Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026 – 2028 жылдарға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 155-47-8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 маусымдағы № 176-58-8 шешімі
Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы "2026 – 2028 жылдарға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 155-47-8 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) осы шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ағашорын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65006 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 37512 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27494 мың теңге;
2) шығындар – 73924 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8918 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8918 мың теңге.";
2) осы шешімнің 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Аманкелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56253 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16751 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39502 мың теңге;
2) шығындар – 57530 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1277 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1277 мың теңге.";
3) осы шешімнің 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Байзақов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 71069 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10561 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60508 мың теңге;
2) шығындар – 72671 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1602 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1602 мың теңге.";
4) осы шешімнің 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2026 – 2028 жылдарға арналған Голубовка ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Иртышского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 155-47-8 "О бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2026 – 2028 годы"
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 17 июня 2026 года № 176-58-8
Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Иртышского районного маслихата от 19 декабря 2025 года № 155-47-8 "О бюджете сҰл и сельских Иртышского района на 2026 – 2028 годы" следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Агашорынского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 65006 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37512 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27494 тысячи тенге;
2) затраты – 73924 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8918 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8918 тысяч тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 56253 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16751 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 39502 тысячи тенге;
2) затраты – 57530 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1277 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1277 тысяч тенге.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Байзаковского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 71069 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10561 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 60508 тысяч тенге;
2) затраты – 72671 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1602 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1602 тысячи тенге.";
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет села Голубовка на 2026–2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 45345 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4484 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40861 мың теңге;
2) шығындар – 45345 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.";
5) осы шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2026 – 2028 жылдарға арналған Ертіс ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 476453 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 165674 мың теңге;
трансферттер түсімі – 310779 мың теңге;
2) шығындар – 496707 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20254 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20254 мың теңге.";
6) осы шешімнің 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2026 – 2028 жылдарға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44315 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3063 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41252 мың теңге;
2) шығындар – 44315 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.";
7) осы шешімнің 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2026 – 2028 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45842 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11336 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34506 мың теңге;
2) шығындар – 49400 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3558 мың теңге.";
8) осы шешімнің 9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2026 – 2028 жылдарға арналған Майқоңыр ауылының бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37633 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3552 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34081 мың теңге;

1) доходы – 45345 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4484 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 40861 тысяча тенге;
2) затраты – 45345 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.";
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет села Иртышск на 2026–2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 476453 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 165674 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 310779 тысяч тенге;
2) затраты – 496707 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20254 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20254 тысячи тенге.";
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Каракудукского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44315 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3063 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 41252 тысячи тенге;
2) затраты – 44315 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.";
7) пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы– 45842 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11336 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34506 тысяч тенге;
2) затраты – 49400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3558 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3558 тысячи тенге.";
8) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить бюджет села Майконыр на 2026–2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 37633 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3552 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 34081 тысяча тенге;

2) шығындар – 38858 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1225 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1225 мың теңге.";
9) осы шешімнің 10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2026 – 2028 жылдарға арналған Панфилов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55779 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8603 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47176 мың теңге;
2) шығындар – 55779 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.";
10) осы шешімнің 11-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 2026 – 2028 жылдарға арналған Северный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45799 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 17082 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28717 мың теңге;
2) шығындар – 50787 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4988 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4988 мың теңге.";
11) осы шешімнің 12-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"12. 2026 – 2028 жылдарға арналған Сілеті ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57921 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2774 мың теңге;
трансферттер түсімі – 55147 мың теңге;
2) шығындар – 58131 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -210 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 210 мың теңге.";
12) осы шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2) затраты – 38858 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1225 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1225 тысяч тенге.";
9) пункт 10 указанного решения изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить бюджет Панфиловского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 55779 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8603 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 47176 тысяч тенге;
2) затраты – 55779 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.";
10) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить бюджет Северного сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45799 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17082 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28717 тысяч тенге;
2) затраты – 50787 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4988 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4988 тысяч тенге.";
11) пункт 12 указанного решения изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить бюджет Селетинского сельского округа на 2026–2028 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 57921 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2774 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 55147 тысяч тенге;
2) затраты – 58131 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -210 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 210 тысяч тенге.";
12) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.