Объектілік ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы Аршалы ауылдық округі әкімінің 2026 жылғы 7 сәуірдегі № 2 шешімі
Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамаларын белгілеу туралы" бұйрығына сәйкес, және Денисов ауданы аумағындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою жөніндегі аудандық комиссия отырысының 2026 жылғы 3 сәуірдегі № 3 хаттамасының негізінде, Денисов ауданының Аршалы ауылдық округінің әкімі ШЕШТІ:
1. Аудандық маңызы бар КР-DS-12 "Аршалы-Набережное" автомобиль жолының 4 шақырымында Аршалы ауылдық округіндегі объектілік ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою жөніне басшылықты өзіме қалдырамын.
3. "Аршалы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау бланкісіне ресми жариялау және енгізу үшін, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберілуін;
2) осы шешімді Денисов ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастырылуын қамтамсыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы шешім оның бірінші күнінен кейін қолданысқа енгізіледі, 2026 жылдың 28 наурызынан бастап пайда болған қарым-қатынастарға өз әсерін таратады.
Аким А. Тюлешов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера объектового масштаба
Решение акима Аршалинского сельского округа Денисовского района Костанайской области от 7 апреля 2026 года № 2
В соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификаций чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", и на основании протокола заседания районной комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций территории Денисовского района от 3 апреля 2026 года за № 3, аким Аршалинского сельского округа Денисовского района РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера объектового масштаба в Аршалинском сельском округе на 4 километре автомобильной дороги районного значения КР-DS-12 "Аршалы-Набережное".
2. Руководство ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера оставляю за собой.
3. Государственному учреждению "Аппарат акима Аршалинского сельского округа Денисовского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный бланк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе акимата Денисовского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
5. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения возникшие с 28 марта 2026 года.
Аким А. Тюлешов