"Copper Union Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелеріне жария сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданы Шідерті ауылдық округінің әкімінің 2026 жылғы 21 қаңтардағы № 1 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 19-бабына, 69-бабына, 71-1-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35, 37-баптарына сәйкес, Осакаров ауданының Шідерті ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения работ по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственностью "Copper Union Group"
Решение акима Шидертинского сельского округа Осакаровского района Карагандинской области от 21 января 2026 года № 1
В соответствии со статьей 19, статьями 69, 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьями 35, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" аким Шидертинского сельского округа Осакаровского района РЕШИЛ:

1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес "Copper Union Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігімен қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстарын жүргізу үшін 2031 жылдың 17 ақпанына дейінгі мерзімге жер учаскелерін алып қоймай, Осакаров ауданының Шідерті ауылының аумағында орналасқан жалпы ауданы 425,8439 гектар жер учаскелеріне жария сервитут белгіленсін.
2. "Copper Union Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (келісім бойынша) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың шығындарын толық көлемде өтеуі қажет. Залалдардың мөлшері мен оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен айқындалсын.

1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 425,8439 гектар, расположенные на территории села Шидерты Осакаровского района без изъятия земельных участков сроком до 17 февраля 2031 года для проведения работ по разведке твердых полезных ископаемых товариществом с ограниченной ответственность "Copper Union Group", согласно приложению к настоящему решению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Copper Union Group" (по согласованию) необходимо возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме. Размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзімде қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шідерті ауылдық округінің әкімі А. Алдаркина
Осакаров ауданы
Шідерті ауылдық округі
әкімінің 2026 жылғы
"21" қаңтардағы
№1
шешіміне қосымша
Қатты пайдалы қазбаларды барлау шекараларындағы, оларға қатысты жария сервитут белгіленуге жататын жер учаскелерінің тізбесі
р/с
Кадастрлық нөмірі
Жер учаскесінің орналасқан жері
Жария сервитут белгіленуге жататын учаскелер бөліктерінің ауданы (лицензия шекарасында), га
1.

3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шидертинского сельского округа А. Алдаркина
Приложение
к решению акима Шидертинского сельского округа
Осакаровского района
от "21" января 2026 года
№ 1
Перечень земельных участков в границах на разведку твердых полезных ископаемых, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут
№№
Кадастровый номер
Местоположение участка
Площадь частей участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензии), гектар
1.

09-137-040
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Шідерті ауылдық округі, Шідерті ауылының жерлері
344,9759
2.
09-137-040-183
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Шідерті ауылдық округі, Шідерті ауылының жерлері, Мурсалимов Ардан Жумашевич
0,9040
3.
09-137-040-175
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Шідерті ауылдық округі, Шідерті ауылының жерлері , "Birlik Agro Invest" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13,0560
4.
09-137-040-196
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Шідерті ауылдық округі, Шідерті ауылының жерлері, Баймуханова Кунсулу Рахметолловна
65,5640
5.
09-137-040-170
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Шідерті ауылдық округі, Шідерті ауылының жерлері , "Prima Consulting" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1,3440
Барлығы
425,8439

09-137-040
Карагандинская область, Осакаровский район Шидертинский сельский округ, земли села Шидерты
344,9759
2.
09-137-040-183
Карагандинская область, Осакаровский район Шидертинский сельский округ, земли села Шидерты, Мурсалимов Ардан Жумашевич
0,9040
3.
09-137-040-175
Карагандинская область, Осакаровский район, Шидертинский сельский округ, земли села Шидерты, товарищество с ограниченной ответственностью "Birlik Agro Invest"
13,0560
4.
09-137-040-196
Карагандинская область, Осакаровский район, Шидертинский сельский округ , земли села Шидерты, Баймуханова Кунсулу Рахметолловна
65,5640
5.
09-137-040-170
Карагандинская область, Осакаровский район, Шидертинский сельский округ, земли села Шидерты товарищество с ограниченной ответственностью "Prima Consulting"
1,3440
ВСЕГО
425,8439