Қала әкімдігінің 2024 жылғы 16 шілдедегі № 264 "Инватакси қызметін алушылардың санатын кеңейту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 12 маусымдағы № 350 қаулысы
Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Арқалық қаласының әкімдігінің 2024 жылғы 16 шілдедегі № 264 "Инватакси қызметін алушылардың санатын кеңейту туралы" қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 7-тармақшамен толықтырылсын:
"7) Арқалық қаласы аумағында гемодиализ алатын "Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі (СБЖ) V сатысы (терминалдық)" диагнозы бар тұлғалар инватакси қызметін алушылардың санатымен кеңейтілсін";
мынадай мазмұндағы 1-2. тармақпен толықтырылсын:
"1-2. Жұмыс істемейтін мүгедектігі бар адамдар үшін ай сайынғы жол жүру сағаттарының саны 15 сағатқа дейін ұлғайтылсын, яғни қосымша 9 сағат берілсін".
2. "Арқалық қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін оның Арқалық қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Арқалық қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ә. Асанов

О внесении изменений и дополнения в постановление акимата города от 16 июля 2024 года № 264 "О расширении категории получателей услуг инватакси"
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 12 июня 2026 года № 350
Акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Аркалыка от 16 июля 2024 года № 264 "О расширении категории получателей услуг инватакси" следующие изменения и дополнения:
Дополнить пункт 1 подпунктом 7 следующего содержания:
"7) Расширить категории получателей услуг инватакси с диагнозом "хроническая почечная недостаточность (ХПН) V стадии (терминальная)", получающих гемодиализ на территории города Аркалыка";
Дополнить пунктом 1-2. следующего содержания:
"1-2. Увеличить количество часов проезда в месяц для неработающих лиц с инвалидностью до 15 часов, то есть, дополнительно на 9 часов".
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Аркалыка" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Аркалыка после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Аркалыка.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города А. Асанов