"Мемлекеттік мекемелер туралы ережелерді бекіту жөніндегі кейбір мәселелер туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 19 ақпандағы № 57 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2026 жылғы 14 сәуірдегі № 69 қаулысы
Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік мекемелер туралы ережелерді бекіту жөніндегі кейбір мәселелер туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2025 жылғы 19 ақпандағы № 57 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 207401 болып тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 8-қосымшасында:
15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
1) стратегиялық: жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру; өз құзыреті шегінде аквакультура саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру; облыс аумағында балық ресурстарын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында ғылыми зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын ұйымдастыру және (немесе) қамтамасыз ету; облыс әкімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша облыстық консультативтік-кеңесші, үйлестіруші және алқалы органдардың жұмысына қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру;
2) реттеу: жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекітуді ұйымдастыру; рекреациялық балық аулау аймақтарын белгілеу жөніндегі шараларды жүзеге асыру; балық шаруашылығы учаскелерінің шекараларын белгілеу, тонилерді (тонелік учаскелерді) ашу және жабу жөніндегі шараларды жүзеге асыру; балық ресурстарын пайдалануға рұқсаттар беру (екі және одан да көп облыс аумағында орналасқан су айдындарындағы ғылыми-зерттеу аулауына, сондай-ақ сирек және жойылып кету қаупі төнген түрлерге қатысты жағдайларды қоспағанда);
3) іске асыру: бекітілмеген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде жануарлардың ауруы немесе қырылу қаупі туындаған жағдайда оларға көмек көрсету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен интродукция, реинтродукция, гибридизация, сондай-ақ сирек және жойылып кету қаупі төнген балық түрлерін жасанды өсіру жөніндегі қызметті ұйымдастыру; ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына кірмейтін резервтік қордағы балық шаруашылығы су айдындары мен (немесе) учаскелерінде қорғауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету; ғылыми ұсынымдар негізінде балық шаруашылығы су айдындары мен (немесе) учаскелерін паспорттауды жүргізу; уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің шешімі негізінде, қырылу қаупі туындаған жағдайда мелиорациялық балық аулауды ұйымдастыру; қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауды жүзеге асыру және (немесе) ұйымдастыру; балық өнімдерін қайта өңдеуді субсидиялау; аквакультура субъектілерін және аквакультураны дамытуды қамтамасыз ететін субъектілерді субсидиялау;

О внесении изменений в постановление акимата Мангистауской области от 19 февраля 2025 года № 57 "О некоторых вопросах по утверждению положении о государственных учреждениях
Постановление акимата Мангистауской области от 14 апреля 2026 года № 69
Акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 19 февраля 2025 года № 57 "Об некоторых вопросах по утверждению положении о государственных учреждениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 207401) следующее изменение:
в приложении 8 к указанному постановлению:
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
1) стратегические: организует деятельность по интродукции, реинтродукции и гибридизации, а также по искусственному разведению редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб, в порядке определенным законодательством Республики Казахстан; на основании научных рекомендаций ведет паспортизацию рыбохозяйственных водоемов и (или) участков; организуют и (или) обеспечивают проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов на территории области; реализует государственную политику в области охраны, воспроизводства и использования животного мира; реализует в пределах компетенции государственную политику в области аквакультуры;
2) регулятивные: организует утверждение перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения; осуществляет меры по устанавлению зон рекреационного рыболовства; осуществляет меры по установлению границ рыбохозяйственных участков, открытию и закрытию тони (тоневые участки); выдает разрешения на пользование рыбными ресурсами, за исключением научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на территории двух и более областей, а также редких и находящихся под угрозой исчезновений видов животных (рыб);
3) реализационные: организует мероприятия по оказанию помощи животным в случае их заболеваний, угрозы их гибели на незакрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках; организует и обеспечивает охрану в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, за исключением водоемов, входящих в состав особо охраняемых природных территории; организует мелиоративный лов рыб в случаях возникновения угрозы замора на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках резервного фонда на основании решения территориального подразделения ведомства уполномоченного органа; осуществляет субсидирование переработки рыбной продукции; принимает участие в работе областных консультативно-совещательных, координационных и коллегиальных органов акима области по вопросам, входящим в его компетенцию; осуществляет субсидирование субъектов аквакультуры и субъектов, обеспечивающих развитие аквакультуры; осуществляет и (или) организует лов в замороопасных водоемах и (или) участках; обеспечение полноты, актуализации и обновления информационных данных, размещаемых на единой платформе собственных интернет-ресурсов; обеспечение наполнения и регулярного обновления информационных данных, размещаемых на единой платформе собственных интернет-ресурсов; иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

4) бақылау: балық шаруашылығы су айдындары мен (немесе) учаскелері туралы ақпараттық деректердің толықтығын, өзектілігін және жаңартылуын қамтамасыз ету, оларды өз интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастыру; өз интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырылған ақпараттық деректерді толықтыруды және тұрақты түрде жаңартуды қамтамасыз ету.".
2. "Маңғыстау облысының балық шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Маңғыстау облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін оның Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай

4) контрольные: организует и обеспечивает охрану в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, за исключением водоемов, входящих в состав особо охраняемых природных территории.".
2. Государственному учреждению "Управление рыбного хозяйства Мангистауской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Мангистауской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области после его официального опубликования;
3) принятие иных необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Килыбай