Объектілік ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің 2026 жылғы 10 наурыздағы № 2 шешімі. Күші жойылды – Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің 2026 жылғы 23 маусымдағы № 4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің 23.06.2026 № 4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, "Aзаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың жіктемесін белгілеу туралы" № 240 бұйрығына, Қарасу ауданының төтенше жағдайдың алдын алу және жою жөніндегі комиссиясының 2026 жылғы 6 қаңтардағы № 1 кезектен тыс отырысының хаттамасына сәйкес Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрлігінің "Қостанай облысы Қарасу ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесінің ғимараты (Қарасу ауданы, Қарасу ауылдық округі, Қарасу ауылы, Рамазанов көшесі, 2-үй мекенжайы бойынша орналасқан) объектідегі объектілік ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Төтенше жағдайды жою басшысы болып өзімді тағайындаймын.
3. "Қарасу ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімге қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғанынан кейін Қарасу ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 6 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға өз әрекетін таратылады.
Қарасу ауылдық округінің әкімі М. Беккулинов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера объектового масштаба
Решение акима Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области от 10 марта 2026 года № 2. Утратило силу решением акима Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области от 23 июня 2026 года № 4
Сноска. Утратило силу решением акима Карасуского сельского округа Карасуского района Костанайской области от 23.06.2026 № 4 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", протоколом внеочередного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации Карасуского района от 6 января 2026 года № 1 аким Карасуского сельского округа Карасуского района РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера объектового масштаба на объекте здание республиканского государственного учреждения "Отдел по делам обороны Карасуского района Костанайской области" Министерства обороны Республики Казахстан (расположенном по адресу: Карасуский район, Карасуский сельский округ, село Карасу, улица Рамазанова, дом 2).
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначаю себя.
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Карасуского сельского округа Карасуского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настояшего решения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Карасуского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения, возникшие с 6 января 2026 года.
Аким Карасуского сельского округа М. Беккулинов