Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 25/198 "2026-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2026 жылғы 18 мамырдағы № 29/224 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 25/198 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 875 881,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 272 049,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 551,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 603 281,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 909 741,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 860,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33 860,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 860,5 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 603 281,4 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 554 345,8 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 105 111,5 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 176 171,4 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 127 268,8 мың теңге;
Қызан ауылы – 194 455,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 269 364,5 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 254 941,3 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 25/198 "О бюджетах сел, сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 18 мая 2026 года № 29/224
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 25/198 "О бюджетах сел, сельских округов на 2026 - 2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 875 881,4 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 272 049,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 551,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 2 603 281,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2 909 741,9 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 860,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33 860,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 860,5 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2026 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 603 281,4 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 554 345,8 тысяч тенге;
села Жынгылды – 105 111,5 тысяча тенге;
сельского округа Сайотес – 176 171,4 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 127 268,8 тысяч тенге;
села Кызан – 194 455,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 269 364,5 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 254 941,3 тысячи тенге;

Жармыш ауылы – 338 544,5 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 119 153,1 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 193 828,4 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 197 188,7 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 72 908,4 мың теңге,";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Е. Махмутов

села Жармыш – 338 544,5 тысяча тенге;
села Акшымырау – 119 153,1 тысяча тенге;
сельского округа Онды – 193 828,4 тысяча тенге;
сельского округа Шебир – 197 188,7 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 72 908,4 тысяч тенге;";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Е. Махмутов
Приложение к решению
Мангистауского районного