"Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 1 желтоқсандағы № 128 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 5 тамыздағы № 126 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндет атқарушының 2025 жылғы 1 желтоқсандағы №128 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесі";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің (бұдан әрі – МЖЖ) 14-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын (бұдан әрі – МЖЖ құжаттары) әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу жөніндегі тәсілдерді ашып көрсетеді.";

О внесении изменений в приказ иcполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 декабря 2025 года № 128 "Об утверждении Методики разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения)"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 августа 2026 года № 126
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 декабря 2025 года № 128 "Об утверждении Методики разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения)" следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Методики разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов областного значения)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемую Методику разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов областного значения).";
в Методике разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Методика разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов областного значения)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Методика разработки, реализации, проведения мониторинга и корректировки Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов областного значения) (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 14 Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 (далее – СГП), и раскрывает подходы по разработке, реализации, проведению мониторинга и корректировке Национального плана развития Республики Казахстан, планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов областного значения) (далее – документы СГП).";

2-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) төмен тұрған құжат – мемлекеттік органның даму жоспары, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспары;";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Ұлттық жоспарды іске асыру декомпозицияланған  түйінді ұлттық индикаторларды көздейтін мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, даму жоспарларын іске асыру арқылы жүзеге асырылады.";
97-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"97. Орталық мемлекеттік органдардың астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарына МЖЖ-ның жоғары тұрған құжатында тиісті өңірге бекітілмеген және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың қызметіне тәуелді емес көрсеткіштерді енгізуіне бастама жасауына жол берілмейді.";
103-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"103. Мемлекеттік органдар МЖЖ-ның 24-тармағына сәйкес Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесінде орналастыра отырып, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың даму жоспарларының жобаларына декомпозицияланған нысаналы индикаторларды, нәтижелер көрсеткіштерін (болған жағдайда), іс-шараларды/жобаларды және (немесе) оларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын қосады.";
110-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"110. Ұлттық жоспарды мониторингтеуді мемлекеттік және стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдар, оның ішінде Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылатын мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, даму жоспарларының іске асырылуы туралы есептерін және Жобалық басқару ақпараттық жүйесінің деректері бойынша жүргізілген жобалық басқару мониторингінің нәтижелерін талдау негізінде жүргізеді.";
135-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"135. Даму жоспарындағы әрбір мақсат үшін МЖЖ-ның жоғары тұрған құжаттарының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттердің көрсеткіштерінен туындайтын нысаналы индикаторлар айқындалады.
Даму жоспарының нысаналы индикаторлары Ұлттық жоспардың тиісті түйінді ұлттық индикаторларымен және Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының көрсеткіштерімен өзара байланыста көрсетіледі.";
140-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Әзірлеуші мемлекеттік органның басқа орталық мемлекеттік органдар және астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары орындалуын қамтамасыз ететін іс-шараларды /жобаларды қосуы осы ұсыныстарды мүдделі мемлекеттік органдармен келісу бойынша жүзеге асырылады.";
145-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 9) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"9) нижестоящий документ – план развития государственного органа, план развития столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения);";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Реализация Национального плана осуществляется посредством реализации планов развития государственных органов, планов развития столицы, областей, городов республиканского значения, предусматривающих декомпозированные ключевые национальные индикаторы.";
пункт 97 изложить в следующей редакции:
"97. Не допускается инициирование центральными государственными органами включения в план развития столицы, области, города республиканского значения показателей, не закрепленных за соответствующим регионом в вышестоящим документе СГП и (или) не зависящих от деятельности местных исполнительных органов.";
пункт 103 изложить в следующей редакции:
"103. Государственные органы включают декомпозированные целевые индикаторы, показатели результатов (при наличии), мероприятия/проекты в проекты планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения и (или) проекты изменений и дополнений в них, с размещением в Информационной системе государственного планирования согласно пункту 24 СГП.";
пункт 110 изложить в следующей редакции:
"110. Мониторинг Национального плана проводится уполномоченными органами по государственному и стратегическому планированию, в том числе на основании анализа отчетов о реализации планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, формируемых в Информационной системе государственного планирования, и результатов мониторинга проектного управления, проводимого по данным Информационной системы проектного управления.";
пункт 135 изложить в следующей редакции:
"135. Для каждой цели в плане развития определяются целевые индикаторы, вытекающие из показателей вышестоящих документов СГП, а также функций, полномочий и компетенций, определенных законодательством Республики Казахстан.
Целевые индикаторы плана развития указываются во взаимосвязи с соответствующими ключевыми национальными индикаторами Национального плана и показателями Стратегии национальной безопасности.";
пункт 140 изложить в следующей редакции:
"140. Включение государственным органом-разработчиком мероприятий /проектов, исполнение которых обеспечивается другими центральными государственными и местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, осуществляется по согласованию данных предложений с заинтересованными государственными органами.";
пункт 145 изложить в следующей редакции:

"145. Басым және проблемалық аймақтардың картасы әрбір нысаналы индикатор бойынша оның басымдылық дәрежесі бойынша және (немесе) астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың бөлінісіндегі шешімге қойылған міндетті саралау түрінде жасалады және мемлекеттік инвестициялық жобалар мен басқа көздер есебінен іске асырылатын жобалардың тізбесін қалыптастыру үшін негіз болып табылады.";
6-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспары
166. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспары МЖЖ-ның жоғары тұрған құжаттарына сәйкес оның ерекшелігі мен өңірдің даму әлеуетін ескере отырып, тиісті аумақтың дамуын айқындайды.
167. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы ең төменгі стандарттарды, елді мекендер үшін өңірлік стандарттар жүйесін міндетті түрде қолдана отырып, мүдделі орталық мемлекеттік органдармен, өңірлік саясат жөніндегі орталық органмен келісу бойынша әрбір үш жыл сайын бес жылдық кезеңге әзірлейді және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті өкілді органының шешімімен бекітіледі.
168. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын әзірлеу үшін астана, облыс, республикалық маңызы бар қала әкімінің шешімімен, қажет болған жағдайда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің, үкіметтік емес және ғылыми ұйымдардың өкілдерін, әртүрлі білім салаларының ғалымдары мен мамандарын, сараптамалық қоғамдастықты тарта отырып, жергілікті атқарушы органдардың, қоғамдық кеңестердің өкілдері және мәслихат депутаттарынан, өңірлік кәсіпкерлік палаталарының өкілдерінен құрылған жұмыс тобы құрылады.
169. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспары осы Әдістемеге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
170. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының әзірленген жобасы мынадай талаптарға сәйкес келуі тиіс:
1) өңірді дамытудың басым бағыттарын МЖЖ-ның жоғары тұрған құжаттарында белгіленген бағыттармен өзара байланыстыра отырып айқындау;
2) аумақтың әлеуметтік-экономикалық даму әлеуетінің бағасын баяндау;
3) нысаналы индикаторларды көрсете отырып, жоспарлы кезеңнің соңына қарай аумақты дамытудың түпкі мақсаттарын айқындау;
4) күшті және әлсіз жақтарын, мүмкіндіктері мен қауіптерін талдауды ескере отырып, қойылған мақсаттарға қол жеткізудің ықтимал жолдары мен тәсілдерін айқындау;

"145. Карта приоритетных и проблемных зон составляется по каждому целевому индикатору в виде ранжирования поставленной к решению задачи по степени ее приоритетности и (или) в разрезе столицы, областей, городов республиканского значения и является основой для формирования перечня государственных инвестиционных проектов и проектов, реализуемых за счет других источников.";
главу 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. План развития столицы, области, города республиканского значения
166. План развития столицы, области, города республиканского значения определяет развитие соответствующей территории с учетом ее специфики и потенциала развития региона в соответствии с вышестоящими документами СГП.
167. План развития столицы, области, города республиканского значения разрабатывается местным исполнительным органом столицы, области, города республиканского значения с обязательным применением минимальных стандартов, системы региональных стандартов для населенных пунктов каждые три года на пятилетний период по согласованию с заинтересованными центральными государственными органами, центральным органом по региональной политике и утверждается решением местного представительного органа столицы, области, города республиканского значения.
168. Для разработки плана развития столицы, области, города республиканского значения решением акима столицы, области, города республиканского значения образуется рабочая группа, сформированная из представителей местных исполнительных органов, общественных советов, депутатов маслихата, представителей региональных палат предпринимателей, с привлечением при необходимости представителей территориальных подразделений центральных государственных органов, неправительственных и научных организаций, ученых и специалистов различных областей знаний, экспертного сообщества.
169. План развития столицы, области, города республиканского значения формируется по форме согласно приложению 10 к настоящей Методике.
170. Разработанный проект плана развития столицы, области, города республиканского значения должен соответствовать следующим требованиям:
1) определять приоритетные направления развития региона во взаимоувязке с направлениями, обозначенными вышестоящими документами СГП;
2) излагать оценку потенциала социально-экономического развития территории;
3) определять конечные цели развития территории к концу планового периода с указанием целевых индикаторов;
4) определять возможные пути и способы достижения поставленных целей с учетом анализа сильных и слабых сторон, возможностей и угроз;

5) мақсаттардың және нысаналы индикаторлардың логикалық өзара байланысын сақтау;
6) игілік алушылардың қажеттіліктерін қанағаттандыруға және өңірдің өзіндік экономикалық әлеуетін дамытуға бағдарлану;
7) қаржыландыру көздері мен іске асыру кезеңдері бойынша бөліністе абсолютті мәнде даму жоспарын іске асыруға арналған шығыстардың көлемі туралы ақпаратты қамту;
8) орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар іс-шараларының келісілуін, сондай-ақ құжаттың мақсаттар мен ресурстар бойынша теңгерімділігін сақтау;
9) тезистік форматта қысқаша және нақты баяндау.
171. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының құрылымы мынадай бөлімдерден тұрады:
1) паспорт;
2) аумақты дамыту пайымы;
3) ағымдағы жағдайды талдау;
4) негізгі бағыттар, мақсаттар, түйінді индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) және ресурстар;
5) ведомствоаралық өзара іс-қимыл;
6) инвестициялық жоспар (қосымша түрінде).
172. "Паспорт" бөлімінде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспары мыналарды:
1) атауы;
2) осы өңірдің негізгі сипаттамалары;
3) бағыттары, мақсаттары, нысаналы индикаторлары, міндеттері, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда);
4) қажетті ресурстарды қамтитын негізгі параметрлері жазылады.
173. "Аумақты дамыту пайымы" бөлімінде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру нәтижесінде өңірдің перспективалық жай-күйі сипатталады.
174. "Ағымдағы жағдайды талдау" бөлімінде өңірдегі әлеуметтік-экономикалық жағдайдың ағымдағы ахуалы, негізгі проблемалардың кешенді сипаттамасы, өңірдің бәсекелестік артықшылықтары мен мүмкіндіктері сипатталған.
Осы бөлімнің көлемі құжаттың жалпы көлемінің 30%-нан аспайды.
175. "Ағымдағы жағдайды талдау" бөлімі осы Әдістеменің 3-тарауының 1-параграфында жазылған тәсілдер негізінде қалыптастырылады.
176. Даму жоспарын әзірлеу кезінде талдау үшін ағымдағы жылдың алдындағы соңғы үш жылдағы деректер пайдаланылады.
177. "Ағымдағы жағдайды талдау" бөліміне астананың әкімдігі, облыс әкімдігі, республикалық маңызы бар қала әкімдігі және жер қойнауын пайдаланушылар арасында жасалған меморандумдар шеңберінде өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен инфрақұрылымын дамытуға бағытталған, жер қойнауын пайдаланушылардың келісімшарттық міндеттемелеріне сәйкес жүзеге асырылатын аударымдар бойынша жергілікті бюджет кірістеріне енгізілмеген түсімдердің көлемі мен шығыстары жөніндегі ақпарат, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы жүргізген жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер енгізіледі.

5) соблюдать логическую взаимосвязь целей и целевых индикаторов;
6) ориентироваться на удовлетворение потребностей благополучателей и развитие собственного экономического потенциала региона;
7) содержать информацию об объемах расходов на реализацию плана развития в абсолютном выражении в разбивке по источникам финансирования и этапам реализации;
8) соблюдать согласованность мероприятий центральных государственных и местных исполнительных органов, а также сбалансированность документа по целям и ресурсам;
9) излагаться кратко и четко, в тезисном формате.
171. Структура плана развития столицы, области, города республиканского значения содержит следующие разделы:
1) паспорт;
2) видение развития территории;
3) анализ текущей ситуации;
4) основные направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии) и ресурсы;
5) межведомственное взаимодействие;
6) инвестиционный план (в виде приложения).
172. В разделе "Паспорт" излагаются основные параметры плана развития столицы, области, города республиканского значения, включающие:
1) наименование;
2) основные характеристики данного региона;
3) направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии);
4) необходимые ресурсы.
173. В разделе "Видение развития территории" описывается перспективное состояние региона в результате реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения.
174. В разделе "Анализ текущей ситуации" описываются текущее состояние социально-экономического положения в регионе, комплексная характеристика основных проблем, конкурентные преимущества и возможности региона.
Объем данного раздела не превышает 30% от общего объема документа.
175. Раздел "Анализ текущей ситуации" формируется на основании подходов, изложенных в параграфе 1 главы 3 настоящей Методики.
176. При разработке плана развития для анализа используются данные за последние три года, предшествующие текущему году.
177. В раздел "Анализ текущей ситуации" включается информация о мероприятиях с указанием объема поступлений, не включенных в доходы местного бюджета, и расходов согласно меморандумов, заключенных между акиматом столицы, областным акиматом, акиматом города республиканского значения и недропользователями в рамках исполнения обязательств по отчислению недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры согласно контрактам на недропользование, в том числе по проведенным недропользователем работам и оказанным услугам.

178. "Негізгі бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) және ресурстар" бөлімінде:
1) аумақтың әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттары;
2) нысаналы индикаторларды, міндеттерді, нәтижелер көрсеткіштерін (болған жағдайда) көрсете отырып, аумақтың әлеуметтік-экономикалық дамыуының әрбір бағыты бойынша мақсаттары;
3) қажетті ресурстар жазылады.
179. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының мақсаттары жоспарлы кезеңнің соңына қарай аумақты дамытудың белгілі бір бағытының жай-күйін, оны дамытудың сапалық бағдарларын білдіреді.
180. Астананы, облысты, республикалық маңызы бар қаланыдамыту жоспарындағы әрбір мақсат үшін МЖЖ-ның жоғары тұрған құжаттарының көрсеткіштерінен декомпозицияланған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған функциялардан, өкілеттіктерден және құзыреттерден туындайтын нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда), айқындалады.
181. Нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының мақсаттарына, міндеттеріне қол жеткізу дәрежесін айқындауға мүмкіндік беретін аралық және түпкілікті мәндерді қамтиды.
182. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының нысаналы индикаторлары және нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) оларға қол жеткізуге жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдар көрсетіле отырып, келтіріледі.
183. Осы Әдістеменің 33-тармағында санамаланған жағдайларда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының мақсаттары, нысаналы индикаторлары міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштеріне декомпозициялануы мүмкін.
184. "Ведомствоаралық өзара іс-қимыл" бөлімінде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының орталық мемлекеттік органдармен және квазимемлекеттік сектор субъектілерімен осы Әдістеменің 3-тарауының 34-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген нысаналы индикаторлар бойынша өзара іс-қимылы көрсетіледі.
185. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарына ресми статистикалық ақпарат қалыптастырылмайтын және (немесе) орталық салалық мемлекеттік органдармен бекітілген есептеу әдістемелері жоқ нысаналы индикаторларды, нәтижелер көрсеткіштерді енгізу кезінде орталық мемлекеттік органдар осы Әдістеменің 3-тарауының 1-параграфында белгіленген мерзімдерде және тәртіппен жаңа нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері бойынша есептеу әдістемелерін әзірлейді және бекітеді.

178. В разделе "Основные направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии) и ресурсы" излагаются:
1) основные направления социально-экономического развития территории;
2) цели по каждому направлению социально-экономического развития территории с указанием целевых индикаторов, задач, показателей результатов (при наличии);
3) необходимые финансовые ресурсы.
179. Цели плана развития столицы, области, города республиканского значения представляют собой видение состояния определенного направления развития территории к концу планового периода, качественные ориентиры его развития.
180. Для каждой цели в плане развития столицы, области, города республиканского значения определяются целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии), декомпозированные из показателей вышестоящих документов СГП, а также вытекающие из функций, полномочий и компетенций, определенных законодательством Республики Казахстан.
181. Целевые индикаторы, показатели результатов (при наличии) содержат промежуточные и конечные значения, позволяющие определить степень достижения целей, задач плана развития столицы, области, города республиканского значения.
182. Целевые индикаторы и показатели результатов (при наличии) плана развития столицы, области, города республиканского значения приводятся с указанием государственных органов и организаций, ответственных за их достижение.
183. В случаях, перечисленных пунктом 33 настоящей Методики, цели, целевые индикаторы плана развития столицы, области, города республиканского значения могут быть декомпозированы на задачи и показатели результатов.
184. В разделе "Межведомственное взаимодействие" отражается взаимодействие местных исполнительных органов столицы, области, города республиканского значения с центральными государственными органами и субъектами квазигосударственного сектора по целевым индикаторам, указанным в подпунктах 2) и 3) пункта 34 главы 3 настоящей Методики.
185. При включении в план развития столицы, области, города республиканского значения целевых индикаторов, показателей результатов, по которым не формируется официальная статистическая информация и (или) отсутствуют утвержденные центральными отраслевыми государственными органами методики расчетов, центральные государственные органы разрабатывают и утверждают методики расчетов по новым целевым индикаторам, показателям результатов в сроки и в порядке, установленными параграфом 1 главы 3 настоящей Методики.

186. Жергілікті атқарушы органның бастамасы бойынша ресми статистикалық ақпарат қалыптастырылмайтын және (немесе) орталық салалық мемлекеттік органдармен бекітілген есептеу әдістемесі жоқ нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарына енгізілген жағдайда, жергілікті атқарушы орган бір ай мерзімде есептеу әдістерін әзірлейді және мемлекеттік статистика саласындағы аумақтық уәкілетті органмен, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органымен келісу бойынша бекітеді.
187. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының жобасына инвестициялық жоспар қосымша ретінде қоса беріледі. Инвестициялық жоспар астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру кезеңіне арналған және осы Әдістемеге 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленеді және даму жоспарының жобасымен бірге қаралады.
188. Инвестициялық жоспарда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының мақсаттарына, нысаналы индикаторларына, міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштеріне (болған жағдайда) қол жеткізу үшін қажетті барлық іс-шаралар/жобалар, бұл іс-шаралар дамудың бюджеттік бағдарламалары (кіші бағдарламалары), күрделі шығыстар, ағымдағы бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) шегінде, бюджеттен тыс қаржыландыру көздері есебінен, қаржыландыруды талап етпейтін институционалдық сипаттағы шаралар арқылы мерзімдері, жауапты орындаушылары, аяқталу нысандары айқындала отырып, көрсетіледі.
189. Инвестициялық жоспар астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының нысаналы индикаторларына қол жеткізу үшін әрбір нысаналы индикатор, нәтиже көрсеткіші бойынша облыстың аудандары (облыстық маңызы бар қалалар) және қаладағы аудандар бөлінісінде жасалатын басым және проблемалық аймақтардың картасын қамтиды.
190. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың инвестициялық жоспарына енгізілген мемлекеттік инвестициялық жобалардың тізбесін қалыптастыру кезінде басым және проблемалық аймақтардың картасына сәйкес облысың аудандары (облыстық маңызы бар қалалар) және қаладағы аудандар бөлінісінде басымдық дәрежесі бойынша сараланады.
191. Басым және проблемалық аймақтардың картасын түс шкаласы ретінде көрсетуге болады, мұнда:
іске асырудың басымдылығы жоғары аймақтар қызыл түспен ерекшеленеді, мұнда көрсеткіштің қамтамасыз етілу деңгейі сары және жасыл аймақтарға қарағанда төмен;
іске асырудың орташа басымдығы бар аймақтар сары түспен ерекшеленеді, мұнда көрсеткіштің қамтамасыз етілу деңгейі қызыл аймаққа қарағанда жоғары және жасыл аймаққа қарағанда төмен;
іске асырудың төмен басымдығы бар аймақтар жасыл түспен ерекшеленеді, мұнда қамтамасыз етілу қызыл және сары аймаққа қарағанда жоғары.
Әрбір түс аймағы үшін астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы көрсеткіш мәндерін талдау (қаралатын шаманың) негізінде өзінің сандық диапазонын пайыздық мәнде айқындайды.

186. В случае включения по инициативе местного исполнительного органа в план развития столицы, области, города республиканского значения целевых индикаторов, показателей результатов, по которым не формируется официальная статистическая информация и (или) отсутствуют утвержденные центральными отраслевыми государственными органами методики расчетов, местным исполнительным органом в месячный срок разрабатываются и утверждаются по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики, уполномоченным органом по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения методики расчетов.
187. К проекту плана развития столицы, области, города республиканского значения в виде приложения прилагается инвестиционный план. Инвестиционный план разрабатывается на весь период реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения по форме согласно приложению 11 к настоящей Методике и рассматривается вместе с проектом плана развития.
188. В инвестиционном плане отражаются все мероприятия/проекты, необходимые для достижения целей, целевых индикаторов, задач, показателей результатов (при наличии) плана развития столицы, области, города республиканского значения, реализуемые в пределах бюджетных программ (подпрограмм) развития, капитальных расходов, текущих бюджетных программ (подпрограмм), за счет внебюджетных источников финансирования, мер институционального характера, не требующих финансирования, с определением сроков, ответственных исполнителей, форм завершения.
189. Инвестиционный план содержит карту приоритетных и проблемных зон для достижения целевых индикаторов плана развития столицы, области, города республиканского значения, составляемые по каждому целевому индикатору, показателю результата в разрезе районов (городов областного значения) области и районов в городе.
190. При формировании перечня государственных инвестиционных проектов, включенных в инвестиционный план столицы, области, города республиканского значения, ранжируются по степени приоритетности в соответствии с картой приоритетных и проблемных зон в разрезе районов (городов областного значения) области и районов в городе.
191. Карта приоритетных и проблемных зон может быть визуализирована в виде цветовой шкалы, где:
красным цветом выделяются зоны с высоким приоритетом реализации, где уровень обеспеченности ниже, чем в желтой и зеленой зоне;
желтым цветом выделяются зоны со средним приоритетом реализации, где уровень обеспеченности выше, чем в красной зоне и ниже, чем в зеленой зоне;
зеленым цветом выделяются зоны с низким приоритетом реализации, где уровень обеспеченности выше, чем в желтой и красной зоне.
Для каждой цветовой зоны местным исполнительным органом столицы, области, города республиканского значения на основе анализа значений показателя (рассматриваемой величины) определяется свой числовой диапазон в процентном выражении.

192. Бекітілген ең төменгі стандарттар және (немесе) елді мекендер үшін өңірлік стандарттар жүйесі болған кезде Басым және проблемалық өңірлер картасында қажеттіліктер мен басымдықтарды жоспарлау олардың негізінде жүзеге асырылады.
193. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы әзірленген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының жобасын және инвестициялық жоспарын мүдделі орталық мемлекеттік органдарға келісуге жібереді.
194. Орталық мемлекеттік органдар астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының жобасын келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 15 күннен аспайтын мерзімде қарайды.
195. Орталық мемлекеттік органдармен келісілген астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының жобасын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган ағымдағы жоспардың қолданылуы аяқталған жылдың 1 сәуірінен кешіктірмей, өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органның қарауына енгізеді.
196. Өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарларының жобаларын олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
197. Өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының жобасы келіп түскеннен кейін бір ай ішінде осы Әдістемеге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды қалыптастырады және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органына жібереді.
198. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындысы, Бюджет кодексінің 46-бабына сәйкес жүзеге асырылатын нәтижелерді бағалау қорытындысы негізінде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын қалыптастырады және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың қолданыстағы даму жоспары аяқталған жылдың 15 қазанына дейін астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті өкілді органына жібереді.
199. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының жобасы астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың қолданыстағы даму жоспары аяқталған жылғы 30 желтоқсаннан кешіктірілмей бекітіледі.

192. При наличии утвержденных минимальных стандартов и (или) системы региональных стандартов для населенных пунктов, в Карте приоритетных и проблемных зон планирование потребностей и приоритетов планирование потребностей и приоритетов осуществляется на их основе.
193. Местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения направляет проект разработанного плана развития столицы, области, города республиканского значения и инвестиционного плана заинтересованным центральным государственным органам на согласование.
194. Центральные государственные органы рассматривают проект плана развития столицы, области, города республиканского значения в срок, не превышающий 15 календарных дней со дня поступления.
195. Согласованный с центральными государственными органами проект плана развития столицы, области, города республиканского значения вносится местным уполномоченным органом по государственному планированию на рассмотрение в центральный уполномоченный орган по региональной политике не позднее 1 апреля года завершения действия текущего плана.
196. Центральный уполномоченный орган по региональной политике рассматривает проекты планов развития столицы, области, города республиканского значения на предмет их соответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
197. Центральный уполномоченный орган по региональной политике по итогам рассмотрения проекта плана развития столицы, области, города республиканского значения в течение месяца после поступления проекта плана развития столицы, области, города республиканского значения формирует заключение по форме согласно приложению 12 к настоящей Методике и направляет в местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения.
198. Местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения с учетом заключения центрального уполномоченного органа по региональной политике, итогов оценки результатов, осуществляемой в соответствии со статьей 46 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, формирует план развития столицы, области, города республиканского значения и до 15 октября года завершения действующего плана развития столицы, области, города республиканского значения направляет его в местный представительный орган столицы, области, города республиканского значения.
199. Проект плана развития столицы, области, города республиканского значения утверждается не позднее 30 декабря года завершения действующего плана развития столицы, области, города республиканского значения.

200. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы - астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын әзірлеуші бекітілгеннен немесе өзгерістер мен толықтырулар енгізілгеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде оны мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді.
201. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспары жергілікті атқарушы органның (әкімдіктің) және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның интернет-ресурсында (қолжетімділігі шектеулі ақпаратты қоспағанда) бекітілгеннен немесе өзгерістер мен толықтырулар енгізілгеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде орналастырылады.
202. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру инвестициялық жоспарды орындау арқылы жүзеге асырылады.
203. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру оның мақсаттарына уақтылы және толыққанды қол жеткізу және жоспарланатын нәтижелерді алу жөніндегі іс-қимылдарды ұйымдастыру және үйлестіру мақсатында жобалық басқарудың қағидалары мен үлгілік регламентінде айқындалған жобалық басқарудың әдістері мен тәсілдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
204. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының жыл сайынғы мониторингін әзірлеуші мемлекеттік орган инвестициялық жоспарды орындау деректері, оның ішінде жобалық басқару мониторингінің нәтижелері негізінде жүргізеді.
205. Жобалық басқару мониторингінің нәтижелері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірілмей жинақтау әдісімен ұсынылады және:
1) жоспарланған іс-шаралардың/жобалардың жалпы саны және мерзімдерді бұза отырып, іске асырылған іс-шаралар/жобалар саны туралы;
2) тиісті уәкілетті органдар немесе сарапшылар белгілеген нормаларды, стандарттарды, талаптарды сақтамай іс-шараларды іске асыру жағдайлары (және олардың саны) туралы;
3) қаржыландыру көздері бойынша түйінді ұлттық индикаторларға қол жеткізуге бағытталған іс-шаралардың қаржылық қамтамасыз етілу дәрежесі туралы;
4) іске асыру, ведомствоаралық үйлестіру, негізделген қаржыландыру, қол жеткізбеу тәуекелін болғызбау /азайту мәселелерін шешу процесінде түйінді ұлттық индикаторларға қол жеткізуге жауапты мемлекеттік органдардың қажетті басқару іс-әрекеттерін қабылдамау жағдайлары туралы;
5) олардың сандық көрсеткіштерін көрсете отырып, іс-шаралардың/жобалардың іске асырылу барысы туралы ақпараттың анық еместігі және толық еместігі фактілерінің болуы;

200. Местный исполнительный орган столицы, области, города республиканского значения-разработчик плана развития области, города республиканского значения в течение 5 рабочих дней после утверждения или внесения изменений и дополнений направляет его в центральный уполномоченный орган по государственному планированию.
201. План развития столицы, области, города республиканского значения размещается на интернет-ресурсе местного исполнительного органа (акимата) и центрального уполномоченного органа по государственному планированию (за исключением информации с ограниченным доступом) в течение 10 рабочих дней после утверждения или внесения изменений и дополнений.
202. Реализация плана развития столицы, области, города республиканского значения осуществляется посредством исполнения инвестиционного плана.
203. Реализация плана развития столицы, области, города республиканского значения осуществляется в соответствии с методами и подходами проектного управления, определенными Правилами и Типовым регламентом проектного управления, с целью организации и координации действий по своевременному и полноценному достижению ее целей и получения планируемых результатов.
204. Ежегодный мониторинг плана развития столицы, области, города республиканского значения проводится государственным органом-разработчиком на основании данных исполнения инвестиционного плана, в том числе результатов мониторинга проектного управления.
205. Результаты мониторинга проектного управления предоставляются уполномоченному органу по государственному планированию накопительным методом, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, и включают информацию:
1) об общем количестве запланированных мероприятий/проектов и количестве мероприятий/проектов, реализованных с нарушением сроков;
2) о случаях (и их количестве) реализации мероприятий/проектов с несоблюдением норм, стандартов, требований, установленных соответствующими уполномоченными органами или экспертами;
3) о степени финансовой обеспеченности мероприятий/проектов, направленных на достижение целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии) по источникам финансирования;
4) о случаях непринятия необходимых управленческих действий, ответственными за достижение целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии) в процессе реализации, межведомственной координации, предотвращения минимизации риска недостижения;
5) о наличии фактов недостоверности и неполноты информации о ходе реализации мероприятий/проектов, с указанием количественного выражения;

6) жоспарлы мәндерді орындамау немесе оларға қол жеткізбеу тәуекелдері бар іс-шаралар, нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) туралы ақпаратты қамтиды.
206. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын жыл сайын мониторингтеуді астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органы тиісті аумақтың бірлесіп орындаушы мемлекеттік органдарымен бірлесіп, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарына қатысатын бірлесіп орындаушы-мемлекеттік органдар ұсынатын іске асырылу барысы туралы ақпараттың негізінде іске асыру туралы есептерді қалыптастыру жолымен жүргізеді.
207. Жыл қорытындысы бойынша астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарына мониторинг жүргізу үшін:
астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыруға қатысатын бірлесіп орындаушы мемлекеттік орган өз құзыреті шегінде есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органына іске асыру туралы ақпаратты ұсынады;
астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органы бірлесіп орындаушы-мемлекеттік органдар ұсынатын іске асыру туралы ақпарат негізінде есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейінгі мерзімде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру туралы есепті қалыптастырады, бірінші басшының қолы қойылған есепті (қолжетімділігі шектеулі ақпаратты қоспағанда) астана, облыс, қала әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырады және ол келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде оны шоғырландыру және интернет-ресурста орналастыру үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді.
208. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру туралы есеп осы Әдістемеге 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады және мыналарды:
1) құжаттың деректемелері:
құжаттың атауы, нөмірі, күні;
әзірлеуші және бірлесіп орындаушы мемлекеттік орган;
іске асыру мерзімдері, оның ішінде кезең-кезеңмен;
2) жоспарланған және нақты қол жеткізілген нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда), сондай-ақ оларға қол жеткізбеу себептері;
3) қаржыландыру көздері бойынша бөліністе есепті кезеңде бөлінген және игерілген қаражатты көрсете отырып, орындалған жоспарланған іс-шаралар, орындалмаған немесе ішінара орындалған іс-шаралар (құжатты іске асырған сәттен бастап барлық кезең үшін), сондай-ақ (іс-шаралар орындалмаған немесе ішінара орындалған жағдайда, оның ішінде ведомствоаралық өзара іс-қимылды талап ететін) олардың орындалмау себептері туралы түсініктемелер туралы ақпарат жобалық басқару туралы заңнамада белгіленген тәртіппен қалыптастырылған мемлекеттік органның қызметі бойынша ақпарат болған кезде;

6) о мероприятиях, целевых индикаторах, показателях результатов (при наличии), имеющих риски неисполнения или недостижения плановых значений.
206. Ежегодный мониторинг реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения проводится соответственно местным уполномоченным органом по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения совместно с государственными органами-соисполнителями соответствующей территории путем формирования отчетов о реализации на основе информации о ходе реализации, предоставляемой государственными органами – соисполнителями, участвующими в плане развития столицы, области, города республиканского значения с учетом результатов мониторинга проектного управления и общественного мониторинга.
207. Для проведения мониторинга плана развития столицы, области, города республиканского значения по итогам года:
государственный орган-соисполнитель, участвующий в реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения, в пределах своей компетенции представляет информацию о реализации в уполномоченный орган по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения до 15 февраля года, следующего за отчетным периодом;
уполномоченный орган по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения на основании информации о реализации, представляемой государственными органами-соисполнителями, в срок до 1 марта года, следующего за отчетным периодом, формирует отчет о реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения, размещает его на интернет-ресурсе акимата столицы, области, города республиканского значения за подписью первого руководителя (за исключением информации с ограниченным доступом) и направляет в центральный уполномоченный орган по государственному планированию для консолидации и размещения его на интернет-ресурсе в течение 5 рабочих дней со дня его поступления.
208. Отчет о реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения заполняется по форме согласно приложению 13 к настоящей Методике и содержит:
1) реквизиты документа:
наименование, номер, дату документа;
государственный орган-разработчик и соисполнители;
сроки реализации, в том числе поэтапные;
2) запланированные и фактически достигнутые целевые индикаторы, показателей результатов (при наличии), а также причины их недостижения;
3) информацию об исполненных запланированных мероприятиях, неисполненных или частично исполненных мероприятий (за весь период с момента реализации документа) с указанием выделенных и освоенных за отчетный период средств в разбивке по источникам финансирования, а также (в случае неисполнения или частичного исполнения мероприятий, в том числе требующих межведомственного взаимодействия) комментариев о причинах их неисполнения с учетом информации по деятельности государственного органа, сформированной в установленном законодательством порядке, в том числе о проектном управлении при его наличии;

4) қол жеткізілген/қол жеткізілмеген түйінді индикаторлар мен даму жоспарлары нәтижелері көрсеткіштерінің МЖЖ-ның жоғары тұрған құжаттарының белгіленген мақсаттарына, міндеттеріне және тиісті көрсеткіштеріне қол жеткізуге әсері туралы ақпаратты;
5) базалық кезеңмен салыстырғанда серпінде игілік алушылардың қанағаттану деңгейі туралы ақпарат (құжат іске асырылғанға дейінгі сәтте тиісті көрсеткіштердің мәні туралы ақпарат болған кезде, ол болмаған жағдайда – құжатты іске асырудың бірінші жылы базалық болып танылады);
6) жүргізілген бақылау іс-шаралары, мемлекеттік аудит, сараптамалық-талдамалық іс-шаралар, қоғамдық мониторинг туралы мәліметтер және бақылау іс-шараларының, мемлекеттік аудиттің және қоғамдық мониторингтің қорытындылары бойынша орындалған ұсынымдар туралы мәліметті қамтиды.
Даму жоспарын іске асыру бюджеттік инвестицияларды іске асырумен байланысты болған жағдайларда, әзірлеуші мемлекеттік орган іске асыру туралы есепте құжатты іске асыру жөніндегі іс-шаралардың орындалу дәрежесін айқындау жөніндегі көшпелі іс-шаралардың нәтижелері туралы мәліметтерді көрсетеді;
7) қоғамдық мониторинг нәтижелері бойынша ақпаратты (болған жағдайда) ескере отырып, проблемалар мен міндеттерді шешу дәрежесі туралы ақпаратты көрсете отырып, даму жоспарының іске асырылу барысын жалпылама талдау.
209. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының іске асырылу барысы туралы есептік ақпарат МЖЖ-ның жоғары тұрған құжаттарынан, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған функцияларынан, өкілеттіктерінен мен құзыреттерінен туындайтын мақсаттарға, міндеттерге қол жеткізу және ахуалды жақсарту үшін қабылданатын шараларға қол жеткізбеу себептерін және тиісті көрсеткіштерін дәрежесін нақтылауды қамтиды.
210. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың әкімі және тиісті жергілікті мемлекеттік органның бірінші басшысы Бюджет кодексінің 41-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауаптылықта болады.
211. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын түзету даму жоспарына және инвестициялық жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу процесін көздейді және МЖЖ-ның 78-тармағына сәйкес мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) республикалық бюджет туралы заңдарды және оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының жаңа заңдары қабылданған не оларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген;
2) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жаңа құжаттары қабылданған не оларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген;

4) информацию о влиянии достигнутых/недостигнутых целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) планов развития на достижение установленных целей, задач и соответствующих показателей вышестоящих документов СГП;
5) информацию об уровне удовлетворенности благополучателей в динамике в сравнении с базовым периодом (при наличии информации о значении соответствующих показателях на момент до реализации документа, в случае ее отсутствия – базовым признается первый год реализации документа);
6) сведения о проведенных контрольных мероприятиях, государственном аудите, экспертно-аналитических мероприятиях, общественном мониторинге и информацию о выполненных рекомендациях по итогам контрольных мероприятий, государственного аудита и общественного мониторинга.
В случаях, когда реализация плана развития связана с реализацией бюджетных инвестиций, государственным органом-разработчиком в отчете о реализации указываются сведения о результатах выездных мероприятий по определению степени выполнения мероприятий по реализации документа;
7) обобщенный анализ хода реализации плана развития с указанием информации о степени решения проблем и задач, с учетом информации по результатам общественного мониторинга (при наличии).
209. Отчетная информация о ходе реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения включает в себя детализацию степени достижения целей, задач и соответствующих показателей вышестоящих документов СГП, а также вытекающих из функций, полномочий и компетенций, определенных законодательством Республики Казахстан, причин недостижения и предпринимаемых мер для улучшения ситуации.
210. Аким столицы, области, города республиканского значения и первый руководитель соответствующего местного государственного органа несут ответственность, установленную законами Республики Казахстан, в соответствии со статьей 41 Бюджетного кодекса.
211. Корректировка плана развития столицы, области, города республиканского значения предусматривает процесс внесения изменений и дополнений в план развития и инвестиционный план и производится в соответствии с пунктом 78 СГП в случаях:
1) принятия новых либо внесения изменений и (или) дополнений в законы Республики Казахстан, за исключением законов о республиканском бюджете и законов о внесении в них изменений и дополнений;
2) принятия новых либо внесения изменений и (или) дополнений в документы Системы государственного планирования;

3) мемлекеттік органның функциялары, құрылымы өзгерген;
4) Президенттің және (немесе) Үкіметтің тапсырмаларын іске асыру қажет болған жағдайларда өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол беріледі.
212. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кезде даму жоспарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бойынша осы Әдістеменің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша салыстырма кесте қоса беріледі.
213. Нысаналы индикаторлар мен нәтиже көрсеткіштерінің (болған жағдайда) мәндерін оларды нақты мәндерге келтіру мақсатында өзгертуді көздейтін, сондай-ақ қаржыландыру төмендеген немесе қысқартылған жағдайларда, сондай-ақ бюджет қаражатының игерілмеуі күтілетін жағдайларға байланысты астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын түзетуге жол берілмейді.";
229-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"229. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарындағы әрбір мақсат үшін облыстың даму жоспарынан декомпозицияланған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған функциялардан, өкілеттіктер мен құзыреттерден туындайтын нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) айқындалады.";
257-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"257. Мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) 2026-2030 жылдарға арналған даму жоспарлары бойынша деректерді Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесіне енгізу бөлігінде осы Әдістеменің 4, 7, 100, 103-тармақтарын қолданысқа енгізу мерзімдері 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесіне 3-қосымша";
4-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесіне 4-қосымша";
5, 6 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4 және 5- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесіне 8-қосымша";

3) изменения функций, структуры государственного органа или изменения административно-территориального устройства;
4) необходимости реализации поручений Президента и (или) Правительства.
212. При внесении изменений и дополнений в план развития столицы, области, города республиканского значения к плану развития прилагается сравнительная таблица по вносимым изменениям и дополнениям по форме согласно приложению 2 настоящей Методики.
213. Не допускается корректировка плана развития столицы, области, города республиканского значения, предусматривающая изменение значений целевых индикаторов и показателей результата (при наличии) в целях приведения их к фактическим значениям, в случаях снижения финансирования или его сокращения и в связи с ожидаемым неосвоением бюджетных средств, а также в последний год реализации плана развития.";
пункт 229 изложить в следующей редакции:
"229. Для каждой цели в плане развития района (города областного значения) определяются целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии), декомпозированные из плана развития области, а также вытекающие из функций, полномочий и компетенций, определенных законодательством Республики Казахстан.";
пункт 257 изложить в следующей редакции:
"257. Сроки введения в действие пунктов 4, 7, 100, 103 настоящей Методики в части внесения в Информационную систему государственного планирования данных по планам развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов областного значения) на 2026-2030 годы вводятся в действие с 1 июля 2026 года.";
приложения 1 и 2 изложить изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 3 изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)";
правый верхний угол приложения 4 изложить в следующей редакции:
"Приложение 4 к Методике
разработки, реализации,
проведения мониторинга
и корректировки Национального
плана развития Республики
Казахстан, планов развития
государственных органов, столицы,
областей, городов
республиканского значения,
районов (городов областного
значения)";
приложения 5, 6 и 7 изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
правый верхний угол приложения 8 изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы,
областей, городов
республиканского значения,
районов (городов
областного значения)";

9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшалар осы бұйрыққа 6, 7, 8, 9,10,11,12 және 13-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Стратегиялық талдау және даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі..
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі"
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 5 тамыздағы
№ 126 Бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар қалалардың) даму жоспарларын әзірлеу, іске асыру, оларға мониторинг және түзету жүргізу әдістемесіне 1-қосымша
Нысан
Нысаналы индикаторларды, нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесі
_________________________________________________________
(МЖЖ құжатының атауы)

приложения 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического анализа и развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
СОГЛАСОВАН
"Агентство по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан"
СОГЛАСОВАН
"Министерство финансов
Республики Казахстан"
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 августа 2026 года № 126
Приложение 1
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Методика расчетов целевых индикаторов, показателей результатов
________________________________________
(наименование документа СГП)

1-бөлім. Есептеуге жататын нысаналы индикаторлар және нәтижелер көрсеткіштерінің тізбесі.
Атауы
Өлшем бірлігі
Деректердің түрлері (халықаралық статистика, ресми статистикалық ақпарат, әкімшілік деректер)
Деректер көздері (ақпараттық жүйе, жалпымемлекеттік статистикалық бақылаулар, әкімшілік деректер, әлеуметтік зерттеулер мен сауалнамалар негізінде алынған ресми статистикалық ақпарат)
1.
2.
3.
...
2-бөлім. Нысаналы индикаторды, нәтижелер көрсеткіштерін (болған жағдайда) есептеу алгоритмі ___________________ (атауы)
1.
Нысаналы индикаторды, нәтиже көрсеткішін айқындау
2.
Нысаналы индикатор, нәтиже көрсеткіші бойынша жедел, алдын-ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
3.
Нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің (болған жағдайда) ақпараттық жүйесінің, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанының және есептік деректерді орналастыру орныныңсілтемесі көрсетілген ақпарат көздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемесін көрсете отырып)
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің егжей-тегжейлі және айқын бірізділігін көрсете отырып, нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің алгоритмі
4.1
республикалық деңгейде
4.2
жергілікті деңгейде (қажет болған жағдайда облыстық/ аудандық/қалалық деңгейде көрсету)
5.
Нысаналы индикаторға, нәтиже көрсеткішіне қол жеткізудегі әрбір бірлесіп орындаушы мемлекеттік органның қосқан үлесін айқындай отырып, МЖЖ жоғары тұрған құжаттарының көрсеткіштерімен өзара байланысы
Нысаналы индикаторларды,
нәтижелер көрсеткіштерін
есептеу әдістемесіне
қосымша
Нысаналы индикаторларды, нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесін толтыру бойынша түсіндірмелер

Раздел 1. Перечень целевых индикаторов и показателей результатов, подлежащих расчету.
Наименование
Единица измерения
Виды данных (международная статистика, официальная статистическая информация, административные данные)
Источники данных (информационная система, официальная статистическая информация, полученная на основе общегосударственных статистических наблюдений, административных данных, социологические исследования и опросы)
1.
2.
3.
...
Раздел 2. Алгоритм расчета целевого индикатора, показателя результата (при наличии) _______________ (наименование)
1.
Определение целевого индикатора, показателя результата
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору, показателю результата
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему, форму предназначенную для сбора административных данных, и место размещения отчетных данных целевого индикатора, показателя результата (при наличии) (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
4.
Алгоритм целевого индикатора, показателя результата с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
4.1.
на республиканском уровне
4.2.
на местном уровне (при необходимости указать на областном/районном/ городском уровнях)
5.
Взаимосвязь с показателями вышестоящих документов СГП с определением доли вклада каждого государственного органа-соисполнителя в достижении целевого индикатора, показателя результата
Приложение к Методике
расчетов целевых индикаторов,
показателей результатов
Пояснения по заполнению Методики расчетов целевых индикаторов, показателей результатов

1. Нысаналы индикаторларын, нәтижелер көрсеткіштерін (болған жағдайда) есептеу әдістемесі мынадай тәртіппен толтырылады:
"(МЖЖ құжатының атауы)" деген жол бойынша нысаналы индикаторларын, нәтижелер көрсеткіштерін (болған жағдайда) есеп-қисабы ұсынылатын МЖЖ құжатының атауы: мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспары көрсетіледі.
2. "Есептеуге жататын нысаналы индикаторлар және нәтижелер көрсеткіштерінің тізбесі" деген 1-бөлімде:
1) "№" деген 1-бағанда нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері (олар болған жағдайда) атауының реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда есептеуге жататын нысаналы индикаторлардың, нәтижелер көрсеткіштерінің (олар болған жағдайда) атауы көрсетіледі;
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) өлшем бірліктері көрсетіледі;
4) "Деректер түрлері (халықаралық статистика, ресми статистикалық ақпарат, әкімшілік деректер)" деген 4-бағанда деректер көзінің түрі көрсетіледі;
5) "Деректер көздері (ақпараттық жүйе, жалпымемлекеттік статистикалық бақылаулар, әкімшілік деректер, әлеуметтік зерттеулер мен сауалнамалар негізінде алынған ресми статистикалық ақпарат)" деген 5-бағанда деректер көзі көрсетіледі.
3. "Нысаналы индикаторды, нәтижелер көрсеткіштерін (болған жағдайда) есептеу алгоритмі" деген 2-бөлім әр индикатор (нәтиже көрсеткіші) бойынша жеке мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "(атауы)" деген жол бойынша нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің (ол болған жағдайда) атауы көрсетіледі;
2) "Нысаналы индикаторды, нәтиже көрсеткішін айқындау" деген 1-бағанда нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің (ол болған жағдайда) мәнін түсіндіретін анықтама көрсетіледі.
Мысалы: ЖІӨ өсуі – бұл елдің экономикалық өсу деңгейінің көрсеткіші;
3) "Нысаналы индикатор, нәтиже көрсеткіші бойынша жедел, алдын ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері" деген 2-бағанда нысаналы индикатор немесе нәтиже көрсеткіші (ол болған жағдайда) бойынша жедел, алдын ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері көрсетіледі;
4) "Нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің (болған жағдайда) ақпараттық жүйесінің, әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанының, есепті деректерді орналастыру орнының сілтемесі көрсетілген ақпарат көздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)" деген 3-бағанда нысаналы индикатор, нәтиже көрсеткіші бойынша есептік деректерді орналастыру орны болған кезде, веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып, есептің/деректердің анықтығына көз жеткізуге мүмкіндік беретін ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып, ақпарат көздері, сондай-ақ формула құратын көздері көрсетіледі;

1. Методика расчетов целевых индикаторов, показателей результатов заполняется в следующем порядке:
по строке "(наименование документа СГП)" указывается наименование документа СГП, по которому представляется расчет целевых индикаторов, показателей результатов при их наличии: план развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения).
2. В разделе 1. "Перечень целевых индикаторов и показателей результатов, подлежащих расчету":
1) в графе "№" указывается порядковый номер наименования целевых индикаторов, показателей результатов (при их наличии);
2) в графе "Наименование" указывается наименование целевых индикаторов, показателей результатов (при их наличии), подлежащих к расчету;
3) в графе "Единица измерения" указываются единицы измерения целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии);
4) в графе "Виды данных (международная статистика, официальная статистическая информация, административные данные)" указывается вид данных;
5) в графе "Источники данных (информационная система, официальная статистическая информация, полученная на основе общегосударственных статистических наблюдений, административных данных, социологические исследования и опросы)" указывается источник данных.
3. Раздел 2. "Алгоритм расчета целевого индикатора, показателя результата (при наличии)" заполняется отдельно для каждого индикатора (показателя результата) в следующем порядке:
1) по строке "(наименование)" указывается наименование целевого индикатора или показателя результата (при его наличии);
2) в графе 1 "Определение целевого индикатора, показателя результата" указывается определение, разъясняющее суть целевого индикатора или показателя результата при его наличии.
Пример: Рост ВВП – это показатель уровня экономического роста страны;
3) в графе 2 "Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору, показателю результата" указывается периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору или показателю результата при его наличии;
4) в графе 3 "Источники информации с указанием ссылки на информационную систему, форму, предназначенную для сбора административных данных, и место размещения отчетных данных целевого индикатора, показателя результата (при наличии) (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)" указываются источники информации с указанием ссылки на информационную систему, позволяющие удостовериться в достоверности расчета/данных, форме, предназначенной для сбора административных данных, при наличии место размещения отчетных данных по целевому индикатору, показателю результата с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему, также источники по составляющим формулы;

5) "Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің егжей-тегжейлі және айқын бірізділігін көрсете отырып, нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің алгоритмі" деген 4-бағанда өлшем бірлігін көрсете отырып, егжей-тегжейлі және анық бірізділігін көрсете отырып, нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің (ол болған жағдайда) есептеу формуласы көрсетіледі;
6) "республикалық деңгейде" деген 4.1-бағанда бүкіл елді қамтитын нысаналы индикатордың есебі көрсетіледі.
Мысалы: ЖІӨ өсуі (елдің экономикалық өсуінің жалпылама көрсеткіші);
7) "жергілікті деңгейде (қажет болған жағдайда облыстық/ аудандық/қалалық деңгейде көрсету)" деген 4.2-бағанда өңірді қамтитын нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің (ол болған жағдайда) есебі көрсетіледі.
Мысалы: ЖӨӨ өсуі (өңірдің экономикалық өсуінің жалпылама көрсеткіші);
8) "Нысаналы индикаторға қол жеткізудегі әрбір бірлесіп орындаушы мемлекеттік органның қосқан үлесін айқындай отырып, МЖЖ жоғары тұрған құжаттарының көрсеткіштерімен өзара байланысы" деген 5-бағанда нысаналы индикаторға қол жеткізудегі әрбір бірлесіп орындаушы мемлекеттік органның қосқан үлесін айқындай отырып, декомпозициялау жолымен нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің (ол болған жағдайда) МЖЖ жоғары тұрған құжаттарының көрсеткіштерімен арақатынасы көрсетіледі.
Бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 2-қосымша
Нысан
_____________________________________ жылдарға арналған (жоспарлы кезең)
____________________________________________
(мемлекеттік органның немесе өңірдің атауы) даму жоспарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бойынша салыстырма кесте
Құрылымдық элемент
Қолданыстағы редакция
Ұсынылатын редакция
Негіздеме
Салыстырма кестеге
қосымша
Мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бойынша салыстырма кестені толтыру бойынша түсіндірмелер
1. "(мемлекеттік органның немесе өңірдің атауы)" деген жол бойынша мемлекеттік органның,астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті даму жоспарының мемлекеттік органның немесе өңірдің атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарын іске асыру мерзімдері көрсетіледі.

5) в графе 4 "Алгоритм целевого индикатора, показателя результата с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения" указывается формула расчета целевого индикатора, показателя результата при его наличии с отражением детальной и четкой последовательности с указанием единицы измерения;
6) в графе 4.1 "на республиканском уровне" указывается расчет целевого индикатора, охватывающего всю страну.
Пример: Рост ВВП (обобщающий показатель экономического роста страны);
7) в графе 4.2 "на местном уровнем (при необходимости указать на областном/ районном/городском уровнях)" указывается расчет целевого индикатора, показателя результата (при его наличии), охватывающего регион.
Пример: Рост ВРП (обобщающий показатель экономического роста региона);
8) в графе 5 "Взаимосвязь с показателями вышестоящих документов СГП с определением доли вклада каждого государственного органа-соисполнителя в достижении целевого индикатора, показателя результата" указывается соотношение целевого индикатора или показателя результата при его наличии с показателями вышестоящих документов СГП путем декомпозиции с определением доли вклада каждого государственного органа-соисполнителя в достижении целевого индикатора.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Сравнительная таблица по вносимым изменениям и дополнениям в план развития
_____________________________________________
(наименование государственного органа или региона)
на _________________________ годы
(плановый период)
Структурный элемент
Действующая редакция
Предлагаемая редакция
Обоснование
Приложение
к Сравнительной таблице
Пояснения по заполнению сравнительной таблицы по вносимым изменениям и дополнениям в план развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения)
1. По строке "(наименование государственного органа или региона)" указывается наименование государственного органа или региона соответствующего плана развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения).
2. По строке "(плановый период)" указываются сроки реализации плана развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения).

3. "№" деген бағанда енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың реттік нөмірі көрсетіледі.
4. "Құрылымдық элемент" деген бағанда өзгеріс немесе толықтыру енгізілетін мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспары бөлімінің, кіші бөлімінің, абзацының нөмірленуі көрсетіледі.
Егер мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспары жаңа құрылымдық элементпен толықтырылған жағдайда, жаңа бөлімнің, кіші бөлімнің, абзацтың нөмірленуі көрсетіледі.
5. "Қолданыстағы редакция" деген бағанда өзгеріс немесе толықтыру енгізілетін "Құрылымдық элемент" бағанында көрсетілген тиісті құрылымдық элементтің мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарынан қолданыстағы редакциясы жазылады.
Егер мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспары жаңа құрылымдық элементпен толықтырылса, онда бұл бағанда "Жоқ" деп көрсетіледі.
6. "Ұсынылатын редакция" деген бағанда енгізілетін өзгерістер немесе толықтырулар ескеріле отырып, мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарынан "Құрылымдық элемент" бағанында көрсетілген тиісті құрылымдық элементтің редакциясы жазылады.
Мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарынан құрылымдық элементтердің бірі алып тасталған жағдайда, осы бағанда "Алып тасталсын" деп көрсетіледі.
"Қолданыстағы редакция" және "Ұсынылатын редакция" деген бағандардағы өзгертілетін немесе толықтырылатын бөлігі қалың қаріппен көрсетіледі.
7. "Негіздеме" деген бағанда мемлекеттік органның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың негіздемесі көрсетіледі.
Бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын іске асыру туралы есеп
Бекітілген______________________________
Есептік кезең___________________________

3. В графе "№" указывается порядковый номер вносимых изменений и дополнений.
4. В графе "Структурный элемент" указывается нумерация раздела, подраздела, абзаца плана развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения), в который вносится изменение или дополнение.
В случае, если план развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения) дополняется новым структурным элементом, указывается нумерация нового раздела, подраздела, абзаца.
5. В графе "Действующая редакция" излагается действующая редакция из плана развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения) соответствующего структурного элемента, указанного в столбце "Структурный элемент", в который вносится изменение или дополнение.
В случае, если план развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения) дополняется новым структурным элементом, то в данной графе указывается "Отсутствует".
6. В графе "Предлагаемая редакция" излагается редакция из плана развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения) соответствующего структурного элемента, указанного в столбце "Структурный элемент", с учетом вносимых изменений или дополнений.
В случае исключения одного из структурных элементов из плана развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения) в данной графе указывается "Исключить".
Изменяемая или дополняемая часть в графах "Действующая редакция" и "Предлагаемая редакция" выделяется жирным шрифтом.
7. В графе "Обоснование" указывается обоснование вносимых изменений и дополнений в план развития государственного органа, столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения).
Приложение 3 к приказу
Приложение 5
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Отчет о реализации Национального плана развития Республики Казахстан
Утвержден ____________________________________________________
Отчетный период ______________________________________________

2-бөлім. Талдамалық жазба.
3-бөлім. Тұжырымдар мен ұсыныстар.
Бірінші басшы________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық даму жоспарын іске
асыру туралы есебіне қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы туралы есебін толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Ұлттық жоспарды іске асыру туралы есеп мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "Бекітілді" деген жол бойынша Ұлттық жоспардың бекітілген нөмірі мен күні көрсетіледі;
2) "Есептік кезең" деген жол бойынша қорытындылары бойынша есеп берілетін кезең (жыл) көрсетіледі;
2. "Ақпараттық бөлім" деген 1-бөлімінің "Түйінді ұлттық индикаторларға қол жеткізу" деген 1.1-кіші бөлімінде:
1) "Бағыт" деген жол бойынша Ұлттық жоспарда көзделген бағыттың атауы көрсетіледі;
2) "№" деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда:
"Түйінді ұлттық индикатор" деген жолда Ұлттық жоспардың Түйінді ұлттық индикаторлар картасында бекітілген түйінді ұлттық индикаторлардың атауы көрсетіледі;
"МЖЖ төмен тұрған құжатының нысаналы индикаторы" деген жолдар бойынша мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының декомпозияланған нысаналы индикаторларының атауы көрсетіледі.
Ұлттық жоспардан барлық төмен тұрған МЖЖ құжаттары көрсетіледі.
Егер түйінді ұлттық индикаторға немесе нысаналы индикаторға қол жеткізу оны салалар/аялар және (немесе) өңірлер бойынша бөлуді көздеген жағдайда саланың және өңірлердің тиісті атауы көрсетіледі.
"Қаржы ресурстары" және "Құрылған жұмыс орындары" деген жолдар бойынша деректерді толтыру тиісінше 3-7-бағандарда жүзеге асырылады.
4) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда түйінді ұлттық индикаторларың, нысаналы индикаторлардың, миллион теңгеде қаржыландыру көлімдерінің өлшем бірлігі және құрылған жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
5) "Негізгі (бастапқы) мән" деген 4-бағанда түйінді ұлттық индикатордың, нысаналы индикатордың, болған жағдайда басым салалар/аялар және өңірлер бөлігінде базалық мәні көрсетіледі;
6) "жоспар" деген 5-бағанда:
"Түйінді ұлттық индикатор" деген жолда түйінді ұлттық индикаторлардың жоспарлы мәндері көрсетіледі;
"МЖЖ төмен тұрған құжатының нысаналы индикаторы" деген жол бойынша мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, ұлттық компаниялардың даму жоспарларында бекітілген нысаналы индикаторлардың оларды түзетуді ескере отырып, жоспарлы мәндері көрсетіледі;
"Қаржы ресурстары" және "Құрылған жұмыс орындары" деген жолдар бойынша миллион теңгеде жоспарланған қаржыландыру көлемдері және уақытша жұмыс орындарын қоса алғанда құрылған жұмыс орындарының жоспарланған саны көрсетіледі;

Раздел 2. Аналитическая записка.
Раздел 3. Выводы и предложения.
Первый руководитель _________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к Отчету о реализации
Национального плана развития
Республики Казахстан
Пояснения по заполнению Отчета о реализации Национального плана развития Республики Казахстан
1. Отчет о реализации Национального плана заполняется в следующем порядке:
1) по строке "Утвержден" указывается номер и дата утверждения Национального плана;
2) по строке "Отчетный период" указывается период (год), по итогам которого представляется отчет;
2. В подразделе 1.1 "Достижение ключевых национальных индикаторов" раздела 1 "Информационный раздел":
1) по строке "Направление" указывается наименование направления, предусмотренного в Национальном плане;
2) в графе 1 "№" указывается порядковый номер;
3) в графе 2 "Наименование":
по строкам "Ключевой национальный индикатор" указывается наименование ключевых национальных индикаторов, закрепленных в Карте ключевых национальных индикаторов Национального плана;
по строкам "Целевой индикатор нижестоящего документа СГП" указывается наименование декомпозированных целевых индикаторов планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, национальных компаний.
Указываются все нижестоящие после Национального плана документы СГП.
В случае, если достижение ключевого национального индикатора или целевого индикатора предусматривает его распределение по отраслям/сферам и (или) регионам, указывается соответствующее наименование отрасли и регионов.
Заполнение данных по строкам "Финансовые ресурсы" и "Созданные рабочие места" осуществляется в графах 3-7 соответственно.
4) в графе 3 "Единица измерения" указывается единица измерения ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов, объемов финансирования в миллионах теңге и количество созданных рабочих мест;
5) в графе 4 "Базовое (исходное) значение" указывается базовое значение ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов, при наличии в разбивке по приоритетным отраслям/сферам и регионам;
6) в графе 5 "план":
по строке "Ключевой национальный индикатор" указываются плановые значения ключевых национальных индикаторов;
по строке "Целевой индикатор нижестоящего документа СГП" указываются плановые значения целевых индикаторов, утвержденных в планах развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, национальных компаний с учетом их корректировки;
по строкам "Финансовые ресурсы" и "Созданные рабочие места" указываются плановые объемы финансирования в миллионах теңге, плановое количество созданных рабочих мест, включая временные;

7) "факт" деген 6-бағанда:
"Түйінді ұлттық индикатор" деген жолда түйінді ұлттық индикаторлардың нақты мәндері көрсетіледі;
"МЖЖ төмен тұрған құжатының нысаналы индикаторы" деген жол бойынша мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, ұлттық компаниялардың даму жоспарларында бекітілген нысаналы индикаторлардың нақты мәндері көрсетіледі;
"Қаржы ресурстары" және "Құрылған жұмыс орындары" деген жолдар бойынша нақты бөлінген/игерілген қаржы қаражат және уақытша жұмыс оырндарын қоса алғанда нақты құрылған жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
Есептік кезеңде факті болмаған кезде алдыңғы кезеңдегі нақты деректер көрсетіледі.
Басым салалар мен өңірлер бойынша бөлу болған кезде 5 және 6-бағандарда тиісінше салалар мен өңірлер бөлінісіндегі түйінді ұлттық индикаторлардың, нысаналы индикаторлардың жоспарлы және нақты мәндері көрсетіледі.
Ұлттық жоспарды іске асырудың барлық жылдарына (соңғы іске асырылатын жылы) мониторинг жүргізу барысында осы бөлім әрбір жыл бойынша 5 және 6-бағандарға ұқсас жаңа "жоспар" және "факт" деген бағандармен толықтырылады;
8) "қол жеткізу %" деген 7-бағанда нақты мәндердің жоспарлы мәндеріне қатынасы ретінде түйінді ұлттық индикаторларға, нысаналы индикаторларға қол жеткізу үлесі, сондай-ақ пайдаланылған қаржы қаражатының және нақты құрылған жұмыс орындарының, уақытша орындарын қоса алғанда, жоспарланған көлемдері мен санына үлесі көрсетіледі;
9) "Орындалмау себептері" деген 8-бағанда мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының түйінді ұлттық индикаторларының, нысаналы индикаторларының орындалмауына әкеп соққан факторлар көрсетіледі.
3. "Ақпараттық бөлім" деген 1-бөлімнің "Ұлттық даму жоспары іс-шараларының/ тәсілдерінің орындалуы туралы ақпарат" деген 1.2-кіші бөлімінде:
1) "№" деген 1-бағанда бағыттың, түйінді ұлттық индикатордың, оған қол жеткізуге бағытталған іс-шаралардың немесе жобалардың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда оларға қол жеткізуге бағытталған мемлекеттік органдардың, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, ұлттық компаниялардың даму жоспарлары бағыттарының, түйінді ұлттық индикаторларының, іс-шараларының және жобаларының атауы көрсетіледі;
3) "Бөлінген қаражат" деген 3-бағанда іс-шаралар мен жобаларды іске асыруға жоспарланған және бөлінген қаражаттың көлемі миллион теңгемен көрсетіледі;
4) "Игерілген қаражат" деген 4-бағанда іс-шаралар мен жобаларды іске асыру кезінде нақты пайдаланылған, игерілген қаражаттың көлемі миллион теңгемен көрсетіледі;

7) в графе 6 "факт":
по строке "Ключевой национальный индикатор" указываются фактические значения ключевых национальных индикаторов;
по строке "Целевой индикатор нижестоящего документа СГП" указываются фактические значения целевых индикаторов, утвержденных в планах развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, национальных компаний;
по строкам "Финансовые ресурсы" и "Созданные рабочие места" указываются фактически выделенные /освоенные финансовые средства, фактическое количество созданных рабочих мест, включая временные.
При отсутствии факта за отчетный период указываются фактические данные за предыдущий период.
При наличии распределения по приоритетным отраслям и регионам, в графах 5 и 6 указываются плановые и фактические значения ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов в разрезе отраслей и регионов соответственно.
В ходе проведения мониторинга за все года реализации Национального плана (за последний год реализации) данный раздел по каждому году дополняется новыми графами "план" и "факт", аналогичными графам 5 и 6;
8) в графе 7 "% достижения" указывается доля достижения ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов как соотношение фактических значений к плановым, а также доля использованных финансовых средств и фактически созданных рабочих мест, включая временные, к запланированным объемам и количеству;
9) в графе 8 "Причины неисполнения" указываются факторы, повлекшие недостижение ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов планов развития государственных органов, столицы, областей, городов республиканского значения, национальных компаний.
3. В подразделе 1.2 "Информация о выполнении мероприятий/подходов Национального плана развития" раздела 1 "Информационный раздел":
1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер направления, ключевого национального индикатора, мероприятий или проектов, направленных на его достижение;
2) в графе 2 "Наименование" указывается наименование направлений, ключевых национальных индикаторов, мероприятий и проектов планов развития государственных органов, областей, столицы, городов республиканского значения, национальных компаний, направленных на их достижение;
3) в графе 3 "Выделено средств" указывается объем запланированных и выделенных на реализацию мероприятий и проектов средств в миллионах теңге;
4) в графе 4 "Освоено средств" указывается объем фактически использованных, освоенных при реализации мероприятий и проектов средств в миллионах теңге;

5) "Қаржыландыру көзі" деген 5-бағанда қаражат бөлу көзі – республикалық бюджет, жергілікті бюджеттер, Ұлттық қор, бюджеттен тыс көздер, жеке инвестициялар, қосымша көздер (болған жағдайда) көрсетіледі. Бағанды толтыру кезінде мынадай қысқартулар пайдаланылады: РБ, ЖБ, ҰҚ, БТК, ЖИ, ҚК;
6) "Түйінді ұлттық индикаторға қол жеткізу/іс-шараны орындамау немесе ішінара орындау себептерін көрсете отырып, орындау мәртебесі" деген 6-бағанда іс-шаралардың орындалу мәртебесі "орындалды", "ішінара орындалды", "орындалмады", жоспарланған іс-шаралардың ішінара орындалу және (немесе) орындалмау себептері, қабылданған ведомствоаралық өзара іс-қимыл шараларын, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың қызметін көрсете отырып, Ұлттық жоспардың бағыттары, мақсаттары мен міндеттері бөлінісінде оларды іске асырудың белгіленген түйінді ұлттық индикаторларға қол жеткізуге, елдегі әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға ықпал ету дәрежесі көрсетіледі.
4. "Талдамалық жазба" деген 2-бөлім мыналарды қамтиды:
1) шешілуіне Ұлттық жоспар бағытталған проблемалар мен міндеттерді шешу дәрежесі, Ұлттық жоспарды іске асырудың елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы ақпарат (бұл ақпарат құжатты іске асырудың барлық жылдары үшін мониторинг жүргізілген жылғы есепке енгізіледі);
2) бюджеттік инвестицияларды іске асыруға байланысты Ұлттық жоспарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың орындалу дәрежесін айқындау жөніндегі көшпелі іс-шаралардың нәтижелері туралы мәліметтер;
3) орындалмаған іс-шаралардың елдегі әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға әсері туралы ақпарат;
4) игілік алушылардың қанағаттану деңгейі, оның ішінде жоспарланған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ұсынылған нақты көлемінің деңгейі туралы ақпарат (бұл ақпарат құжатты іске асырудың барлық жылдары үшін мониторинг жүргізілген жылғы есепке енгізіледі);
5) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау нәтижелері бойынша іс-шараларды қоса алғанда, жүргізілген бақылау іс-шаралары, қоғамдық мониторинг қорытындылары туралы мәліметтер.
5. "Тұжырымдар мен ұсыныстар" деген бөлімде тұжырымдар мен ұсыныстар, оның ішінде түйінді ұлттық индикаторларға қол жеткізу тәуекелдерінің бар-жоғы туралы, Ұлттық жоспарды түзету, қаржыландыру көлемі мен көздері жөніндегі, қолданыстағы заңнаманы өзгерту туралы, түйінді ұлттық индикаторларға жүйелі, негізсіз қол жеткізілмеген жағдайларда мемлекеттік органдардың басшыларына әкімшілік сипаттағы шаралар қабылдау туралы ақпарат қамтылады.
Бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 6-қосымша
Нысан
_________________________________ (жоспарлы кезең) жылдарға арналған _________________________________ (мемлекеттік органның атауы) даму жоспары

5) в графе 5 "Источник финансирования" указывается источник выделения средств – республиканский бюджет, местные бюджеты, Национальный фонд, внебюджетные источники, частные инвестиции, дополнительные источники (при наличии). При заполнении графы используется следующие сокращения: РБ, МБ, НФ, ВИ, ЧИ, ДИ;
6) в графе 6 "Статус достижения ключевого национального индикатора/исполнения мероприятия с указанием причин неисполнения или частичного исполнения" отражаются статус исполнения мероприятий "выполнено", "частично выполнено", "не выполнено", причины частичного выполнения и (или) невыполнения запланированных мероприятий, степень влияния их реализации на достижение установленных ключевых национальных индикаторов, на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в стране в разрезе направлений, целей и задач Национального плана с указанием принятых мер межведомственного взаимодействия, деятельности национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний.
4. Раздел 2 "Аналитическая записка" содержит:
1) информацию о степени решения проблем и задач, на решение которых направлен Национальный план, влияния его реализации на социально-экономическое развитие страны (данная информация включается в отчет в год проведения мониторинга за все года реализации документа);
2) сведения о результатах выездных мероприятий по определению степени выполнения мероприятий по реализации Национального плана, связанных с реализацией бюджетных инвестиций;
3) информацию о влиянии невыполненных мероприятий на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в стране;
4) информацию об уровне удовлетворенности благополучателей, в том числе уровне фактического объема предоставленных государственных услуг от запланированных (данная информация включается в отчет в год проведения мониторинга за все года реализации документа);
5) сведения о проведенных контрольных мероприятиях, включая мероприятия по результатам государственного аудита и финансового контроля, итоги общественного мониторинга.
5. Раздел "Выводы и предложения" содержит выводы и предложения, в том числе информацию о наличии рисков достижения ключевых национальных индикаторов, предложения по корректировке Национального плана, объемам и источникам финансирования, об изменении действующего законодательства, принятию мер административного характера к руководителям государственных органов в случаях систематического, необоснованного недостижения ключевых национальных индикаторов.
Приложение 4 к приказу
Приложение 6
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
План развития _____________________________________
(наименование государственного органа)
на____________________ годы
(плановый период)

3)
n-нысаналы индикатор
4)
n-нысаналы индикатор
Қаржылық ресурстар
млн теңге
2
n- түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)
3.
n-мақсат
5)
n-нысаналы индикатор ...
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n-бағыт
3
n- түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)
4.
n-мақсат
6)
n-нысаналы индикатор ...
Қаржылық ресурстар
млн теңге
ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы (құпия, ҚБП)
1-бағыт
1
1-нысаналы индикатор/көрсеткіш
5.
1-мақсат
7)
1-нысаналы индикатор
8)
n-нысаналы индикатор
Қаржылық ресурстар
млн теңге
6.
2-мақсат
9)
n-нысаналы индикатор
10)
n-нысаналы индикатор
Қаржылық ресурстар
млн теңге
2
n-нысаналы индикатор/көрсеткіш
7.
n-мақсат
11)
n-нысаналы индикатор
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n -бағыт
3
n-нысаналы индикатор/көрсеткіш
8.
n-мақсат
12)
n-нысаналы индикатор ...
Қаржылық ресурстар
млн теңге
ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді іске асыру және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
n-бағыт
9.
n-мақсат
13)
n-нысаналы индикатор
14)
n-нысаналы индикатор
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n-бағыт
10.
n-мақсат
15)
n-нысаналы индикатор
16)
n-нысаналы индикатор
Қаржылық ресурстар
млн теңге
Өзге құжаттар мен функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Қаржылық ресурстардың жалпы көлемі
млн теңге
оның ішінде нысаналы индикаторларымен қамтылмаған бюджет қаражаты
млн теңге
3-бөлім. Ведомствоаралық өзара іс-қимыл
Нысаналы индикаторлар/іс-шаралар
Өзара іс-қимыл көзделетін мемлекеттік органдар
Өзара іс-қимылдың сипаттамасы
Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы
Түйінді ұлттық индикатор/Нысаналы индикатор
1-іс-шара/жоба
2-іс-шара/жоба
Ұлттық қаупсіздік стратегиясының іске асырылуы
Көрсеткіш/Нысаналы индикатор
1-іс-шара/жоба
2-іс-шара/жоба
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді іске асыру және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
Нысаналы индикатор
1-іс-шара/жоба
2-іс-шара/жоба
...
Бірінші басшы ___________________ _____________________________________
(лауазымы) (қолы, тегі, аты-жөні)
Мемлекеттік органның даму
жоспарына қосымша
Мемлекеттік органның даму жоспарын толтыру бойынша түсіндірмелер
1. "(мемлекеттік органның атауы)" деген жолда даму жоспарын әзірлейтін мемлекеттік органның толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда даму жоспары әзірленетін бесжылдық кезең көрсетіледі.
3. "Пайымы" деген 1-бөлімде мемлекеттік органның пайымы жазылады. Мемлекеттік органның пайымы мемлекеттік органның перспективада жетекшілік ететін салалар немесе қызмет аясы қандай болатындығын көрсетеді.

3)
Целевой индикатор n
4)
Целевой индикатор n
Финансовые ресурсы
млн. теңге
2
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор) n
3.
Цель n
5)
Целевой индикатор n …
Финансовые ресурсы
млн. теңге
Направление n
3
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор) n
4.
Цель n
6)
Целевой индикатор n …
Финансовые ресурсы
млн. теңге
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию НПР
млн. теңге
Реализация Стратегии национальной безопасности (секретно, ДСП)
Направление 1
1
Целевой индикатор / показатель 1
5.
Цель 1
7)
Целевой индикатор 1
8)
Целевой индикатор n
Финансовые ресурсы
млн. теңге
6.
Цель 2
9)
Целевой индикатор n
10)
Целевой индикатор n
Финансовые ресурсы
млн. теңге
2
Целевой индикатор / показатель n
7.
Цель n
11)
Целевой индикатор n …
Финансовые ресурсы
млн. теңге
Направление n
3
Целевой индикатор / показатель n
8.
Цель n
12)
Целевой индикатор n …
Финансовые ресурсы
млн. теңге
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию СНБ
млн. теңге
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Направление n
9.
Цель n
13)
Целевой индикатор n
14)
Целевой индикатор n
Финансовые ресурсы
Направление n
10.
Цель n
15)
Целевой индикатор n
16)
Целевой индикатор n
Финансовые ресурсы
млн теңге
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций
млн теңге
Общий объем финансовых ресурсов
млн теңге
в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами
млн теңге
Раздел 3. Межведомственное взаимодействие
Целевые индикаторы/мероприятия
Государственные органы, с кем предусматривается взаимодействие
Описание взаимодействия
Реализация Национального плана развития
Ключевой национальный индикатор / Целевой индикатор
Мероприятие / проект 1
Мероприятие / проект 2
Реализация Стратегии национальной безопасности
Показатель / Целевой индикатор
Мероприятие / проект 1
Мероприятие / проект 2
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг
Целевой индикатор
Мероприятие / проект 1
Мероприятие / проект 2
Первый руководитель __________________ _______________________________
(должность)             (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к плану развития
государственного органа
Пояснения по заполнению плана развития государственного органа
1. В строке "(наименование государственного органа)" указывается полное наименование государственного органа, разрабатывающего план развития.
2. В строке "(плановый период)" указывается пятилетний период, на который разрабатывается план развития.
3. В разделе 1 "Видение" излагается видение государственного органа. Видение государственного органа отражает то, какими видит в перспективе государственный орган курируемые отрасли или сферы деятельности.

4. "Бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар және ресурстар" деген 2-бөлім Ұлттық жоспардың, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы және өзге жоспарлау құжаттарының, мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктердің іске асырылуына және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға бағытталған блоктарына бөле отырып, кесте түрінде толтырылады.
5. "Ұлттық даму жоспарын іске асыру" деген блокта осы Әдістемеге 4-қосымшада көрсетілген Ұлттық даму жоспарының түйінді ұлттық индикаторларының, стратегиялық мақсаттарының, міндеттерінің декомпозициясына сүйене отырып, толтыру жүзеге асырылады.
6. "Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру" деген блокта Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының стратегиялық мақсаттарының, міндеттерінің, нысаналы индикаторларының мен көрсеткіштерінің декомпозициясына сүйене отырып, толтыру жүзеге асырылады.
"Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру" деген блок қағаз жеткізгіште ҚБП форматында немесе құпиялылық дәрежесіне байланысты құпия түрде толтырылады.
7. "Өзге жоспарлау құжаттарды, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді іске асыру және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну" деген блокта өзге жоспарлау құжаттарының (тұжырымдамалардың, стратегиялардың (доктриналардың), ұлттық жобалардың, мемлекеттік бағдарламалардың, кешенді жоспарлардың, жол карталарының) мақсаттары мен көрсеткіштері, сондай-ақ заңнамалық түрде белгіленген функциялар мен өкілеттіктердің орындалуы және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ұсынылуы ескеріле отырып, толтыру жүзеге асырылады.
Бұл блокта қызмет бағыттары, қол жеткізілуі МЖЖ жоғары тұрған құжаттарымен (Ұлттық жоспармен, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясымен) қамтылмаған мақсаттар және нысаналы индикаторлар көрсетіледі.
8. Егер мемлекеттік орган Ұлттық жоспарды және (немесе) Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыруға қатыспаған жағдайда, кестенің тиісті блоктарын толтыру талап етілмейді.
9. 2-бөлімнің кестесін толтыру мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) "Бағыт", "Мақсат" деген жолдарда мәтіндік форматта мемлекеттік органның бағыттары мен мақсаттары көрсетіледі;
Мемлекеттік органның бағыттары қызметтің реттелетін салаларын/аяларын талдау негізінде қалыптастырылады, олардағы өзгерістер Ұлттық жоспарда, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясында, өзге жоспарлау құжаттарында және (немесе) мемлекеттік органдардың қызметін негізге ала отырып, белгіленген мақсаттар мен басымдықтарға қол жеткізу үшін едәуір маңызды болып табылады.
Мақсаттар жоспарлы кезеңнің соңына қарай мемлекеттік органның белгілі бір қызмет саласының/аясының қалаған болашақ жай-күйін көрсетеді.

4. Раздел 2 "Направления, цели, целевые индикаторы и ресурсы" заполняется в табличном виде c разделением на блоки, направленные на реализацию Национального плана, Стратегии национальной безопасности и иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг.
5. В блоке "Реализация Национального плана развития" заполнение осуществляется исходя из декомпозиции ключевых национальных индикаторов, стратегических целей, задач Национального плана развития, обозначенных в приложении 4 к настоящей Методике.
6. В блоке "Реализация Стратегии национальной безопасности" заполнение осуществляется исходя из декомпозиции стратегических целей, задач, целевых индикаторов и показателей Стратегии национальной безопасности.
Раздел "Реализация Стратегии национальной безопасности" заполняется на бумажном носителе в формате ДСП или секретно в зависимости от степени секретности.
7. В блоке "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг" заполнение осуществляется с учетом целей и показателей иных документов планирования (концепций, стратегий (доктрин), национальных проектов, государственных программ, комплексных планов, дорожных карт), а также выполнения законодательно установленных функций и полномочий и предоставления государственных услуг.
В данном блоке указываются направления деятельности, цели и целевые индикаторы, достижение которых не охвачены вышестоящими документами СГП (Национальным планом, Стратегией национальной безопасности).
8. В случае, если государственный орган не участвует в реализации Национального плана и (или) Стратегии национальной безопасности, заполнение соответствующих блоков таблицы не требуется.
9. Заполнение таблицы раздела 2 осуществляется в следующем порядке:
1) в строках "Направление", "Цель" в текстовом формате указываются направления и цели государственного органа;
Направления государственного органа формируются на основе анализа регулируемых отраслей/сфер деятельности, изменения в которых являются наиболее важными для достижения целей и приоритетов, обозначенных в Национальном плане, Стратегии национальной безопасности, иных документах планирования и (или) исходя из деятельности государственного органа.
Цели отражают желаемое будущее состояние определенной отрасли/сферы деятельности государственного органа к концу планового периода.

2) "№" деген 1-бағанда Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының (стратегиялық индикаторының), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторының/көрсеткішінің, даму жоспары мақсаттарының, нысаналы индикаторларының өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі.
Жоғары тұрған құжаттар көрсеткіштерінің нөмірленуі араб цифрлерімен көрсетіледі және жоғары тұрған құжаттың әрбір түрі үшін басынан басталады (мысалы, "1", "2" және т.б.").
Даму жоспарының мақсаттары өтпелі реттік нөмірлеу түрінде тізбектеледі (мысалы, "1", "2" және т.б.").
Нысаналы индикаторлар мақсаттары өтпелі реттік нөмірлеудің туынды түрінде көрсетіледі (мысалы, "1", "2" және т.б.").
3) "Атауы" деген 2-бағанда "Түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)", "Нысаналы индикатор/Көрсеткіш", "Нысаналы индикатор" деген жолдар бойынша тиісінше Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының (стратегиялық мақсаттарының, стратегиялық индикаторларының), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторларының/көрсеткіштерінің, мемлекеттік органның нысаналы индикаторларының атаулары көрсетіледі.
Түйінді ұлттық индикаторлар Ұлттық жоспардың Түйінді ұлттық индикаторлар картасынан көшіріледі.
Егер мемлекеттік органның бекітілген түйінді ұлттық индикаторлармен өзара байланысы болмаған жағдайда, алайда Ұлттық жоспардың мәтінінде нақты белгіленген стратегиялық мақсаттар, міндеттер немесе индикаторлар бар болса, онда "Түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)" деген жолда осы мақсаттың, міндеттің немесе индикатордың атауы көрсетіледі.
Мысалы: халықтың сот жүйесіне сенім деңгейі және халықтың құқық қорғау органдарына сенім деңгейі.
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының көрсеткіштері бекітілген Ұлттық қауіпсіздік стратегиясынан көшіріледі.
Нысаналы индикаторлардың атауы мемлекеттік органның қызметіне байланысты мақсатқа қол жеткізуді ашуға тиіс.
Нысаналы индикаторлар осы Әдістеменің 35-тармағында санамаланған өлшемшарттарға сәйкес келеді, сондай-ақ саны бойынша барынша төмен болуға және сайып келгенде игілік алушылардың қажеттіліктеріне бағытталуға тиіс (игілік алушылардың қандай да бір санаттарының жай-күйінің жақсаруын көрсете отырып).
Қызметі салалық ерекшелігі жоқ, басқа мемлекеттікоргандардың қызметін үйлестіруге бағытталған немесе сыртқы факторларға тәуелділігі жоғары дәрежеге ие мемлекеттік органдар бойынша нысаналы индикаторларды динамикасыз не мәндер диапазонында белгілеуге жол беріледі (мемлекеттік орган қызметінің ерекшелігін көрсететін мәндерді белгілеу үшін, мысалы, инфляцияны, шет елдермен дипломатиялық ынтымақтастықты бір деңгейде ұстап тұру және т.б.)

2) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер ключевых национальных индикаторов (стратегического индикатора) Национального плана, целевого индикатора / показателя Стратегии национальной безопасности, целей, целевых индикаторов плана развития.
Нумерация показателей вышестоящих документов указывается арабскими цифрами и начинается с начала для каждого вида вышестоящего документа (к примеру, "1", "2" и т.д.).
Цели плана развития перечисляются в виде сквозной порядковой нумерации (к примеру, "1.", "2." и т.д.).
Целевые индикаторы указываются в виде производной сквозной нумерации (к примеру, "1)", "2)" и т.д.).
3) в графе 2 "Наименование" по строкам "Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор)", "Целевой индикатор/Показатель", "Целевой индикатор" указываются наименования соответственно ключевых национальных индикаторов (стратегических индикаторов) Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов государственного органа;
Ключевые национальные индикаторы переносятся из Карты ключевых национальных индикаторов Национального плана.
В случае, если у государственного органа отсутствует взаимосвязь с утвержденными ключевыми национальными индикаторами, но по тексту Национального плана имеются конкретно обозначенные стратегические цели, задачи или индикаторы, то в строке "Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор)" указывается наименование данной цели, задачи или индикатора.
Пример: уровень доверия населения судебной системе и уровень доверия населения правоохранительным органам.
Показатели Стратегии национальной безопасности переносятся из утвержденной Стратегии национальной безопасности.
Наименование целевых индикаторов должно раскрывать достижение цели, зависящей от деятельности государственного органа.
Целевые индикаторы соответствуют критериям, перечисленным в пункте 35 настоящей Методики, а также должны быть минимальны по количеству и в конечном итоге направлены на потребности благополучателей (отражая улучшение состояния той или иной категорий благополучателей).
По государственным органам, деятельность которых не имеет отраслевой специфики, направлена на координацию деятельности других государственных органов или имеет высокую степень зависимости от внешних факторов, допускается установление целевых индикаторов без динамики либо в диапазоне значений (для установления значений, отражающих специфику деятельности государственного органа, например, удержание на одном уровне инфляции, дипломатического сотрудничества с зарубежными странами и так далее).

4) "Жауапты тұлғалар" деген 3-бағанда нысаналы индикаторға қол жеткізуге жауапты жетекшілік ететін мемлекеттік органның басшысы орынбасарының деңгейінен төмен емес тұлғаның лауазымы, тегі және аты-жөні көрсетіледі;
5) "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда есептік кезеңдегі нысаналы индикаторлардың мәндерінде куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі;
6) "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының (стратегиялық индикаторларының), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторларының/көрсеткіштерінің, нысаналы индикаторларының өлшем бірліктері көрсетіледі;
"Қаржылық ресурстар", "ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "Өзге құжаттар мен функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны" және "Қаржылық ресурстардың жалпы көлемі", "оның ішінде нысаналы индикаторларымен қамтылмаған бюджет қаражаты" деген жолдар бойынша қаржыландырудың көлемдері миллион теңгемен (млн теңге) көрсетіледі;
7) "Есептік жыл" деген 6-бағанда нысаналы индикаторлардың және жоғары тұрған құжаттар көрсеткіштерінің (болған жағдайда) нақты мәндері, сондай-ақ есептік қаржы жылында оларға қол жеткізу үшін бөлінген қаржы қаражаттарының көлемдері көрсетіледі.
Есептік жыл – бұл ағымдағы жылдың алдындағы жыл;
8) "Ағымдағы жылғы жоспар (факт)" деген 7-бағанда нысаналы индикаторлардың, жоғары тұрған құжаттар көрсеткіштерінің (болған жағдайда), ағымдағы жылы (кезекті бесжылдық кезеңге арналған даму жоспарын әзірлеу жылында) жоспарланған қаржы қаражаты көлемдерінің жоспарлы мәндері көрсетіледі.
Ағымдағы жыл – жоспарлы кезеңге арналған МЖЖ-нің құжатын әзірлеу жылы.
Мемлекеттік органның даму жоспары түзетілген жағдайда, 7-бағанда нысаналы индикатордың нақты мәні, МЖЖ жоғары тұрған құжатының көрсеткіші көрсетіледі.
9) "Жоспарлы кезең" деген негізгі бағанның 8-12-бағандарында жылдар бойынша нысаналы индикаторлардың, МЖЖ жоғары тұрған құжаттары көрсеткіштерінің болжамды мәндері және жоспарлау кезеңінде оларға қол жеткізу үшін қажетті қаржылық ресурстардың көлемдері көрсетіледі;
Қаржылық ресурстары мақсаттар бөлінісінде жылдар бойынша, "ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "Өзге құжаттар мен функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны" және "Қаржылық ресурстардың жалпы көлемі" деген жолдарда мемлекеттік органның қаржы ресурстарына қойылған мақсаттарға қол жеткізуді қамтамасыз ету үшін болжамды қажеттілігінің жиынтығы түрінде жылдар бойынша көрсетіледі.
"Оның ішінде нысаналы индикаторлармен қамтылмаған бюджет қаражаты" деген жол бойынша 001 бюджеттік бағдарлама шеңберінде жоспарлы кезеңге мемлекеттік органның бөлінген, жоспарланған және болжанатын бюджет қаражатының көлемдері көрсетіледі.

4) в графе 3 "Ответственные лица" указываются должность, фамилия и инициалы лица, ответственного за достижение целевого индикатора, не ниже уровня курирующего заместителя руководителя государственного органа;
5) в графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевых индикаторов в отчетном периоде;
6) в графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения ключевых национальных индикаторов (стратегических индикаторов) Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов.
По строкам "Финансовые ресурсы", "Итого финансовых ресурсов на реализацию НПР", "Итого финансовых ресурсов на реализацию СНБ", "Итого финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций" и "Общий объем финансовых ресурсов", "в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами" объемы финансирования указываются в миллионах теңге (млн теңге);
7) в графе 6 "Отчетный год" указываются фактические значения целевых индикаторов и показателей вышестоящих документов (при наличии), а также объемы финансовых средств, выделенных на их достижение в отчетном году.
Отчетный год – это год, предшествующий текущему году;
8) в графе 7 "План (факт) текущего года" указываются плановые значения целевых индикаторов, показателей вышестоящих документов (при наличии), объемов финансовых средств, запланированных в текущем году.
Текущий год – год разработки документа СГП на плановый период.
В случае корректировки плана развития государственного органа в графе 7 указывается фактическое значение целевого индикатора, показателя вышестоящего документа СГП.
9) в графах 8-12 основной графы "Плановый период" по годам указываются прогнозные значения целевых индикаторов, показателей вышестоящих документов СГП и необходимые для их достижения в плановом периоде объемы финансовых ресурсов.
Финансовые ресурсы указываются по годам в разрезе целей, в строках "Итого финансовых ресурсов на реализацию НПР", "Итого финансовых ресурсов на реализацию СНБ", "Итого финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций" и "Общий объем финансовых ресурсов" по годам в виде свода прогнозной потребности государственного органа в финансовых ресурсах для обеспечения достижения поставленных целей.
По строке "в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами" указываются объемы бюджетных средств государственного органа, выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.

10. "Ведомствоаралық өзара іс-қимыл" деген 3-бөлімнің кестесі "Ұлттық даму жоспарын іске асыру", "Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру", "Өзге жоспарлау құжаттарды, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді іске асыру және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну" деген блоктарға бөлінген және былайша толтырылады:
1) "№" деген бағанда жоғары тұрған құжаттар (Ұлттық жоспардың және Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының) көрсеткіштерінің және мемлекеттік органның нысаналы индикаторларының өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Нысаналы индикаторлар/іс-шаралар" деген бағанда блогқа байланысты қол жеткізілуі басқа орталық және (немесе) жергілікті мемлекеттік органдардың қызметіне байланысты мемлекеттік органның нысаналы индикаторларының атауы, сондай-ақ нысаналы индикаторларға қол жеткізуді қамтамасыз ету үшін іске асыруға талап етілетін іс-шаралардың тізбесі көрсетіледі.
3) "Өзара іс-қимыл көзделетін мемлекеттік органдар" деген бағанда іс-шаралар бөлінісіндегі өзара іс-қимылдан мемлекеттік органдар нысаналы индикаторына қол жеткізілуі күтілетін мемлекеттік органдар тізімделеді.
4) "Өзара іс-қимылды сипаттау деген бағанда бірлесіп орындаушылардың іс-шаралар бөлінісінде мемлекеттік органның нысаналы индикаторларына қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағытталған өзара іс-қимыл тәсілдері көрсетіледі.
Бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 7-қосымша
Нысан
______________________ (жоспарлы кезең) жылға арналған _______________________________________ (мемлекеттік органның атауы) инвестициялық жоспары
Атауы
Жауапты орындаушы
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Аяқталу нысаны
Есептік жыл
Ағымдағы жылғы жоспар (факт)
Жоспарлы кезең
Қаржыландыру көзі
БП. КББ коды
1-ж ы л
2-ж ы л
3-ж ы л
4-ж ы л
5-ж ы л
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы
1- бағыт
1
1-түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)
1.
1-мақсат

10. Таблица раздела 3 "Межведомственное взаимодействие" разделена на блоки "Реализация Национального плана развития", "Реализация Стратегии национальной безопасности" и "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг" и заполняется следующим образом:
1) в графе "№" указывается сквозной порядковый номер показателей вышестоящих документов (Национального плана и Стратегии национальной безопасности) и целевых индикаторов государственного органа;
2) в графе "Целевые индикаторы/мероприятия" в зависимости от блока указываются наименование целевых индикаторов государственного органа, достижение которых зависит от деятельности других центральных и (или) местных государственных органов, а также перечень мероприятий, требуемых к реализации для обеспечения достижения целевых индикаторов;
3) в графе "Государственные органы, с кем предусматривается взаимодействие" в разрезе мероприятий перечисляются государственные органы, от взаимодействия с которыми ожидается достижение целевого индикатора государственного органа;
4) в графе "Описание взаимодействия" указываются способы взаимодействия, направленные на обеспечение достижения целевых индикаторов государственного органа в разрезе мероприятий соисполнителей.
Приложение 5 к приказу
Приложение 7
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Инвестиционный план __________________________________
(наименование государственного органа)
на ___________________________ годы
(плановый период)
Наименование
Ответственный исполнитель
Источник информации
Единица измерения
Форма завершения
Отчетный год
План (факт) текущего года
Плановый период
Источник финансирования
Код БП.БПП
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Реализация Национального плана развития
Направление 1
1
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор) 1
1.
Цель 1

1)
1-нысаналы индикатор
Міндет*
Нәтиже көрсеткіші*
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
2)
2-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
2.
2-мақсат
3)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
4)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
2
n-түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)
3.
n-мақсат
5)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба n
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба n
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
...
n- бағыт
3
n-түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)
4.
n-мақсат
6)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы (құпия, ҚБП)
1-бағыт
1
1-нысаналы индикатор/ көрсеткіш
5.
1-мақсат
7)
1-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
8)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
6.
2-мақсат
9)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
10)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
2
n-нысаналы индикатор/көрсеткіш
7.
n-мақсат
11)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n-бағыт
3
n-нысаналы индикатор/көрсеткіш
8
n мақсат
12)
n-нысаналы индикатор
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктердің іске асыру және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну
n-бағыт
9.
n-мақсат
13)
n-нысаналы индикатор
n-іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
14)
n-нысаналы индикатор
n-іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
...
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n-бағыт
10.
n-мақсат
15)
n-нысаналы индикатор
n-іс-шара/жоба
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар
млн теңге
Өзге құжаттар мен функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Қаржылық ресурстардың жиыны
млн теңге
оның ішінде нысаналы индикаторлармен қамтылмаған бюджет қаражаты
млн теңге
Ескертпе: * "Міндет" және "Нәтиже көрсеткіші" деген жолдар осы Әдістеменің 33-тармағы ережелерін негізге ала отырып, қажет болғанда толтырылуы мүмкін.
Инвестициялық жоспарға қосымша: Басым және проблемалық аймақтар картасы
Атауы
Өлшем бірлігі
Базалық мәні
Нормативтік мәні
Қажеттілік
Жоспарлы кезең
1-жыл
2-жыл
3-жыл
4-жыл
5-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1-нысаналы индикатор
Міндет/іс-шара/жоба
Міндет/іс-шара/жоба
n-нысаналы индикатор
Міндет/іс-шара/жоба
1-өңір
2-өңір
n-өңір
Инвестициялық жоспарға қосымша: мемлекеттік органның ________ жылдарға арналған инвестициялық жобаларының болжамды тізбесі.
Атауы
Өлшем бірлігі
Жалпы нәтиже/ жобаның жалпы құны
Есептік кезеңдегі факт
Ағымдағы жылғы жоспар
Болжам:
Қалған қажеттілік
Жұмыс орындарын құру
Жобаға құжаттама бойынша ақпарат
1-ж ы л
2-ж ы л
3-ж ы л
4-ж ы л
5-ж ы л
уақытша
тұрақты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
1-нысаналы индикатор
1.
1-инвестициялық жоба

1)
Целевой индикатор 1
Задача *
Показатель результата*
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
2)
Целевой индикатор 2
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
2.
Цель 2
3)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
4)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
2
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор) n
3.
Цель n
5)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
Направление n
3
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор) n
4.
Цель n
6)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию НПР
млн теңге
Реализация Стратегии национальной безопасности (секретно, ДСП)
Направление 1
1
Целевой индикатор / показатель 1
5.
Цель 1
7)
Целевой индикатор 1
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
8)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
6.
Цель 2
9)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
10)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
2
Целевой индикатор / показатель n
7.
Цель n
11)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
Направление n
3
Целевой индикатор / показатель n
8.
Цель n
12)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Мероприятие / проект
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию СНБ
млн теңге
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг
Направление n
9.
Цель n
13)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект n
результат
млн теңге
14)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект n
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
Направление n
10.
Цель n
15)
Целевой индикатор n
Мероприятие / проект n
результат
млн теңге
Финансовые ресурсы
млн теңге
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций
млн теңге
Итого финансовые ресурсы
млн теңге
в том числе бюджетные средства, не охваченные целевыми индикаторами
млн теңге
Примечание: * строки "Задача" и "Показатель результата" могут заполняться при необходимости исходя из положений пункта 33 настоящей Методики.
Приложение к инвестиционному плану: Карта приоритетных и проблемных зон
Наименование
Единица измерения
Базовое значение
Нормативное значение
Потребность
Плановый период
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Целевой индикатор 1
Задача / мероприятие / проект
Задача / мероприятие / проект
Целевой индикатор n
Задача / мероприятие / проект
Регион 1
Регион 2
Регион n
Приложение к инвестиционному плану: Прогнозный перечень инвестиционных проектов государственного органа на _______годы
Наименование
Единица измерения
Общий результат / Общая стоимость проекта
Факт за отчетный период
План на текущий год
Прогноз на:
Оставшаяся потребность
Создание рабочих мест
Информация по документации к проекту
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
временные
постоянные
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Целевой индикатор 1
1.
Инвестиционный проект 1

1) күтілетін нәтиже
2) шығыстар, оның ішінде:
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
ҚР Ұлттық қорынан
басқа көздерден
2.
2-инвестициялық жоба
1) күтілетін нәтиже
2) шығыстар, оның ішінде:
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
ҚР Ұлттық қорынан
басқа көздерден
2
2-нысаналы индикатор
1-өнір
3.
3-инвестициялық жоба
1) күтілетін нәтиже
2) шығыстар, оның ішінде:
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
ҚР Ұлттық қорынан
басқа көздерден
4.
4-инвестициялық жоба
1) күтілетін нәтиже
2) шығыстар, оның ішінде:
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
ҚР Ұлттық қорынан
басқа көздерден
n-өнір
n-нысаналы индикатор
Бірінші басшы ________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
Мемлекеттік органның
инвестициялық жоспарына
қосымша
Мемлекеттік органның инвестициялық жоспарын толтыру бойынша түсіндірме
1. "(мемлекеттік органның атауы)" деген жолда даму жоспарын әзірлейтін мемлекеттік органның толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда даму жоспары әзірленетін бесжылдық кезең көрсетіледі.
3. Инвестициялық жоспар Ұлттық даму жоспарын, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын және өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді іске асыруға және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға бағытталған блоктарға бөле отырып, кесте түрінде толтырылады.
"Ұлттық даму жоспарын іске асыру" деген блокта түйінді ұлттық индикаторларлардың, стратегиялық мақсаттардың, Ұлттық жоспар міндеттерінің декомпозициясын негізге ала отырып, толтыру жүзеге асырылады.
"Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру" деген блок Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының стратегиялық мақсаттарына, міндеттері мен көрсеткіштеріна сүйене отырып, қағаз жеткізгіште ҚБП форматында немесе құпиялылық дәрежесіне байланысты құпия түрде толтырылады.
"Өзге жоспарлау құжаттарды, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді іске асыру және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну" деген блок мақсаттар мен көрсеткіштерге қол жеткізуге бағытталған нысаналы индикаторларды, өзге жоспарлау құжаттарының (тұжырымдамалардың, стратегиялардың (доктриналардың), ұлттық жобалардың, мемлекеттік бағдарламалардың, кешенді жоспарлардың, жол карталарының) күтілетін нәтижелерін, сондай-ақ заңнамалық тұрғыда белгіленген функциялар мен өкілеттіктерді орындауға және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға негізделген нысаналы индикаторларды толтыруды көздейді.
Егер мемлекеттік орган МЖЖ жоғары тұрған құжаттарын және (немесе) өзге жоспарлау құжаттарын іске асыруға қатыспаған жағдайларда, бұл блоктарды толтыру талап етілмейді.

1) ожидаемый результат
2) расходы, в т.ч. за счет:
республиканского бюджета
местного бюджета
Национального фонда РК
других источников
2.
Инвестиционный проект 2
1) ожидаемый результат
2) расходы, в т.ч. за счет:
республиканского бюджета
местного бюджета
Национального фонда РК
других источников
2
Целевой индикатор 2
Регион 1
3.
Инвестиционный проект 3
1) ожидаемый результат
2) расходы, в т.ч. за счет:
республиканского бюджета
местного бюджета
Национального фонда РК
других источников
4.
Инвестиционный проект 4
1) ожидаемый результат
2) расходы, в т.ч. за счет:
республиканского бюджета
местного бюджета
Национального фонда РК
других источников
Регион n
Целевой индикатор n
Первый руководитель ________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к Инвестиционному плану
государственного органа
Пояснение по заполнению Инвестиционного плана государственного органа
1. В строке "(наименование государственного органа)" указывается полное наименование государственного органа, разрабатывающего план развития.
2. В строке "(плановый период)" указывается пятилетний период, на который разрабатывается план развития.
3. Инвестиционный план заполняется в табличном виде c разделением на блоки, направленные на реализацию Национального плана, Стратегии национальной безопасности и иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг.
В блоке "Реализация Национального плана развития" заполнение осуществляется исходя из декомпозиции ключевых национальных индикаторов, стратегических целей, задач Национального плана.
Блок "Реализация Стратегии национальной безопасности" заполняется исходя из стратегических целей, задач и показателей Стратегии национальной безопасности, на бумажном носителе в формате ДСП или секретно в зависимости от статуса секретности.
Блок "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг" предусматривает заполнение целевых индикаторов, направленных на достижение целей и показателей, ожидаемых результатов иных документов планирования (концепций, стратегий (доктрин), национальных проектов, государственных программ, комплексных планов, дорожных карт), а также обусловленных выполнением законодательно установленных функций и полномочий и предоставлением государственных услуг.
В случаях, если государственный орган не участвует в реализации вышестоящих документов СГП и (или) иных документов планирования, заполнение по данным блокам не требуется.

4. "Бағыт", "Мақсат" деген жолдарда мәтіндік форматта мемлекеттік органның бағыттары мен мақсаттары көрсетіледі.
5. "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі.
6. "Атауы" деген 2-бағанда жолдарға байланысты Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының (стратегиялық индикаторларының), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторларының/көрсеткіштерінің, нысаналы индикаторлардың, іс-шаралардың/жобалардың атаулары көрсетіледі.
Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторлары, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторлары/көрсеткіштері, нысаналы индикаторлар мемлекеттік органның даму жоспарынан көшіріледі және іске асырылатын іс-шаралар/жобалар тізбесі арқылы ашып көрсетіледі.
Қажет болған жағдайда осы Әдістеменің 33-тармағының ережелеріне сәйкес инвестициялық жоспарда мақсаттарға қол жеткізу үшін қажетті міндеттер мен нәтиже көрсеткіштері көрсетілуі мүмкін.
Іс-шаралар/жобалар бойынша:
- "нәтиже" деген жол бойынша жоспарланған іс-шараның/жобаның іске асырылуынан күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер;
- "млн теңге" деген жол бойынша іс-шараны/жобаны іске асыру үшін және тиісті күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсерге қол жеткізуге қажетті қаржы сомасы көрсетіледі.
7. "Жауапты орындаушы" деген 3-бағанда нысаналы индикаторға қол жеткізуге – мемлекеттік орган басшысының жетекшілік ететін орынбасары деңгейінде, іс-шараны/жобаны іске асыруға – мемлекеттік органның ведомствосы, құрылымдық бөлімшесінің басшысы деңгейінде жауапты лауазымды адам көрсетіледі;
8. "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда нысаналы индикаторлардың және (немесе) іс-шаралардың/жобалардың мәндерінде куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі.
9. "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторлары (стратегиялық индикаторлары), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторлары/ көрсеткіштері, нысаналы индикаторлары мәндерінің өлшем бірліктері көрсетіледі.
"Іс-шара/жоба" деген жолдар бойынша осы іс-шараларды/жобаларды іске асыру нәтижесінде күтілетін нақты нәтижелердің және қаржыландырудың қажетті көлемінің миллион теңгедегі сомаларының өлшем бірліктері көрсетіледі.
10. "Аяқталу нысаны" деген 6-бағанда іске асыруға жоспарланған іс-шараны/жобаны орындаудың нақты нысандарын енгізу жолымен "Іс-шаралар/жобалар" деген жолдар бойынша толтырылады.
11. "Есептік жыл" деген 7-бағанда нысаналы индикаторлар мен жоғары тұрған құжаттар көрсеткіштерінің (болған жағдайда), жоспарланған іс-шаралар/жобалар нәтижелерінің нақты мәндері, сондай-ақ есептік кезеңде оларды іске асыруға бөлінген қаржылық қаражаттың көлемдері көрсетіледі.
Есептік жыл – бұл ағымдағы жылдың алдындағы жыл.

4. В строках "Направление", "Цель" в текстовом формате указываются направления и цели плана развития государственного органа.
5. В графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер.
6. В графе 2 "Наименование" в зависимости от строк указываются наименования ключевых национальных индикаторов (стратегических индикаторов) Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов, мероприятий / проектов.
Ключевые национальные индикаторы Национального плана, целевые индикаторы / показатели Стратегии национальной безопасности, целевые индикаторы переносятся из плана развития государственного органа и раскрываются через перечень реализуемых мероприятий / проектов.
При необходимости в соответствии с положениями пункта 33 настоящей Методики в инвестиционном плане могут быть отражены задачи и показатели результатов, необходимые для достижения целей.
По мероприятиям/проектам указываются:
- по строке "результат" ожидаемый социально-экономический эффект от реализации запланированного мероприятия / проекта;
- по строке "млн теңге" сумма средств, необходимых для реализации мероприятия / проекта и достижения соответственно ожидаемого социально-экономического эффекта.
7. В графе 3 "Ответственный исполнитель" указывается должностное лицо, ответственное за достижение целевого индикатора – на уровне курирующего заместителя руководителя государственного органа, за реализацию мероприятия/проекта – на уровне руководителя ведомства, структурного подразделения государственного органа;
8. В графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевых индикаторов и (или) мероприятий / проектов.
9. В графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения значений ключевых национальных индикаторов (стратегических индикаторов) Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов.
По строкам "Мероприятие/проект" указываются единицы измерения конкретных результатов, ожидаемых от реализации данных мероприятий/проектов, и сумм необходимого объема финансирования в миллионах теңге.
10. Графа 6 "Форма завершения" заполняется по строкам "Мероприятия/проекты" путем введения конкретных форм исполнения планируемого к реализации мероприятия/проекта.
11. В графе 7 "Отчетный год" указываются фактические значения целевых индикаторов и показателей вышестоящих документов (при наличии), результатов запланированных мероприятий/проектов, а также объемы финансовых средств, выделенных на их реализацию в отчетном году.
Отчетный год – это год, предшествующий текущему году;

12. "Ағымдағы жылғы жоспар (факт)" деген 8-бағанда нысаналы индикаторлардың, жоғары тұрған құжаттар көрсеткіштерінің (болған жағдайда) және іс-шаралардың/жобалардың , ағымдағы кезеңдегі жоспарлы мәндері, сондай-ақ ағымдағы жылғы (кезекті бес жылдық кезеңге даму жоспарын әзірлеу жылында) жоспарланған қаржылық қаражаттың көлемдері ) көрсетіледі.
Ағымдағы жыл – жоспарлы кезеңге арналған МЖЖ құжатын әзірлеу жылы.
Мемлекеттік органның даму жоспары түзетілген жағдайда, 8-бағанда нысаналы индикатордың, МЖС жоғары тұрған құжат көрсеткішінің, жоспарланған іс-шара/жоба нәтижесінің, нақты мәні көрсетіледі.
13. Іс-шаралар/жобалар бойынша есепті және жоспарлы мәндер қаржыландыру нәтижесі мен сомасының мәндері бөлінісінде көрсетіледі.
14. "Жоспарлы кезең" деген негізгі бағанның 9-13-бағандарында Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының (стратегиялық индикаторларының), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының көрсеткіштерінің, нысаналы индикаторлардың, жылдар бөлінісінде жоспарлы бес жылдық кезеңге қол жеткізуге жоспарланатын іс-шараларды/жобаларды қаржыландыру нәтижелері мен сомаларының болжамды мәндері көрсетіледі.
15. "Қаржыландыру көзі" деген 14-бағанда қаржыландыру көзі: республикалық және (немесе) жергілікті бюджеттердің қаражаты, бюджеттен тыс көздер РБ, ЖБ , БТК қысқартулар түрінде көрсетіледі.
16. "ББ.КББ коды" деген 15-бағанда егер қаржылық көзі ретінде республикалық немесе жергілікті бюджет көрсетілсе, онда әрбір іс-шараға/жобаға қарама қарсы жоспарланған нысаналы индикаторларға қол жеткізуді қамтамасыз ететін мемлекеттік органның бюджеттік бағдарламасының (кіші бағдарламасының) коды (атаусыз) көрсетіледі.
17. Бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) мемлекеттік органның бірнеше мақсаттарын іске асыруға бағыттауына жол берілмейді, мыналарды:
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын, тұрақты сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету жөніндегі қызметін қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік бағдарламаларды;
бюджет бағдарламаларының әртүрлі әкімшілері арасында қаржы жылы ішінде бөлінуге жататын Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін пайдалануға бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарламаны қоспағанда.
18. "Қаржылық ресурстар" деген жолда мемлекеттік органның мақсаттары бөлінісінде жылдар бойынша мемлекеттік органның бюджеттік шығыстарының жиынтығы түріндегі деректер келтіріледі.
19. "ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "Өзге құжаттар мен функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "Жалпы қаржыландыру көлемі" деген бағандарда талап етілетін қаржыландыру көлемінің жиыны көрсетіледі.
"Оның ішінде нысаналы индикаторлармен қамтылмаған бюджет қаражаты" деген жол бойынша 001 бюджеттік бағдарлама шеңберінде жоспарлы кезеңге мемлекеттік органның бөлінген, жоспарланған және болжанған бюджет қаражатының көлемдері көрсетіледі.

12. В графе 8 "План (факт) текущего года" указываются плановые значения текущего периода целевых индикаторов, показателей вышестоящих документов (при наличии) и мероприятий/проектов, а также объемов финансовых средств, запланированных в текущем году.
Текущий год – год разработки документа СГП на плановый период.
В случае корректировки плана развития государственного органа в графе 8 указывается фактическое значение целевого индикатора, показателя вышестоящего документа СГП, результата запланированного мероприятия / проекта.
13. По мероприятиям/проектам отчетные и плановые значения указываются в разрезе значений результата и суммы финансирования.
14. В графах 9-13 основной графы "Плановый период" указываются прогнозные значения ключевых национальных индикаторов (стратегических индикаторов) Национального плана, показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов, результатов и сумм финансирования мероприятий / проектов, планируемые к достижению в разрезе годов планового пятилетнего периода.
15. В графе 14 "Источник финансирования" указывается источник финансирования: средства республиканского и (или) местных бюджетов, внебюджетные источники в виде аббревиатур РБ, МБ, ВИ.
16. В графе 15 "Код БП.БПП" в случае, если источником финансирования указывается республиканский или местный бюджеты, то напротив каждого мероприятия/проекта указывается код (без наименования) бюджетной программы (подпрограммы) государственного органа, посредством которой будет обеспечено достижение запланированных целевых индикаторов государственного органа.
17. Не допускается направление бюджетной программы (подпрограммы) на реализацию нескольких целей государственного органа, за исключением:
бюджетных программ, направленных на обеспечение деятельности государственных учреждений по осуществлению государственных функций, полномочий и оказанию вытекающих из них государственных услуг, имеющих постоянный характер;
распределяемой бюджетной программы, направленной на использование резерва Правительства Республики Казахстан, подлежащей распределению в течение финансового года между различными администраторами бюджетных программ.
18. В строке "Финансовые ресурсы" приводятся данные в виде свода бюджетных расходов государственного органа по годам в разрезе целей государственного органа.
19. В строках "Итого финансовых ресурсов на реализацию НПР", "Итого финансовых ресурсов на реализацию СНБ", "Итого финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций", "Общий объем финансирования" указывается итоговый объем требуемого финансирования.
По строке "в том числе бюджетные средства, не охваченные целевыми индикаторами" указываются объемы бюджетных средств государственного органа, выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.

20. "Басым және проблемалық аймақтар картасы" деген 3-бөлімде былайша толтырылады:
1) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда даму жоспарының нысаналы индикаторларының атауы инвестициялық жоспардан көшіріледі;
"Міндет/іс-шара/жоба" деген жол бойынша қойылған мақсаттарға қол жеткізу үшін шешімі басым болып табылатын міндеттер (іс-шара/жоба) тиісінше тізбеленеді.
Қажет болған жағдайда міндетті/проблеманы шешуге немесе нысаналы мақсатқа қол жеткізуге қамтылған астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы көрсетіледі.
Міндет деп белгіленген проблеманы шешуге бағытталған шаралар кешені түсініледі. Мысалы, "үш ауысымды оқытуды жою" міндеті жаңа мектептер салу, жұмыс істеп тұрған мектептерді реконструкциялау және күрделі жөндеу, жекеменшік мектептерді ашу, ғимараттарды сатып алу сынды шаралар кешені көзделуі мүмкін.
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда нысаналы индикаторлардың және міндеттердің (іс-шараның/жобаның) күтілетін нәтижелері мәндерінің өлшем бірліктері көрсетіледі.
4) "Базалық мәні" деген 4-бағанда қажеттілікті есептеу және прогресс динамикасын одан әрі салыстыру үшін қажетті қойылған міндет (шара/жоба) көрсеткішінің нақты немесе ағымдағы мәні көрсетіледі.
5) "Нормативтік мәні" деген 5-бағанда бекітілген стандартқа, нормативке сәйкес есептелген қойылған міндет (іс-шара/жоба) көрсеткішінің мәні көрсетіледі.
6) "Қажеттілік" деген 6-бағанда нормативтік және базалық мәндердің айырмашылығы көрсетіледі.
7) 7-11-бағандарында жоспарлы бес жылдық кезеңнің жылдары бөлінісінде қол жеткізуге жоспарланатын нысаналы индикаторлардың, қойылған міндеттер (іс-шаралар/жобалар) көрсеткіштерінің болжамды мәндері көрсетіледі.
21. Инвестициялық жобаларды іске асыру қажет болған жағдайда, мемлекеттік орган Мемлекеттік инвестициялық жобалардың болжамды тізбесін қалаптастырады. Болжамды тізбе мынадай түрде толтырылады:
1) "№" деген 1-бағанда нысаналы индикаторлардың және инвестициялық жобалардың өтпелі реттік нөмірлері көрсетіледі.
2) "Атауы" деген 2-бағанда нысаналы индикаторлардың және ҚР Ұлттық қоры, республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын нысаналы индикаторларды және (болған жағдайда) жергілікті инвестициялық жобаларды орындау үшін іске асыруға ұсынылатын инвестициялық жобалардың атауы көрсетіледі.
"күтілетін нәтиже" деген жол бойынша күтілетін әлеуметтік-экономикалық нәтиженің (әсердің) атауы сандық мәнде көрсетіледі (мысалы, жолдың ұзындығы).
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда нысаналы индикаторлар мәндерінің, инвестициялық жобаларды қажыландырудың күтілетін нәтижелері мен көлемдерінің өлшем бірліктері миллион теңгемен көрсетіледі.

20. Карта приоритетных и проблемных зон заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер.
2) в графе 2 "Наименование" наименование целевых индикаторов плана развития переносятся из инвестиционного плана.
По строке "Задача / мероприятие / проект" перечисляются соответственно задачи (мероприятия / проекты), решение которых приоритетно для достижения поставленных целей.
При необходимости указывается наименование столицы, областей, городов республиканского значения, задействованных в решении задачи/проблемы или достижении целевого индикатора.
Под задачей понимается комплекс мер, направленных на решение обозначенной проблемы. К примеру, задача "ликвидация трехсменного обучения" может предусматривать комплекс таких мер как строительство новых школ, реконструкция и капитальный ремонт действующих школ, открытие частных школ, приобретение зданий;
3) в графе 3 "Единица измерения" указываются единицы измерения значений целевых индикаторов и ожидаемых результатов задачи (мероприятия / проекта).
4) в графе 4 "Базовое значение" указывается фактическое или текущее значение показателя поставленной задачи (мероприятия / проекта), необходимое для расчета потребности и дальнейшего сравнения динамики прогресса;
5) в графе 5 "Нормативное значение" указывается значение показателя поставленной задачи (мероприятия / проекта), рассчитываемое согласно утвержденным нормативам, стандартам;
6) в графе 6 "Потребность" указывается разница нормативного и базового значений;
7) в графах 7-11 указываются прогнозные значения целевых индикаторов, показателей поставленных задач (мероприятий/проектов), планируемые к достижению в разрезе годов планового пятилетнего периода.
21. В случае необходимости реализации инвестиционных проектов государственным органом формируется Прогнозный перечень инвестиционных проектов. Прогнозный перечень заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "№" указываются сквозные порядковые номера целевых индикаторов и инвестиционных проектов;
2) в графе 2 "Наименование" указывается название целевых индикаторов и республиканских инвестиционных проектов, предлагаемых к реализации во исполнение целевых индикаторов и (при наличии) местных инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств республиканского бюджета, Национального фонда РК;
по строке "ожидаемый результат" указывается название ожидаемого социально-экономического результата (эффекта) в количественном выражении (например, протяженность дороги);
3) в графе 3 "Единица измерения" указываются единицы измерения значений целевых индикаторов, ожидаемых результатов и объемов финансирования инвестиционных проектов в миллионах теңге;

4) "Жалпы нәтиже/жобаның жалпы құны" деген 4-бағанда:
"күтілетін нәтиже" деген жол бойынша бекітілген құжаттамаға сәйкес инвестициялық жобаны іске асырудан күтілетін әлеуметтік-экономикалық нәтиженің қорытынды мәні немесе инвестициялық жобаға бастамашылық жасаған жағдайда, инвестициялық жобаны іске асыру кезінде күтілетін әлеуметтік-экономикалық нәтиженің болжамды жалпы мәні көрсетіледі.
"шығыстар, оның ішінде есебінен:" деген жол бойынша құжаттамаға сәйкес инвестициялық жобаның жалпы құны көрсетіледі, "республикалық бюджет", "жергілікті бюджет", "ҚР Ұлттық қоры" және "басқа көздерден" деген жолдар бойынша аталған қаржыландыру көздері бөлінісіндегі қаражат көлемі көрсетіледі.
Басқа да қаржыландыру көздері ретінде жеке инвестициялар, ұйымдардың меншікті қаражаты, т.б. көрсетілуі мүмкін.
5) "Есептік кезеңдегі факт" деген 5-бағанда инвестициялық жобаны іске асыру/қаржыландыру басталғаннан бастап бір жылға дейінгі және ағымдағы жылдың алдындағы кезеңге нақты алынған әлеуметтік-экономикалық нәтижелер мен бөлінген/игерілген қаражаттың жиынтығы толтырылады.
6) "Ағымдағы жылғы жоспар" деген 6-бағанда нысаналы нәтиженің, әлеуметтік-экономикалық нәтиженің және ағымдағы жылы инвестициялық жоба шығыстарының , жоспарлы мәні көрсетіледі.
7) "Болжам" деген негізгі бағаның 7-11-бағандарында нысаналы индикаторлардың, инвестициялық жобалардың әлеуметтік-экономикалық нәтижелерінің болжамды мәндері және жоспарлы кезеңдегі жылдар бөлінісіндегі қажетті шығыстардың көлемдері көрсетіледі.
8) "Қалған қажеттілік" деген 12-бағанда құжаттамаға сәйкес жалпы қажеттілік пен барлық көздер есебінен бес жылдық кезеңде іске асыруға нақты бөлінген, жоспарланған және болжанатын қаражат арасындағы әлеуметтік-экономикалық нәтиженің сандық мәні және іске асыру үшін қажетті инвестициялық жобаның шығыстар сомасы көрсетіледі.
9) "Жұмыс орындарын құру" деген 13-14-бағандарында тиісінше әрбір нақты инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде құрылатын уақытша және тұрақты жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
10) "Жобаға құжаттама бойынша ақпарат" деген 15-бағанда әрбір инвестициялық жоба бойынша мәтіндік режимде құжаттаманың бар/жоғы туралы ақпарат көрсетіледі.
Жалғасып жатқан инвестициялық жобалар бойынша "Мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру, инвестициялық ұсынысты, техникалық-экономикалық және қаржылық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамалар жүргізу, бюджеттік кредиттеудің орындылығын айқындау, мемлекеттік инвестициялық жобалар портфелін қалыптастыру, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялық жобалардың бекітілген (нақтыланған) параметрлерін түзету, іріктеу, іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 28 маусымдағы № 59 бұйрығына сәйкес қолда бар құжаттаманың толық тізбесі (инвестициялық ұсыныс, экономикалық сараптаманың қорытындысы, жобалау-сметалық құжаттама, салалық және (немесе) мемлекеттік сараптаманың қорытындысы және т. б.) көрсетіледі.
Жаңа инвестициялық жобалар бойынша толтыру талап етілмейді.

4) в графе 4 "Общий результат/Общая стоимость проекта":
по строке "ожидаемый результат" указывается итоговое значение ожидаемого социально-экономического результата от реализации инвестиционного проекта в соответствии с утвержденной документацией или в случае инициирования инвестиционного проекта – прогнозное общее значение ожидаемого социально-экономического результата при реализации инвестиционного проекта;
по строке "расходы, в т.ч. за счет:" указывается общая стоимость инвестиционного проекта согласно документации, по строкам "республиканского бюджета", "местного бюджета", "Национального фонда РК" и "других источников" указываются объемы средств в разрезе перечисленных источников финансирования.
В качестве других источников финансирования могут быть указаны частные инвестиции, собственные средства организаций и др.;
5) в графе 5 "Факт за отчетный период" заполняется свод фактически полученных социально-экономических результатов и выделенных / освоенных средств за период с начала реализации / финансирования инвестиционного проекта до года, предшествующего текущему году;
6) в графе 6 "План на текущий год" указывается плановое значение целевого результата, социально-экономического результата и расходов инвестиционного проекта в текущем году;
7) в графах 7-11 основной графы "Прогноз на:" указываются прогнозные значения целевых индикаторов, социально-экономических результатов инвестиционных проектов и объемы необходимых расходов в разрезе годов планового периода.
8) в графе 12 "Оставшаяся потребность" указывается количественное значение социально-экономического результата и сумма расходов инвестиционного проекта, необходимая для реализации, как разница между общей потребностью согласно документации и фактически выделенными, запланированными и прогнозируемыми к реализации в пятилетнем периоде средствами за счет всех источников;
9) в графах 13-14 "Создание рабочих мест" указываются соответственно количество временных и постоянных рабочих мест, создаваемых в рамках реализации каждого конкретного инвестиционного проекта;
10) в графе 15 "Информация по документации к проекту" в текстовом режиме по каждому инвестиционному проекту указывается информация о наличии / отсутствии документации.
По продолжающимся инвестиционным проектам указывается полный перечень имеющейся документации (инвестиционное предложение, заключение экономической экспертизы, проектно-сметная документация, заключение отраслевой и (или) государственной экспертизы и т.д.) в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июня 2025 года № 59 "Об утверждении Правил планирования и реализации государственных инвестиционных проектов, разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения, технико-экономического и финансово-экономического обоснований, определения целесообразности бюджетного кредитования, формирования портфеля государственных инвестиционных проектов, а также корректировки утвержденных (уточненных) параметров, отбора, мониторинга и оценки реализации государственных инвестиционных проектов".
По новым инвестиционным проектам заполнение не требуется.

11) "Нысаналы индикатор" деген жолда бойынша 4, 5, 12-15-бағандар толтырылмайды.
12) "Өңір" деген жолды инвестициялық жобаның орындалуы жүргізіліп жатқан астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың атауы көрсетіледі.
Бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 9-қосымша
Нысан
______________________________ бекітілген _______________________ (жоспарлы кезең) жылдарға арналған __________________________________ (мемлекеттік органның атауы) даму жоспарының іске асырылуы туралы есеп
Есеп беру кезеңі:______________________

11) в строке "Целевой индикатор" графы 4,5,12-15 не заполняются.
12) в строке "Регион" указывается наименование столицы, области, города республиканского значения, где ведется исполнение инвестиционного проекта.
Приложение 6 к приказу
Приложение 9
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Отчет о реализации плана развития
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
на _______________________ годы,
(плановый период)
утвержденного _____________________________________________________
Период отчета: _____________________

1. Нысаналы индикаторларға қол жеткізу және іс-шараларды/жобаларды орындау
Атауы
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Орындау мерзімі
Аяқтау нысаны
Көрсеткіш / қаржыландыру көлемі
Қол жеткізу/орындау / игеру туралы ақпарат (қол жеткізбеу / орындамау/игермеу себептерімен)
Жоспар
Факт
Қол жеткізу / орындау / игеру
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы
1-бағыт
1-түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикатор)
Мақсат
1-нысаналы индикатор
Іс-шаралар / жобалар
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
2-нысаналы индикатор
Іс-шаралар / жобалар
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
n-түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикаторы)
Мақсат
n-нысаналы индикатор
Іс-шаралар / жобалар
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
n-бағыты
n-түйінді ұлттық индикатор (стратегиялық индикаторы)
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
Іс-шаралар / жобалар
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
ҰДЖ іске асырылуына қаржылық ресурстарының ЖИЫНТЫҒЫ
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы
1-бағыт
1-нысаналы индикатор/көрсеткіш
Мақсат
1-нысаналы индикатор
Іс-шаралар / жобалар...
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
2-нысаналы индикатор
Іс-шаралар / жобалар...
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
n-нысаналы индикатор/көрсеткіші
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
Іс-шаралар / жобалар...
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
n-бағыты
n-нысаналы индикатор/көрсеткіші
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
Іс-шаралар / жобалар...
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
Құрылған жұмыс орындарының саны
n-нысаналы индикатор/көрсеткіші
ҰҚС іске асырылуына қаржылық ресурстарының ЖИЫНТЫҒЫ
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша...
Жоспарлаудың өзге құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді іске асыру
n-бағыты
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
Іс-шаралар / жобалар...
көрсеткіш
сомасы
Қаржылық ресурстар
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша...
Құрылған жұмыс орындарының саны
Жоспарлаудың өзге құжаттарын, функцияларды іске асырылуына қаржылық ресурстарының ЖИЫНТЫҒЫ
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша
ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
оның ішінде қаржыландыру еөздері бойынша...
Құрылған жұмыс орындарының жиынтық саны

1. Достижение целевых индикаторов и исполнение мероприятий/проектов
Наименование
Источник информации
Единица измерения
Срок исполнения
Форма завершения
Показатель / объемы финансирования
Информация о достижении /исполнении/освоении (с причинами недостижения / неисполнения /неосвоения)
План
Факт
Доля достижения/ исполнения/ освоения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Реализация Национального плана развития
Направление 1
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор) 1
Цель
Целевой индикатор 1
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
Целевой индикатор 2
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор) n
Цель
Целевой индикатор n
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
Направление n
Ключевой национальный индикатор (стратегический индикатор)n
Цель
Целевой индикатор n
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию НПР
в том числе по источникам финансирования …
Реализация Стратегии национальной безопасности
Направление 1
Целевой индикатор / показатель 1
Цель
Целевой индикатор 1
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
Целевой индикатор 2
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
Целевой индикатор / показатель n
Цель
Целевой индикатор n
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
Направление n
Целевой индикатор / показатель n
Цель
Целевой индикатор n
Мероприятия / проекты …
результат
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию СНБ
в том числе по источникам финансирования …
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг
Направление n
Цель
Целевой индикатор n
Мероприятия / проекты …
показатель
сумма
Финансовые ресурсы
в том числе по источникам финансирования …
Количество созданных рабочих мест
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций
в том числе по источникам финансирования …
ИТОГО ФИНАНСОВЫХ РЕСУРСОВ
в том числе по источникам финансирования …
Итоговое количество созданных рабочих мест

2. Талдамалық жазба
Бірінші басшы ________________________________________________
қолы, тегі, аты-жөні
Мемлекеттік органның даму
жоспарының іске асырылуы
туралы есебіне қосымша
Мемлекеттік органның даму жоспарының іске асырылуы туралы есебін толтыру бойынша түсіндірмелер
Мемлекеттік органның даму жоспарын іске асыру туралы есебі мынадай тәртіппен толтырылады.
1. "(мемлекеттік органның атауы)" деген жолда даму жоспарын әзірлеуші мемлекеттік органның толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда даму жоспары әзірленген жоспарлы бесжылдық кезең көрсетіледі.
3. "бекітілген" деген жолда мемлекеттік органның даму жоспары бекітілген құжаттың деректемелері көрсетіледі: бұйрықтың атауы, нөмірі және бекітілген күні.
4. "Есеп беру кезеңі:" деген жолда даму жоспары әзірленген жоспарлы бес жылдық кезеңнің есептік жылы көрсетіледі.
5. "Нысаналы индикаторларға қол жеткізу және іс-шараларды/ жобаларды орындау" бөлімі МЖЖ жоғары тұрған құжаттарың (Ұлттық жоспарының, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының) және жоспарлаудың, мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктердің және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің өзге де құжаттарын іске асыруға бағытталған блоктарға бөлінген.
"Ұлттық жоспарының іске асырылуы" және "Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы" деген блоктарын толтыру түйінді ұлттық индикаторлардың, стратегиялық мақсаттардың, Ұлттық жоспарының міндеттерінің және (немесе) стратегиялық мақсаттарының, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының міндеттері мен көрсеткіштерінің декомпозициясына негізделе отырып, жүзеге асырылады.
"Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру" бөлімі қағаз жеткізгіште ҚБПҮ форматында немесе құпиялылық мәртебесіне байланысты құпия түрде толтырылады.
"Жоспарлаудың өзге құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді іске асыру" блогы жоспарлаудың өзге құжаттарының (тұжырымдамалардың, стратегиялардың (доктриналардың), ұлттық жобалардың, кешенді жоспарлардың, жол карталарының) мақсаттары мен көрсеткіштеріне, күтілетін нәтижелеріне қол жеткізуге бағытталған, сондай-ақ заңнамалық тұрғыдан белгіленген функциялар мен өкілеттіктер және мемлекеттік қызметтер көрсетуге негізделген нысаналы индикаторларды толтыруды көздейді.
6. Бөлім мынадай жолмен толтырылады:
1) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторларының (стратегиялық индикаторларының) атауы, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының көрсеткіштері, нысаналы индикаторлар мен нәтижелер, іс-шаралар/жобалар жолдарына байланысты көрсетіледі;

2. Аналитическая записка
Первый руководитель ______________________________________________
подпись, фамилия, инициалы
Приложение к Отчету
о реализации плана развития
государственного органа
Пояснения по заполнению формы Отчета о реализации плана развития государственного органа
Отчет о реализации плана развития государственного органа заполняется в следующем порядке.
1. В строке "(наименование государственного органа)" указывается полное наименование государственного органа-разработчика плана развития.
2. В строке "(плановый период)" указывается плановый пятилетний период, на который разработан план развития.
3. В строках "утвержденного" указываются реквизиты правового акта, которым утвержден план развития государственного органа: наименование, номер и дата утверждения приказа.
4. В строке "Период отчета:" указывается отчетный год планового пятилетнего периода, на который разработан план развития.
5. Таблица раздела "Достижение целевых индикаторов и исполнение мероприятий/ проектов" разделена на блоки, направленные на реализацию вышестоящих документов СГП (Национального плана, Стратегии национальной безопасности) и иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг.
В блоках "Реализация Национального плана развития" и "Реализация Стратегии национальной безопасности" заполнение осуществляется исходя из декомпозиции ключевых национальных индикаторов, стратегических целей, задач Национального плана и стратегических целей, задач и показателей Стратегии национальной безопасности.
Раздел "Реализация Стратегии национальной безопасности" заполняется на бумажном носителе в формате ДСП или секретно в зависимости от статуса секретности.
Блок "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг" предусматривает заполнение целевых индикаторов, направленных на достижение целей и показателей, ожидаемых результатов иных документов планирования (концепций, стратегий (доктрин), национальных проектов, государственных программ, комплексных планов, дорожных карт), а также обусловленных выполнением законодательно установленных функций и полномочий и предоставлением государственных услуг.
6. Раздел заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе 2 "Наименование" указываются в зависимости от строк наименования ключевых национальных индикаторов (стратегических индикаторов) Национального плана, показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов, мероприятий/проектов;

3) "Ақпарат көзі" деген 3-бағанда есептік кезеңдегі нысаналы индикатордың, іс-шараның/жобаның мәндерінде куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі;
4) "Өлшем бірлігі" деген 4-бағанда нысаналы индикатордың, іс-шара/жобаның өлшем бірліктері көрсетіледі;
5) "Орындау мерзімі" деген 5 және "Аяқтау нысаны" деген 6-бағандарда жоспарланған іс-шараны/жобаны орындаудың нақты мерзімдері мен нысандарын енгізу жолымен "Іс-шаралар/жобалар" жолдары бойынша толтырылады;
6) "Жоспар" деген 7, "Факт" деген 8, "Қол жеткізу/орындау/игеру үлесі" деген 9-бағандарда Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының (стратегиялық индикаторларының), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы көрсеткіштерінің, нысаналы индикаторлар мен нәтижелердің жоспарлы және нақты мәндері, жоспарланған іс-шаралар / жобалар бөлінісінде қаржыландыру көлемі миллион теңгеде, сондай-ақ оларға нақты қол жеткізу / орындау үлесі пайызда көрсетіледі;
7) "Қол жеткізу/орындау/игеру туралы ақпарат (қол жеткізбеу/орындамау/игермеу себептерімен)" деген 10-бағанда Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторларына/стратегиялық (стратегиялық индикаторларына), Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының көрсеткіштеріне, нысаналы индикаторлар мен нәтижелерге қол жеткізу, іс-шараларды/жобаларды іске асыру барысы туралы егжей-тегжейлі ақпарат көрсетіледі.
Орындамаған, ішінара орындаған кезде орындауды бұзу тәуекелдерін болдырмау және (немесе) азайту жөніндегі мемлекеттік орган қабылдаған шараларды көрсете отырып, жоспарланған іс-шараларды орындамау/қаржы қаражатын игермеу себептері көрсетіледі.
8) "Қаржылық ресурстар" деген жолдарда мемлекеттік органның нысаналы индикаторлары бөлінісінде мемлекеттік органның шығыстары бойынша жиынтық деректер келтіріледі;
9) "оның ішінде қаржыландыру көздері бойынша" деген жолдарда қаржыландыру көздері бойынша (РБ, ЖБ, БТК) қаржылық көлемі көрсетіледі;
10) "Қаржылық ресурстар жиыны" деген жолдарда даму жоспары бойынша және блоктар бойынша мемлекеттік органның жоспарланған және нақты бюджетінің жиынтық көлемі көрсетіледі.
7. "Талдамалық жазба" деген бөлімде:
орындамаудың немесе ішінара орындаудың негізгі себептерін көрсете отырып, белгіленген нысаналы индикаторларға, және болған жағдайда, міндеттер нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізудің, жоспарланған іс-шаралардың/жобалардың нақты орындалуының жалпы динамикасы туралы;
проблемаларды шешудің және мақсаттарға қол жеткізудің, даму жоспарын іске асырудың елдің, жетекшілік ететін саланың / қызмет саласының әлеуметтік-экономикалық дамуына әсерінің дәрежесі туралы;
белгіленген нысаналы индикаторларға қол жеткізбеудің өңірдегі, елдегі әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға әсері туралы;
игілік алушылардың қанағаттану деңгейі (болған жағдайда), оның ішінде жоспарланғаннан ұсынылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нақты көлемінің деңгейі туралы;
жүргізілген бақылау іс-шаралары, мемлекеттік аудит және сараптамалық-талдамалық іс-шаралар, қоғамдық мониторинг туралы мәліметтер;
қорытындылар мен ұсыныстар, оның ішінде құжатты түзету, қаржыландыру көлемі, қолданыстағы заңнаманы өзгерту туралы ақпарат көрсетіледі.
Бұйрығына 7-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 10-қосымша
Нысан
________________________________ (астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы) _____________ (жоспарлы кезең) жылдарға арналған даму жоспары

3) в графе 3 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевого индикатора, мероприятия / проекта в отчетном периоде;
4) в графе 4 "Единица измерения" указываются единицы измерения целевого индикатора, мероприятия / проекта;
5) графы 5 "Срок исполнения" и 6 "Форма завершения" заполняются по строкам "Мероприятия / проекты" путем введения конкретных сроков и форм исполнения планируемого мероприятия / проекта;
6) в графах 7 "План", 8 "Факт", 9 "Доля достижения/ исполнения/освоения" указываются плановые и фактические значения ключевых национальных индикаторов (стратегических индикаторов) Национального плана, показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов и результатов, объемы финансирования в разрезе запланированных мероприятий/проектов в миллионах теңге, а также доля их фактического достижения/исполнения в процентах;
7) в графе 10 "Информация о достижении/исполнении/освоении (с причинами недостижения/неисполнения/неосвоения)" отражается детальная информация о ходе достижения ключевых национальных индикаторов/ стратегических целей (стратегических индикаторов) Национального плана, показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов, реализации мероприятий/проектов.
При неисполнении, частичном исполнении указываются причины неисполнения запланированных мероприятий/неосвоения финансовых средств с указанием принятых государственным органом мер по предотвращению и (или) минимизации рисков срыва исполнения.
8) в строках "Финансовые ресурсы" приводятся сводные данные по расходам государственного органа в разрезе целевых индикаторов государственного органа;
9) в строках "в том числе по источникам финансирования" объемы финансирования указываются по источникам финансирования (РБ, МБ, ВИ);
10) в строках "Итого финансовые ресурсы" указывается итоговый объем запланированного и фактического бюджета государственного органа по плану развития и по блокам.
7. Раздел "Аналитическая записка" содержит информацию:
об общей динамике достижения установленных целевых индикаторов, и при наличии, показателей результатов задач, фактического исполнения запланированных мероприятий/проектов с указанием основных причин неисполнения или частичного исполнения;
о степени решения проблем и достижения целей, влияния реализации плана развития на социально-экономическое развитие страны, курируемой отрасли/ сферы деятельности;
о влиянии недостижения установленных целевых индикаторов на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в регионе, стране;
об уровне удовлетворенности благополучателей (в случае наличия), в том числе уровне фактического объема предоставленных государственных услуг от запланированных;
сведения о проведенных контрольных мероприятиях, государственном аудите и экспертно-аналитических мероприятиях, общественном мониторинге;
выводы и предложения, в том числе предложения по корректировке документа, объемам финансирования, об изменении действующего законодательства.
Приложение 7 к приказу
Приложение 10
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
План развития _____________________________________
(наименование столицы, области, города республиканского значения)
на _____________________ годы
(плановый период)

1-бөлім. Паспорт
2-бөлім. Аумақты дамыту пайымы
3-бөлім. Ағымдағы жағдайды талдау
4-бөлім. Негізгі бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) және ресурстар
Атауы
Жауапты тұлғалар
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есептік жыл
Ағымдағы жылдың жоспары (факт)
Жоспарлы кезең
1 жыл
2 жыл
3 жыл
4 жыл
5 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы
1-бағыт
1
1-түйінді ұлттық индикатор
1.1.
1-мақсат
1.1.1.
1-нысаналы индикатор
1-міндет (болған жағдайда)
1-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
1.2.
2-мақсат
1.2.1.
2-нысаналы индикатор
2-міндет (болған жағдайда)
2-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
2
n-түйінді ұлттық индикаторы
2.1.
n-мақсаты
2.1.1.
n-нысаналы индикаторы …
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n -бағыты
3
n-түйінді ұлттық индикаторы
3.1.
n-мақсаты
3.1.1.
n-нысаналы индикаторы …
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын іске асыру (құпия, ҚБП)
1-бағыт
1
1-нысаналы индикатор / көрсеткіш
1.1.
1-мақсат
1.1.1.
1-нысаналы индикатор
1-міндет (болған жағдайда)
1-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
1.2.
2-мақсат
1.2.1.
2-нысаналы индикатор
2-міндет (болған жағдайда)
2-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
2
n- нысаналы индикатор / көрсеткіш
2.1.
n-мақсаты
2.1.1.
n-нысаналы индикаторы …
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n -бағыты
3
n- нысаналы индикатор / көрсеткіш
3.1.
n-мақсаты
3.1.1.
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
млн теңге
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді іске асырылуы
n-бағыты
n-мақсаты
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
Өзге құжаттарды және функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстадың ЖИЫНЫ
млн теңге
Қаржылық ресурстардың жалпы көлемі
млн теңге
оның ішінде: нысаналы индикаторлар және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржылық ресурстар
млн теңге

Раздел 1. Паспорт
Раздел 2. Видение развития территории
Раздел 3. Анализ текущей ситуации
Раздел 4. Основные направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии) и ресурсы
Наименование
Ответственные лица
Источник информации
Единица измерения
Отчетный год
План (факт) текущего года
Плановый период
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Реализация Национального плана развития
Направление 1
1
Ключевой национальный индикатор 1
1.1.
Цель 1
1.1.1.
Целевой индикатор 1
Задача 1 (при наличии)
Показатель результата 1 (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
1.2.
Цель 2
1.2.1.
Целевой индикатор 2
Задача 2 (при наличии)
Показатель результата 2 (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
2
Ключевой национальный индикатор n
2.1.
Цель n
2.1.1.
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
Направление n
3
Ключевой национальный индикатор n
3.1.
Цель n
3.1.1.
Целевой индикатор n …
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию НПР
млн. теңге
Реализация Стратегии национальной безопасности (секретно, ДСП)
Направление 1
1
Целевой индикатор / Показатель 1
1.1.
Цель 1
1.1.1.
Целевой индикатор 1
Задача 1 (при наличии)
Показатель результата 1 (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
1.2.
Цель 2
1.2.1.
Целевой индикатор 2
Задача 2 (при наличии)
Показатель результата 2 (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
2
Целевой индикатор / Показатель n
2.1.
Цель n
2.1.1.
Целевой индикатор n …
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
Направление n
3
Целевой индикатор / Показатель n
3.1.
Цель n
3.1.1.
Целевой индикатор n …
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн. теңге
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию СНБ
млн. теңге
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Направление n
Цель n
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций
Общий объем финансовых ресурсов
в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов

1. "(астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы)" деген жолда өңірдің толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда даму жоспары әзірленетін бесжылдық кезең көрсетіледі.
3. "Паспорт" деген 1-бөлімде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарларының:
1) атауын;
2) осы өңірдің негізгі сипаттамаларын;
3) бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштерін (болған жағдайда);
4) қажетті ресурстарын қамтитын негізгі параметрлері баяндалады.
4. "Аумақты дамыту пайымы" деген 2-бөлімде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру нәтижесінде өңірдің перспективалық жай-күйі сипатталады.
5. "Ағымдағы жағдайды талдау" деген 3-бөлімде өңірдегі әлеуметтік-экономикалық жағдайдың ағымдағы дамуы, негізгі проблемалардың кешенді сипаттамасы, сондай-ақ өңірдің бәсекелестік артықшылықтары мен мүмкіндіктері сипатталған.
Осы бөлімнің көлемі құжаттың жалпы көлемінің 30%-ынан аспауға тиіс.
6. "Бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көсреткіштері (болған жағдайда) мен ресурстар" деген 4-бөлімі Ұлттық жоспарды, Ұлттық қауіпсіздік стратегияны және жоспарлаудың өзге де құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асыруға бағытталған блоктарға бөле отырып, кестелік түрде толтырылады.
"Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы" деген блогында толтыру түйінді ұлттық индикаторлардың, стратегиялық мақсаттардың, ұлттық даму жоспарының міндеттерінің негізінде жүзеге асырылады.
"Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы" деген блогында қағаз жеткізгіште ҚБП форматында немесе құпиялылық мәртебесіне байланысты құпия түрде толтырылады.
"Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді іске асырылуы" деген блогында жоспарлаудың өзге құжаттарының (тұжырымдамалардың, стратегиялардың (доктриналардың), ұлттық жобалардың, кешенді жоспарлардың, жол карталарының) мақсаттары мен көрсеткіштеріне, күтілетін нәтижелеріне қол жеткізуге бағытталған, сондай-ақ заңнамалық тұрғыдан белгіленген функциялар мен өкілеттіктер және мемлекеттік қызметтер көрсетуге негізделген нысаналы индикаторларды толтыруды көздейді.
7. 4-бөлімді толтыру мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) "Бағыт", "Мақсат" деген жолдарда мәтіндік форматта өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының бағыттары мен мақсаттары көрсетіледі;
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарының мақсаттары жоспарлы кезеңнің соңына қарай аумақты дамытудың белгілі бір бағытының жай-күйін, оны дамытудың сапалық бағдарларын білдіреді.

1. В строке "(наименование столицы, области, города республиканского значения" указывается полное наименование региона.
2. В строке "плановый период" указывается пятилетний период, на который разрабатывается план развития.
3. В разделе 1 "Паспорт" излагаются основные параметры планов развития столицы, области, города республиканского значения, включающие:
1) наименование;
2) основные характеристики данного региона;
3) направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии);
4) необходимые ресурсы.
4. В разделе 2 "Видение развития территории" описывается перспективное состояние региона в результате реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения.
5. В разделе 3 "Анализ текущей ситуации" описываются текущее развитие социально-экономического положения в регионе, комплексная характеристика основных проблем, а также конкурентные преимущества и возможности региона.
Объем данного раздела не превышает 30% от общего объема документа.
6. Раздел 4 "Направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии) и ресурсы" заполняется в табличном виде c разделением на разделы, направленные на реализацию Национального плана, Стратегии национальной безопасности и иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг.
В блоке "Реализация Национального плана развития" заполнение осуществляется исходя из декомпозиции ключевых национальных индикаторов, стратегических целей, задач Национального плана развития.
Блок "Реализация Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан" заполняется на бумажном носителе в формате ДСП или секретно в зависимости от статуса секретности.
Блок "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг" предусматривает заполнение целевых индикаторов, направленных на достижение целей и показателей, ожидаемых результатов иных документов планирования (концепций, стратегий (доктрин), национальных проектов, комплексных планов, дорожных карт), а также обусловленных выполнением законодательно установленных функций и полномочий и предоставлением государственных услуг.
7. Заполнение раздела 4 осуществляется в следующем порядке:
1) в строках "Направление", "Цель" в текстовом формате указываются направления и цели социально-экономического развития региона;
Цели плана развития столицы, области, города республиканского значения представляют собой видение состояния определенного направления развития территории к концу планового периода, качественные ориентиры его развития.

2) "№" деген 1-бағанда Ұлттық жоспардың түпкілікті ұлттық индикаторларының, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторының/ көрсеткішінің, даму жоспары мақсаттарының, нысаналы индикаторларының өтпелі реттік нөмірлері көрсетіледі.
3) "Атауы" деген 2-бағанда "Түйінді ұлттық индикатор", "Нысаналы индикатор / Көрсеткіш", "Нысаналы индикатор" деген жолдары бойынша тиісінше Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторларының, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторлардың/көрсеткіштерінің, нысаналы индикаторлардың атаулары көсретіледі;
Өңірлер бөлінісінде тиісті декомпозицияда деректер болмаған жағдайда 1 және 2-бөлімдерде мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштері толтырылуға жатпайды.
Түйінді ұлттық индикаторлар Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының картасынан, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторлар / көрсеткіштері бекітілген Ұлттық қауіпсіздік стратегиясынан көшіріледі.
Нысаналы индикаторлар мемлекеттік органның қызметіне байланысты мақсатқа қол жеткізуді ашады.
Нысаналы индикаторлар мынадай өлшемшарттарға сәйкес келеді:
саны бойынша минималды болып табылады және мақсатқа жетуді ашады;
жоғары тұрған құжаттардың көрсеткіштеріне қол жеткізуге бағытталған;
игілік алушылардың қажеттіліктеріне бағытталған (игілік алушылардың қандай да бір санаттарының жай-күйін жақсартуды көрсетеді);
жоспарланған кезеңдегі серпінде салыстыру мүмкін;
пайдаланушылар үшін түсінікті;
олардың жетістіктерін бағалау үшін жеткілікті ақпараттық және техникалық ресурстар бар;
қол жетімді және өлшенетін;
мониторинг жүргізу және оларға қол жеткізуді бағалау үшін аралық мәндері бар.
4) "Жауапты тұлғалар" деген 3-бағанда астана, облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі орынбасарының деңгейінде нысаналы индикаторға қол жеткізуге жауапты адамның тегі, аты-жөні және лауазымы көрсетіледі;
5) "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда нысаналы индикаторлардың мәндерін куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі;
6) "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда түйінді ұлттық индикаторлардың, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы нысаналы индикаторлардың/көрсеткіштерінің, нысаналы индикаторлардың өлшем бірліктері көрсетіледі.
"Қаржылық ресурстар", "ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "Өзге жоспарлау құжаттарды және функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстадың жиыны", "Қаржылық ресурстардың жалпы көлемі", "оның ішінде: нысаналы индикаторлар және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржылық ресурстар" деген жолдарда қаржыландыру көлемі миллион теңгеде (млн теңге) көрсетіледі;

2) в графе 1 "№" указываются сквозные порядковые номера целей и целевых индикаторов плана развития относительно ключевых национальных индикаторов Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности.
3) в графе 2 "Наименование" по строкам "Ключевой национальный индикатор", "Целевой индикатор/Показатель", "Целевой индикатор" указываются наименования соответственно ключевых национальных индикаторов Национального плана, целевых индикаторов/ показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов.
В случае отсутствия данных в разрезе регионов в соответствующей декомпозиции, цели, целевые индикаторы, задачи и показатели результатов в блоках 1 и 2 не подлежат заполнению.
Ключевые национальные индикаторы переносятся из Карты ключевых национальных индикаторов Национального плана, целевые индикаторы/ показатели Стратегии национальной безопасности – из утвержденной Стратегии национальной безопасности.
Целевые индикаторы раскрывают достижение цели, зависящей от деятельности государственного органа.
Целевые индикаторы соответствуют следующим критериям:
минимальны по количеству и раскрывают достижение цели;
направлены на достижение показателей вышестоящих документов;
направлены на потребности благополучателей (отражают улучшение состояния той или иной категорий благополучателей);
возможны для сравнения в динамике за планируемый период;
однозначны в понимании для пользователей;
имеют достаточные информационные и технические ресурсы для оценки их достижения;
достижимы и измеримы;
имеют промежуточные значения для проведения мониторинга и оценки их достижения.
4) в графе 3 "Ответственные лица" указываются фамилия, инициалы и должность лица, ответственного за достижение целевого индикатора, на уровне заместителя акима столицы, области, города республиканского значения;
5) в графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевых индикаторов;
6) в графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов / показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов;
По строкам "Финансовые ресурсы", "Итого финансовых ресурсов на реализацию НПР", "Итого финансовых ресурсов на реализацию СНБ", "Итого финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций", "Общий объем финансовых ресурсов" и "в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов" объемы финансирования указываются в миллионах теңге (млн теңге);

7) "Есепті жыл" және "Ағымдағы жылдың жоспары (факт)" деген 6-бағандарда жоғары тұрған құжаттардың нысаналы индикаторлары мен көрсеткіштерінің мәндері (болған жағдайда) көрсетіледі;
Даму жоспарын әзірлеу кезінде 6-бағанда есепті деректер, 7-бағанда ағымдағы кезеңнің жоспарлы мәндері көрсетіледі, Әдістемеде белгіленген жағдайларды даму жоспарларын түзету кезінде 7-бағанында ағымдағы кезеңнің нақты мәні көрсетіледі.
8) "Жоспарлы кезен" деген негізгі бағының 8-12-бағандарда жоспарлы кезеңде жылдар бойынша қол жеткізуге жоспарланатын нысаналы индикаторлардың, нәтижелер көрсеткіштерінің болжамды мәндері көрсетіледі;
9) "Қаржылық ресурстар", "ҰДЖ іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "ҰҚС іске асыруға қаржылық ресурстардың жиыны", "Өзге құжаттарды және функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстадың жиыны", "Қаржылық ресурстардың жалпы көлемі" деген жолдарда даму жоспарының мақсаттары бөлінісінде жылдар бойынша бюджеттік шығыстар жиынтығы түріндегі деректер келтіріледі;
"оның ішінде: нысаналы индикаторлар және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржылық ресурстар" деген жол бойынша 001 бюджеттік бағдарлама шеңберінде жоспарлы кезеңге бөлінген, жоспарланған және болжанатын мемлекеттік органның қаражатының көлемі көрсетіледі.
9. "Ведомствоаралық өзара іс-қимыл" 5-бөлімі "Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы", "Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы", "Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асыру" блоктарға бөлінген, және мынадай жолмен толтырылады:
1) кестелердің "№" деген бағанында Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторларын, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторларын/ көрсеткіштерін және мемлекеттік органның нөмірлеуіне қатысты МЖЖ жоғары тұрған құжаттарының декомпозицияланатын көрсеткіштерінің және нысаналы индикаторлардың, іс-шаралардың, жобалардың өтпелі реттік нөмірлері көрсетіледі;
2) "Нысаналы индикаторлар/іс-шаралардың атауы" деген бағанда блогына байланысты Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторлары, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторлары / көрсеткіштері, өңірдің нысаналы индикаторлары және оларға қол жеткізуге бағытталған іс-шаралар көрсетіледі;
3) "Өзара іс-қимыл көзделетін мемлекеттік органдар" деген бағанда іс-шаралар бөлінісінде өзара іс-қимылдан Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторына, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторларына/ көрсеткіштеріне, өңірдің даму жоспарының нысаналы индикаторына қол жеткізу күтілетін мемлекеттік органдар көрсетіледі;

7) в графах 6 "Отчетный год" и 7 "План (факт) текущего года" указываются значения целевых индикаторов и показателей вышестоящих документов (при наличии);
При разработке плана развития в графе 6 указываются отчетные данные, в графе 7 – плановые значения текущего периода, при корректировке планов развития в случаях, установленных настоящей Методикой, в графе 7 указывается фактическое значение текущего периода.
8) в графах 8-12 основной графы "Плановый период" указываются прогнозные значения целевых индикаторов, показателей результатов, планируемые к достижению в плановом периоде по годам;
9) Финансовые ресурсы указываются по годам в разрезе целей, в строках "Итого финансовых ресурсов на реализацию НПР", "Итого финансовых ресурсов на реализацию СНБ", "Итого финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций" и "Общий объем финансовых ресурсов" по годам в виде свода прогнозной потребности государственного органа в финансовых ресурсах для обеспечения достижения поставленных целей;
По строке "в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов" указываются объемы бюджетных средств государственного органа выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.
9. Раздел 5 "Межведомственное взаимодействие" разделен на блоки "Реализация Национального плана развития", "Реализация Стратегии национальной безопасности" и "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и предоставление государственных услуг" и заполняется следующим образом:
1) в графе "№" таблиц указываются сквозные порядковые номера декомпозируемых показателей вышестоящих документов СГП и целевых индикаторов, мероприятий, проектов относительно нумерации ключевых национальных индикаторов Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности и целевых индикаторов государственного органа;
2) в графе "Наименование целевых индикаторов/мероприятий" в зависимости от блока указываются ключевые национальные индикаторы Национального плана, целевые индикаторы/ показатели Стратегии национальной безопасности, целевые индикаторы региона и мероприятия, направленные на их достижение;
3) в графе "Государственные органы, с кем предусматривается взаимодействие" в разрезе мероприятий перечисляются государственные органы, от взаимодействия с которыми ожидается достижение ключевого национального индикатора Национального плана, целевого индикатора/показателя Стратегии национальной безопасности, целевого индикатора плана развития региона;

4) "Өзара іс-қимылды сипаттау" деген бағанда өңірдің даму жоспарының мақсаттары мен нысаналы индикаторларының орындалуын қамтамасыз етуге бағытталған өзара іс-қимыл тәсілдері көрсетіледі.
Бұйрығына 8-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 11-қосымша
Нысан
______________________________________________________________
(астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы)
__________________ (жоспарлы кезең) жылдарға арналған инвестициялық жоспары
Атауы
Жауапты орындаушы
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Аяқтау нысаны
Есепті жыл
Ағымдағы жылдың жоспары (факт)
Жоспарлы кезең
Қаржыландыру көзі
ББ. КББ коды
Жобаны іске асырудан күтілетін нәтиже, о.і құрылған (тұрақты/ уақытша) жұмыс орындарының саны
1 ж ы л
2 ж ы л
3 ж ы л
4 ж ы л
5 ж ы л
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы
1-бағыт
Түйінді ұлттық индикатор
1-мақсат
1-нысаналы индикатор
1-міндет (болған жағдайда)
1-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млн теңге
Басқа көздер есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млн теңге
Барлық қаржылық ресурстар, оның ішінде:
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
n-бағыты
n-түйінді ұлттық индикаторы
n-мақсаты
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала))
n- Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млн теңге
Аудан (облыстық маңызы бар қала))
Басқа көздер есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n- Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млн теңге
Барлық қаржылық ресурстар, оның ішінде:
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
ҰДЖ-ны іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы (құпия, ҚБПҮ)
n- бағыт
Көрсеткіш
Мақсат
n-нысаналы индикатор
n-міндет (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n- Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млн теңге
Басқа көздер есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n- Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млнтеңге
Барлық қаржылық ресурстар, оның ішінде:
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
ҰҚС-ты іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асырылуы
n-бағыты
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n- Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млн теңге
Басқа көздер есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n- Іс-шаралар /жобалар
нәтиже
млн теңге
Қаржылық ресурстар, оның ішінде:
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
Өзге құжаттарды және функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстардың ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
оның ішінде нысаналы индикаторлар және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржылық ресурстар
Инвестициялық жоспарға қосымша: Басым және проблемалық аймақтар картасы
Атауы
Өлшем бірлігі
Бастапқы мән
Жоспарлы кезең
барлығы
қажеттілік
қанағаттану, %
1 жыл
2 жыл
3 жыл
4 жыл
5 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы
Түйінді ұлттық индикатор
Нысаналы индикатор/нәтиже көрсеткіші
Облыс бойынша
n-ауданы/ n- облыстық маңызы бар қала
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы (құпия, ҚБП)
Көрсеткіш
Нысаналы индикатор/нәтиже көрсеткіші
Облыс бойынша
n-ауданы/ n- облыстық маңызы бар қала
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асырылуы
Мақсат
Нысаналы индикатор/нәтиже көрсеткіші
Облыс бойынша
n-ауданы/ n- облыстық маңызы бар қала
______________________________ әкімі _________________________
(өңірдің атауы) (қолы, тегі, аты-жөні)
Астананың, облыстың,
республикалық маңызы бар қаланың инвестициялық
жоспарына қосымша
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың инвестициялық жоспарын толтыру бойынша түсіндірме

4) в графе "Описание взаимодействия" указываются способы взаимодействия, направленные на обеспечение исполнения целей и целевых индикаторов плана развития региона.
Приложение 8 к приказу
Приложение 11
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Инвестиционный план
________________________________________________________________
(наименование столицы, области, города республиканского значения)
на _______________________ годы
(плановый период)
Наименование
Ответственный исполнитель
Источник информации
Единица измерения
Форма завершения
Отчетный год
План/ факт текущего года
Плановый период
Источник финансирования
Код БП.БПП
Ожидаемый результат от реализации проекта, в т.ч. к-во созданных рабочих мест (постоянных/временных)
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Реализация Национального плана развития
Направление 1
Ключевой национальный индикатор
Цель 1
Целевой индикатор 1
Задача 1 (при наличии)
Показатель результата 1 (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятия /проекты
результат
млн. теңге
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие / проект
результат
млн. теңге
Всего финансовые ресурсы, в том числе:
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
Направление n
Ключевой национальный индикатор n
Цель n
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
млн. теңге
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие n/проект n
результат
млн. теңге
Всего финансовые ресурсы, в том числе:
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию НПР
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
Реализация Стратегии национальной безопасности (секретно, ДСП)
Направление n
Показатель
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятие n/ проект n
результат
млн. теңге
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие n/ проект n
результат
млн. теңге
Всего финансовые ресурсы, в том числе:
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию СНБ
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Направление n
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
млн. теңге
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
млн. теңге
Финансовые ресурсы
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО ФИНАНСОВЫЕ РЕСУРСЫ
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
в том числе финансовые ресурсы, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов
Приложение к инвестиционному плану: Карта приоритетных и проблемных зон
Наименование
Единица измерения
Базовое значение
Плановый период
Всего
потребность
Удовлетворенность, %
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Реализация Национального плана развития
Ключевой национальный индикатор
Целевой индикатор/показатель результатов
По области
Район n/город областного значения n
Реализация Стратегии национальной безопасности
Показатель
Целевой индикатор/показатель результатов
По области
Район n/город областного значения n
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Цель
Целевой индикатор/показатель результатов
По области
Район n/город областного значения n
Аким _________________________________ ___________________________________
(наименование региона)             (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к Инвестиционному
плану столицы, области, города
республиканского значения
Пояснения по заполнению инвестиционного плана столицы, области, города республиканского значения

1. "(астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы)" деген жолда өңірдің толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда инвестициялық даму жоспары әзірленетін бес жылдық кезең көрсетіледі.
3. Инвестициялық жоспар Ұлттық жоспары, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы және өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асыруға бағытталған блоктарға бөле отырып, кестелік түрде толтырылады.
"Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы" деген 1-блогында толтыру Ұлттық даму жоспарының негізгі ұлттық индикаторлардың, стратегиялық мақсаттардың, міндеттерінің негізінде жүзеге асырылады.
"Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы" деген 2-блогында қағаз жеткізгіште ҚБП форматында немесе құпиялылық мәртебесіне байланысты құпия түрде толтырылады.
"Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді іске асырылуы" деген 3-блогында өзге жоспарлау құжаттарының (тұжырымдамалардың, стратегиялардың (доктриналардың), ұлттық жобалардың, кешенді жоспарлардың, жол карталарының) мақсаттары мен көрсеткіштеріне, күтілетін нәтижелеріне қол жеткізуге бағытталған, сондай-ақ заңнамалық тұрғыдан белгіленген функциялар мен өкілеттіктер және мемлекеттік қызметтер көрсетуге негізделген нысаналы индикаторларды толтыруды көздейді.
4. "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
5. "Атауы" деген 2-бағанда жолдарға байланысты Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторларының, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының көрсеткіштерінің атаулары, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар / жобалар келтіріледі;
Даму жоспарында деректер болмаған жағдайда 1 және 2-блоктарда мақсаттар, нысаналы индикаторлар мен міндеттер және нәтижелер көрсеткіштері толтырылуға жатпайды.
6. "Жауапты орындаушылар" деген 3-бағанда жауапты лауазымды адамның тегі мен аты-жөні көрсетіледі: нысаналы индикаторлар бойынша – әкімдер орынбасарлары деңгейінде, іс-шаралар / жобалар бойынша – жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі, ведомстволық бағынысты ұйым, квазимемлекеттік сектор субъектісі басшысының деңгейінде;
7. "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда есепті кезеңде индикатордың мәндерін куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі;
8. "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторларының мәндерін, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының көрсеткіштерін, нысаналы индикаторларды, іс-шараларды / жобаларды өлшеу бірліктері көрсетіледі;
"Іс-шара / жоба" жолдары бойынша іс-шараларды / жобаларды іске асырудан күтілетін нәтиже түрінде және қаржыландырудың қажетті көлемінің сомасы түрінде миллион теңгемен өлшем бірлігі көрсетіледі.

1. В строке "(наименование столицы, области, города республиканского значения)" указывается полное наименование региона.
2. В строке "(плановый период)" указывается пятилетний период, на который разрабатывается инвестиционный план развития.
3. Инвестиционный план заполняется в табличном виде c разделением на блоки, направленные на реализацию Национального плана, Стратегии национальной безопасности и иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг.
В блоке "Реализация Национального плана развития" заполнение осуществляется исходя из декомпозиции ключевых национальных индикаторов, стратегических целей, задач Национального плана развития.
Блок "Реализация Стратегии национальной безопасности" заполняется на бумажном носителе в формате ДСП или секретно в зависимости от статуса секретности.
Блок "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг" предусматривает заполнение целевых индикаторов, направленных на достижение целей и показателей, ожидаемых результатов иных документов планирования (концепций, стратегий (доктрин), национальных проектов, комплексных планов, дорожных карт), а также обусловленных выполнением законодательно установленных функций и полномочий и предоставлением государственных услуг.
4. В графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
5. В графе 2 "Наименование" в зависимости от строк приводятся наименования ключевых национальных индикаторов Национального плана, показателей Стратегии национальной безопасности, целей, целевых индикаторов, мероприятий / проектов;
В случае отсутствия данных в плане развития, цели, целевые индикаторы, задачи и показатели результатов в блоках 1 и 2 не подлежат заполнению.
6. В графе 3 "Ответственные исполнители" указываются фамилия и инициалы ответственного должностного лица: по целевым индикаторам – на уровне заместителей акимов, по мероприятиям/проектам – на уровне руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа, подведомственной организации, субъекта квазигосударственного сектора;
7. В графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях индикатора в отчетном периоде;
8. В графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения значений ключевых национальных индикаторов Национального плана, показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов, мероприятий / проектов;
По строкам "Мероприятие/проект" единица измерения мероприятий / проектов указывается в виде результата, ожидаемого от его реализации, и в виде суммы необходимого объема финансирования в миллионах теңге.

9. "Аяқтау нысаны" деген 6-бағанда "Іс-шаралар / жобалар" жолдары бойынша жоспарланған іс-шараны / жобаны орындау нысаны (іс-шараның аяқталуы неде көрсетілетінін ашатын іс-шараның сапалық сипаттамасы) көрсетіледі.
10. "Есепті жыл" деген 7 және "ағымдағы жылдың жоспары (факт)" деген 8-бағандарда тиісінше есепті деректер және іс-шаралардың / жобалардың нысаналы индикаторларының ағымдағы кезеңінің жоспарлы мәндері көрсетіледі;
Іс-шаралар / жобалар бойынша есепті және жоспарлы мәндер қаржыландыру нәтижесі мен сомасының мәндері бөлінісінде көрсетіледі.
Инвестициялық жоспарды әзірлеу кезінде 7-бағанда есепті деректер, 8-бағанда ағымдағы кезеңнің жоспарлы мәндері көрсетіледі, инвестициялық жоспарды түзету кезінде осы Әдістемеде белгіленген жағдайларда 8-бағанда ағымдағы кезеңнің нақты мәні көрсетіледі.
11. "Жоспарлы кезең" деген негізгі бағандың 9-13-бағандарда нысаналы индикаторлардың, іс-шаралар/жобалар нәтижелерінің болжамды сандық мәндері көрсетіледі.
Қаржыландыруды талап ететін іс-шаралар үшін астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асырудың әрбір жылы бөлінісінде болжамды сомалар миллион теңгемен, заттай мәнде өлшенетін іс-шаралар үшін олардың сандық мәндері көрсетіледі.
12. "Іс-шара/жоба" деген жол бойынша "Қаржыландыру көзі" деген 14-бағанда болжанатын шығындарды қаржыландыру көздері (ұлттық қор, республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты, мемлекеттік қарыздар, басқа көздер, оның ішінде мемлекеттік кепілдікпен тартылатын мемлекеттік емес қарыздар, тікелей шетелдік және отандық инвестициялар, халықаралық қаржы-экономикалық ұйымдардың немесе елдердің гранттары, екінші деңгейдегі банктердің кредиттері, Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған ұйымдардың меншікті қаражаты) көрсетіледі.
13. "ББ (КББ) коды" деген 15-бағанда әрбір іс-шараға / жобаға қарама-қарсы мемлекеттік органның нысаналы индикаторларына қол жеткізу қамтамасыз етілетін Бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды көрсетіледі.
14. "Жобаны іске асырудан күтілетін нәтиже, оның ішінде құрылған жұмыс орындарының (тұрақты/уақытша) саны" деген 16-бағанда іс-шараларды/жобаларды, оның ішінде құрылған жұмыс орындарын (тұрақты/уақытша) іске асырудан күтілетін нәтиже сипатталады.
15. "Қаржылық ресурстардың жиыны, оның ішінде:" және "ҰҚ-дан", "РБ-дан", "ЖБ-дан", "БК-дан" деген жолдарда даму жоспарында белгіленген мақсаттар бойынша бөліністе жылдар бойынша бюджеттік шығыстар жиынтығы түріндегі деректер көрсетіледі;

9. В графе 6 "Форма завершения" по строкам "Мероприятия / проекты" указывается форма исполнения планируемого мероприятия/проекта (качественная характеристика мероприятия, раскрывающая, в чем выражается завершение мероприятия).
10. В графах 7 "Отчетный год" и 8 "План (факт) текущего года" указываются соответственно отчетные данные и плановые значения текущего периода целевых индикаторов мероприятий / проектов;
По мероприятиям/проектам отчетные и плановые значения указываются в разрезе значений результата и суммы финансирования.
При разработке инвестиционного плана в графе 7 указываются отчетные данные, в графе 8 – плановые значения текущего периода, при корректировке инвестиционного плана в установленных настоящей Методикой случаях в графе 8 указывается фактическое значение текущего периода.
11. В графах 9-13 основной графы "Плановый период" указываются прогнозные количественные значения целевых индикаторов, результатов мероприятий/проектов.
Для мероприятий, требующих финансирования, указываются предполагаемые суммы в разрезе каждого года реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения в миллионах теңге, для мероприятий, измеряемых в натуральном выражении – их количественные значения;
12. В графе 14 "Источник финансирования" по строке "Мероприятие/проект" по финансируемым мероприятиям указываются источники финансирования предполагаемых затрат (средства национального фонда, республиканского и местных бюджетов, государственные займы, другие источники, куда входят негосударственные займы, привлекаемые под государственную гарантию, прямые иностранные и отечественные инвестиции, гранты международных финансово-экономических организаций или стран-доноров, кредиты банков второго уровня, собственные средства организаций, не запрещенные законодательством Республики Казахстан).
13. В графе 15 "Код БП.БПП" напротив каждого мероприятия / проекта указывается код бюджетной программы (подпрограммы) в соответствии с Единой бюджетной классификацией, посредством которых будет обеспечено достижение целевых индикаторов государственного органа.
14. В графе 16 "Ожидаемый результат от реализации проекта, в т.ч. к-во созданных рабочих мест (постоянных/временных)" описывается ожидаемый результат от реализации мероприятий/проектов, в том числе созданных рабочих мест (постоянных/временных).
15. В строках "Всего финансовые ресурсы, в том числе:" и "из НФ" "из РБ", "из МБ", "из ДИ" указываются данные в виде свода бюджетных расходов по годам в разбивке по установленным планом развития целям;

16. "Қаржылық ресурстардың жиынтығы" деген жолда жергілікті атқарушы орган бюджетінің жиынтық көлемі көрсетіледі.
"оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржылық ресурстар" жолы бойынша 001 бюджеттік бағдарламаның жоспарлы кезеңге бөлінген, жоспарланған және болжанатын мемлекеттік орган қаражатының көлемі көрсетіледі.
Елді мекендер үшін бекітілген ең төменгі стандарттар және (немесе) өңірлік стандарттар жүйесі болмаған жағдайда облыс аудандары (облыстық маңызы бар қалалар) және қаладағы аудандар бөлінісінде басым және проблемалық аймақтардың картасындағы қажеттілікті айқындауды астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы басымдықпен бөлу қағидаты бойынша жүзеге асырады.
Қамтамасыз етілу деңгейі төмен облыс аудандары (облыстық маңызы бар қалалар) мен қаладағы аудандар үшін қажеттіліктің өсуінің ең жоғары көлемі айқындалады. Қажеттілікті асырып жіберген және (немесе) астана, облыс, республикалық маңызы бар қала бойынша орташа деңгейден жоғары көрсеткіштері бар облыс аудандары (облыстық маңызы бар қалалар) және қаладағы аудандар үшін қажеттіліктің өсуінің ең төменгі көлемі айқындалады.
17. Басым және проблемалық аймақтардың картасы аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бөлінісінде іс-шараларды / жобаларды бөлуді көздейді және мынадай түрде толтырылады:
1) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) толық атауы көрсетіледі;
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштер мәндерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
4) "Жиыны" деген 4-бағанда тиісті инфрақұрылымның, көрсетілетін қызметтің немесе ресурстың жиынтық көлемі;
5) "Қажеттілік" деген 5-бағанда индикатордың жиынтық көлемі мен нақты мәні арасындағы сандық алшақтық көрсетіледі. Қажеттілік белгіленген деңгейге жету үшін қосымша қамтамасыз етілуі керек көлемін көрсетеді;
6) "Қанағаттану, %" деген 6-бағанда аудан (облыстық маңызы бар қала), қаладағы аудандар бөлінісінде нақты қамтамасыз етілген жиынтық көлемнің үлесі. Қанағаттану көрсеткіші белгіленген деңгейге жету дәрежесін көрсетеді.
7) "Жоспарлы кезең" деген негізгі бағанның 7-11-бағандарда нысаналы индикаторлардың болжамды сандық мәндері көрсетіледі.
Бұйрығына 9-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 12-қосымша
Нысан
_____________________ (астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың атауы) ______________ (жоспарлы кезең)
жылдарға арналған даму жоспарының жобасын қарау негізінде өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органның/облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның қорытындысы

16. В строке "Итого финансовые ресурсы" указывается итоговый объем бюджета местного исполнительного органа.
По строке "В том числе финансовые ресурсы, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов" указываются объемы бюджетных средств государственного органа выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.
При отсутствии утвержденных минимальных стандартов и (или) системы региональных стандартов для населенных пунктов, определение потребности в карте приоритетных и проблемных зон в разрезе районов (городов областного значения) области и районов в городе осуществляется местным исполнительным органом столицы, области, города республиканского значения по принципу приоритетного распределения.
Максимальный объем прироста потребности определяется для районов (городов областного значения) области и районов в городе, где уровень обеспеченности является низким. Минимальный объем прироста потребности определяется для районов (городов областного значения) области и районов в городе, которые превысили потребность и (или) имеют показатели выше среднего уровня по столице, области, городу республиканского значения.
17. Карта приоритетных и проблемных зон предусматривает распределение целевых индикаторов/показателей результатов в разрезе районов (городов областного значения) и заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе 2 "Наименование" указывается полное наименование района (города областного значения);
3) в графе 3 "Единица измерения" указываются единицы измерения значений целевых индикаторов, показателей результатов;
4) в графе 4 "Всего" совокупный объем соответствующей целевого индикатора, показателя результата;
5) в графе 5 "Потребность" указывается количественный разрыв между совокупным объемом и фактическим значением целевого индикатора, показателя результата. Потребность указывает на объем, который необходимо дополнительно обеспечить для достижения установленного уровня;
6) в графе 6 "Удовлетворенность, %" доля совокупного объема, фактически обеспеченная в разрезе района (города областного значения), района в городе Показатель удовлетворенности отражает степень достижения установленного уровня;
7) в графах 7-11 основной графы "Плановый период" указываются прогнозные количественные значения целевых индикаторов, показателей результатов.
Приложение 9 к приказу
Приложение 12
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Заключение центрального уполномоченного орган по региональной политике/ уполномоченного органа по государственному планированию области по результатам рассмотрения проекта плана развития
________________________________________________________________________________
(наименование столицы, области, города республиканского значения, района
(города областного значения))
на _________________годы
(плановый период)

1. Жалпы ережелер
Әзірлеуші:
Даму жоспарын қарау үшін негіз:
Даму жоспарының жобасын қараған өңірлік саясат/мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган:
Даму жоспарының жобасы өңірлік саясат/мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға түскен күні:
Даму жоспарының жобасын қарау аяқталған күні:
2. Даму жоспары жобасының жалпы сипаттамасы
1) Даму жоспарының жобасының осы Әдістемесімен белгіленген талаптарына сәйкестігі;
2) мәселелерді шешуге және өңірдің одан әрі дамуына бағытталуын ескере отырып, бағыттарды, мақсаттарды және нысаналы индикаторларды таңдаудың негізділігі;
3) Инвестициялық жоспардың басым және проблемалық аймақтар картасына сәйкес басымдық бойынша рейтингтеу қағидаттарына сәйкестігі.
3. Өңірлік саясат/мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның қорытындылары мен ұсыныстары.
Астананың, облыстың,
республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытындыға қосымша
Өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органның/облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органының даму жоспарының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытындысын толтыру бойынша түсіндірме
1. Қорытындың тақырыбындағы "(астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы)" деген жолда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) толық атауы көрсетіледі.
2. Қорытындың тақырыбындағы "(жоспарлы кезең)" деген жолда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарын іске асырудың келесі бесжылдық жоспарлы кезеңі көрсетіледі.
3. 1-тармақта даму жоспарының әзірлеушісі, даму жоспарының жобасын қараған өңірлік саясат/облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган, өңірлік саясат/ облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган даму жоспарының жобасын алған күні және даму жоспарының жобасын қарау аяқталған күні туралы ақпарат көрсетіледі.
4. 2-тармақта даму жоспары жобасының осы Әдістеменің талаптарына сәйкестігі, мәселелерді шешуге және өңірдің одан әрі дамуына бағытталуын ескере отырып, бағыттарды, мақсаттарды және нысаналы индикаторларды таңдаудың негізділігі, Инвестициялық жоспардың басым және проблемалық аймақтар картасына сәйкес басымдық дәрежесі бойынша саралау қағидаттарына сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі.
5. Нысанның 3-тармағында өңірлік саясат/ облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарының жобасына қорытындылары мен ұсыныстары көрсетіледі.
Бұйрығына 10-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 13-қосымша
Нысан
_________________________ бекітілген ____________________________________ (астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, өңірлердің атауы) _____________________ жылдарға арналған (жоспарлы кезең) даму жоспарын іске асыру жөніндегі есебі Есеп кезеңі: _____________________

1. Общие положения
Разработчик:
Основание для рассмотрения плана развития:
Уполномоченный орган по региональной политике/ государственному планированию, рассмотревший проект плана развития:
Дата поступления проекта плана развития в уполномоченный орган по региональной политике/ по государственному планированию:
Дата завершения рассмотрения проекта плана развития:
2. Общая характеристика проекта плана развития
1) Соответствие проекта плана развития требованиям, установленным настоящей Методикой;
2) Обоснованность выбора направлений, целей и целевых индикаторов, исходя из направленности на решение проблем и дальнейшего развития региона;
3) Соответствие Инвестиционного плана принципам ранжирования по степени приоритетности в соответствии с картой приоритетных и проблемных зон.
3. Выводы и рекомендации уполномоченного органа по региональной политике/государственному планированию.
Приложение
к Заключению по результатам
рассмотрения проекта плана
развития области, столицы,
города республиканского
значения, района
(города областного значения)
Пояснение к заполнению Заключения центрального уполномоченного органа по региональной политике/уполномоченного органа по государственному планированию области по результатам рассмотрения проекта плана развития
1. В заголовке Заключения по строке "(наименование столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения))" указывается полное наименование столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения).
2. В заголовке Заключения по строке "(плановый период)" указывается пятилетний плановый период реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения).
3. В пункте 1 указывается информация о разработчике плана развития, уполномоченного органа по региональной политике/ государственному планированию области, рассмотревший проект плана развития, дате поступления проекта плана развития в уполномоченный орган по региональной политике/ государственному планированию области, дате завершения рассмотрения проекта плана развития.
4. В пункте 2 указывается информация о соответствие проекта плана развития требованиям настоящей Методики, обоснованность выбора направлений, целей и целевых индикаторов, исходя из направленности на решение проблем и дальнейшего развития региона, соответствие Инвестиционного плана принципам ранжирования по степени приоритетности в соответствии с картой приоритетных и проблемных зон.
5. В пункте 3 формы указываются выводы и рекомендации уполномоченного органа по региональной политике/государственному планированию области к проекту плана развития столицы, области, города республиканского значения, района (города областного значения).
Приложение 10 к приказу
Приложение 13
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Отчет о реализации плана развития
____________________________________________________________________
(наименование столицы, области, города республиканского значения)
на _______________________ годы,
(плановый период)
утвержденного _____________________________________________________
Период отчета: _____________________

1. Нысаналы индикаторларға, нәтижелер көрсеткіштеріне (болған жағдайда) қол жеткізу және іс-шараларды/жобаларды орындау
Атауы
Жауапты орындаушы
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Орындау мерзімі
Аяқтау нысаны
Көрсеткіш / қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көзі
Атқарылуы/орындалуы/игерілуі туралы ақпарат (орындалмау/атқарылмау/игерілмеу себептерімен)
Жоспар
Факт
Қол жеткізу / орындау / игеру үлесі (%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы
1-бағыт
1-түйінді ұлттық индикатор
Мақсат
1-нысаналы индикатор
1-міндет (болған жағдайда)
1-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
1-іс-шара / 1-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Басқа көздердің есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
1-іс-шара / 1-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Қаржылық ресурстар жиыны
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
n-бағыты
n-түйінді ұлттық индикаторы
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n-міндет (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n-іс-шара / n-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Басқа көздердің есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n-іс-шара / n-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Қаржылық ресурстар жиыны
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
ҰДЖ-ны ІСКЕ АСЫРУҒА ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы
n-бағыты
n-көрсеткіші
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n-іс-шара / n-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Басқа көздердің есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n-іс-шара / n-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Қаржылық ресурстар жиыны
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
ҰҚС-ты ІСКЕ АСЫРУҒА ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асырылуы
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n-іс-шара / n-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Басқа көздердің есебінен жобалар
Аудан (облыстық маңызы бар қала)
n-іс-шара / n-жоба
нәтиже
сомасы
Құрылған жұмыс орындар саны (тұрақты/уақытша)
Қаржылық ресурстар жиыны
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
ӨЗГЕ ҚҰЖАТТАРДЫ ЖӘНЕ ФУНКЦИЯЛАРДЫ ІСКЕ АСЫРУҒА ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ЖБ-дан
БК-дан
оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көсреткіштерімен қамтылмаған қаржылық ресурстар

1. Достижение целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) и исполнение мероприятий/проектов
Наименование
Ответственный исполнитель
Источник информации
Единица измерения
Срок исполнения
Форма завершения
Показатель / объемы финансирования
Источник финансирования
Информация о достижении / исполнении / освоении (с причинами недостижения / неисполнения / неосвоения)
План
Факт
Доля достижения / исполнения / освоения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Реализация Национального плана развития
Направление 1
Ключевой национальный индикатор 1
Цель
Целевой индикатор 1
Задача 1 (при наличии)
Показатель результата 1 (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятие / проект 1
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие / проект 1
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Всего финансовые ресурсы
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
Направление n
Ключевой национальный индикатор n
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Всего финансовые ресурсы
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО ФИНАНСОВЫХ РЕСУРСОВ НА РЕАЛИЗАЦИЮ НПР
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
Реализация Стратегии национальной безопасности (секретно, ДСП)
Направление n
Целевой индикатор / Показатель n
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Всего финансовые ресурсы
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО ФИНАНСОВЫХ РЕСУРСОВ НА РЕАЛИЗАЦИЮ СНБ
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Проекты за счет других источников
Район (город областного значения)
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)
Всего финансовые ресурсы
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО ФИНАНСОВЫХ РЕСУРСОВ НА РЕАЛИЗАЦИЮ ИНЫХ ДОКУМЕНТОВ И ФУНКЦИЙ
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
ИТОГО ФИНАНСОВЫЕ РЕСУРСЫ
Из НФ
Из РБ
Из МБ
Из ДИ
в том числе финансовые ресурсы, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов

2. Талдамалық жазба
_____________________________ әкімі ___________________________
(өңірдің атауы) (қолы, тегі, аты-жөні)
Астананың, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың даму жоспарын
іске асыру туралы
есепке қосымша
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру туралы есепті толтыру бойынша түсіндірме
Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарын іске асыру туралы есеп мынадай тәртіппен толтырылады:
1. "(астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы)" деген жолда өңірдің толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда даму жоспары әзірленген бес жылдық жоспарлы кезең көрсетіледі.
3. "бекітілген" деген жолда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспары бекітілген құжаттың деректемелері көрсетіледі: актінің атауы, нөмірі және бекітілген күні.
4. "Есеп кезеңі" деген жолда даму жоспары әзірленген жоспарлы бес жылдық кезеңнің есепті жылы көрсетіледі.
5. "Нысаналы индикаторларға қол жеткізу, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) және іс-шараларды/жобаларды орындау" деген бөлімі Ұлттық жоспарын, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясын және өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асыруға бағытталған блоктарға бөлінген.
"Ұлттық даму жоспарының іске асырылуы" деген блогында толтыру түйінді ұлттық индикаторлардың декомпозиясына, стратегиялық мақсаттардың, ұлттық даму жоспарының міндеттеріне ескеріле отырып жүзеге асырылады.
"Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының іске асырылуы" деген блоғы қағаз жеткізгіште ҚБП форматында немесе құпиялылық мәртебесіне байланысты құпия түрде толтырылады.
"Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді іске асыру және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асырылуы" деген блогы мақсаттар мен көрсеткіштерге қол жеткізуге бағытталған нысаналы индикаторларды, өзге де жоспарлау құжаттарының (тұжырымдамалардың, стратегиялардың (доктриналардың), ұлттық жобалардың, кешенді жоспарлардың, жол карталарының) күтілетін нәтижелерін, сондай-ақ заңнамалық тұрғыдан бекітілген функциялар мен өкілеттіктерді орындауға және мемлекеттік қызметтер көрсетуге негізделген нысаналы индикаторларды толтыруды көздейді.
6. Бөлімдер мынадай жолмен толтырылады:
1) даму жоспары бойынша "Бағыт" деген жолында өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттары көрсетіледі;
2) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда жолдарына қарай Ұлттық жоспардың түйінді ұлттық индикаторларының, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының нысаналы индикаторлары / көрсеткіштері, мақсаттары, нысаналы индикаторлары, міндеттері, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) іс-шаралары / жобалары атауы көрсетіледі. "Түйінді ұлттық индикатор" деген жолдарда даму жоспарына сәйкес келетін түйінді ұлттық индикаторлардың атаулары көрсетіледі.
"Нысаналы индикатор" деген жолдарда даму жоспарының тиісті мақсаттарының нысаналы индикаторларының атаулары көрсетіледі.
"Нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)" деген жолдарда даму жоспарының тиісті мақсаттарының нәтиже көрсеткіштерінің атаулары көрсетіледі.
"Іс-шара/жоба" деген жолдарда Инвестициялық жоспарға сәйкес келетін іс-шаралар/жобалар көрсетіледі.
"Құрылған жұмыс орындарының саны (тұрақты/уақытша)" деген жолдарда Инвестициялық жоспарға сәйкес келетін жұмыс орындары көрсетіледі.

2. Аналитическая записка
Аким _________________________________ ___________________________________
(наименование региона)             (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к Отчету о реализации
плана развития столицы,
области, города
республиканского значения
Пояснения по заполнению Отчета о реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения
Отчет о реализации плана развития столицы, области, города республиканского значения заполняется в следующем порядке:
1. В строке "(наименование столицы, области, города республиканского значения)" указывается полное наименование региона.
2. В строке "(плановый период)" указывается плановый пятилетний период, на который разработан план развития.
3. В строке "утвержденного" указываются реквизиты документа, которым утвержден план развития столицы, области, города республиканского значения: наименование, номер и дата утверждения акта.
4. В строке "Период отчета" указывается отчетный год планового пятилетнего периода, на который разработан план развития.
5. Раздел "Достижение целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) и исполнение мероприятий/проектов" разделен на блоки, направленные на реализацию Национального плана, Стратегии национальной безопасности и иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг.
В блоке "Реализация Национального плана развития заполнение осуществляется исходя из декомпозиции ключевых национальных индикаторов, стратегических целей, задач Национального плана.
Блок "Реализация Стратегии национальной безопасности" заполняется на бумажном носителе в формате ДСП или секретно в зависимости от статуса секретности.
Блок "Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставление государственных услуг" предусматривает заполнение целевых индикаторов, направленных на достижение целей и показателей, ожидаемых результатов иных документов планирования (концепций, стратегий (доктрин), национальных проектов, комплексных планов, дорожных карт), а также обусловленных выполнением законодательно установленных функций и полномочий и предоставлением государственных услуг.
6. Разделы заполняется следующим образом:
1) по строке "Направление" по плану развития указываются основные направления социально-экономического развития региона;
2) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
3) в графе 2 "Наименование" указываются в зависимости от строк наименования ключевых национальных индикаторов Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности, целей, целевых индикаторов, задач, показателей результатов (при наличии), мероприятий / проектов.
В строках "Ключевой национальный индикатор" указываются наименования ключевых национальных индикаторов, которые соответствуют плану развития.
В строках "Целевой индикатор" указываются наименования целевых индикаторов соответствующих целей плана развития.
В строках "Показатель результата (при наличии)" указываются наименования показателей результатов соответствующих целей плана развития.
В строках "Мероприятие/проект" указываются мероприятия/проекты, которые соответствуют Инвестиционному плану.
В строках "количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)" указываются рабочие места, которые соответствуют Инвестиционному плану.

4) "Жауапты орындаушы" деген 3-бағанда жауапты лауазымды адамның тегі мен аты-жөні көрсетіледі: нысаналы индикаторлар бойынша – әкімдердің орынбасарлары деңгейінде, іс-шаралар / жобалар бойынша – жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі, ведомстволық бағынысты ұйым, квазимемлекеттік сектор субъектісі басшысының деңгейінде;
5) "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда есепті кезеңдегі нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткіштерінің (болған жағдайда), іс-шараның/жобаның мәндерін куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі;
6) "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткіштерінің (болған жағдайда) және (немесе) іс-шаралардың / жобалардың өлшем бірліктері көрсетіледі;
7) "Орындау мерзімі" деген 6- және "Аяқтау нысаны" деген 7-бағандары "Іс-шаралар / жобалар" жолдары бойынша жоспарланатын іс-шараны / жобаны орындаудың нақты мерзімдері мен нысандарын енгізу жолымен толтырылады;
8) "Жоспар" деген 8-, "Факт" деген 9- , "Қол жеткізу / орындау / игеру үлесі" деген 10-бағандарда Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторларының, Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы нысаналы индикаторлардың / көрсеткіштерінің, нысаналы индикаторлардың жоспарлы және нақты мәндері, жоспарланған іс-шаралар / жобалар бөлінісінде қаржыландыру нәтижелері мен көлемдері миллион теңгемен, сондай-ақ оларға нақты қол жеткізу / орындау үлесі пайызда көрсетіледі;
9) "Қаржыландыру көзі" деген 11-бағанда іс-шараны/жобаны қаржыландыру көзі көрсетіледі;
10) "Қол жеткізу/орындау/игеру туралы ақпарат (қол жеткізбеу/орындамау/игермеу себептерімен)" деген 12-бағанда нысаналы индикаторларға қол жеткізу, нәтиже көрсеткіштері (болған жағдайда), іс-шараларды / жобаларды іске асыру барысы туралы егжей-тегжейлі ақпарат көрсетіледі.
Орындалмаған, ішінара орындалған жағдайда орындалмау тәуекелдерін болдырмау және (немесе) азайту жөніндегі мемлекеттік орган қабылдаған шараларды көрсете отырып, жоспарланған іс-шараларды орындамау / қаржы қаражатын игермеу себептері көрсетіледі.
Толық аяқталған іс-шаралар орындалған іс-шаралар болып саналады.
Ішінара орындалған іс-шаралар – бұл бір қаржы жылында бөлінген қаражат шеңберінде орындалған ұзақ мерзімді сипаттағы іс-шаралар.
11) "Қаржылық ресурстар" деген жолда өңірді дамыту жоспарының мақсаттары бойынша бөліністе мемлекеттік органның шығыстары бойынша жиынтық деректер келтіріледі.
"оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржы ресурстары" деген жолы бойынша жоспарлы кезеңге 001 бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген, жоспарланған және болжанатын мемлекеттік орган қаражатының көлемі көрсетіледі.

4) в графе 3 "Ответственный исполнитель" указываются фамилия и инициалы ответственного должностного лица: по целевым индикаторам – на уровне заместителей акимов, по мероприятиям / проектам – на уровне руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа, подведомственной организации, субъекта квазигосударственного сектора;
5) в графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевого индикатора, показателей результатов (при наличии), мероприятия/проекта в отчетном периоде;
6) в графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) и (или) мероприятий / проектов;
7) графы 6 "Срок исполнения" и 7 "Форма завершения" заполняются по строкам "Мероприятия / проекты" путем введения конкретных сроков и форм исполнения планируемого мероприятия / проекта;
8) в графах 8 "План", 9 "Факт", 10 "Доля достижения / исполнения / освоения" указываются плановые и фактические значения ключевых национальных индикаторов Национального плана, целевых индикаторов/показателей Стратегии национальной безопасности, целевых индикаторов, результатов и объемов финансирования в разрезе запланированных мероприятий / проектов в миллионах теңге, а также доля их фактического достижения/исполнения в процентах;
9) в графе 11 "Источник финансирования" указывается источник финансирования мероприятия/проекта;
10) в графе 12 "Информация о достижении/исполнении/освоении (с причинами недостижения/неисполнения/неосвоения)" отражается детальная информация о ходе достижения целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии), реализации мероприятий / проектов.
При неисполнении, частичном исполнении указываются причины неисполнения запланированных мероприятий/неосвоения финансовых средств с указанием принятых государственным органом мер по предотвращению и (или) минимизации рисков срыва исполнения.
Исполненными мероприятиями считаются полностью завершенные мероприятия.
Частично исполненные мероприятия – это мероприятия долгосрочного характера, исполненные в рамках выделенных средств за один финансовый год.
11) в строке "Финансовые ресурсы" приводятся сводные данные по расходам государственного органа в разбивке по целям плана развития региона.
По строке "в том числе финансовые ресурсы, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов" указываются объемы бюджетных средств государственного органа выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.

7. "Талдамалық жазба" бөлімі мынадай ақпараттан тұрады:
орындалмаудың немесе ішінара орындалудың негізгі себептерін көрсете отырып, белгіленген нысаналы индикаторларға қол жеткізудің, нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда), жоспарланған іс-шаралардың / жобалардың нақты орындалуының жалпы серпіні туралы;
проблемаларды шешу дәрежесі және мақсаттарға, міндеттерге қол жеткізу, даму жоспарының іске асырылуы өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы;
белгіленген нысаналы индикаторларға, нәтижелер көрсеткіштеріне (болған жағдайда) қол жеткізбеудің өңірдегі әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға әсері туралы;
игілік алушылардың қанағаттану деңгейі (болған жағдайда), оның ішінде жоспарланғаннан ұсынылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің нақты көлемінің деңгейі туралы;
жүргізілген бақылау іс-шаралары, мемлекеттік аудит және сараптамалық-талдамалық іс-шаралар, қоғамдық мониторинг туралы мәліметтер.
Бұйрығына 11-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 14-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы) ______________________ (жоспарлы кезең) жылдарға арналған даму жоспары

7. Раздел "Аналитическая записка" содержит информацию:
об общей динамике достижения установленных целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии), фактического исполнения запланированных мероприятий / проектов с указанием основных причин неисполнения или частичного исполнения;
о степени решения проблем и достижения целей, задач, влияния реализации плана развития на социально-экономическое развитие региона;
о влиянии недостижения установленных целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в регионе;
об уровне удовлетворенности благополучателей (в случае наличия), в том числе уровне фактического объема предоставленных государственных услуг от запланированных;
сведения о проведенных контрольных мероприятиях, государственном аудите и экспертно-аналитических мероприятиях, общественном мониторинге.
Приложение 11 к приказу
Приложение 14
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
План развития _________________________________________________
(наименование района (города областного значения)
на _____________________ годы
(плановый период)

1-бөлім. Паспорт
2-бөлім. Аумақты дамыту пайымы
3-бөлім. Ағымдағы жағдайды талдау
4-бөлім. Негізгі бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) және ресурс
Атауы
Жауапты орындаушы
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті жыл
Ағымдағы жылдың жоспары (факт)
Жоспарлы кезең
1 жыл
2 жыл
3 жыл
4 жыл
5 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Облыстың даму жоспарының іске асырылуы
1-бағыт
1-түйінді ұлттық индикатор / 1-ҰҚС көрсеткіші
Мақсат
1-нысаналы индикатор
1-міндет (болған жағдайда)
1-нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n-түйінді ұлттық индикатор / n-ҰҚС көрсеткіші
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n -міндет
n -нәтиже көрсеткіші
Қаржылық ресурстар
млн теңге
n-бағыты
n - түйінді ұлттық индикаторы/ ҰҚС көрсеткіші
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n -міндеті (болған жағдайда)
n -нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
ОБЛЫСТЫҢ ДАМУ ЖОСПАРЫН ІСКЕ АСЫРУ БОЙЫНША ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асырылуы
n-бағыты
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n -міндеті (болған жағдайда)
n -нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)
Қаржылық ресурстар
млн теңге
Өзге құжаттарды және функцияларды іске асыруға қаржылық ресурстар ЖИЫНЫ
млн теңге
ҚАРЖЫЛАНДЫРУДЫҢ ЖАЛПЫ КӨЛЕМІ
млн теңге
оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған бюджет қаражаты
млн теңге
______________________________ әкімі ___________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы)
(қолы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Ауданның (облыстық маңызы
бар қаланың) даму жоспарына
қосымша
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарын толтыру бойынша түсіндірме
1. "(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы)" деген жолда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспары әзірленетін бес жылдық кезеңі көрсетіледі.
3. "Паспорт" деген 1-бөлімде мыналарды қамтитын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарларының негізгі параметрлері баяндалады:
1) атауы;
2) осы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) негізгі сипаттамалары;
3) бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда);
4) қажетті ресурстар.
4. "Аумақты дамыту пайымы" деген 2-бөлімде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарын іске асыру нәтижесінде ауданның перспективалық жай-күйі сипатталады.
5. "Ағымдағы жағдайды талдау" деген бөлімде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әлеуметтік-экономикалық жағдайдың ағымдағы дамуы, негізгі проблемалардың кешенді сипаттамасы, сондай-ақ ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бәсекелестік артықшылықтары мен мүмкіндіктері сипатталады.
Осы бөлімнің көлемі құжаттың жалпы көлемінің 30%-нан аспайды.

Раздел 1. Паспорт
Раздел 2. Видение развития территории
Раздел 3. Анализ текущей ситуации
Раздел 4. Основные направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии) и ресурсы
Наименование
Ответственный исполнитель
Источник информации
Единица измерения
Отчетный год
План (факт) текущего года
Плановый период
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Реализация плана развития области
Направление 1
Ключевой национальный индикатор 1 / Показатель СНБ 1
Цель
Целевой индикатор 1
Задача 1 (при наличии)
Показатель результата 1 (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн теңге
Ключевой национальный индикатор n / Показатель СНБ n
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн теңге
Направление n
Ключевой национальный индикатор n / Показатель СНБ n
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн теңге
ИТОГО ФИНАНСОВЫХ РЕСУРСОВ ПО РЕАЛИЗАЦИИ ПЛАНА РАЗВИТИЯ ОБЛАСТИ
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Направление n
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результата n (при наличии)
Финансовые ресурсы
млн теңге
ИТОГО финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций
млн теңге
ОБЩИЙ ОБЪЕМ ФИНАНСИРОВАНИЯ
млн теңге
в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов
млн теңге
Аким _________________________________ __________________________________
(наименование района (города областного значения) (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к Плану развития района
(города областного значения)
Пояснение к заполнению плана развития района (города областного значения)
1. В строке "Наименование района (города областного значения)" указывается полное наименование района (города областного значения).
2. В строке "Плановый период" указывается пятилетний период, на который разрабатывается план развития района (города областного значения).
3. В разделе 1 "Паспорт" излагаются основные параметры планов развития района (города областного значения), включающие:
1) наименование;
2) основные характеристики данного района (города областного значения);
3) направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии);
4) необходимые ресурсы.
4. В разделе 2 "Видение развития территории" описывается перспективное состояние района (города областного значения) в результате реализации плана развития района (города областного значения).
5. В разделе "Анализ текущей ситуации" описываются текущее развитие социально-экономического положения в районе (городе областного значения), комплексная характеристика основных проблем, а также конкурентные преимущества и возможности района (города областного значения).
Объем данного раздела не превышает 30% от общего объема документа.

6. "Негізгі бағыттар, мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) және ресурстар" деген 3-бөлімі облыстың даму жоспарының нысаналы индикаторларға қол жеткізуге, сондай-ақ өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асыруға бағытталған және мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "Бағыт", "Мақсат", "Міндет (болған жағдайда)" деген жолдарда мәтіндік форматта ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарының, мақсаттары мен міндеттерінің атауы көрсетіледі.
2) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі.
3) "Атауы" деген 2-бағандағы "Түйінді ұлттық индикатор/ҰҚС көрсеткіші", "Нысаналы индикатор", "Нәтиже көрсеткіші (болған жағдайда)" жолдары бойынша Ұлттық жоспарының түйінді ұлттық индикаторлардың, Ұлттық қаупсіздік стратегиясының көрсеткіштері (болған жағдайда) және оларға қол жеткізуге декомпозицияланған нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) атаулары, сондай-ақ ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мақсаттарына және өңірдің өзге де әлеуметтік-экономикалық мақсаттарына қол жеткізу үшін қажетті нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) атаулары көрсетіледі.
Түйінді ұлттық индикаторлар/ҰҚС көрсеткіші облыстың даму жоспарынан көшіріледі.
1- және 2-блоктарда өңірлер бөлінісінде тиісті декомпозиция бойынша мақсаттар, нысаналы индикаторлар, міндеттер және нәтижелер көрсеткіштері болмаған жағдайда, олар толтырылмайды.
4) "Жауапты орындаушы" деген 3-бағанда нысаналы индикаторға, нәтижелер көрсеткіштеріне (болған жағдайда) қол жеткізу деңгейінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі орынбасарының тегі, аты-жөні, сондай ақ іс-шараларды/жобаларды іске асыру деңгейінде жергілікті атқарушы органдардың басшысы көрсетіледі.
5) "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда есепті кезеңде нысаналы индикаторлардың, нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) мәндерін куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі.
6) "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда нысаналы индикаторлардың және нәтижелер көрсеткіштерінің өлшем бірліктері көрсетіледі.
"Қаржылық ресурстар", "Облыстың даму жоспарын іске асыруға арналған қаржылық ресурстардың жиыны", "Өзге жоспарлау құжаттар мен функцияларды іске асыруға арналған қаржылық ресурстардың жиыны" және "Қаржылық ресурстардың жалпы көлемі" жолдарында жиынтық қаржыландыру көлемдері миллион теңгемен (млн теңге) көрсетіледі.
"оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржы ресурстары" деген жолы бойынша жоспарлы кезеңге 001 бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген, жоспарланған және болжанатын мемлекеттік органның қаражатының көлемі көрсетіледі.

6. Раздел 3. "Основные направления, цели, целевые индикаторы, задачи, показатели результатов (при наличии) и ресурсы" разделяется на блоки, направленные на достижение целевых индикаторов плана развития области и иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг, и заполняется в следующем порядке:
1) в строках "Направление", "Цель", "Задача (при наличии)" в текстовом формате указываются наименование основных направлений, целей и задач социально-экономического развития района (города областного значения);
2) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
3) в графе 2 "Наименование" по строкам "Ключевой национальный индикатор/показатель СНБ", "Целевой индикатор", "Показатель результата (при наличии)" указываются наименования ключевых национальных индикаторов Национального плана, показателей Стратегии национальной безопасности (при наличии) и декомпозированных на их достижение целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии), а также наименования целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) необходимых для достижения целей, задач социально-экономического развития района (города областного значения);
Ключевые национальные индикаторы/показатели СНБ переносятся из плана развития области.
В случае отсутствия данных в разрезе регионов в соответствующей декомпозиции, цели, целевые индикаторы, задачи и показатели результатов в блоках 1 и 2 не подлежат заполнению.
4) в графе 3 "Ответственный исполнитель" указываются курирующие заместитель акима района (города областного значения) на уровне достижения целевого индикатора, показателей результатов (при наличии), а также руководитель местных исполнительных органов на уровне реализации мероприятий/проектов;
5) в графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии);
6) в графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии);
По строкам "Финансовые ресурсы", "Итого финансовых ресурсов на реализацию плана развития области", "Итого финансовых ресурсов на реализацию иных документов и функций" и "Общий объем финансовых ресурсов" указываются сводные объемы финансирования в миллионах теңге (млн теңге);

7) "Есепті жыл" деген 6 және "Ағымдағы жылдың жоспары (факт)" деген 7-бағандарда нысаналы индикатордың және нәтиже көрсеткіштерінің (болған жағдайда) мәндері көрсетіледі.
Даму жоспарын әзірлеу кезінде 6-бағанда есепті кезеңде қол жеткізілген нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) есепті мәндері, 7-бағанда қол жеткізуі ағымдағы жылға жоспарланатын нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) көрсетіледі.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарын түзету кезінде оны іске асырудың бірінші жылында 7-бағандағы нысаналы индикатордың және нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) жоспарлы мәні нысаналы индикатордың және нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) нақты мәніне өзгертіледі.
8) "Жоспарлы кезең" негізгі бағанның 8-12-бағандарда қол жеткізуге жоспарланатын нысаналы индикатордың және нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) болжамды мәндері жылдар бойынша көрсетіледі.
9) "Қаржылық ресурстар" деген жолда жоспарланған мақсаттар, міндеттер (болған жағдайда) бөлінісінде жылдар бойынша бөлінген жергілікті атқарушы органның бюджет шығыстарының жиынтығы түріндегі деректер келтіріледі.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кезекті жоспарлы кезеңге арналған даму жоспарын әзірлеу кезінде 6-бағанда қаржылық ресурстардың нақты көлемі көрсетіледі, 7-бағанда қаржылық ресурстардың нақтыланған жоспарлы көлемі көрсетіледі.
10) "Қаржылық ресурстардың жиыны" деген жолдарда жергілікті атқарушы орган бюджетінің жиынтық көлемі көрсетіледі.
"оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржы ресурстары" деген жолы бойынша жоспарлы кезеңге 001 бюджеттік бағдарламасы шеңберінде бөлінген, жоспарланған және болжанатын мемлекеттік органның қаражатының көлемі көрсетіледі.
Бұйрығына 12-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 15-қосымша
Нысан
____________________________ жылдарға арналған (жоспарлы кезең) _________________________________ инвестициялық жоспары (ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
Атауы
Жауапты орындаушы
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Аяқтау нысаны
Есепті жыл
Ағымдағы жылдың жоспары (факт)
Жоспарлы кезең
Қаржыландыру көзі
ББ. КББ коды
Жобаны іске асырудан күтілетін нәтиже, оның ішінде құрылған жұмыс орындарының саны (тұрақты/уақытша)
1-ж ы л
2-ж ы л
3-ж ы л
4-ж ы л
5-ж ы л
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Облыстың даму жоспарының іске асырылуы
1-бағыт
1-түйінді ұлттық индикатор / 1-ҰҚС көрсеткіші
Мақсат
1-нысаналы индикатор
1-міндет (болған жағдайда)
1-нәтиже көрсектіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
1-іс-шара / жоба
нәтиже
сомасы
Басқа көздер есебінен жобалар
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
1-іс-шара / жоба
нәтиже
сомасы
ҰҚ-дан
РБ-дан
ОБ-дан
АБ-дан
БК-дан
n-бағыты
n-түйінді ұлттық индикаторы / n-ҰҚС көрсеткіші
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсектіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
n-іс-шара/жоба
нәтиже
сомасы
Басқа көздер есебінен жобалар
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
n-іс-шара/жоба
нәтиже
сомасы
Қаржылық ресурстардың жиыны:
ҰҚ-дан
РБ-дан
ОБ-дан
АБ-дан
БК-дан
ОБЛЫСТЫҢ ДАМУ ЖОСПАРЫН ІСКЕ АСЫРУҒА АРНАЛҒАН ҚАРЖЫЛЫҚ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ОБ-дан
АБ-дан
БК-дан
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асырылуы
n-бағыты
Мақсат
n-нысаналы индикаторы
n-міндеті (болған жағдайда)
n-нәтиже көрсектіші (болған жағдайда)
Мемлекеттік инвестициялық жобалар
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
n-іс-шара/жоба
нәтиже
сомасы
Басқа көздер есебінен жобалар
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
n-іс-шара/жоба
нәтиже /
сомасы
Қаржылық ресурстардың жиыны
ҰҚ-дан
РБ-дан
ОБ-дан
АБ-дан
БК-дан
ӨЗГЕ ҚҰЖАТТАРДЫ ЖӘНЕ ФУНКЦИЯЛАРДЫ ІСКЕ АСЫРУҒА АРНАЛҒАН ҚАРЖЫЛЫҚҰ РЕСУРСТАР ЖИЫНЫ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ОБ-дан
АБ-дан
БК-дан
ҚАРЖЫЛАНДЫРУДЫҢ ЖАЛПЫ КӨЛЕМІ
ҰҚ-дан
РБ-дан
ОБ-дан
АБ-дан
БК-дан
оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржылық ресурстар
Инвестициялық жоспарға қосымша: Басым және проблемалық аймақтар картасы.
Атауы
Өлшем бірлігі
Негізгі мәні
Жоспарлы кезең
Жиыны
Қажеттілік
Қамтамасыз ету, %
1 жыл
2 жыл
3 жыл
4 жыл
5 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Облыстың даму жоспарының іске асырылуы
1-түйінді ұлттық индикатор / ҰҚС көрсеткіші
Нысаналы индикатор/нәтижелер көрсеткіші
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
Өзге жоспарлау құжаттарын, мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсетуді іске асырылуы
Мақсат
Нысаналы индикатор/нәтижелер көрсеткіші
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ
_______________________________ әкімі ___________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы)
(қолы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Ауданның (облыстық маңызы
бар қаланың) инвестициялық
жоспарына қосымша
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инвестициялық жоспарын толтыру бойынша түсіндірме

7) в графах 6 "Отчетный год" и 7 "План (факт) текущего года" указываются значения целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии).
При разработке плана развития в графе 6 указываются отчетные значения целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии), достигнутые в отчетном периоде, в графе 7 – значения целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии), планируемые к достижению в текущем году.
При корректировке плана развития района (города областного значения) в первом году ее реализации в графе 7 плановое значение целевого индикатора и показателей результатов (при наличии) меняется на фактическое значение целевого индикатора и показателей результатов (при наличии).
10) в графах 8-12 основной графы "Плановый период" указываются прогнозные значения целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии), планируемые к достижению, по годам.
11) в строке "Финансовые ресурсы" приводятся данные в виде свода бюджетных расходов местного исполнительного органа в разрезе запланированных целей, задач (при наличии) в разбивке по годам.
При разработке плана развития района (города областного значения) на очередной плановый период в графе 6 указывается фактический объем финансовых ресурсов, в графе 7 указывается уточненный плановый объем финансовых ресурсов.
12) в строках "Итого финансовые ресурсы" указывается итоговый объем бюджета местного исполнительного органа.
По строке "в том числе бюджетные средства, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов" указываются объемы бюджетных средств государственного органа, выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.
Приложение 12 к приказу
Приложение 15
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Инвестиционный план ________________________________________________________
(наименование района (города областного значения)
на _______________________ годы (плановый период)
Наименование
Ответственный исполнитель
Источник информации
Единица измерения
Форма завершения
Отчетный год
План (факт) текущего года
Плановый период
Источник финансирования
Код БП. (БПП)
Ожидаемый результат от реализации проекта, в т.ч. к-во созданных рабочих мест (постоянных/временных)
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Реализация плана развития области
Направление 1
Ключевой национальный индикатор 1 / показатель СНБ 1
Цель
Целевой индикатор 1
Задача 1 (при наличии)
Показатель результатов 1 (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Мероприятие / проект
результат
сумма
Проекты за счет других источников
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Мероприятие 1/ проект 1
результат
сумма
Из НФ
Из РБ
Из ОБ
Из РайБ
Из ДИ
Направление n
Ключевой национальный индикатор / показатель СНБ n
Цель
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результатов n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Проекты за счет других источников
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Всего финансовые ресурсы
Из НФ
Из РБ
Из ОБ
Из РБ
Из ДИ
ИТОГО ФИНАНСОВЫХ РЕСУРСОВ ПО РЕАЛИЗАЦИЯ ПЛАНА РАЗВИТИЯ ОБЛАСТИ
Из НФ
Из РБ
Из ОБ
Из РайБ
Из ДИ
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Направление n
Цель n
Целевой индикатор n
Задача n (при наличии)
Показатель результатов n (при наличии)
Государственные инвестиционные проекты
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Проекты за счет других источников
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Мероприятие n / проект n
результат
сумма
Всего финансовые ресурсы
Из НФ
Из РБ
Из ОБ
Из РБ
Из ДИ
ИТОГО ФИНАНСОВЫХ РЕСУРСОВ НА РЕАЛИЗАЦИЮ ИНЫХ ДОКУМЕНТОВ И ФУНКЦИЙ
Из НФ
Из РБ
Из ОБ
Из РайБ
Из ДИ
ОБЩИЙ ОБЪЕМ ФИНАНСИРОВАНИЯ
Из НФ
Из РБ
Из ОБ
Из РайБ
Из ДИ
в том числе финансовые ресурсы, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов
Приложение к инвестиционному плану: Карта приоритетных и проблемных зон
Наименование
Единица измерения
Базовое значение
Плановый период
Всего
потребность
Обеспеченность, %
1 год
2 год
3 год
4 год
5 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Реализация плана развития области
Ключевой национальный индикатор 1 / показатель СНБ 1
Целевой индикатор/показатель результатов
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Реализация иных документов планирования, государственных функций, полномочий и (или) предоставления государственных услуг
Цель
Целевой индикатор/показатель результатов
Город районного значения, село, поселок, сельский округ
Аким _________________________________ __________________________________
(наименование района (города областного значения))       (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к инвестиционному плану
района (города
областного значения)
Пояснение по заполнению инвестиционного плана района (города областного значения)

1. "(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы)" деген жолда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" деген жолда инвестициялық даму жоспары әзірленетін бес жылдық кезең көрсетіледі.
3. "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі.
4. "Атауы" деген 2-бағанда жолдарға байланысты түйінді ұлттық индикаторлардың / ҰҚС, мақсаттардың, нысаналы индикаторлардың атаулары, міндеттер, іс-шаралардың/жобалардың нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) келтіріледі.
Даму жоспарында деректер болмаған жағдайда, 2 және 3-бөлімдерде мақсаттар нысаналы индикаторлар, міндеттер және нәтижелер көрсеткіштері толтырылмайды.
5. "Жауапты орындаушы" деген 3-бағанда жауапты лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіледі: нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда) бойынша – әкімдердің орынбасарлары деңгейінде, іс-шаралар / жобалар бойынша – жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы деңгейінде.
6. "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда есепті кезеңдегі нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің (болған жағдайда) мәндерін куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі.
7. "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда түйінді ұлттық индикаторлар, нысаналы индикаторлар мәндерінің, нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда) және іс-шаралар / жобалардың өлшем бірліктері көрсетіледі.
"Іс-шара / жоба" деген жолдар бойынша іс-шаралардың/жобалардың нәтиже және қаржыландырудың қажетті көлемінің миллион теңгемен сомасы түрінде өлшем бірлігі көрсетіледі.
8. "Аяқтау нысаны" деген 6-бағандағы "Іс-шаралар / жобалар" жолдары бойынша жоспарланған іс-шараны / жобаны орындау нысаны көрсетіледі (іс-шараның аяқталуын көрсететін іс-шараның сапалы сипаттамасы).
9. "Есепті жыл" деген 7-және "Ағымдағы жылдың жоспары (факт)" деген 8-бағандарда тиісінше есепті деректер және нысаналы индикаторлардың ағымдағы кезеңінің жоспарлы мәндері, нәтиже көрсеткіштері (болған жағдайда) және іс-шаралар / жобалар көрсетіледі.
Іс-шаралар / жобалар бойынша есепті және жоспарлы мәндер қаржыландыру көрсеткіші мен сомасының мәндері бөлінісінде көрсетіледі.
10. 9-13-бағандарда нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда), іс-шаралар / жобалар көрсеткіштерінің болжамды сандық мәндері көрсетіледі.
Қаржыландыруды талап ететін іс-шаралар үшін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарын іске асырудың әрбір жылы бөлінісінде болжамды сомалар миллион теңгемен, заттай мәнде өлшенетін іс-шаралар үшін олардың сандық мәндері көрсетіледі.

1. В строке "(наименование района (города областного значения)" указывается полное наименование района (города областного значения).
2. В строке "(плановый период)" указывается пятилетний период, на который разрабатывается инвестиционный план развития.
3. В графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер.
4. В графе 2 "Наименование" в зависимости от строк приводятся наименования ключевых национальных индикаторов/показателей СНБ, целей, целевых индикаторов, задачи, показатели результатов (при наличии) мероприятий / проектов.
В случае отсутствия данных в плане развития, цели, целевые индикаторы, задачи и показатели результатов в блоках 1 и 2 не подлежат заполнению.
5. В графе 3 "Ответственные исполнители" указываются фамилия и инициалы ответственного должностного лица: по целевым индикаторам и показателям результатов (при наличии) – на уровне заместителей акимов, по мероприятиям / проектам – на уровне руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа;
6. В графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевого индикатора, показателя результата (при наличии) в отчетном периоде.
7. В графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения значений ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) и мероприятий / проектов.
По строкам "Мероприятие / проект" указывается единица измерения мероприятий / проектов в виде результата и суммы необходимого объема финансирования в миллионах теңге.
8. В графе 6 "Форма завершения" указывается по строкам "Мероприятия / проекты" форма исполнения планируемого мероприятия / проекта (качественная характеристика мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия).
9. В графах 7 "Отчетный год" и 8 "План (факт) текущего года" указываются соответственно отчетные данные и плановые значения текущего периода целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии), мероприятий / проектов.
По мероприятиям / проектам отчетные и плановые значения указываются в разрезе значений показателя и суммы финансирования.
10. В графах 9-13 указываются прогнозные количественные значения целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии), мероприятий/проектов.
Для мероприятий, требующих финансирования, указываются предполагаемые суммы в разрезе каждого года реализации плана развития района (города областного значения) в миллионах теңге, для мероприятий, измеряемых в натуральном выражении – их количественные значения.

11. "Қаржыландыру көзі" деген 14-бағанда "Іс-шара / жоба" жолы бойынша қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша болжанатын шығындарды қаржыландыру көздері (ұлттық қордың, республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты, мемлекеттік қарыздар, мемлекеттік кепілдікпен тартылатын мемлекеттік емес қарыздар, тікелей шетелдік және отандық инвестициялар, халықаралық қаржы-экономикалық ұйымдардың немесе елдердің гранттары кіретін басқа да көздер, екінші деңгейдегі банктердің кредиттері, Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған ұйымдардың меншікті қаражаттары) көрсетіледі.
12. "ББ.КББ коды" деген 15-бағанда әрбір іс-шараның / жобаның қарама-қарсы жағында Бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес мемлекеттік органның нысаналы индикаторларына қол жеткізу қамтамасыз етілетін бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды көрсетіледі.
13. "Жобаны іске асырудан күтілетін нәтиже, оның ішінде құрылған жұмыс орындарының саны (тұрақты/уақытша)" деген 15-бағанда іс-шараларды / жобаларды, оның ішінде құрылған жұмыс орындарын (тұрақты/уақытша) іске асырудан күтілетін нәтиже сипатталады.
14. "Қаржы ресурстардың жиыны, оның ішінде:" және "ҰҚ-дан", "РБ-дан", "ОБ-дан", "АБ-дан", "БК-дан" деген жолдарда даму жоспарында белгіленген мақсаттар бөлінісінде жылдар бойынша бюджеттік шығыстар жиынтығы түріндегі деректер көрсетіледі.
"оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржы ресурстары" деген жолы бойынша 001 бюджеттік бағдарламасы шеңберінде жоспарлы кезеңге бөлінген, жоспарланған және болжанатын мемлекеттік органның қаражатының көлемі көрсетіледі.
15. "Қаржылық ресурстардың жиыны" деген жолда жергілікті атқарушы орган бюджетінің жиынтық көлемі көрсетіледі.
16. Басым және проблемалық аймақтар картасы аудандар бөлінісінде нысаналы индикаторларын/нәтиже көрсеткіштерін бөлу көзделеді және мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтің толық атауы көрсетіледі;
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда нысаналы индикаторлар мәндерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
4) "Жиыны" деген 4-бағанда тиісті инфрақұрылымның, көрсетілетін қызметтің немесе ресурстың жиынтық көлемі көрсетіледі;
5) "Қажеттілік" деген 5-бағанда индикатордың жиынтық көлемі мен нақты мәні арасындағы сандық алшақтық көрсетіледі. Қажеттілік белгіленген деңгейге жету үшін қосымша қамтамасыз етілуі керек көлем көрсетіледі;

11. В графе 14 "Источник финансирования" по строке "Мероприятие/проект" по финансируемым мероприятиям указываются источники финансирования предполагаемых затрат (средства национального фонда, республиканского и местных бюджетов, государственные займы, другие источники, куда входят негосударственные займы, привлекаемые под государственную гарантию, прямые иностранные и отечественные инвестиции, гранты международных финансово-экономических организаций или стран-доноров, кредиты банков второго уровня, собственные средства организаций, не запрещенные законодательством Республики Казахстан).
12. В графе 15 "Код БП.БПП" напротив каждого мероприятия / проекта указывается код бюджетной программы (подпрограммы) в соответствии с Единой бюджетной классификацией, посредством которых будет обеспечено достижение целевых индикаторов, показателей результатов плана развития.
13. В графе 16 "Ожидаемый результат от реализации проекта, в т.ч. к-во созданных рабочих мест (постоянных/временных)" описывается ожидаемый результат от реализации мероприятий/проектов, в том числе созданных рабочих мест (постоянных/временных).
14. В строках "Всего финансовые ресурсы, в том числе:" и "из НФ", "из РБ", "из ОБ", "из РайБ", "из ДИ" указываются данные в виде свода бюджетных расходов по годам в разбивке по установленным планом развития целям.
По строке "в том числе финансовые ресурсы, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов" указываются объемы бюджетных средств государственного органа выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.
15. В строке "Итого финансовые ресурсы" указывается итоговый объем бюджета местного исполнительного органа.
16. Карта приоритетных и проблемных зон предусматривает распределение целевых индикаторов/показателей результатов в разрезе районов (городов областного значения) и заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе 2 "Наименование" указывается полное наименование района (города областного значения);
3) в графе 3 "Единица измерения" указываются единицы измерения значений целевых индикаторов, показателей результатов;
4) в графе 4 "Всего" совокупный объем соответствующей целевого индикатора, показателя результата;
5) в графе 5 "Потребность" указывается количественный разрыв между совокупным объемом и фактическим значением целевого индикатора, показателя результата. Потребность указывает на объем, который необходимо дополнительно обеспечить для достижения установленного уровня;

6) "Қамтамасыз ету, %" деген 6-бағанда аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтің бөлінісінде нақты қамтамасыз етілген жиынтық көлемнің үлесі. Қамтамасыз ету көрсеткіші белгіленген деңгейге жету дәрежесін көрсетеді;
7) 7-11-бағандарда нысаналы индикаторлардың / нәтижелер көрсеткіштерінің болжамды сандық мәндері көрсетіледі.
Бұйрығына 13-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын,
мемлекеттік органдардың,
астананың, облыстардың,
республикалық маңызы бар
қалалардың, аудандардың
(облыстық маңызы бар
қалалардың) даму жоспарларын
әзірлеу, іске асыру, оларға
мониторинг және түзету жүргізу
әдістемесіне 16-қосымша
Нысан
__________________________ бекітілген ______________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы) _____________ (жоспарлы кезең) жылдарға арналған даму жоспарының іске асырылуы туралы есеп
Есеп кезеңі: ______________________

6) в графе 6 "Обеспеченность, %" доля совокупного объема, фактически обеспеченная в разрезе района (города областного значения). Показатель обеспеченности отражает степень достижения установленного уровня;
7) в графах 7-11 указываются прогнозные количественные значения целевых индикаторов, показателей результатов.
Приложение 13 к приказу
Приложение 16
к Методике разработки,
реализации, проведения
мониторинга и корректировки
Национального плана развития
Республики Казахстан, планов
развития государственных
органов, столицы, областей,
городов республиканского
значения, районов (городов
областного значения)
Форма
Отчет о реализации плана развития _______________________________________
(наименование района (города областного значения)
на _______________________ годы
(плановый период)
утвержденного ___________________________________________________
Период отчета: ______________________

2. Талдамалық жазба
__________________________________ әкімі_________________________________
(ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) атауы)
(қолы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Ауданның (облыстық маңызы
бар қаланың) даму жоспарын
іске асыру туралы есепке
қосымша
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарының іске асырылуы туралы есепті толтыру бойынша түсіндірме
Даму жоспарын іске асыру туралы есеп мынадай тәртіппен толтырылады:
1. "(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы)" деген жолында ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) толық атауы көрсетіледі.
2. "(жоспарлы кезең)" жолында даму жоспары әзірленген жоспарлы бес жылдық кезең көрсетіледі.
3. "бекітілген" деген жолдарда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспары бекітілген құжаттың деректемелері көрсетіледі: актінің атауы, нөмірі және бекітілген күні.
4. "Есепті кезең" деген жолда даму жоспары әзірленген жоспарлы бес жылдық кезеңнің есепті жылы көрсетіледі.
5. "Нысаналы индикаторларға, нәтижелер көрсеткіштеріне (болған жағдайда) қол жеткізу және іс-шараларды / жобаларды іске асыру" бөлімі мынадай жолмен толтырылады:
1) "Бағыты" деген жолда даму жоспары бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттары көрсетіледі;
2) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда облыстың негізгі ұлттық индикаторлары, мақсаттары, нысаналы индикаторлары, міндеттері, нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда), іс-шаралар / жобалар атауының жолдарына байланысты көрсетіледі:
"Түйінді ұлттық индикатор" деген жолда даму жоспарына сәйкес келетін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) түйінді ұлттық индикаторлардың атаулары көрсетіледі;
"Нысаналы индикатор" деген жолда даму жоспарының тиісті мақсаттарына сәйкес келетін нысаналы индикаторлардың атаулары көрсетіледі;
"Нәтижелер көрсеткіштері (болған жағдайда)" жолдарында даму жоспарының тиісті мақсаттарына сәйкес нәтиже көрсеткіштерінің атаулары көрсетіледі;
"Іс-шара / жоба" жолдарында даму жоспарын іске асыру жөніндегі инвестициялық жоспарға сәйкес келетін іс-шаралар / жобалар көрсетіледі;
"Құрылған жұмыс орындарының саны (тұрақты/уақытша)" деген жолдарда Инвестициялық жоспарға сәйкес келетін жұмыс орындары көрсетіледі;
4) "Жауапты орындаушы" деген 3-бағанда жауапты лауазымды тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіледі: нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштері бойынша – әкімдердің орынбасарлары деңгейінде, іс-шаралар / жобалар бойынша – жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы деңгейінде;

2. Аналитическая записка
Аким _________________________________ ___________________________________
(наименование района (города областного значения))       (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение
к Отчету о реализации плана
развития района (города
областного значения)
Пояснение по заполнению отчета о реализации плана развития
Отчет о реализации плана развития заполняется в следующем порядке:
1. В строке "(наименование района (города областного значения)" указывается полное наименование района (города областного значения).
2. В строке "(плановый период)" указывается плановый пятилетний период, на который разработан план развития.
3. В строках "утверждено" указываются реквизиты документа, которым утвержден план развития района (города областного значения): наименование, номер и дата утверждения акта.
4. В строке "Период отчета" указывается отчетный год планового пятилетнего периода, на который разработан план развития.
5. Раздел "Достижение целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) и исполнение мероприятий/проектов" заполняется следующим образом:
1) по строке "Направление" по плану развития указываются основные направления социально-экономического развития района (города областного значения);
2) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
3) в графе 2 "Наименование" указываются в зависимости от строк наименования ключевых национальных индикаторов областей, целей, целевых индикаторов, задач, показателей результатов (при наличии), мероприятий / проектов.
В строках "Ключевой национальный индикатор" указываются наименования ключевых национальных индикаторов района (города областного значения), которые соответствуют плану развития.
В строках "Целевой индикатор" указываются наименования целевых индикаторов соответствующих целей плана развития.
В строках "Показателей результатов (при наличии)" указываются наименования показателей результатов соответствующих целей плана развития.
В строках "Мероприятие/проект" указываются мероприятия/проекты, которые соответствуют Инвестиционному плану.
В строках "количество созданных рабочих мест (постоянных/временных)" указываются рабочие места, которые соответствуют Инвестиционному плану.
4) в графе 3 "Ответственный исполнитель" указывается фамилия и инициалы ответственного должностного лица: по целевым индикаторам – на уровне заместителей акимов, по мероприятиям/проектам – на уровне руководителя структурного подразделения местного исполнительного органа

5) "Ақпарат көзі" деген 4-бағанда есепті кезеңдегі нысаналы индикатордың, нәтиже көрсеткішінің (болған жағдайда) мәндерін куәландыруға мүмкіндік беретін ақпарат көздері көрсетіледі;
6) "Өлшем бірлігі" деген 5-бағанда нысаналы индикаторлардың, нәтиже көрсеткіштерінің (болған жағдайда) және (немесе) іс-шаралар / жобалардың өлшем бірлігі көрсетіледі;
7) "Орындау мерзімі" деген 6 және "Аяқтау нысаны" деген 7-бағандарда жоспарланған іс-шараны / жобаны орындаудың нақты мерзімдері мен нысандарын енгізу жолымен "Іс-шаралар / жобалар" жолдары бойынша толтырылады;
8) "Жоспар" деген 8, "Факт" деген 9, "Қол жеткізу / орындау / игеру үлесі (%)" деген 10-бағандарда түйінді ұлттық индикаторлардың, нысаналы индикаторлардың, нәтижелер көрсеткіштерінің (болған жағдайда), тікелей көрсеткіштердің жоспарлы және нақты мәндері, жоспарланған іс-шаралар / жобалар бөлінісінде миллион теңгемен қаржыландыру көлемі, сондай-ақ оларға нақты қол жеткізу / орындау үлесі пайызбен көрсетіледі;
9) "Қаржыландыру көзі" деген 11-бағанда қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша болжанатын шығындарды қаржыландыру көздері (ұлттық қордың, республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты, мемлекеттік қарыздар, мемлекеттік кепілдікпен тартылатын мемлекеттік емес қарыздар, тікелей шетелдік және отандық инвестициялар, халықаралық қаржы-экономикалық ұйымдардың немесе елдердің гранттары кіретін басқа да көздер, екінші деңгейдегі банктердің кредиттері, Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған ұйымдардың меншікті қаражаттары) көрсетіледі;
10) "Қол жеткізу / орындау / игеру туралы ақпарат (қол жеткізбеу / орындамау/игермеу себептерімен)" деген 12-бағанда түйінді ұлттық индикаторларға, нысаналы индикаторларға және нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу, іс-шараларды / жобаларды іске асыру барысы туралы толық ақпарат көрсетіледі.
Орындалмаған, ішінара орындалған кезде орындалудың бұзылу тәуекелдерін болдырмау және (немесе) азайту жөнінде мемлекеттік орган қабылдаған шараларды көрсете отырып, жоспарланған іс-шаралардың / қаржыны игермеудің себептерін көрсетіледі.
Орындалған іс-шаралар толық аяқталған іс-шаралар болып саналады.
Ішінара орындалған іс-шаралар – бұл бір қаржы жылында бөлінген қаражат шеңберінде орындалған ұзақ мерзімді сипаттағы іс-шаралар.
11) "Қаржылық ресурстар" деген жолда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) даму жоспарының мақсаттары бойынша бөліністе мемлекеттік органның шығыстары бойынша жиынтық деректер келтіріледі.
"оның ішінде нысаналы индикаторлармен және нәтижелер көрсеткіштерімен қамтылмаған қаржы ресурстары" жолы бойынша 001 бюджеттік бағдарлама шеңберінде жоспарлы кезеңге бөлінген, жоспарланған және болжанатын мемлекеттік органның қаражатының көлемі көрсетіледі.

5) в графе 4 "Источник информации" указываются источники информации, позволяющие удостовериться в значениях целевых индикаторов, показателя результата (при наличии) в отчетном периоде;
6) в графе 5 "Единица измерения" указываются единицы измерения целевого индикатора, показателя результата (при наличии) и (или) мероприятия / проекта;
7) графы 6 "Срок исполнения" и 7 "Форма завершения" заполняются по строкам "Мероприятия/проекты" путем введения конкретных сроков и форм исполнения планируемого мероприятия/проекта;
8) в графах 8 "План", 9 "Факт", 10 "Доля достижения / исполнения / освоения" указываются плановые и фактические значения ключевых национальных индикаторов, целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии), объемы финансирования в разрезе запланированных мероприятий/проектов в миллионах теңге, а также доля их фактического достижения/исполнения в процентах;
9) в графе 11 "Источник финансирования" указываются источники финансирования предполагаемых затрат (средства национального фонда, республиканского и местных бюджетов, государственные займы, другие источники, куда входят негосударственные займы, привлекаемые под государственную гарантию, прямые иностранные и отечественные инвестиции, гранты международных финансово-экономических организаций или стран-доноров, кредиты банков второго уровня, собственные средства организаций, не запрещенные законодательством Республики Казахстан);
10) в графе 12 "Информация о достижении/исполнении/освоении (с причинами недостижения/неисполнения/неосвоения)" отражается детальная информация о ходе достижения целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии), реализации мероприятий / проектов.
При неисполнении, частичном исполнении указываются причины неисполнения запланированных мероприятий/неосвоения финансовых средств с указанием принятых государственным органом мер по предотвращению и (или) минимизации рисков срыва исполнения.
Исполненными мероприятиями считаются полностью завершенные мероприятия.
Частично исполненные мероприятия – это мероприятия долгосрочного характера, исполненные в рамках выделенных средств за один финансовый год.
11) в строке "Финансовые ресурсы" приводятся сводные данные по расходам государственного органа в разбивке по целям плана развития района (города областного значения).
По строке "в том числе финансовые ресурсы, неохваченные целевыми индикаторами и показателями результатов" указываются объемы бюджетных средств государственного органа выделенных, запланированных и прогнозируемых на плановый период в рамках бюджетной программы 001.

6. "Талдамалық жазба" бөлімі мынадай ақпаратты қамтиды:
орындамаудың немесе ішінара орындаудың негізгі себептерін көрсете отырып, белгіленген нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштеріне (болған жағдайда), жоспарланған іс-шаралардың / жобалардың нақты орындалуына қол жеткізудің жалпы серпіні туралы;
проблемаларды шешу және мақсаттарға қол жеткізу, даму жоспарын іске асырудың елдің, жетекшілік ететін саланың / қызмет саласының әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы;
белгіленген нысаналы индикаторларға және нәтижелер көрсеткіштеріне (болған жағдайда) қол жеткізбеудің облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға әсері туралы;
игілік алушылардың қанағаттану деңгейі (болған жағдайда), оның ішінде жоспарланғаннан ұсынылған мемлекеттік қызметтердің нақты көлемінің деңгейі туралы;
жүргізілген бақылау іс-шаралары, мемлекеттік аудит және сараптамалық-талдамалық іс-шаралар, қоғамдық мониторинг туралы мәліметтер.

6. Раздел "Аналитическая записка" содержит информацию:
об общей динамике достижения установленных целевых индикаторов и показателей результатов (при наличии), фактического исполнения запланированных мероприятий / проектов с указанием основных причин неисполнения или частичного исполнения;
о влиянии недостижения установленных целевых индикаторов, показателей результатов (при наличии) на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в районе (города областного значения), области;
об уровне удовлетворенности благополучателей (в случае наличия), в том числе уровне фактического объема предоставленных государственных услуг от запланированных;
сведения о проведенных контрольных мероприятиях, государственном аудите и экспертно-аналитических мероприятиях, общественном мониторинге.