"Kazakhstan Westerfield Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитутты белгілеу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 17 маусымдағы № 74 қаулысы
"Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабына, 69-бабы 4-тармағының 10) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес Науырзым ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Kazakhstan Westerfield Mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне 2031 жылғы 5 қаңтарға дейін Қостанай облысы Науырзым ауданының аумағында орналасқан "Мамыркөл" кен орны шегіндегі жер учаскесіне 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 4241-EL лицензиясы негізінде (блок M-41-7-(10г-5в-21), M-41-19-(10а-5а-1), жоғарыда аталған блок шегінде қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу және геологиялық барлау жұмыстарын дұрыс жоспарлау үшін қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Науырзым ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Науырзым ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Науырзым ауданы әкімінің орынбасары М.С. Мырзабековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Аудан әкімі М. Ихтиляпов

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственостью "Kazakhstan Westerfield Mining"
Постановление акимата Наурзумского района Костанайской области от 17 июня 2026 года № 74
В соответствии со статьей 17, с подпунктом 10) пункта 4 статьи 69 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Наурзумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить товариществу с ограниченной ответственостью "Kazakhstan Westerfield Mining" публичный сервитут сроком до 5 января 2031 года на земельный участок, расположенный на территории Наурзумского района Костанайской области, в пределах месторождения "Мамыркольское".
На основании лицензии № 4241-EL от 2 апреля 2026 года, (блок M-41-7-(10г-5в-21), M-41-19-(10а-5а-1), для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых и корректного планирования геологоразведочных работ в пределах вышеуказанного блока.
2. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Наурзумского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Наурзумского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Наурзумского района Мурзабекова М.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района М. Ихтиляпов