Мәслихаттың 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 197 "Арқалық қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2026 жылғы 19 мамырдағы № 231 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 197 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14812931,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2942738,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20757,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 25500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11823936,5 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 1521666,0 мың теңге;
2) шығындар – 15316561,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9042,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 25950,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16908,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -512672,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 512672,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 25950,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16908,0 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 503630,3 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 23 декабря 2025 года № 197 "О бюджете города Аркалыка на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19 мая 2026 года № 231
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2026-2028 годы" от 23 декабря 2025 года № 197 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 14812931,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2942738,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20757,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11823936,5 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1521666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15316561,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9042,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 25950,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16908,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -512672,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 512672,3 тысяч тенге:
поступление займов – 25950,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16908,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 503630,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

67 847,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 970,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 518,0
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 000,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
103 502,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
103 502,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 764,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 000,0
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
29 738,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
249 849,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
249 849,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 863,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
148 986,5
02
Қорғаныс
76 395,0
1
Әскери мұқтаждар
27 721,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 721,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 721,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
48 674,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 674,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
48 326,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
348,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 720,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 720,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 720,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 720,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 307 450,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
284 655,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

67 847,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 970,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 518,0
018
Капитальные расходы государственного органа
12 000,0
5
Планирование и статистическая деятельность
103 502,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
103 502,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
61 764,0
004
Капитальные расходы государственного органа
12 000,0
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
29 738,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
249 849,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
249 849,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
100 863,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
148 986,5
02
Оборона
76 395,0
1
Военные нужды
27 721,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 721,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 721,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
48 674,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 674,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
48 326,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
348,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 720,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 720,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 720,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 720,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 307 450,8
1
Социальное обеспечение
284 655,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

163 055,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
163 055,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
121 600,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
121 600,0
2
Әлеуметтiк көмек
686 447,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
686 447,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 250,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 948,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 456,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
219 537,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238 897,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
147 359,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
336 348,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
336 348,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 623,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 466,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
125 433,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
42 826,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 192 164,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
564 937,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
9 978,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
9 978,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
554 959,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
15 267,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
37 950,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу

163 055,0
005
Государственная адресная социальная помощь
163 055,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
121 600,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
121 600,0
2
Социальная помощь
686 447,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
686 447,8
006
Оказание жилищной помощи
21 250,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 948,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 456,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
219 537,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238 897,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
147 359,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
336 348,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
336 348,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
150 623,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
16 466,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
125 433,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42 826,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 192 164,6
1
Жилищное хозяйство
564 937,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
9 978,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
9 978,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
554 959,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15 267,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
37 950,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда