"Ұзынкөл ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 12 ақпандағы № 18 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 44 қаулысы
Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ұзынкөл ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 12 ақпандағы № 18 қаулысына келесі толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ұзынкөл ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 19) тармақшамен толықтырылсын:
"19) азаматтарды тіл қағидаты бойынша кемсітушілікке жол бермеу жөнінде түсіндіру жұмыстарын жүргізеді".
2. "Ұзынкөл ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберу;
2) осы қаулыны Ұзынкөл ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыру қамтамасыз етілсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдау.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Ұзынкөл ауданы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл ауданының әкімі М. Жұрқабаев
Әкімдіктің мүшелері:
________________ Н. Абилкаиров
________________ Т. Булатов
________________ М. Сокитбаев
________________ К. Уразбаев
________________ А. Лагушина
"Ұзынкөл ауданы әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
заң бөлімінің басшысы
______________________ Б. Октябр
"Ұзынкөл ауданы әкімінің
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
құжаттамалық қамтамасыз ету
бөлімінің басшысы
_____________________ Е. Савкина

О внесении дополнения в постановление акимата Узункольского района от 12 февраля 2025 года № 18 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата Узункольского района"
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 17 апреля 2026 года № 44
Акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Узункольского района "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата Узункольского района" от 12 февраля 2025 года № 18 следующее дополнение:
в Положении о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата Узункольского района" утвержденном указанным постановлением:
пункт 15 дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) проводит разъяснительную работу по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу".
2. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата Узункольского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на государственном и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Узункольского района после его официального опубликования.
3) принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Узункольского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Узункольского района М. Журкабаев
Члены акимата:
________________ Н. Абилкаиров
________________ Т. Булатов
________________ М. Сокитбаев
________________ К. Уразбаев
________________ А. Лагушина
Руководитель юридического отдела
государственного учреждения
"Аппарат акима Узункольского
района"
______________________ Б. Октябр
Руководитель отдела
документационного обеспечения
государственного учреждения
"Аппарат акима Узункольского
района"
__________________ Е. Савкина