Мәслихаттың 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 242 "Қарабалық ауданы ауылдарының, кентінің, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2026 жылғы 27 наурыздағы № 251 шешімі
Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қарабалық ауданының 2026-2028 жылдарға арналған ауылдарының, кентінің, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 242 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 219882 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарабалық кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 526 264,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 438 711,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 506,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 87 047,0 мың теңге;
2) шығындар – 544 351,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 087,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 087,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Белоглин ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 673,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 239,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30 434,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 001,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -328,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –328,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Бозкөл ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 352,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 111,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 29 241,0 мың теңге;
2) шығындар – 43 054,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 702,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 702,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2025 года № 242 "О бюджетах сел, поселка, сельских округов Карабалыкского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 27 марта 2026 года № 251
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел, поселка, сельских округов Карабалыкского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 242 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 219882), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Карабалык на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 526 264,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 438 711,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 506,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 87 047,0 тысяч тенге;
2) затраты – 544 351,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 087,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 087,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Белоглинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 673,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 239,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30 434,0 тысячи тенге;
2) затраты – 40 001,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -328,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 328,1 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет села Босколь на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 352,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 111,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 29 241,0 тысяча тенге;
2) затраты – 43 054,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 702,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 702,6 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:

"7. Бөрлі ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 022,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 007,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 015,0 мың теңге;
2) шығындар – 47 440,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 418,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 418,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Лесное ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 289,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 203,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 23 086,0 мың теңге;
2) шығындар – 28 151,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -862,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 862,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Михайлов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 673,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 679,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 23 994,0 мың теңге;
2) шығындар – 33 428,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -755,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –755,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Новотроицк ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 703,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 15 947,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 756,0 мың теңге;
2) шығындар – 38 263,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 560,3 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 560,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"7. Утвердить бюджет села Бурли на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 022,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 007,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 015,0 тысяч тенге;
2) затраты – 47 440,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 418,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 418,3 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет села Лесное на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 289,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 203,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 23 086,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28 151,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -862,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –-862,6 тысячи тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 673,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 679,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 994,0 тысячи тенге;
2) затраты – 33 428,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -755,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 755,0 тысяч тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Новотроицкого сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 703,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 947,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 20 756,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38 263,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 560,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 506,3 тысяч тенге.";
пункт 15 указанного решения изложить в новой редакции:

"23. Станционный ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 101,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 366,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 35 735,0 мың теңге;
2) шығындар – 50 837,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -736,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 736,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 25-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"25. Тоғызақ ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 079,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 34 241,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 20 838,0 мың теңге;
2) шығындар – 56 770,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

"23. Утвердить бюджет Станционного сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложению 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 101,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 366,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 735,0 тысяч тенге;
2) затраты – 50 837,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -736,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 736,8 тысяч тенге.";
пункт 25 указанного решения изложить в новой редакции:
"25. Утвердить бюджет Тогузакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 079,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 34 241,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 20 838,0 тысяч тенге;
2) затраты – 56 770,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 691,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 691,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 10, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37-қосымшалары 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
27. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г. Балбаева
Қарабалық аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 691,2 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 691,2 тысяча тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
27. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г. Балбаева
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата