Петропавл қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2026 жылғы 23 қаңтардағы № 10 бірлескен қаулысы және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2026 жылғы 23 қаңтардағы № 33/5 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Петропавл қаласы халқының пікірін ескере отыра, Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 10 қыркүйектегі қорытындысы негізінде Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Петропавл қаласының жаңа шағын ауданына "Бірлік" атауы берілсін.
2. Петропавл қаласы "Бірлік" шағын ауданының келесі құрамдас бөліктеріне мынадай атау берілсін:
№ 1 көшеге – Кеңдала көшесі;
№ 2 көшеге – Бастау көшесі;
№ 3 көшеге – Ақсай көшесі;
№ 4 көшеге – Атамекен көшесі;
№ 5 көшеге – Ботай көшесі;
№ 6 көшеге – Көкжар көшесі;
№ 7 көшеге – Тұран көшесі;
№ 8 көшеге – Жетісу көшесі;
№ 9 көшеге – Ақжайлау көшесі;
№ 10 көшеге – Аламан көшесі;
№ 11 көшеге – Мирас көшесі;
№ 12 көшеге – Мерейлі көшесі;
№ 13 көшеге – Қазына көшесі;
№ 14 көшеге – Дәстүр көшесі;
№ 15 көшеге – Шаттық көшесі;
№ 16 көшеге – Арман көшесі;
№ 17 көшеге – Байтақ көшесі;
№ 18 көшеге – Ырыс көшесі;
№ 19 көшеге – Медеу көшесі;
№ 20 көшеге – Ортақ көшесі;
№ 21 көшеге – Азаттық көшесі;
№ 22 көшеге – Жайлы көшесі;
№ 23 көшеге – Серуен көшесі;
№ 24 көшеге – Бәйтерек көшесі;
№ 25 көшеге – Домбыралы көшесі;
№ 26 көшеге – Шапағат көшесі;
№ 27 көшеге – Келешек көшесі;
№ 28 көшеге – Алатау көшесі.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" және "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешіміне қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тіліндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
2) осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімін ресми жарияланғаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды.

О присвоении наименований некоторым составным частям города Петропавловска
Совместные постановление акимата Северо-Казахстанской области от 23 января 2026 года № 10 и решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 23 января 2026 года № 33/5
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", учитывая мнение населения города Петропавловск, на основании заключения Республиканской ономастической комиссии от 10 сентября 2025 года акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить новому микрорайону города Петропавловска наименование "Бірлік".
2. Присвоить следующие наименования составным частям микрорайона "Бірлік" города Петропавловска:
улице № 1 – улица Кеңдала;
улице № 2 – улица Бастау;
улице № 3 – улица Ақсай;
улице № 4 – улица Атамекен;
улице № 5 – улица Ботай;
улице № 6 – улица Көкжар;
улице № 7 – улица Тұран;
улице № 8 – улица Жетісу;
улице № 9 – улица Ақжайлау;
улице № 10 – улица Аламан;
улице № 11 – улица Мирас;
улице № 12 – улица Мерейлі;
улице № 13 – улица Қазына;
улице № 14 – улица Дәстүр;
улице № 15 – улица Шаттық;
улице № 16 – улица Арман;
улице № 17 – улица Байтақ;
улице № 18 – улица Ырыс;
улице № 19 – улица Медеу;
улице № 20 – улица Ортақ;
улице № 21 – улица Азаттық;
улице № 22 – улица Жайлы;
улице № 23 – улица Серуен;
улице № 24 – улица Бәйтерек;
улице № 25 – улица Домбыралы;
улице № 26 – улица Шапағат;
улице № 27 – улица Келешек;
улице № 28 – улица Алатау.
3. Коммунальным государственным учреждениям "Аппарат акима Северо-Казахстанской области" и "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящих совместных постановления акимата и решения маслихата направление их копий в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящих совместных постановления акимата и решения маслихата на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области и Северо-Казахстанского областного маслихата после их официального опубликования.

4. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімінің орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына және Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты аппаратының басшысына жүктелсін.
5. Осы бірлескен Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысы мен Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің міндетін атқарушы М. Тасмағанбетов
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты төрағасының өкілеттігін уақытша жүзеге асырушы С. Сұрағанова

4. Контроль за исполнением настоящих совместных постановления акимата и решения маслихата возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области и руководителя аппарата областного маслихата.
5. Настоящие совместные постановление акимата Северо-Казахстанской области и решение Северо-Казахстанского областного маслихата вводятся в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Северо-Казахстанской области М. Тасмаганбетов
Временно осуществляющая полномочия председателя Северо-Казахстанского областного маслихата С. Сураганова