Мәслихаттың 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 391 "Әулиекөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2026 жылғы 3 маусымдағы № 446 шешімі
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Әулиекөл ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 391 шешіміне мынадай өзгерістеренгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Әулиекөл ауданының 2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 463 745,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 592 605,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 53 833,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 153,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 809 154,4 мың теңге;
2) шығындар – 4 636 930,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 316,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 183 813,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 128 497,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 228 601,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 228 601,4 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 5 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2025 года № 391 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2026-2028 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 3 июня 2026 года № 446
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Аулиекольского района на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 391 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 463 745,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 592 605,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 53 833,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 153,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1 809 154,4 тысячи тенге;
2) затраты – 4 636 930,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 316,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 183 813,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 128 497,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 228 601,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 228 601,4 тысяч тенге.".
Пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

"5. Әулиекөл ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 074,2 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1 және 2 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихаттың
2026 жылғы 3 маусымдағы
№ 446 шешіміне
қосымша
Мәслихаттың

"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аулиекольского района на 2026 год в сумме 1 074,2 тысячи тенге.".
Приложение 1 и 2 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение
к решению маслихата
от 3 июня 2026 года
№ 446
Приложение 1
к решению маслихата

69549,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61400,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2100,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6049,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
52558,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
52558,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52558,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
1064986,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1064986,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50818,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1014168,6
02
Қорғаныс
23343,0
1
Әскери мұқтаждар
19458,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19458,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19458,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3885,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) əкімінің аппараты
3885,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу жəне оларды жою
3885,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
279962,4
2
Әлеуметтік көмек
171160,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
171160,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8550,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
124722,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

69549,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61400,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2100,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6049,0
5
Планирование и статистическая деятельность
52558,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
52558,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
52558,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1064986,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1064986,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
50818,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1014168,6
02
Оборона
23343,0
1
Военные нужды
19458,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19458,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19458,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3885,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3885,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуациймасштаба района (города областного значения)
3885,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
279962,4
2
Социальная помощь
171160,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171160,4
006
Оказание жилищной помощи
600,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8550,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
124722,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью