Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын, сондай-ақ есептіліктің тізбесін, нысандарын және орналастыру кезеңділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2026 жылғы 17 шiлдедегi № 170 бұйрығы
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 13-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдарға қажетті есептіліктің тізбесі және оны Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру кезеңділігі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік органдарға қажетті, Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастырылатын есептілік нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушы
А. Қасенов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
м.а. бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және Ұлттық әл-ауқат қоры (бұдан әрі – Қор) мен Қордың тобына кіретін ұйымдардың (бұдан әрі – ұйымдар) мемлекеттік органдарға қажетті есептілікті Қордың интернет-ресурсына орналастыру тәртібін айқындайды.
2. Есептілік – есептілік объектісінің қызметі туралы ағымдағы ақпарат негізінде жасалатын, белгілі бір уақыт кезеңі ішіндегі Қордың және/немесе ұйымның жұмысының нәтижелері мен шарттары туралы мәліметтердің жиынтығы, оларды ұсыну үшін Қордың және/немесе ұйымның қолда бар ақпаратты жинауы, өңдеуі және/немесе жүйелеуі, оны жаңартуы және осындай өзге де әрекеттерді жүзеге асыруы талап етіледі.
Өзге де ұғымдар мен анықтамалар Қағидаларда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес пайдаланылады.

Об утверждении Правил размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния, а также перечня, форм и периодичности размещения отчетности
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 июля 2026 года № 170
В соответствии с пунктом 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О Фонде национального благосостояния" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень и периодичность размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) формы отчетности, необходимой государственным органам, размещаемой на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
А. Касенов
Приложение 1 к приказу
и.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Правила размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О Фонде национального благосостояния" и определяют порядок размещения Фондом национального благосостояния (далее – Фонд) и организациями, входящими в группу Фонда (далее – организации), отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда.
2. Отчетность - совокупность сведений о результатах и условиях работы Фонда и/или организации за определенный период времени, составляемых на основании текущей информации о деятельности объекта отчетности, для предоставления которых Фонду и/или организации требуются сбор, обработка и/или систематизация имеющейся информации, ее обновление и осуществление иных подобных действий.
Иные понятия и определения используются в Правилах в соответствии с законами Республики Казахстан.

3. Осы Қағидаларда көзделген есептілік тиісті ақпаратты осы бұйрықпен бекітілген тізбеге, нысандарға және кезеңділікке сәйкес Қордың интернет-ресурсына орналастыру және мемлекеттік органдарға қолжетімділік беру арқылы ұсынылады.
Осы бұйрықпен бекітілген тізбеде көзделмеген есептілікті Қор және ұйымдар мемлекеттік органдардың сұрау салулары бойынша ұсынбайды.
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде тікелей көзделген жағдайларда Қор және (немесе) ұйымдар ақпаратты көрсетілген нормативтік құқықтық актілерде көзделген тәртіппен береді.
Ақпарат сондай-ақ Қор және (немесе) ұйымдар осы тапсырмаларды орындаушылар немесе бірлесіп орындаушылар болып табылған жағдайда мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмаларын орындау үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің бұйрықтарымен не оның сұрау салулары бойынша Қорға және (немесе) ұйымдарға бекітілген тиісті тармақтарды орындау үшін беріледі.
Аталған ақпарат Қордың интернет-ресурсына орналастырусыз ұсынылады.
Ұйымдар акцияларының пакеттері (қатысу үлестері) мемлекеттік органдарға сенімгерлікпен басқаруға берілген жағдайда мұндай ұйымдардың қызметіне қатысты есептілікті оларға Қор және ұйымдар сенімгерлікпен басқару шартының талаптарына сәйкес береді.
4. Қор мемлекеттік органдарға қажетті дұрыс және уақтылы ақпараттың Қордың интернет-ресурсына Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен берілуін қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есептілікті Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру тәртібі
5. Қордың интернет-ресурсына осы Қағидаларға сәйкес орналастырылатын есептілік осы бұйрықпен бекітілген тізбеге, нысандарға және кезеңділікке сай мемлекеттік органдарға қажетті Қордың және (немесе) ұйымдардың қызметі туралы ақпаратты қамтитын цифрлық ресурстарды қамтиды.
6. Қордың интернет-ресурсына осы Қағидаларға сәйкес орналастырылатын цифрлық ресурстар қолжетімділігі шектеулі ақпарат болып табылады және құпия цифрлық ресурстар санатына жатады.
7. Қор Қордың интернет-ресурсына орналастырылған қолжетімділігі шектеулі цифрлық ресурстарды қорғаудың "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген құқықтық, ұйымдық және техникалық (бағдарламалық-техникалық) шараларын қабылдайды.
8. Қордың интернет-ресурсына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларға жатқызылған цифрық ресурстарды орналастыруға жол берілмейді.

3. Отчетность, предусмотренная настоящими Правилами, предоставляется посредством размещения соответствующей информации согласно перечню, формам и периодичности, утвержденными настоящим приказом, на интернет-ресурсе Фонда и предоставления доступа государственным органам.
Отчетность, не предусмотренная перечнем, утвержденным настоящим приказом, по запросам государственных органов Фондом и организациями не предоставляется.
Фонд и (или) организации, в случаях, прямо предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, предоставляют информацию в порядке, предусмотренном указанными нормативными правовыми актами.
Информация также представляется во исполнение поручений Президента Республики Казахстан государственным органам при условии, что Фонд и (или) организации являются исполнителями или соисполнителями по данным поручениям, а также во исполнение соответствующих пунктов, закрепленных за Фондом и (или) организациями приказами Администрации Президента Республики Казахстан либо по ее запросам.
Данная информация представляется без размещения на интернет-ресурсе Фонда.
В случае передачи пакетов акций (долей участия) организаций в доверительное управление государственным органам, отчетность, касающаяся деятельности таких организаций, представляется им Фондом и организациями в соответствии с условиями договора доверительного управления.
4. Фонд обеспечивает предоставление достоверной и своевременной информации, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок размещения отчетности на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния
5. Отчетность, размещаемая на интернет-ресурсе Фонда в соответствии с настоящими Правилами, включает электронные цифровые ресурсы, содержащие информацию о деятельности Фонда и (или) организаций, необходимую государственным органам, согласно перечню, формам и периодичности, утвержденными настоящим приказом.
6. Цифровые ресурсы, размещаемые на интернет-ресурсе Фонда в соответствии с настоящими Правилами, являются информацией ограниченного доступа и относятся к категории конфиденциальных цифровых ресурсов.
7. Фонд принимает предусмотренные Законом Республики Казахстан "Об информатизации" правовые, организационные и технические (программно-технические) меры защиты цифровых ресурсов ограниченного доступа, размещенных на интернет-ресурсе Фонда.
8. На интернет-ресурсе Фонда не допускается размещение цифровых ресурсов, отнесенных к государственным секретам в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Есептілік Қордың интернет-ресурсына қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады және:
1) есептілік субъектісінің есептіліктің тиісті саласындағы істерінің шын мәніндегі жай-күйіне сәйкес келетін анық ақпаратты;
2) өзекті ақпаратты қамтиды.
Ұсынылатын ақпараттың өзектілігі осы бұйрықпен бекітілген кезеңділікке сәйкес Қордың интернет-ресурсына есептілікті орналастырумен (жаңартумен) қамтамасыз етіледі.
10. Қордың интернет-ресурсы есептілікті орналастырудың (жаңартудың) күні және уақыты туралы мәліметтерді қамтиды. Бұл ретте Қордың интернет-ресурсында бұрын (жаңартылғанға дейін) орналастырылған есептілік сақталады.
Есептіліктің архивтік деректері Қордың интернет-ресурсынан 5 (бес) жыл бойы алынып тасталмауға тиіс (жіберілген техникалық қателерді қоспағанда).
11. Есептілік Қордың интернет-ресурсына Excel форматында және басқа да жалпыға қолжетімді форматтарда орналастырылады.
Көлемі жиырма бес беттен асатын ақпаратты Қордың интернет-ресурсына ZIP форматын және басқа форматтарды пайдалана отырып, архивтелген түрде орналастыруға болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
м.а. бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік органдарға қажетті есептіліктің тізбесі және оны Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастыру кезеңділігі
Р/с
Есептіліктің атауы
Орналастыру кезеңділігі
Есептілікке қолжетімділігі бар мемлекеттік орган
1
2
3
4
1.
Қарыз алу құрылымы және оны өтеу кестесі (кепілдіктер құрылымы)
(1-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
2.
Қаржылық орнықтылық көрсеткіштері
(2-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен бастап күнтізбелік 80 күн өткеннен кейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
3.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақша қаражатын игеру жөніндегі есеп (3-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
4.
Ұлттық компаниялар мәртебесі бар еншілес ұйымдардың әлеуметтік көрсеткіштері жөніндегі есеп
(4-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі үшінші айдың 15-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
5.
Қордың Директорлар кеңесінің шешімімен айқындалған, оның ішінде ұлттық жобалар және (немесе) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары шеңберінде, сондай-ақ Мемлекет басшысының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасы бойынша республикалық бюджет пен Ұлттық қор қаражатын пайдалана отырып іске асыру сатысындағы Қордың инвестициялық жобалары туралы ақпарат (5-нысан).
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ӨҚМ, КТ, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
6.
Байланыс саласы бойынша талдамалық ақпарат
(6-нысан)

9. Отчетность размещается на интернет-ресурсе Фонда на казахском и русском языках и содержит:
1) достоверную информацию, соответствующую действительному состоянию дел субъекта отчетности в соответствующей области отчетности;
2) актуальную информацию.
Актуальность предоставляемой информации обеспечивается размещением (обновлением) отчетности на интернет–ресурсе Фонда в соответствии с периодичностью, утвержденной настоящим приказом.
10. Интернет-ресурс Фонда содержит сведения о дате и времени размещения (обновления) отчетности. При этом, на интернет-ресурсе Фонда сохраняется отчетность, размещенная ранее (до обновления).
Архивные данные отчетности не подлежат удалению с интернет-ресурса Фонда (за исключением допущенных технических ошибок) в течение 5 (пяти) лет.
11. Отчетность размещается на интернет-ресурсе Фонда в формате Excel и других общедоступных форматах.
Информация, занимающая объем более двадцати пяти страниц, может быть размещена на интернет-ресурсе Фонда в архивированном виде с использованием формата ZIP и других.
Приложение 2 к приказу
и.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Перечень и периодичность размещения отчетности, необходимой государственным органам, на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния
№ п/п
Наименование отчетности
Периодичность размещения
Государственный орган, имеющий доступ к отчетности
1
2
3
4
1.
Структура заимствований и график погашения (структура гарантий) (форма 1)
ежеквартально, до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
2.
Показатели финансовой устойчивости (форма 2)
ежегодно, по истечении 80 календарных дней с отчетного периода
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
3.
Отчет по освоению денежных средств Национального фонда Республики Казахстан (форма 3)
ежеквартально, до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
4.
Отчет по социальным показателям дочерних организаций, имеющих статус национальных компаний (форма 4)
ежегодно, до 15 числа третьего месяца, следующего за отчетным периодом (по состоянию на 1 января)
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
5.
Информация об инвестиционных проектах Фонда находящихся на стадии реализации, определенных решением Совета директоров Фонда, в том числе в рамках национальных проектов и (или) документов Системы государственного планирования, а также с использованием средств республиканского бюджета и Национального фонда, по поручению Главы Государства и Правительства Республики Казахстан (форма 5)
ежеквартально, к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МПС, МТ, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
6.
Аналитическая информация по отрасли связи (форма 6)

ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін және 6-нысанда көрсетілген мерзімдерде
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ЖИЦДМ, ЖАП (келісу бойынша)
7.
Қордың бюджеттік инвестициялары мен кредиттерінің игерілуі жөніндегі есеп
(7-нысан)
ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
8.
Қор тобының IT-мамандары бойынша ақпарат
(8-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күніне дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ЖИЦДМ
9.
Акциялары Қорға тікелей немесе жанама түрде тиесілі заңды тұлғаларды, (қатысу үлестерін) сыныптау әдістемесіне сәйкес Қор тобының құрылымы
(9-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі 30 сәуірге дейін (1 қаңтардағы жағдай бойынша)
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
10.
Қордың Директорлар кеңесі бекіткен Қордың іс-шаралар жоспары және оның орындалуы жөніндегі есеп
(10-нысан)
Іс-шаралар жоспары бекітілгеннен және Қордың Директорлар кеңесі есепті қарағаннан кейін екі апта ішінде
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
11.
Қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қалдықтың болу себептері туралы ақпарат
(11-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі 10 наурызға дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
12.
"Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысында көзделген Қор объектілерін бәсекелес ортаға беру жөніндегі есеп (12-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
13.
Қордың корпоративтік орталығы бойынша акционердің пайдасына есептелген өзге де бөлулер туралы Қордың ақпараты
(13-нысан)
тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
14.
Қор акцияларының мемлекеттік пакетіне есептелген дивидендтер туралы есеп
(14-нысан)
жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі 10 наурызға дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
15
Тиісті бюджетке аударымдардан немесе дивидендтер төленгеннен кейін қалған таза кіріс қаражатын пайдалануы туралы есебі
жыл сайын, есепті кезеңнен 5 ақпанына дейін
ПӘ (келісу бойынша), ҮА, ҰЭМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), СЖҚІҚҚ (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша)
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ЖАП – Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қор – "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
ПӘ – Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
СЖҚІҚҚ – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл қызметі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ҮА – Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
м.а. бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттік органдарға қажетті, Ұлттық әл-ауқат қорының интернет-ресурсына орналастырылатын есептілік нысандары
1-нысан
Қарыз алу құрылымы және оны өтеу кестесі (кепілдіктер құрылымы)
Еншілес ұйымның (корпоративтік орталықтың) атауы: Есептілік жасалатын кезең:
Кейінгі бағандар кепілдіктер үшін толтырылмайды
Р/с №
Қарыз алушы (Гарант)
Қарыз беруші (Кепілдік бойынша бенефициар)
Құрал (Кепілдік берілетін құрал)
Қарыз алудың мақсаты (Кепілдік объектісі; кепілдендірілген қарыз алуды тарту мақсаты)
NO
SUBSI
CRDTR
INSTR
PURPS
А
Сыртқы қарыз алу
А1
А2
В
Ішкі қарыз алу
В1
В2
С
"Самұрық-Қазына" тобы ішіндегі қарыз алу
C1
С2
D
"Самұрық-Қазына" тобы компаниялары үшін кепілдіктер
D1
D2
E
Өзге де компаниялар үшін кепілдіктер
E1
E2
кестенің жалғасы:
Қарыз алу шарты (Кепілдік шарты)
Қарыз талаптары (Кепілдік талаптары)
күні
валюта
шарт бойынша сомасы
игеру сомасы
%
өзге де талаптар
REFNO
REFDT
LNCCY
LNAMNT
LNACT
INTRT
CONDS
кестенің жалғасы:
Қарыз мерзімі (Кепілдік берілетін қарыз мерзімі)
Қарыз бойынша қамтамасыз ету түрі (Кепілдік бойынша қамтамасыз ету түрі)
игеру күні
қолжетімділік кезеңі аяқталған күн
өтеу күні
қалған мерзімі күндермен
DTPLC
AVLB
DTPMT
NDAYS
CLTRL
кестенің жалғасы:
Есепті күнгі негізгі борыш (бұдан әрі - НБ) сомасы
20XX 1-тоқсан
20XX 2-тоқсан
20XX 3-тоқсан
НБ-ны өтеу
% төлем
НБ-ны өтеу
% төлем
НБ-ны өтеу
% төлем
Y0DBT
1QPRL
1QINT
2QPRL
2QINT
3QPRL
3QINT
кестенің жалғасы:
20XX 4-тоқсан
20ХХ+1
20ХХ+2
НБ-ны өтеу
% төлем
Кезең басындағы НБ
НБ-ны өтеу
% төлем
Кезең басындағы НБ
НБ-ны өтеу
% төлем
4QPRL
4QINT
Y1DBT
Y1PRL
Y1INT
Y2DBT
Y2PRL
Y2INT
кестенің жалғасы:
20ХХ+3
20ХХ+4
20XX+5
Кезең басындағы НБ
НБ-ны өтеу
% төлем
Кезең басындағы НБ
НБ-ны өтеу
% төлем
Кезең басындағы НБ
НБ-ны өтеу
% төлем
Y3DBT
Y3PRL
Y3INT
Y4DBT
Y4PRL
Y4INT
Y5DBT
Y5PRL
Y5INT
2-нысан
Қаржы орнықтылығының көрсеткіштері
Есепті күнге
Нысаналы мәні
20ХХ
(факт)
20ХХ+1 (бағалау)
20ХХ+2 (болжам)
20ХХ+3 (болжам)
20ХХ+4 (болжам)
20ХХ+5 (болжам)
Борыш/EBITDA
Пайыздық төлемдерді өтеу коэффициенті (EBITDA/пайыздық шығыстар)
Борыш/Меншікті капитал
Ағымдағы өтімділік коэффициенті
3-нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшалай қаражатын игеру жөніндегі есеп
миллион теңгемен
Дереккөз
Іс-шараның атауы (нысаналы мақсаты)
Оператор
Бөлінді (көзделді)
Игерілді (аударылды)
Қорға қайтарылды
Игерілмеген қалдық

ежемесячно, до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, и в сроки, указанные в форме 6
АП (по согласованию), АПр, МИИЦР, ВАП (по согласованию)
7.
Отчет по освоению бюджетных инвестиций и кредитов Фонда (форма 7)
ежемесячно, до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
8.
Информация по IT-специалистам группы Фонда (форма 8)
ежегодно, до 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом (по состоянию на 1 января)
АП (по согласованию), АПр, МИИЦР
9.
Структура группы Фонда согласно методике классификации юридических лиц, акции (доли участия) которых прямо или косвенно принадлежат Фонду (форма 9)
ежегодно, до 30 апреля, следующего за отчетным периодом (по состоянию на 1 января)
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
10.
План мероприятий Фонда, утвержденный Советом директоров Фонда, и отчет по его исполнению (форма 10)
в течение двух недель после утверждения Плана мероприятий и рассмотрения отчета Советом директоров Фонда
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
11.
Информация о причинах остатка на контрольном счете наличности Фонда (форма 11)
ежегодно до 10 марта, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
12.
Отчет по передаче в конкурентную среду объектов Фонда, предусмотренных в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы" (форма 12)
ежеквартально, до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
13.
Информация Фонда о начисленных прочих распределениях в пользу акционера по корпоративному центру Фонда (форма 13)
ежеквартально, до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
14.
Отчет о начисленных дивидендах на государственный пакет акций Фонда (форма 14)
ежегодно, до 10 марта, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
15
Отчет об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов или отчислений в соответствующий бюджет
Ежегодно, до 5 февраля, следующего за отчетным периодом
АП (по согласованию), АПр, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию), СПК (по согласованию), ВАП (по согласованию)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ВАП – Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
Фонд – акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
АП – Администрация Президента Республики Казахстан
СПК – Служба по противодействию коррупции Комитета национальной безопасности
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
АПр – Аппарат Правительства Республики Казахстан
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
Приложение 3 к приказу
и.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
Формы отчетности, необходимой государственным органам, размещаемой на интернет-ресурсе Фонда национального благосостояния
Форма 1
Структура заимствований и график погашения (Структура гарантий) Наименование дочерней организации (корпоративного центра): Период, за который составляется отчетность:
Последующие столбцы не заполняются для гарантий
№ п/п
Заемщик (Гарант)
Заимодатель (Бенефициар по гарантии)
Инструмент (Гарантируемый инструмент)
Цель заимствования (Объект гарантии; цель привлечения гарантируемого заимствования)
NO
SUBSI
CRDTR
INSTR
PURPS
А
Внешние заимствования
А1
А2
В
Внутренние заимствования
В1
В2
С
Заимствования внутри группы "Самрук-Казына"
C1
С2
D
Гарантии за компании группы "Самрук-Казына"
D1
D2
E
Гарантии за иные компании
E1
E2
продолжение таблицы:
Договор заимствования (Договор гарантии)
Условия займа (Условия гарантии)
дата
валюта
сумма по договору
сумма освоения
%
прочие условия
REFNO
REFDT
LNCCY
LNAMNT
LNACT
INTRT
CONDS
продолжение таблицы:
Срок займа (Срок гарантируемого займа)
Вид обеспечения по займу (Вид обеспечения по гарантии)
дата освоения
дата истечения периода доступности
дата погашения
остаточный срок в днях
DTPLC
AVLB
DTPMT
NDAYS
CLTRL
продолжение таблицы:
Сумма основного долга (далее -ОД) на отчетную дату
1 квартал 20ХХ
2 квартал 20ХХ
3 квартал 20ХХ
погашение ОД
выплата %
погашение ОД
выплата %
погашение ОД
выплата %
Y0DBT
1QPRL
1QINT
2QPRL
2QINT
3QPRL
3QINT
продолжение таблицы:
4 квартал 20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2
погашение ОД
выплата %
ОД на начало периода
погашение ОД
выплата %
ОД на начало периода
погашение ОД
выплата %
4QPRL
4QINT
Y1DBT
Y1PRL
Y1INT
Y2DBT
Y2PRL
Y2INT
продолжение таблицы:
20ХХ+3
20ХХ+4
20XX+5
ОД на начало периода
погашение ОД
выплата %
ОД на начало периода
погашение ОД
выплата %
ОД на начало периода
погашение ОД
выплата %
Y3DBT
Y3PRL
Y3INT
Y4DBT
Y4PRL
Y4INT
Y5DBT
Y5PRL
Y5INT
Форма 2
Показатели финансовой устойчивости
На отчетную дату
Целевое значение
20ХХ (факт)
20ХХ+1 (оценка)
20ХХ+2 (прогноз)
20ХХ+3 (прогноз)
20ХХ+4 (прогноз)
20ХХ+5 (прогноз)
Долг/EBITDA
Коэффициент покрытия процентных платежей (EBITDA/процентные расходы)
Долг/Собственный капитал
Коэффициент текущей ликвидности
Форма 3
Отчет по освоению денежных средств Национального фонда Республики Казахстан
в миллионах теңге
Источник
Наименование мероприятия (целевое назначение)
Оператор
Выделено (предусмотрено)
Освоено (перечислено)
Возвращено фонду
Неосвоенный остаток
В наличии у фонда

CDMA-450/800, EV-DO, 4G (LTE), FTTН технологиясы (инфрақұрылым, базалық станциялар саны, облыстар бөлінісінде) негізінде Интернетке сымсыз қолжетімділік желісін дамыту
Ақпарат
11
Абоненттер саны және ADSL, FTTH, CDMA-450, EV-DO, LTE технологиялары бойынша Интернетке кеңжолақты қолжетімділіктің орташа жылдамдығы
Ақпарат
12
SIP-телефония көрсететін қызметтерді дамыту
Ақпарат
13
Ортақ пайдаланылатын жерлерде (жоғары оқу орындары, ауруханалар, қонақүйлер, халыққа қызмет көрсету орталықтары, облыстық теміржол вокзалдары және т.б.) орналастырылған Wi-Fi технологиясы бойынша кеңжолақты Интернетке қол жеткізу нүктелерінің саны
Ақпарат
14
ID TV-ді дамыту (абоненттер саны, инфрақұрылым)
Ақпарат
6-нысанға
Халықаралық электр байланысы одағының (бұдан әрі – ХЭБО) көрсеткіштері бойынша ақпарат
ХЭБО коды
Көрсеткіш
Ұсыну мерзімдері
20__ жыл
1
2
3
4
Тіркелген телефон желісі
Жылына 2 рет,
1 мамырға және
1 қарашаға қарай

Развитие сети беспроводного доступа к Интернету на основе технологии CDMA-450/800, EV-DO, 4G (LTE), FTTH (инфраструктура, количество базовых станций, в разрезе областей)
Информация
11
Количество абонентов и средняя скорость широкополосного доступа к Интернету по технологиям ADSL, FTTH, CDMA-450, EV-DO, LTE
Информация
12
Развитие услуг SIP-телефонии
Информация
13
Количество точек доступа к широкополосному Интернету по технологии Wi-Fi, установленных в местах общественного пользования (высшие учебные заведения, больницы, гостиницы, центры обслуживания населения, областные железнодорожные вокзалы и т. д.)
Информация
14
Развитие ID TV (количество абонентов, инфраструктура)
Информация
к Форме 6
Информация по показателям Международного союза электросвязи (далее – МСЭ)
Код МСЭ
Показатель
Сроки предоставления
20__ год
1
2
3
4
Фиксированная телефонная сеть
2 раза в год, к 1 мая и 1 ноября

112
Тіркелген телефон желілері
117
Жалпы қолданыстағы жергілікті телефон станцияларының жалпы сыйымдылығы
1142
Цифрлық телефон станцияларына қосылған тіркелген телефон желілерінің пайызы
112IP
VoIP абоненттік желілері
116
Пәтер абоненттеріне қызмет көрсететін тіркелген телефон желілерінің пайыздық үлесі
1162
Қала аудандарындағы тіркелген телефон желілерінің пайызы
1163
Телефон қызметі көрсетілетін елді мекендердің пайыздық үлесі

112
Фиксированные телефонные линии
117
Общая емкость местных телефонных станций общего пользования
1142
Процент фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям
112IP
Абонентские линии VoIP
116
Процентная доля фиксированных телефонных линий, которые обслуживают квартирных абонентов
1162
Процент фиксированных телефонных линий в городских районах
1163
Процентная доля населенных пунктов с телефонным обслуживанием

1112
Ортақ пайдаланылатын ақылы таксофондар
28
Қызметтерді интеграциялау бар цифрлық жүйенің (бұдан әрі – ҚИЦЖ) абоненттік желілері
281
Берудің базалық жылдамдығы бар ҚБЦЖ абоненттері
282
Берудің бастапқы жылдамдығы бар ҚБЦЖ абоненттері
28с
ҚБЦЖ сөйлеу арналарының баламалары
112pt
Тіркелген телефон байланысы желісіндегі көшірілген нөмірлер
Жылжымалы байланыс желісі
271
Жылжымалы ұялы телефон байланысына арналған келісімшарттар (кейін төлеумен + алдын ала төлеумен)
271р
Жылжымалы ұялы байланыс келісімшарттары: алдын ала төлеу
271 pop
Халықтың жылжымалы ұялы телефон байланысы желісімен қамтылу пайызы
271G
3G/4G жылжымалы байланыс желілерімен қамту (халықтың пайыздық үлесі)
271pt
Жылжымалы байланыс желісінің нөмірлерін беру
Интернет
4213
Тіркелген (сымды) Интернет абоненттерінің жалпы саны
4213d
Телефон желісі бойынша қолжетімділігі бар Интернет абоненттері
4214
Интернеттің халықаралық өткізу қабілеті (Мбит/сек)
4214og
Шығыс Интернеттің халықаралық өткізу қабілеті (Мбит/сек)
4214ic
Кіріс Интернеттің халықаралық өткізу қабілеті (Мбит/сек)
4214d
Интернеттің ішкі өткізу қабілеті
4214di
Кіріс Интернеттің ішкі өткізу қабілеті
4214do
Шығыс Интернеттің ішкі өткізу қабілеті
Технологияға байланысты тіркелген (сымды) байланысы бар кеңжолақты Интернет абоненттері
4213tfb
Тіркелген (сымды) қолжетімділігі бар кеңжолақты Интернет абоненттерінің жалпы саны
4213cab
Кабельді модемді қолданатын Интернет абоненттері
4213dsl
Цифрлық абоненттік желінің (бұдан әрі – ЦАЖ) абоненттері (Интернет)
4213ftt h/b
Үйге/ғимаратқа талшықты-оптикалық қосылу (FTTH/B)
4213ob
Тіркелген (сымды) қолжетімділігі бар кең жолақты Интернеттің басқа абоненттері
Жылдамдығына байланысты тіркелген (сымды) кеңжолақты қолжетімділік
4213 2 56to2
Жылдамдығы 256 кбит/с бастап кемінде 2 Мбит/с дейінгі абоненттік желілер
4213 2to10
Жылдамдығы 2 Мбит/с бастап кемінде 10 Мбит/с дейінгі абоненттік желілер
4213 G 10
10 Мбит/с жоғары
4213 10to100
Жылдамдығы 10 Мбит/с бастап кемінде 100 Мбит/с дейінгі абоненттік желілер
4213 100to1G
Жылдамдығы 100 Мбит/с бастап кемінде секундына 1 Гигабит (бұдан әрі – Гбит/с) дейінгі абоненттік желілер
4213 G 1Gb
Жылдамдығы 1 Гбит/с жоғары абоненттік желілер
Сымсыз кең жолақты қолжетімділік
271twb
Сымсыз кең жолақты қолжетімділігі бар абоненттердің жалпы саны
271s
Спутниктік желілер
271fw
Тіркелген жерүсті сымсыз байланыс желілері
271mw
Жерүсті жылжымалы сымсыз байланыс желілері
271mb_use
Кеңжолақты жылдамдықтарда деректер берілісі пайдаланылатын стандартты жылжымалы байланыс желілері
271md
Деректер беруге арналған жылжымалы мамандандырылған байланыс желілері
Трафик
1311m
Жергілікті тіркелген телефон трафигі (минутпен)
1312m
Халықаралық тіркелген телефон трафигі (минутпен)
131m
Ұлттық тіркелген телефон трафигі
1313w m
Тіркелген және жылжымалы байланыс желілері арасындағы ұлттық шығыс трафигі (минутпен)
132mb
Халықаралық кіріс және шығыс тіркелген телефон трафигі (минутпен)
132m
Халықаралық тіркелген шығыс телефон трафигі (минутпен)
132mi
Халықаралық тіркелген кіріс телефон трафигі (минутпен)
133wm
Ұлттық жылжымалы байланыс трафигі (минутпен)
1331wm
Шығыс/бастапқы жылжымалы байланыстың дәл сол жылжымалы байланыс желісімен минуттар саны
1332wm
Шығыс/бастапқы жылжымалы байланыстың басқа да жылжымалы байланыс желілерімен минуттар саны
1332wmf
Шығыс жылжымалы байланыстың тіркелген байланыс желілерімен минуттар саны
1333wm
Шығыс/бастапқы жылжымалы байланыстың халықаралық желілермен минуттар саны
1335wm
Халықаралық кіріс байланыстың жылжымалы байланыс желісімен минуттар саны
133 sms
Жіберілген SMS
133mm s
Жіберілген MMS
132tb
Жалпы халықаралық кіріс және шығыс телефон трафигі (минутпен)
132t
Жалпы халықаралық шығыс телефон трафигі (минутпен)
132ti
Жалпы халықаралық кіріс телефон трафигі (минутпен)
131 VoIP
VoIP минутпен
135tfb
Тіркелген (сымды) кеңжолақты байланыс пайдаланылатын интернет–трафик (Гигабайт (бұдан әрі – Гбайт))
136mwi
Жылжымалы кеңжолақты байланыс пайдаланылатын интернет–трафик (ел ішінде) (Гбайт)
136mwo
Жылжымалы кеңжолақты байланыс пайдаланылатын интернет–трафик (елдің шегінен тысқары, шығыс роумингі) (Гбайт)
Пәтер абоненттеріне арналған - тіркелген жергілікті телефон байланысы желілері көрсететін қызметтер тарифтері

1112
Платные таксофоны общего пользования
28
Абонентские линии цифровой сети с интеграцией служб (далее - ЦСИС)
281
Абоненты ЦСИС с базовой скоростью передачи
282
Абоненты ЦСИС с первичной скоростью передачи
28с
Эквиваленты речевого канала ЦСИС
112pt
Перенесенные номера в сети фиксированной телефонной связи
Сеть подвижной связи
271
Контракты для подвижной сотовой телефонной связи (с последующей оплатой + с предоплатой)
271р
Контракты подвижной сотовой связи: предоплата
271 pop
Процент охвата населения сетью подвижной сотовой телефонной связи
271G
Охват сетями подвижной связи 3G/4G (процентная доля населения)
271pt
Передача номеров линий подвижной связи
Интернет
4213
Общее число абонентов фиксированного (проводного) Интернета
4213d
Абоненты Интернета с доступом по телефонной линии
4214
Международная пропускная способность Интернета (Мбит/с)
4214og
Международная пропускная способность исходящего Интернета (Мбит/с)
4214ic
Международная пропускная способность входящего Интернета (Мбит/с)
4214d
Внутренняя пропускная способность Интернета
4214di
Внутренняя пропускная способность входящего Интернета
4214do
Внутренняя пропускная способность исходящего Интернета
Абоненты широкополосного Интернета с фиксированной (проводной) связью в зависимости от технологии
4213tfb
Общее число абонентов широкополосного Интернета с фиксированным (проводным) доступом
4213cab
Абоненты Интернета с использованием кабельного модема
4213dsl
Абоненты цифровой абонентской линии (далее - ЦАЛ) (Интернет)
4213ftt h/b
Волоконно-оптическое подключение к дому/зданию (FTTH/B)
4213ob
Другие абоненты широкополосного Интернета с фиксированным (проводным) доступом
Фиксированный (проводной) широкополосный доступ в зависимости от скорости
4213 2 56to2
Абонентские линии со скоростью от 256 кбит/с до менее 2 Мбит/с
4213 2to10
Абонентские линии со скоростью от 2 Мбит/с до менее 10 Мбит/с
4213 G 10
Выше 10 Мбит/с
4213 10to100
Абонентские линии со скоростью от 10 Мбит/с до менее 100 Мбит/с
4213 100to1G
Абонентские линии со скоростью от 100 Мбит/с до менее 1 Гигабит в секунду (далее – Гбит/с)
4213 G 1Gb
Абонентские линии со скоростью выше 1 Гбит/с
Беспроводной широкополосный доступ
271twb
Общее число абонентов с беспроводным широкополосным доступом
271s
Спутниковые линии
271fw
Линии наземной фиксированной беспроводной связи
271mw
Линии наземной подвижной беспроводной связи
271mb_use
Стандартные линии подвижной связи с использованием передачи данных на широкополосных скоростях
271md
Специализированные линии подвижной связи для передачи данных
Трафик
1311m
Местный фиксированный телефонный трафик (в минутах)
1312m
Междугородный фиксированный телефонный трафик (в минутах)
131m
Национальный фиксированный телефонный трафик
1313w m
Национальный исходящий трафик между сетями фиксированной и подвижной связи (в минутах)
132mb
Международный входящий и исходящий фиксированный телефонный трафик (в минутах)
132m
Международный исходящий фиксированный телефонный трафик (в минутах)
132mi
Международный входящий фиксированный телефонный трафик (в минутах)
133wm
Национальный трафик подвижной связи (в минутах)
1331wm
Количество минут исходящей/исходной подвижной связи с той же самой сетью подвижной связи
1332wm
Количество минут исходящей/исходной подвижной связи с другими сетями подвижной связи
1332wmf
Количество минут исходящей подвижной связи с сетями фиксированной связи
1333wm
Количество минут исходящей/исходной подвижной связи с международными сетями
1335wm
Количество минут входящей международной связи с сетью подвижной связи
133 sms
Переданные SMS
133mm s
Переданные MMS
132tb
Общий международный входящий и исходящий телефонный трафик (в минутах)
132t
Общий международный исходящий телефонный трафик (в минутах)
132ti
Общий международный входящий телефонный трафик (в минутах)
131 VoIP
VoIP в минутах
135tfb
Интернет–трафик с использованием фиксированной (проводной) широкополосной связи (Гигабайт (далее – Гбайт))
136mwi
Интернет–трафик с использованием подвижной широкополосной связи (в пределах страны) (Гбайт)
136mwo
Интернет–трафик с использованием подвижной широкополосной связи (за пределами страны, исходящий роуминг) (Гбайт)
Тарифы на услуги фиксированной местной телефонной связи - линии для квартирных абонентов

151
Пәтер абоненттері үшін телефон байланысын көрсететін қызметтер шеңберінде орнату үшін ақы төлеу
152
Пәтер абоненттері үшін телефон байланысының көрсететін қызметтеріне ай сайынғы абоненттік төлем
153
Тіркелген телефон байланысының желісі бойынша жергілікті қоңырау шалынған жағдайда сөйлесудің үш минутының құны (барынша жүктелген кезеңдегі тариф)
153о
Тіркелген телефон байланысының желісі бойынша жергілікті қоңырау шалынған жағдайда сөйлесудің үш минутының құны (әдеттегі уақыттағы тариф)
Корпоративтік желілер - тіркелген жергілікті телефон байланысы қызметтерінің тарифтері
151b
Корпоративтік телефон байланысы көрсетілетін қызметтерінің шеңберінде орнату үшін төлем
152b
Корпоративтік телефон байланысының көрсетілетін қызметтері үшін ай сайынғы абоненттік төлем
Жылжымалы ұялы байланыс тарифтері
151 с
Кейіннен ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс желісіне қосылу төлемі
151 р
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс желісіне қосылу төлемі
152с
Жылжымалы ұялы байланыс үшін ай сайынғы абоненттік төлем
153с
Жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың үш минуты үшін құны (сол желідегі барынша жүктелу кезеңінде)
153pn
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (сол желіде барынша жүктелу кезеңінде)
153ро
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (басқа желіде барынша жүктелу кезеңінде)
153pf
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (барынша жүктелу кезеңінде, тіркелген байланыс желісімен)
153со
Жылжымалы ұялы байланыс – үш минуттық жергілікті қоңырау шалудың құны (сол желідегі әдеттегі уақытта)
153pon
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (сол желідегі әдеттегі уақытта)
153роо
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (басқа желідегі әдеттегі уақытта)
153pof
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (әдеттегі уақытта, тіркелген байланыс желісімен)
153рwn
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (сол желіде демалыс күндері/кешкі уақытта)
153pwo
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (басқа желіде демалыс күндері/кешкі уақытта)
153pwf
Алдын ала ақы төлеумен жылжымалы ұялы байланыс – жергілікті қоңырау шалудың бір минуты үшін бағасы (демалыс күндері/кешкі уақытта, тіркелген байланыс желісімен)
153sms
Жылжымалы ұялы байланыс - SMS құны (сол желіде)
153sms_po
Жылжымалы ұялы байланыс - SMS құны (басқа желіде)
Тіркелген (сымды) байланыс арқылы кеңжолақты қолжетімділігі бар Интернет тарифтері
4213bс
Тіркелген (сымды) байланысы бар Интернетке кең жолақты қолжетімділік үшін төлем
4213bs
Тіркелген (сымды) байланыс арқылы кең жолақты қолжетімділігі бар Интернет пайдаланғаны үшін ай сайынғы абоненттік төлем
4213bs_s
Тіркелген кеңжолақты қолжетімділікті пайдалану кезіндегі беру жылдамдығы, Мбит/с
4213bs_с
Тіркелген (сымды) кеңжолақты қолжетімділікті пайдалану кезіндегі трафиктің шекті көлемі, ГБ
4213bs_cp
Тіркелген (сымды) байланыс арқылы кеңжолақты қолжетімділікке қойылған шектеуден асыру үшін баға
Қызмет көрсету сапасы

151
Плата за установку в рамках услуг телефонной связи для квартирных абонентов
152
Ежемесячная абонентская плата за услуги телефонной связи для квартирных абонентов
153
Стоимость трех минут разговора в случае местного вызова по сети фиксированной телефонной связи (тариф в период максимальной нагрузки)
153о
Стоимость трех минут разговора в случае местного вызова по сети фиксированной телефонной связи (тариф в обычное время)
Тарифы на услуги фиксированной местной телефонной связи - корпоративные линии
151b
Плата за установку в рамках услуг корпоративной телефонной связи
152b
Ежемесячная абонентская плата за услуги корпоративной телефонной связи
Тарифы на подвижную сотовую связь
151 с
Плата за подключение к сети подвижной сотовой связи с последующей оплатой
151 р
Плата за подключение к сети подвижной сотовой связи с предоплатой
152с
Ежемесячная абонентская плата за подвижную сотовую связь
153с
Подвижная сотовая связь - стоимость трех минут местного вызова (в период максимальной нагрузки в той же сети)
153pn
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в период максимальной нагрузки в той же сети)
153ро
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в период максимальной нагрузки в другой сети)
153pf
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в период максимальной нагрузки, с фиксированной линией связи)
153со
Подвижная сотовая связь - стоимость трех минут местного вызова (в обычное время в той же сети)
153pon
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в обычное время в той же сети)
153роо
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в обычное время в другой сети)
153pof
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в обычное время, с фиксированной линией связи)
153рwn
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в выходные дни/вечером в той же сети)
153pwo
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в выходные дни/вечером в другой сети)
153pwf
Подвижная сотовая связь с предоплатой - цена за минуту местного вызова (в выходные дни/вечером, с фиксированной линией связи)
153sms
Подвижная сотовая связь - стоимость SMS (в той же сети)
153sms_po
Подвижная сотовая связь - стоимость SMS (в другой сети)
Тарифы на Интернет с широкополосным доступом посредством фиксированной (проводной) связи
4213bс
Плата за широкополосный доступ к Интернету с фиксированной (проводной) связью
4213bs
Ежемесячная абонентская плата за пользование Интернетом с широкополосным доступом посредством фиксированной (проводной) связи
4213bs_s
Скорость передачи при использовании фиксированного широкополосного доступа, в Мбит/с
4213bs_с
Предельный объем трафика при использовании фиксированного (проводного) широкополосного доступа, в ГБ
4213bs_cp
Цена за превышение ограничения на широкополосный доступ посредством фиксированной (проводной) связи
Качество обслуживания

Қорға тікелей немесе жанама түрде тиесілі заңды тұлғаларды5, акцияларды (қатысу үлестерін) сыныптау әдістемесіне сәйкес Қор тобының құрылымы6
Р/с №
Атауы
Компаниялардың типі (еншілес ұйым /қауымдасқан компания, бірлескен кәсіпорын)
Иелену үлесі
Ұйымдық-құқықтық нысан
Деңгей
БСН7
Резиденттік
Заңды мекенжай
1.
2.
Ұйымдардың жалпы саны, оның ішінде:
Акционерлік қоғам (АҚ)
Жауапкершілігі шектеулі серіктестік (ЖШС)
Бейрезиденттер
Ескертпе:
5 Қор біршама ықпал ететін, Қормен үлестес болып табылатын, оның еншілес, тәуелді және өзге де заңды тұлғалар тізбесі
6 Қор Басқармасы бекіткен
7 Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
10-нысан
Қордың Директорлар кеңесі бекіткен Қордың іс-шаралар жоспары және оның орындалуы жөніндегі есеп
Атауы
Өлшем бірлігі
20ХХ-2
20ХХ-1
Факт
Жоспар
Бағалау
1
2
3
4
5
6
01
Макроэкономикалық көрсеткіштер
Тұтыну бағаларының индексі
%
Мұнайдың әлемдік бағасы (Брент)
бір баррель үшін АҚШ доллары
АҚШ долларына теңгенің айырбас бағамы
бір жылға орташа есеппен 1 долларға теңге
ЖІӨ нақты өсуі, өткен жылға %-бен
%
02
Қор тобы бойынша қызметтің түйінді көрсеткіштері (ҚТК)
01
02
03
99
03
Шоғырландырылған қаржылық көрсеткіштер
Қаржы орнықтылығының көрсеткіштері
Жалпы кірістер
миллиард теңге
Негізгі қызметтен түсетін кірістер
миллиард теңге
Өткізуден түсетін кірістер, пайыздық кірістер және өзге де қаржылық кірістер (қаржылық сегменттің ЕҰ үшін олардың негізгі қызметі бойынша), өзге де кірістер
миллиард теңге
Мемлекеттік субсидиялар
миллиард теңге
Негізгі емес қызметтен түсетін кірістер
миллиард теңге
Қаржылық кіріс
миллиард теңге
Өзгелер
миллиард теңге
Ағымдағы қызметке жалпы шығыстар
миллиард теңге
Өткізілген өнімнің/көрсетілетін қызметтердің өзіндік құны
миллиард теңге
Жалпы және әкімшілік шығыстар
миллиард теңге
Тасымалдау және өткізу бойынша шығыстар
миллиард теңге
Қаржылық шығыстар
миллиард теңге
Өзгелер
миллиард теңге
Жалпы кіріс
миллиард теңге
Операциялық пайда "+"/шығын "-"
миллиард теңге
Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін ұйымдардың кірістеріндегі/шығындарындағы үлес
миллиард теңге
Қызметті тоқтатудан түсетін кіріс/ (шығын)
миллиард теңге
Табыс салығы бойынша шығыстар
миллиард теңге
Азшылық үлесін шегергенге дейінгі таза кіріс /(шығын)
миллиард теңге
Азшылық үлесі
миллиард теңге
Таза кіріс /(шығын)
миллиард теңге
Акционерге (Үкіметке) дивидендтер
миллиард теңге
Дамытуға арналған жалпы шығыстар (инвестициялар)
миллиард теңге
Инвестициялық жобалар
миллиард теңге
ЕҰ жарғылық капиталына Қордың инвестициялары
миллиард теңге
Қатысу үлестерін сатып алу (екінші деңгейдегі банксыз)
миллиард теңге
ЕҰ өндірістік қызметінің процесіне тікелей қатысатын өндірістік активтер мен өзге де негізгі активтерді жұмыс жағдайында ұстау
миллиард теңге
Өзгелер
миллиард теңге
Инвестициялық жобаларды қаржыландыру көздері
миллиард теңге
меншікті қаражат
миллиард теңге
Жарғылық капиталға жарналар
миллиард теңге
Қарыз қаражаты және борыштық міндеттемелер
миллиард теңге
республикалық бюджеттен
миллиард теңге
Ұлттық қордан
миллиард теңге
сыртқы қарыздар
миллиард теңге
өзгелер
миллиард теңге
Өзгелер
миллиард теңге
кестенің жалғасы:
20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2

Структура группы Фонда 5 согласно Методике классификации юридических лиц, акции (доли участия) которых прямо или косвенно принадлежат Фонду 6
№ п/п
Наименование
Тип компаний (дочерняя организация/ассоциированная компания, совместное предприятие)
Доля владения
Организационно-правовая форма
Уровень
БИН7
Резидентство
Юридический адрес
1.
2.
Общее число организаций, в том числе:
Акционерное общество (АО)
Товарищество с ограниченной ответственностью (ТОО)
Нерезиденты
Примечание:
5 Перечень дочерних, зависимых и иных юридических лиц Фонда, являющихся аффилированными с ними, на которые Фонд имеет значительное влияние
6 Утверждена Правлением Фонда
7 Бизнес-идентификационный номер
Форма 10
План мероприятий Фонда, утвержденный Советом директоров Фонда, и отчет по его исполнению
Наименование Единица измерения 20ХХ-2 20ХХ-1
Факт План
Оценка
1 2 3 4 5 6
01
Макроэкономические показатели
Индекс потребительских цен
%
Мировая цена на нефть (Брент)
дол. США за баррель
Обменный курс теңге к доллару США
теңге за 1 доллар в среднем за год
Реальный рост ВВП, в % к предыдущему году
%
02
Ключевые показатели деятельности (КПД) по группе Фонда
01
02
03
99
03
Консолидированные финансовые показатели
Показатели финансовой устойчивости
Общие доходы
миллиард теңге
Доходы от основной деятельности
миллиард теңге
Доходы от реализации, процентные доходы и прочие финансовые доходы (для ДО финансового сегмента по их основной деятельности), прочие доходы
миллиард теңге
Государственные субсидии
миллиард теңге
Доходы от неосновной деятельности
миллиард теңге
Финансовый доход
миллиард теңге
Прочие
миллиард теңге
Общие расходы на текущую деятельность
миллиард теңге
Себестоимость реализованной продукции/услуг
миллиард теңге
Общие и административные расходы
миллиард теңге
Расходы по транспортировке и реализации
миллиард теңге
Финансовые расходы
миллиард теңге
Прочие
миллиард теңге
Валовый доход
миллиард теңге
Операционная прибыль "+"/ убыток "-"
миллиард теңге
Доля в доходах/убытках организаций, учитываемых по методу долевого участия
миллиард теңге
Доход/ (убыток) от прекращенной деятельности
миллиард теңге
Расходы по подоходному налогу
миллиард теңге
Чистый доход/(убыток) до вычета доли меньшинства
миллиард теңге
Доля меньшинства
миллиард теңге
Чистый доход/ (убыток)
миллиард теңге
Дивиденды акционеру (Правительству)
миллиард теңге
Общие расходы на развитие (инвестиции)
миллиард теңге
Инвестиционные проекты
миллиард теңге
Инвестиции Фонда в Уставный капитал ДО
миллиард теңге
Приобретение долей участия (без банка второго уровня)
миллиард теңге
Поддержание в рабочем состоянии производственных активов и прочих основных средств, непосредственно участвующих в процессе производственной деятельности ДО
миллиард теңге
Прочие
миллиард теңге
Источники финансирования инвестиционных проектов
миллиард теңге
собственные средства
миллиард теңге
Взносы в уставный капитал
миллиард теңге
Заемные средства и долговые обязательства
миллиард теңге
из республиканского бюджета
миллиард теңге
из Национального Фонда
миллиард теңге
внешние займы
миллиард теңге
прочие
миллиард теңге
Прочие
миллиард теңге
продолжение таблицы:
20ХХ
20ХХ+1
20ХХ+2

11=10-8
12=10-9
13
Жиыны
Ескертпе:
10 Таратылған және қайта ұйымдастырылған активтер бойынша толтыру талап етілмейді.
11 Активті сату жылының алдындағы есепті жылдың ішіндегі қаржылық көрсеткіштер көрсетіледі.
13-нысан
Қордың корпоративтік орталығы бойынша Акционердің пайдасына есептелген өзге де бөлулер туралы Қордың ақпараты
Жобаның атауы
Тапсырма күні, №
Сомасы, теңге
Ескертпе
14-нысан
Қор акцияларының мемлекеттік пакетіне есептелген дивидендтер туралы есеп
Мемлекеттік акциялар пакетін (бұдан әрі – МАП) иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік орган
МАП, %-бен
Есепті қаржы жылының алдындағы жылдың қорытындылары бойынша таза кіріс (мың теңге)
Есепті қаржы жылы МАП-ке дивидендтер аударылған (мың теңге)
Ескертпе
1
2
3
4
5
15-нысан
Тиісті бюджетке аударымдардан немесе дивидендтер төленгеннен кейін қалған таза кіріс қаражатын пайдалануы туралы есебі
Ұйым атауы
Есепті жыл ___________
Тиісті бюджетке аударымдардан немесе дивидендтер төленгеннен кейін қалған таза кіріс, мың теңге
Оның ішінде пайдаланудың негізгі бағыттары:
өндірісті дамытуға, мың теңге
инвестициялық жобаны іске асыруға, мың теңге
резервтерді қалыптастыруға, мың теңге
өзге бағыттарға (толық жазылсын), мың теңге
1
2
3
4
5
6
20 __ жылғы "__" __________ жағдай бойынша

11=10-8
12=10-9
13
Итого
Примечание:
10 Не требуется заполнение по ликвидированным и реорганизованным активам.
11 Указываются финансовые показатели за отчетный год, предшествующий году продажи актива.
Форма 13
Информация Фонда о начисленных прочих распределениях в пользу Акционера по корпоративному центру Фонда
Наименование проекта
Дата поручения, №
Сумма, теңге
Примечание
Форма 14
Отчет по перечислению дивидендов на государственный пакет акций Фонда
Государственный орган, осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акции (далее – ГПА)
ГПА, в %
Чистый доход по итогам года, предшествующего отчетному финансовому году (тысяч теңге)
Перечислено дивидендов на ГПА в отчетном финансовом году (тысяч теңге)
Примечание
1
2
3
4
5
Форма 15
Отчет об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов или отчислений в соответствующий бюджет
Наименование организации
Отчетный год ____________
Всего чистый доход, оставшийся после выплаты дивидендов или отчислений в соответствующий бюджет, тысяч теңге
В том числе основные направления использования:
на развитие производства, тысяч теңге
на реализацию инвестиционного проекта, тысяч теңге
на формирование резервов, тысяч теңге
иные направления (расшифровать), тысяч теңге
По состоянию на "____" ______________________ 20___г.