"Қостанай облысының ауыз сумен жабдықтау көздерінің санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 6 қарашадағы № 322 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2026 жылғы 22 мамырдағы № 137 қаулысы
Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қостанай облысының ауыз сумен жабдықтау көздерінің санитариялық қорғау аймақтарын белгілеу туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 6 қарашадағы № 322 қаулысына келесі толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы келесі мазмұндағы реттік нөмірлері 74-1, 74-2, 74-3, 74-4, 74-5 жолдарымен толықтырылсын:
"
74-1
Садовый ауылының шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға арналған № 10-10 негізгі, № 10-11 (резервтік) ұңғымалары
Радиусы – 50 м
ұзындығы – 100 м
ені – 100 м
0,78 га
Радиусы – 75,10 м
ұзындығы –150,2 м
ені – 150,2 м
1,7 га
Радиусы – 531 м
ұзындығы –1062 м
ені – 1062 м
88,5 га
74-2
Талапкер, Рыспай ауылдарының шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға арналған № 10-20 негізгі, № 10-21 (резервтік) ұңғымалары
Радиусы – 30 м
ұзындығы – 60 м
ені – 60 м
0,28 га
Радиусы – 45 м
ұзындығы – 90 м
ені – 90 м
0,6 га
Радиусы – 318 м
ұзындығы 636 м
ені – 636 м
31,7 га
74-3
Половников және Глазунов ауылдарындағы шаруашылық-ауыз сумен қамтамасыз етуге арналған су тарту ұңғымасы және су құбырлары
Ұзындығы – 60 м
ені – 80 м
0,48 га
Ұзындығы – 158 м
ені – 87 м
1,37 га
Ұзындығы – 2433 м
ені – 87 м
1,7 га
74-4
Константинов ауылындағы шаруашылық-ауыз сумен қамтамасыз етуге арналған су тарту ұңғымасы және су құбырлары
Ұзындығы – 75 м
ені – 110 м
0,825 га
Ұзындығы – 148 м
ені – 72 м
0,83 га
Ұзындығы – 2418 м
ені – 72 м
1,7 га
74-5
Октябрьское ауылын шаруашылық-ауыз сумен қамтамасыз етуге арналған екінші көтерілімдегі сорғы станциясы
Солтүстік – 33 м
шығыс – 15 м
оңтүстік – 39 м
0,6190 га
№ 1 және № 2 таза су резервуарлары
Солтүстік – 30 м
батыс – 30 м
оңтүстік – 30 м
".
2. "Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О внесении дополнений в постановление акимата Костанайской области от 6 ноября 2025 года № 322 "Об установлении зон санитарной охраны источников питьевого водоснабжения Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 22 мая 2026 года № 137
Акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайской области от 6 ноября 2025 года № 322 "Об установлении зон санитарной охраны источников питьевого водоснабжения Костанайской области" следующие дополнения:
приложение к указанному постановлению дополнить строками, порядковые номера 74-1, 74-2, 74-3, 74-4, 74-5, следующего содержания:
"
74-1
Скважины № 10-10 основная, № 10-11 (резервная) для хозяйственно-питьевого водоснабжения села Садовый
Радиус – 50 м
длина – 100 м
ширина – 100 м
0,78 га
Радиус – 75,10 м
длина – 150,2 м
ширина – 150,2 м
1,7 га
Радиус – 531 м
длина – 1062 м
ширина – 1062 м
88,5 га
74-2
Скважины № 10-20 основная, № 10-21 (резервная) для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов Талапкер, Рыспай
Радиус – 30 м
длина – 60 м
ширина – 60 м
0,28 га
Радиус – 45 м
длина – 90 м
ширина – 90 м
0,6 га
Радиус – 318 м
длина – 636 м
ширина – 636 м
31,7 га
74-3
Водозаборная скважина для хозяйственно-питьевого водоснабжения и водопроводных сооружений поселков Половниковка и Глазуновка
Длина – 60 м
Ширина – 80 м
0,48 га
Длина – 158 м
ширина – 87 м
1,37 га
Длина –2433 м
ширина – 87 м
1,7 га
74-4
Водозаборная скважина для хозяйственно-питьевого водоснабжения и водопроводных сооружений поселка Константиновка
Длина – 75 м
ширина – 110 м
0,825 га
Длина –148 м
ширина – 72 м
0,83 га
Длина –2418 м
ширина – 72 м
1,7 га
74-5
Насосная станция 2-го подъема для хозяйственно-питьевого назначения села Октябрьское
Север – 33 м
восток – 15 м
юг – 39 м
0,6190 га
Резервуары чистой воды № 1 и № 2
Север – 30 м
запад – 30
м юг – 30 м
".
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі Қ. Ақсақалов
Келісілді
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитетінің Қостанай
облысының Санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық
мемлекеттік мекемесі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области К. Аксакалов
Согласовано
Республиканское государственное
учреждение "Департамент
санитарно-эпидемиологического
контроля Костанайской области
Комитета санитарно-
эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"