Мәслихаттың 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 207 "Ұзынкөл ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 13 мамырдағы № 228 шешімі
Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Ұзынкөл ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" Қостанай облысы Ұзынкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 207 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Бауман ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 340,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 901,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 186,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31 253,0 мың теңге;
2) шығындар – 39 390,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2050,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2050,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Ершов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 426 424,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 25 161,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 401 263,4 мың теңге;
2) шығындар – 426 964,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -540,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540,1 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Киров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 583,5 мың теңге, оның iшiнде:

О внесении изменений в решение Узункольского районного маслихата от 29 декабря 2025 года № 207 "О бюджетах сел, сельских округов Узункольского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 13 мая 2026 года № 228
Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Узункольского районного маслихата Костанайской области "О бюджете сел, сельских округов Узункольского района на 2026-2028 годы" от 29 декабря 2025 года № 207 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Бауманское на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 340,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 901,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 186,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 253,0 тысячи тенге;
2) затраты – 39 390,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2050,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2050,0 тысяч тенге";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Ершовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 426 424,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25 161,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 401 263,4 тысячи тенге;
2) затраты – 426 964,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -540,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540,1 тысяч тенге";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Кировского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 583,5 тысячи тенге, в том числе по:

салықтық түсімдер бойынша – 2 780,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 36 803,5 мың теңге;
2) шығындар – 39 583,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Новопокров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 214,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 345,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 260,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 353,4 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 35 255,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 214,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 17-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Обаған ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 521,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 946,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 575,6 мың теңге;
2) шығындар – 41 521,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 21-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Пресногорьков ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

налоговым поступлениям – 2 780,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 803,5 тысячи тенге;
2) затраты – 39 583,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Новопокровского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 214,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 345,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 260,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 353,4 тысячи тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 255,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 214,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге";
пункт 17 указанного решения изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет сельского округа Обаған на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 521,6 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 946,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 575,6 тысяч тенге;
2) затраты – 41 521,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге";
пункт 21 указанного решения изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Пресногорьковского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах: