Маңғыстау облысының су объектілерінде рекреациялық балық аулау аймақтарын белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2026 жылғы 26 маусымдағы № 100 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағы 5-8) тармақшасына сәйкес Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Маңғыстау облысының су объектілерінде рекреациялық балық аулау аймақтары белгіленсін.
2. "Маңғыстау облысының балық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2026 жылғы "____" __________
№ _____ қаулысына қосымша
Маңғыстау облысының су объектілеріндегі рекреациялық балық аулау аймақтары
Учаскенің атауы
Орналасқан жері
Сипаттама
Учаскенің координаттары
Каспий теңізі
1.
Төртінші балық шаруашылығы ауданы, № 2 учаскесі
Аралды жерінен Сағақұдық жеріне дейін
Ұзындығы, шақырым: 14,5
Ені, шақырым: 0,5
Алаңы, гектар: 725
N 44°17'47.54", E 50°25'20.48"
N 44°17'16.00", E 50°36'00.00"
2.
Төртінші балық шаруашылығы ауданы, № 5 учаскесі
Сағындық мүйісінен Ақтау қаласы шекарасына дейін
Ұзындығы, шақырым: 42
Ені, шақырым: 0,5
Алаңы, гектар: 2100
N 44°01'22.50", E 50°52'25.48"
N 43°43'29.54", E 51°05'02.90"
3.
Төртінші балық шаруашылығы ауданы, № 5-1 учаскесі
Ақтау қаласы аумағында
Ұзындығы, шақырым: 50,5
Ені, шақырым: 0,5
Алаңы, гектар: 2525
N 43°43'29.54", E 51°05'02.90"
N 43°21'21.95", E 51°18'46.80"
4.
Төртінші балық шаруашылығы ауданы, № 5-2 учаскесі
Ақтау қаласы шекарасынан Песчаный мүйісіне дейін
Ұзындығы, шақырым: 21

Об установлении зон рекреационного рыболовства на водных объектах Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 26 июня 2026 года № 100
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5-8) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить зоны рекреационного рыболовства на водных объектах Мангистауской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление рыбного хозяйства Мангистауской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай
Приложение к постановлению
акимата Мангистауской области
от "___" _______2026 года №__
Зоны рекреационного рыболовства на водных объектах Мангистауской области
Наименование участков
Месторасположение
Характеристика
Координаты участков
Каспийское море
1.
Четвертый рыбохозяйственный район, участок № 2
от местности Аралды до местности Сагакудык
Длина, в километрах: 14,5
Ширина, в километрах: 0,5
Площадь, в гектарах: 725
N 44°17'47.54", E 50°25'20.48"
N 44°17'16.00", E 50°36'00.00"
2.
Четвертый рыбохозяйственный район, участок № 5
от мыса Сагындык до границы города Актау
Длина, в километрах: 42
Ширина, в километрах: 0,5
Площадь, в гектарах: 2100
N 44°01'22.50", E 50°52'25.48"
N 43°43'29.54", E 51°05'02.90"
3.
Четвертый рыбохозяйственный район, участок № 5-1
в пределах города Актау
Длина, в километрах: 50,5
Ширина, в километрах: 0,5
Площадь, в гектарах: 2525
N 43°43'29.54", E 51°05'02.90"
N 43°21'21.95", E 51°18'46.80"
4.
Четвертый рыбохозяйственный район, участок № 5-2
от границы города Актау до мыса Песчаный
Длина, в километрах: 21