Қарабалық ауданы бойынша 2026 жылға шетелдіктер үшін туристік алым мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2026 жылғы 22 қаңтардағы № 244 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-10-тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 "Шетелдіктер үшін туристік алымды төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес, Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарабалық ауданында туристерді орналастыру орындарында хостелдерді, қонақ үйлерді, жалға берілетін тұрғын үйді қоспағанда 2026 жылға шетелдіктер үшін туристік алым мөлшерлемелері тұру құны 0 (нөл) пайыз мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрайымы Г.С. Балбаева

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2026 год по Карабалыкскому району
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 22 января 2026 года № 244
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33110), Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев на 2026 год в местах размещения туристов в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья в Карабалыкском районе.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Г. Балбаева