Мәслихаттың 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 197 "Арқалық қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2026 жылғы 21 шілдедегі № 241 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 197 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14761274,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3194338,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20757,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 25500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11520679,1 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 1521666,0 мың теңге;
2) шығындар – 16313430,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9042,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 25950,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16908,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2025 года № 197 "О бюджете города Аркалыка на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21 июля 2026 года № 241
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 197 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 14761274,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3194338,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20757,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11520679,1 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1521666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 16313430,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9042,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25950,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16908,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1561198,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1561198,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1074476,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16908,0 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 503630,3 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева

5) дефицит (профицит) бюджета – -1561198,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1561198,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1074476,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16908,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 503630,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение к решению Аркалыкского городского маслихата

279 600,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 364,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
169 236,5
02
Қорғаныс
106 547,0
1
Әскери мұқтаждар
27 771,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 771,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 771,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
78 776,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
78 776,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
78 428,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
348,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21 136,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
21 136,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21 136,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21 136,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 299 196,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
260 205,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 605,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
138 605,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
121 600,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
121 600,0
2
Әлеуметтiк көмек
681 180,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
681 180,1
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18 063,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 948,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 456,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
219 537,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237 694,1
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

279 600,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
110 364,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
169 236,5
02
Оборона
106 547,0
1
Военные нужды
27 771,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 771,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 771,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
78 776,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
78 776,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
78 428,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
348,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21 136,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
21 136,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
21 136,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21 136,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 299 196,0
1
Социальное обеспечение
260 205,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 605,0
005
Государственная адресная социальная помощь
138 605,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
121 600,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
121 600,0
2
Социальная помощь
681 180,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
681 180,1
006
Оказание жилищной помощи
18 063,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 948,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 456,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
219 537,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237 694,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью