"Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 26 мамырдағы № 59 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24078 тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 179, 199, 291 және 313-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 422, 467, 498, 672, 673, 712 және 746-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 753-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
753.
L04AB04
Адалимумаб
тері астына енгізуге арналған ерітінді,40 мг/ 0,4 мл
ампула/шприц
";
реттік нөмірлері 817, 818, 819, 965, 966, 992, 1002 и 1076-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1133-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1133.
L01EL02
Акалабрутиниб
капсула/таблетка 100 мг
капсула/таблетка
";
реттік нөмірі 1200-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1248, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1254, 1255, 1256, 1257, 1258, 1259, 1260, 1261, 1262, 1263, 1264, 1265, 1266, 1267, 1268, 1269, 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277, 1278, 1279, 1280, 1281, 1282, 1283, 1284, 1285, 1286, 1287, 1288, 1289, 1290, 1291, 1292, 1293, 1294, 1295, 1296, 1297, 1298, 1299, 1300, 1301, 1302, 1303, 1304, 1305 және 1306 жолдармен толықтырылсын:
"
1243.
A05AA02
Урсодезоксихол қышқылы
капсула 500 мг
капсула
1244.
A10AE54
Гларгин инсулині және ликсисенатид
тері астына енгізуге арналған ерітінді, 100 ӘБ/мл + 50 мкг/мл
шприц-қалам
1245.
A10AE54
Гларгин инсулині және ликсисенатид
тері астына енгізуге арналған ерітінді, 100 ӘБ/мл + 33 мкг/мл
шприц-қалам
1246.
C09BA04
Диуретиктермен біріктірілген периндоприл
таблетка 8 мг/2,5 мг
таблетка
1247.
C09DA06
Диуретиктермен біріктірілген кандесартан
таблетка 16 мг/12,5мг
таблетка
1248.
C09DA06
Диуретиктермен біріктірілген кандесартан
таблетка 32 мг/12,5мг
таблетка
1249.
C10AX09
Эзетимиб
таблетка 10 мг
таблетка
1250.
J05AF13
Тенофовир алафенамиді
таблетка 25 мг
таблетка
1251.
L01ED05
Лорлатиниб
таблетка 25 мг
таблетка

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2026 года № 59
Примечание ИЗПИ!
Ведение в действие см.
п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24078) следующие изменения и дополнения:
в перечне лекарственных средств, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
строки, порядковые номера 179, 199, 291 и 313, исключить;
строки, порядковые номера 422, 467, 498, 672, 673, 712 и 746, исключить;
строку, порядковый номер 753, изложить в следующей редакции:
"
753.
L04AB04
Адалимумаб
раствор для подкожного введения, 40 мг/ 0,4 мл
ампула/шприц
";
строки, порядковые номера 817, 818, 819, 965, 966, 992, 1002 и 1076, исключить;
строку, порядковый номер 1133, изложить в следующей редакции:
"
1133.
L01EL02
Акалабрутиниб
капсула/таблетка 100 мг
капсула/таблетка
";
строку, порядковый номер 1200, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1248, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1254, 1255, 1256, 1257, 1258, 1259, 1260, 1261, 1262, 1263, 1264, 1265, 1266, 1267, 1268, 1269, 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277, 1278, 1279, 1280, 1281, 1282, 1283, 1284, 1285, 1286, 1287, 1288, 1289, 1290, 1291, 1292, 1293, 1294, 1295, 1296, 1297, 1298, 1299, 1300, 1301, 1302, 1303, 1304, 1305 и 1306, следующего содержания:
"
1243.
A05AA02
Урсодезоксихолевая кислота
капсула 500 мг
капсула
1244.
A10AE54
Инсулин гларгин и ликсисенатид
раствор для подкожного введения, 100 ЕД/мл + 50 мкг/мл
шприц-ручка
1245.
A10AE54
Инсулин гларгин и ликсисенатид
раствор для подкожного введения, 100 ЕД/мл + 33 мкг/мл
шприц-ручка
1246.
C09BA04
Периндоприл в комбинации с диуретиками
таблетка 8 мг/2,5 мг
таблетка
1247.
C09DA06
Кандесартан в комбинации с диуретиками
таблетка 16 мг/12,5мг
таблетка
1248.
C09DA06
Кандесартан в комбинации с диуретиками
таблетка 32 мг/12,5мг
таблетка
1249.
C10AX09
Эзетимиб
таблетка 10 мг
таблетка
1250.
J05AF13
Тенофовира алафенамид
таблетка 25 мг
таблетка
1251.
L01ED05
Лорлатиниб
таблетка 25 мг
таблетка

1252.
L01ED05
Лорлатиниб
таблетка 100 мг
таблетка
1253.
L04AB06
Голимумаб
инъекцияға арналған ерітінді 45 мг/0,45 мл
шприц-қалам
1254.
L04AC08
Канакинумаб
тері астына енгізуге арналған ерітінді 150 мг/мл
құты
1255.
L04AC10
Секукинумаб
тері астына енгізуге арналған ерітінді 150 мг/мл (препараттың әрбір 2-ші бірлігімен қосымша препараттың 1 бірлігі тегін беріледі)
шприц
1256.
L04AG11
Анифролумаб
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 300 мг/2мл (150 мг/мл)
құты
1257.
R03AL06
Олодатерол және тиотропий бромиді
жиынтығында ингалятор бар ингаляцияға арналған ерітінді 2,5 мкг+2,5 мкг/1 ингаляция, 4 мл
картридж
1258.
R03DX05
Омализумаб
жиынтығында еріткіші бар инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 150 мг
құты
1259.
R03DX11
Тезепелумаб
тері астына енгізуге арналған ерітінді 110 мг/мл, 1.91 мл
шприц-автоинжектор
1260.
A16AB07
Алглюкозидаза
инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ 50 мг
құты
1261.
A16AB10
Велаглюцераза альфа
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 400 ӘБ
құты
1262.
A16AB11
Талиглюцераза альфа
инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін концентрат дайындауға арналған лиофилизат 200 ӘБ
құты
1263.
A16AX05
Мырыш ацетаты
капсула
мг
1264.
A16AX06
Миглустат
капсула
мг
1265.
A16AX07
Сапроптерин
таблетка 100 мг
таблетка
1266.
A16AX10
Элиглустат
капсула
мг
1267.
A16AX12
Триентин
капсула 250 мг
капсула
1268.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 200 мкг
таблетка
1269.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 400 мкг
таблетка
1270.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 600 мкг
таблетка
1271.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 800 мкг
таблетка
1272.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1000 мкг
таблетка
1273.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1200 мкг
таблетка
1274.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1400 мкг
таблетка
1275.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1600 мкг
таблетка
1276.
B02AB02
Альфа 1 антитрипсин
инфузияға арналған ерітінді 1000 мг/50 мл
құты
1277.
B06AB01
Гемин
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
мг
1278.
B06AC01
Плазмадан алынған C1-ингибитор
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 500 ХБ
құты
1279.
L01AA03
Мелфалан
таблетка 2 мг
мг
1280.
L01BB04
Кладрибин
инъекцияға арналған ерітінді
мг
1281.
L01CA01
Винбластин
көктамыр ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 5 мг
құты
1282.
L01CB01
Этопозид
инъекцияға арналған ерітінді 100мг/5мл, 5 мл
құты
1283.
L01EA04
Бозутиниб
таблетка
мг
1284.
L01FX02
Гемтузумаб
инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін концентрат дайындауға арналған лиофилизат 5 мг
құты
1285.
L01FX06
Динутуксимаб бета
инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат 4.5 мг/1 мл
құты
1286.
L01FX07
Блинатумомаб
инфузияға арналған ерітінді дайындау үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ
мкг

1252.
L01ED05
Лорлатиниб
таблетка 100 мг
таблетка
1253.
L04AB06
Голимумаб
раствор для инъекций 45 мг/0,45 мл
шприц-ручка
1254.
L04AC08
Канакинумаб
раствор для подкожного введения, 150 мг/мл
флакон
1255.
L04AC10
Секукинумаб
раствор для подкожного введения 150 мг/мл (на каждые 2 единицы препарата предоставляется 1 единица препарата бесплатно)
шприц
1256.
L04AG11
Анифролумаб
концентрат для приготовления раствора для инфузий 300 мг/2мл (150 мг/мл)
флакон
1257.
R03AL06
Олодатерол и Тиотропия бромид
раствор для ингаляций в комплекте с ингалятором 2,5 мкг+2,5 мкг/1 ингаляций, 4 мл
картридж
1258.
R03DX05
Омализумаб
порошок для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем 150 мг
флакон
1259.
R03DX11
Тезепелумаб
раствор для подкожного введения, 110 мг/мл, 1.91 мл
шприц-автоинжектор
1260.
A16AB07
Алглюкозидаза
порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий 50 мг
флакон
1261.
A16AB10
Велаглюцераза альфа
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 400 ЕД
флакон
1262.
A16AB11
Талиглюцераза альфа
лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий 200 ЕД
флакон
1263.
A16AX05
Цинка ацетат
капсула
мг
1264.
A16AX06
Миглустат
капсула
мг
1265.
A16AX07
Сапроптерин
таблетка 100 мг
таблетка
1266.
A16AX10
Элиглустат
капсула
мг
1267.
A16AX12
Триентин
капсула 250 мг
капсула
1268.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 200 мкг
таблетка
1269.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 400 мкг
таблетка
1270.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 600 мкг
таблетка
1271.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 800 мкг
таблетка
1272.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1000 мкг
таблетка
1273.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1200 мкг
таблетка
1274.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1400 мкг
таблетка
1275.
B01AC27
Селексипаг
таблетка 1600 мкг
таблетка
1276.
B02AB02
Альфа1 антитрипсин
раствор для инфузий 1000 мг/50 мл
флакон
1277.
B06AB01
Гемин
концентрат для приготовления раствора для инфузий
мг
1278.
B06AC01
C1-ингибитор, полученный из плазмы
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 МЕ
флакон
1279.
L01AA03
Мелфалан
таблетка 2 мг
мг
1280.
L01BB04
Кладрибин
раствор для инъекций
мг
1281.
L01CA01
Винбластин
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения 5 мг
флакон
1282.
L01CB01
Этопозид
раствор для инъекций 100мг/5мл, 5 мл
флакон
1283.
L01EA04
Бозутиниб
таблетка
мг
1284.
L01FX02
Гемтузумаб
лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий 5 мг
флакон
1285.
L01FX06
Динутуксимаб бета
концентрат для приготовления раствора для инфузий 4.5 мг/1 мл
флакон
1286.
L01FX07
Блинатумомаб
порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
мкг

1287.
L01XF01
Третиноин
капсула
мг
1288.
L01XG02
Карфилзомиб
инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 30 мг
құты
1289.
L01XG02
Карфилзомиб
инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ 60 мг
құты
1290.
L01XX08
Пентостатин
ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
мг
1291.
L01XX52
Венетоклакс
таблетка 10 мг
таблетка
1292.
L01XX52
Венетоклакс
таблетка 50 мг
таблетка
1293.
L01XX52
Венетоклакс
таблетка 100 мг
таблетка
1294.
L03AB03
Интерферон гамма
бұлшықет ішіне және тері астына енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
ХБ
1295.
L03AX16
Плериксафор
тері астына енгізуге арналған ерітінді
мг
1296.
L04AC03
Анакинра
инъекцияға арналған ерітінді 100 мг/0,67 мл
шприц
1297.
L04AC19
Сатрализумаб
тері астына енгізуге арналған ерітінді 120 мг/мл
шприц-тюбик
1298.
L04AG04
Белимумаб
инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 120 мг, 5 мл
құты
1299.
L04AG04
Белимумаб
инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 400 мг, 20 мл
құты
1300.
M04AC01
Колхицин
таблетка
мг
1301.
M09AX10
Рисдиплам
ішке қабылдауға арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 0,75 мг/мл по 2 г
құты
1302.
N03AB02
Фенитоин
таблетка
мг
1303.
N03AG06
Тиагабин
таблетка
мг
1304.
N05CD08
Мидазолам
көктамыр ішіне және бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
мг
1305.
N05CD08
Мидазолам
алдын ала толтырылған шприцтердегі ішуге арналған ерітінді
мг
1306.
N07XX02
Рилузол
таблетка 50 мг
таблетка
";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын медициналық бұйымдар тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлі 2656 жолмен толықтырылсын:
"
2656.
Қандағы глюкозаны анықтауға арналған тест жолақтар
№50 тест жолақтар + глюкоза концентрациясын анықтауға арналған экспресс-анализатор / тест жолақтардың 50 данасына
қаптама
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.

1287.
L01XF01
Третиноин
капсула
мг
1288.
L01XG02
Карфилзомиб
порошок для приготовления раствора для инфузий 30 мг
флакон
1289.
L01XG02
Карфилзомиб
лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий 60 мг
флакон
1290.
L01XX08
Пентостатин
лиофилизированный порошок для приготовления раствора
мг
1291.
L01XX52
Венетоклакс
таблетка 10 мг
таблетка
1292.
L01XX52
Венетоклакс
таблетка 50 мг
таблетка
1293.
L01XX52
Венетоклакс
таблетка 100 мг
таблетка
1294.
L03AB03
Интерферон гамма
лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
МЕ
1295.
L03AX16
Плериксафор
раствор для подкожного введения
мг
1296.
L04AC03
Анакинра
раствор для инъекций 100 мг/0,67 мл
шприц
1297.
L04AC19
Сатрализумаб
раствор для подкожного введения 120 мг/мл
шприц-тюбик
1298.
L04AG04
Белимумаб
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 120 мг, 5 мл
флакон
1299.
L04AG04
Белимумаб
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 400 мг, 20 мл
флакон
1300.
M04AC01
Колхицин
таблетка
мг
1301.
M09AX10
Рисдиплам
порошок для приготовления раствора для приема внутрь 0,75 мг/мл по 2 г
флакон
1302.
N03AB02
Фенитоин
таблетка
мг
1303.
N03AG06
Тиагабин
таблетка
мг
1304.
N05CD08
Мидазолам
раствор для внутривенного и внутримышечного введения
мг
1305.
N05CD08
Мидазолам
раствор орального применения в предварительно заполненных шприцах
мг
1306.
N07XX02
Рилузол
таблетка 50 мг
таблетка
";
перечень медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденный приложением 2 к указанному приказу:
дополнить строкой, порядковый номер 2656, следующего содержания:
"
2656.
Тест полосы для определния глюкозы в крови
Тест полосы № 50 + Экспресс-анализатор концентрации глюкозы / на 50 упоковок тест полос
упаковка
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, осы бұйрықтың 1-тармағының төртінші және жетінші абзацтарын қоспағанда, олар 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев четвертого и седьмого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2027 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова