеменiң жұмысын ұйымдастырады және басшылық етедi, жүктелген мiндеттер мен функцияларды орындау үшін дербес жауапкершiлiк тартады.
мемлекеттiк қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
Мекеме қызметкерлерiнiң сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы сақтауына дербес жауапкершiлiк тартады;
гендерлік саясат мәселелері бойынша жұмыс жүргізеді және осы бағытта дербес жауапкершілік тартады;
Мекеменің құрылымдық бөлiмшелерiнiң жұмысын ұйымдастырады және бағыт бередi, олардың өзара іс-қимылын үйлестiредi;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктерін айқындайды;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Мекеме қызметкерлерiн, сондай-ақ Мекеменің қарамағындағы медицина ұйымдарының басшылары мен орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
облыс әкiмдiгiне Мекеме туралы ереженi, оның құрылымы мен штат санының лимитiн бекiтуге ұсынады, еңбекақы қорын үнемдеу шегiнде мемлекеттiк қызметшiлердi материалдық көтермелеу (сыйлықақы), қосымша ақы белгiлейдi;
Мекеме құзыретiнiң шегiнде қызметтiк құжаттамаға қол қояды;
iшкi еңбек тәртiбiн белгiлейдi;
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігіне штат кестесiн бекiтуге ұсынады;
Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгiмен нормативтiк құқықтық актiлердiң және өзге де құжаттардың жобаларын келiседі және қарауға ұсынады;
қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Мекеме қызметкерлерiн және Мекеме қарамағындағы медицина ұйымдарының басшыларын көтермелейдi және оларға тәртiптiк жаза қолданады;
Мекеменiң шығыстар сметасын бекiтедi, бюджетте қарастырылған қаражатқа иелік етедi;
Мекеменiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы үлгiлік ережелердi, әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдарға қойылатын бiлiктiлiк талаптарының жинағын және лауазымдық нұсқаулықтарды бекiтедi;
жеке құрам бойынша бұйрықтар шығарады, Мекеме қызметкерлерiн және Мекеме қарамағындағы медицина ұйымдарының басшылары мен орынбасарларын iссапарларға жiбередi, сонымен қатар Мекеменiң барлық қызметкерлерi орындауға мiндеттi нұсқаулар бередi;
Мекеменiң мемлекеттiк қызметшiлерін оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды және бiлiктiлiгiн арттыруды қамтамасыз етедi;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда, өзге ұйымдарда Мекеменің мүддесін білдіреді;
мемлекеттік органдарда, өзге мекемелерде Мекеменің мүддесін білдіру құқығына сенімхаттар береді;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне және "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, осы ережеге сәйкес оған жүктелген функцияларды жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.

17. Руководство Учреждением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Учреждение задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель Учреждения назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Первый руководитель Учреждения имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя Учреждения:
организует и руководит работой Учреждения, несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и функций;
контролирует исполнение законодательства о государственной службе;
несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства сотрудниками Учреждения;
проводит работу по вопросам гендерной политики и несет персональную ответственность в этом направлении;
организует и направляет работу структурных подразделений Учреждения, координирует их взаимодействие;
определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников Учреждения, а также руководителей и заместителей медицинских организаций, находящихся в ведении Учреждения;
представляет на утверждение акимату области Положение об Учреждении, структуру и лимит штатной численности, устанавливает доплаты, материальное поощрение государственных служащих (премии) в пределах экономии фонда оплаты труда;
подписывает служебную документацию в пределах компетенции Учреждения;
устанавливает внутренний трудовой распорядок;
представляет на утверждение в акимат Северо-Казахстанской области штатное расписание;
согласовывает и представляет на рассмотрение в акимат Северо-Казахстанской области проекты нормативных правовых актов и другие документы;
в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Учреждения, руководителей и заместителей медицинских организаций, находящихся в ведении Учреждения;
утверждает смету расходов Учреждения, распоряжается финансовыми средствами, предусмотренными бюджетом;
утверждает типовые положения о структурных подразделениях Учреждения, сборник квалификационных требований к административным государственным должностям и должностные инструкции;
издает приказы по личному составу, направляет служащих Учреждения, руководителей и заместителей медицинских организаций, находящихся в ведении Учреждения, в командировки, а также дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками Учреждения;
обеспечивает учебу, подготовку, переподготовку и повышение квалификации государственных служащих Учреждения;
представляет интересы Учреждения в государственных органах, иных организациях, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
выдает доверенности на право представления интересов Учреждения в государственных органах, иных учреждениях;
осуществляет функции, возложенные на него в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе", настоящим Положением;
осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

21. Мекеменің бірінші басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
22. Бiрiншi басшы өзі болмаған кезде қол қою құқығын бере отырып, орынбасарға міндеттерді жүктеу туралы бұйрық шығарады.
4. Мекеменiң мүлкi
23. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда Мекеменiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
24. Мекеме мүлкi оған Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмдiгi берген мүлік есебінен қалыптастырылады және негiзгi қорлар мен құны Мекеменің балансында көрсетілетін айналым қаражатынан тұрады және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

21. Исполнение полномочий первого руководителя Учреждения, в период его отсутствия, осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. На период своего отсутствия, первый руководитель издает приказ о возложении обязанностей на заместителя, с предоставлением права подписи.
4. Имущество Учреждения
23. Учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество Учреждения формируется за счет имущества, переданного ему акиматом Северо-Казахстанской области, состоит из основных фондов и оборотных средств, стоимость которых отражается в балансе Учреждения и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

25. Мекемеге бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
26. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, Мекеменің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мекеменi қайта ұйымдастыру және тарату
27. Мекеменi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

25. Имущество, закрепленное за Учреждением, относится к коммунальной собственности.
26. Учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться, закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Учреждения
27. Реорганизация и упразднение Учреждения осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

28. Таратылғаннан кейiн Мекеменiң мүлкiн бөлу тәртiбi Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
29. Мекеменiң ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
30. Мекемеде филиалдар мен өкiлдiктер жоқ.
Қосымша
Мекеменің қарамағындағы мемлекеттiк мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындардың тiзбесi
Мемлекеттік мекемелер
Заңды тұлғаның атауы
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Сәбилер үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Солтүстік Қазақстан облыстық арнайы медициналық жабдықтау базасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Мемлекеттік кәсіпорындар
Заңды тұлғаның атауы
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Көп бейінді облыстық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Облыстық көп бейінді балалар ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Облыстық стоматологиялық емхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
4
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Психикалық денсаулық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
5
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Облыстық жедел медициналық көмек орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
6
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Облыстық қан орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
7
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "АИТВ инфекциясының профилактикасы жөніндегі облыстық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
8
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Облыстық фтизиопульмонология орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
9
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "№ 1 қалалық емхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
10
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "№ 2 қалалық емхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
11
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "№3 қалалық емхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
12
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Бірінші қалалық аурухана" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
13
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Көп бейінді қалалық жедел медициналық жәрдем ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
14
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Айыртау аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
15
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ақжар аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
16
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аққайың аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
17
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мағжан Жұмабаев ауданының аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
18
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
19
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Явленка аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
20
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Қызылжар аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
21
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мамлют аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
22
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
23
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Тайынша көп бейінді ауданаралық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
24
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Тимирязев аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
25
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Уәлиханов аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
26
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Шал ақын ауданының аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
27
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жұмағали Тлеулин атындағы Солтүстік Қазақстан жоғары медицина колледжі" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны

28. Порядок распределения имущества Учреждения после упразднения производится в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Внесение изменений и дополнений в Положение Учреждения производится в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
30. Учреждение представительств и филиалов не имеет.
Приложение
Перечень государственных учреждений и государственных предприятий, находящихся в ведении Учреждения
Государственные учреждения
Наименование юридического лица
1
Коммунальное государственное учреждение "Дом ребенка" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
2
Коммунальное государственное учреждение "Северо-Казахстанская областная база специального медицинского снабжения" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
Государственные предприятия
Наименование юридического лица
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная областная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
2
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная детская областная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
3
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областная стоматологическая поликлиника" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
4
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр психического здоровья" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
5
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной центр скорой медицинской помощи" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
6
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной центр крови" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
7
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной центр по профилактике ВИЧ-инфекции" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
8
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Областной центр фтизиопульмонологии" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
9
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника №1" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
10
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника № 2" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
11
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городская поликлиника №3" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
12
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Первая городская больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
13
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная городская больница скорой медицинской помощи" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
14
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Айыртауская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
15
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акжарская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
16
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аккайынская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
17
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Районная больница района Магжана Жумабаева" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
18
Коммунальное государственное казенное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбылская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
19
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Явленская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
20
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылжарская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
21
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мамлютская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
22
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Районная больница района имени Габита Мусрепова" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
23
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тайыншинская многопрофильная межрайонная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
24
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тимирязевская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
25
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Уалихановская районная больница" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
26
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Районная больница района Шал акына" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"
27
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский высший медицинский колледж имени Жұмағали Тлеулин" коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"