Ақсу қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 10 маусымдағы Ақсу қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" № 330/5 қаулысына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 4 ақпандағы № 47/2 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Тіл туралы" Заңының 25-3-бабы 1-1) тармақшасына және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Заңының 729-бабына, осы Кодекстің 75-тармағы 2-1) тармақшасына сәйкес Ақсу қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақсу қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 10 маусымдағы "Ақсу қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" № 330/5 қаулысына мынадай өзгеріс және толықтырулар енгізілсін:
"Ақсу қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеде:
18-тармақтың 16-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
18/16) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жаза қолдану;";
18-тармақ мынадай мазмұндағы 16-1), 16-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"16-1) азаматтарды қандай да бір белгілер бойынша кемсітуге жол бермеу бойынша түсіндіру жұмыстарын жүзеге асыру;";
"16-2) Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңына сәйкес қалада мандаттық хабарламаларды қабылдауды және қарауды жүзеге асыру;".
2. "Ақсу қаласы мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Ақсу қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қолдануды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Р.А.Негмановаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б. Шәріпов

О внесении изменения и дополнений в постановление акимата города Аксу от 10 июня 2025 года № 330/5 "Об утверждении Положения о государственном учреждении Отдел культуры и развития языков города Аксу
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 4 февраля 2026 года № 47/2
В соответствии со статьей 25-3 Закона Республики Казахстан "О языках", подпунктом 1-1) и статьей 729 Закона "Об административных правонарушениях", подпунктом 75 настоящего Кодекса, подпунктом 2-1) акимат города Аксу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Аксу от 10 июня 2025 года № 330/5 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков города Аксу" следующее изменение и дополнения:
в Положении о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков города Аксу":
подпункт 18 пункта 16 изложить в следующей редакции:
18/16) рассмотрение дел об административных правонарушениях, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", и наложение административных взысканий за нарушение законодательства Республики Казахстан о языках;";
пункт 18 дополнить подпунктами 16-1), 16-2) следующего содержания:
"16-1) осуществление разъяснительной работы по недопущению дискриминации граждан по каким-либо признакам;";
"16-2) осуществление приема и рассмотрение мандатных уведомлений в городе в соответствии с Законом Республики Казахастан "О разрешениях и уведомлениях;".
2. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков города Аксу" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Аксу;
принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Негманову Р.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Б. Шарипов