"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 6 тамыздағы № 89 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23886 тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың саудалық атауына арналған шекті бағаларда:
реттік нөмірлері 510 және 511-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
510
Вигексол
Йогексол
Инъекцияға арналған ерітінді, 300 мг йод/мл, 50 мл, №10
V08AB02
ҚР-ДЗ-3№122076
НУР-МАЙ ФАРМАЦИЯ
құты
4021,53
511
Вигексол
Йогексол
Инъекцияға арналған ерітінді, 350 мг йод/мл, 50 мл, №10
V08AB02
ҚР-ДЗ-3№122077
НУР-МАЙ ФАРМАЦИЯ
құты
5259,28
";
реттік нөмірі 537-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5537
Випромид
Йопромид
Тамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді, 300 мг йод/мл, 50 мл, №10
V08AB05
ҚР-ДЗ-5№022720
НУР-МАЙ ФАРМАЦИЯ
құты
6784,83
";
реттік нөмірі 931-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 1292-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1292
Левофолик
Деректер жоқ
Вена ішіне енгізуге немесе инфузияға арналған ерітінді, 50 мг/мл, 4 мл, №1
V03AF10
ҚР-ДЗ-5№025439
Онкомед мануфакчеринг а.с.
Құты
31188,41
";
реттік нөмірі 1659-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1659
Новокаин
Прокаин
Инъекцияға арналған ерітінді, 0.5 %, 5 мл, №5
N01BA02
ҚР-ДЗ-5№010373
Химфарм
ампула
46,7
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 2940 және 2941-жолдармен толықтырылсын:
"
2940
ГЕПИРИД®
Глимепирид
Таблеткалар, 3 мг, №30
A10BB12
ҚР-ДЗ-3№020411
Нобел Алматы Фармацевтикалық Фабрикасы
Таблетка
64,80
2941
ГЕПИРИД®
Глимепирид
Таблеткалар, 2 мг, №30
A10BB12
ҚР-ДЗ-3№020415
Нобел Алматы Фармацевтикалық Фабрикасы
Таблетка
42,00
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 августа 2026 года № 89
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23886) следующие изменения и дополнения:
в предельных ценах на торговое наименование лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
строки, порядковые номера 510 и 511, изложить в следующей редакции:
"
510
Вигексол
Йогексол
Раствор для инъекций, 300 мг йода/мл, 50 мл, №10
V08AB02
РК-ЛС-3№122076
НУР-МАЙ ФАРМАЦИЯ
флакон
4021,53
511
Вигексол
Йогексол
Раствор для инъекций, 350 мг йода/мл, 50 мл, №10
V08AB02
РК-ЛС-3№122077
НУР-МАЙ ФАРМАЦИЯ
флакон
5259,28
";
строку, порядковый номер 537, изложить в следующей редакции:
"
537
Випромид
Йопромид
Раствор для внутрисосудистого введения, 300 мг йода/мл, 50 мл, №10
V08AB05
РК-ЛС-5№022720
НУР-МАЙ ФАРМАЦИЯ
флакон
6784,83
";
строку, порядковый номер 931, исключить;
строку, порядковый номер 1292, изложить в следующей редакции:
"
1292
Левофолик
Нет данных
Раствор для внутривенного введения или инфузий, 50 мг/мл, 4 мл, №1
V03AF10
РК-ЛС-5№025439
Онкомед мануфакчеринг а.с.
Флакон
31188,41
";
строку, порядковый номер 1659, изложить в следующей редакции:
"
1659
Новокаин
Прокаин
Раствор для инъекций, 0.5 %, 5 мл, №5
N01BA02
РК-ЛС-5№010373
Химфарм
ампула
46,7
";
дополнить строками, порядковыми номерами 2940 и 2941, следующего содержания:
"
2940
ГЕПИРИД®
Глимепирид
Таблетки, 3 мг, №30
A10BB12
РК-ЛС-3№020411
Нобел Алматинская Фармацевтическая Фабрика
Таблетка
64,80
2941
ГЕПИРИД®
Глимепирид
Таблетки, 2 мг, №30
A10BB12
РК-ЛС-3№020415
Нобел Алматинская Фармацевтическая Фабрика
Таблетка
42,00
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:

1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова

1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова