"2026–2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/310 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2026 жылғы 19 маусымдағы № 42/376 шешімі
Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026 – 2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/310 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 54 210 341,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 52 138 339,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 148 611,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 782 621,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 140 769,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 623 633,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 688 010,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 734 544,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 534,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 901 302,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 901 302,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 9 734 544,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 524 570,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 691 328,2 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2026 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 3 018 706,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 680 604,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 35/310 "О бюджете города Жанаозен на 2026–2028 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 19 июня 2026 года № 42/376
Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 22 декабря 2025 года № 35/310 "О бюджете города Жанаозен на 2026 – 2028 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 54 210 341,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 138 339,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 148 611,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 782 621,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 140 769,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 623 633,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 688 010,0 тысяч тенге, в том
числе:
бюджетные кредиты – 9 734 544,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 534,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 901 302,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 901 302,2 тысяч тенге;
поступления займов – 9 734 544,0 тысяч тенге;
погашение займов – 524 570,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 691 328,2 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из городского бюджета на 2026 год в бюджеты сҰл выделена субвенция в сумме 3 018 706,0 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге – 680 604,0 тысяч тенге;

271 382,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
271 382,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 388 699,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
319 581,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
319 581,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
319 581,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 725 289,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 691 226,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 410,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 636,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 036 664,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 297,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
161 949,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
104 267,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 333 003,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34 063,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
34 063,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
343 829,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
313 829,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 625,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 621,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
94 774,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
109 809,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі

271 382,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
271 382,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 388 699,0
1
Социальное обеспечение
319 581,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
319 581,0
005
Государственная адресная социальная помощь
319 581,0
2
Социальная помощь
2 725 289,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 691 226,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 410,0
006
Оказание жилищной помощи
7 636,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 036 664,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 297,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
161 949,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
104 267,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 333 003,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34 063,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
34 063,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
343 829,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
313 829,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99 625,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 621,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
94 774,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
109 809,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)