Мәслихаттың 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 348 "Жітіқара ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2026 жылғы 18 ақпандағы № 370 шешімі
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 348 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 221214 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 906 867,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 746 885,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 69 261,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 112 409,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 978 312,8 мың теңге;
2) шығындар – 5 017 969,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -230 436,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 650,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 239 086,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 119 334,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -119 334,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 23 046,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2025 года № 348 "О районном бюджете Житикаринского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 18 февраля 2026 года № 370
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2026-2028 годы" от 26 декабря 2025 года № 348 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 221214) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год, в следующих объемах:
1) доходы – 4 906 867,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 746 885,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 69 261,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 112 409,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 978 312,8 тысяч тенге;
2) затраты – 5 017 969,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -230 436,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 650,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 239 086,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 119 334,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -119 334,2 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2026 год в сумме 23 046,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

65408,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65408,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
101383,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
101383,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86312,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
15071,0
02
Қорғаныс
21776,0
1
Әскери мұқтаждар
16873,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16873,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16873,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4903,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4903,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3055,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1848,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
32376,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
32376,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
32376,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
32376,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
761598,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
126374,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
126374,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
55366,8
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
16122,0
031
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
54886,0
2
Әлеуметтiк көмек
466692,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
466692,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
25226,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62814,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9568,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
274628,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

65408,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
65408,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
101383,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
101383,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
86312,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
15071,0
02
Оборона
21776,0
1
Военные нужды
16873,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16873,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16873,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4903,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4903,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3055,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1848,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
32376,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
32376,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
32376,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32376,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
761598,9
1
Социальное обеспечение
126374,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
126374,8
005
Государственная адресная социальная помощь
55366,8
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
16122,0
031
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
54886,0
2
Социальная помощь
466692,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
466692,0
006
Оказание жилищной помощи
25226,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62814,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9568,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
274628,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью