Объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімінің 2026 жылғы 1 сәуірдегі № 2 шешімі
Объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 бұйрығына сәйкес ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл қаласы Тәуелсіздік көшесіндегі № 64 тұрғын үйдің төбесінің құлауы салдарынан техногендік авариялық жағдайдың туындау қаупіне байланысты объектіде объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс - шаралар жүргізілсін.
3. Объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жою жөніндегі басшысы болып Қостанай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасары тағайындалсын.
4. "Қостанай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінің тізіліміне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялануын және оған қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы шешімнің көшірмесін электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде жолдануын;
2) осы шешімді Қостанай ауданы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі О. Нургалиев

Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба
Решение акима Костанайского района Костанайской области от 1 апреля 2026 года № 2
Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" РЕШИЛ:
1. В связи с угрозой возникновения техногенной аварийной ситуации вследствие обрушения крыши жилого дома № 64 по улице Тәуелсіздік в городе Тобыл объявить на объекте чрезвычайную ситуацию техногенного характера объектового масштаба.
2. Провести мероприятия, направленные на ликвидацию чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба.
3. Назначить руководителем по ликвидации чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба курирующего заместителя акима Костанайского района.
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Костанайского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копию настоящего решения в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его подписания;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе акимата Костанайского района.
5. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района О. Нургалиев