"Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 681 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2026 жылғы 4 наурыздағы № 25 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 681 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережеде:
6-тармақтың үшінші бөлігі мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) денсаулық сақтау ұйымының оған денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымға мәртебе беру туралы ұсынымын қарайды және денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымға мәртебе беру туралы ұсынысты мақұлдау не мақұлдау (негіздемемен) беруден бас тарту туралы ұсыным шығарады;";
17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Секцияның атауы, оның дербес құрамы, сондай-ақ Секцияның жұмыс органы ҒТК отырысында бекітіледі. Тиісті бейін бойынша Секцияның жұмысына тартылатын сарапшылардың құрамы Секция басшысының ұсынымы бойынша ҒТК шешімімен бекітіледі. Тартылған сарапшылар Секцияның жұмысына дауыс беру құқығынсыз қатысады. Секция жұмысы барысында шешім қабылдау кезінде дауыстар тең болған жағдайда Секция басшысының дауысы шешуші болып табылады.
18 ҒТК құрамы 3 (үш) жыл мерзімге бекітіледі және мүшелерінің саны тақ болып, кемінде 9 (тоғыз) адамнан және 25 (жиырма бес) адамнан аспауға тиіс.".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялаған күнінен кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет –ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 сентября 2024 года № 681 "Об утверждении Положения о научно-техническом совете"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 марта 2026 года № 25
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 сентября 2024 года № 681 "Об утверждении Положения о научно-техническом совете" следующие изменения и дополнение:
в Положении о научно-техническом совете, утвержденном указанным приказом:
часть третью пункта 6 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) рассматривает представление организации здравоохранения о присвоении ей статуса научной организации в области здравоохранения и выносит рекомендацию об одобрении либо об отказе в одобрении (с обоснованием) представления о присвоении статуса научной организации в области здравоохранения.";
пункты 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"17. Наименование Секции, ее персональный состав, а также рабочий орган Секции утверждаются на заседании НТС. Состав экспертов, привлекаемых к работе Секции по соответствующему профилю, утверждается решением НТС по представлению руководителя Секции. Привлеченные эксперты участвуют в работе Секции без права голоса. В случае равенства голосов при принятии решений в ходе работы Секции решающим является голос руководителя Секции.
18. Состав НТС утверждается сроком на 3 (три) года и состоит из нечетного числа членов в количестве не менее 9 (девяти) и не более 25 (двадцати пяти) человек.".
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных-правовых актов Республики Казахстан.
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан в течение трех рабочих дней после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова